Jak łatwo sprawdzić, której wersji WordPress używasz

Ostatnio jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak sprawdzić, której wersji WordPress używają? Czasami możesz potrzebować tych informacji, aby sprawdzić, czy Twoja witryna jest aktualna. W tym artykule pokażemy, jak łatwo sprawdzić, której wersji WordPress używasz.


Znajdowanie numeru wersji WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się w obszarze administracyjnym swojej witryny WordPress. Na stronie panelu przewiń w dół do dołu.

Znajdziesz wiersz „Dziękujemy za tworzenie za pomocą WordPress”. Obok zobaczysz numer wersji WordPress.

Znajdowanie wersji WordPress w panelu administracyjnym

Na tej samej stronie pulpitu nawigacyjnego można również znaleźć numer wersji WordPress w widżecie administratora At a Glance.

Na powyższym zrzucie ekranu korzystamy z WordPressa w wersji 4.4.2. Jest to najprostszy sposób na sprawdzenie, której wersji WordPress używasz.

Jeśli nie możesz znaleźć informacji o wersji WordPress na pulpicie nawigacyjnym, istnieje kilka innych sposobów na ich znalezienie.

Aby to ułatwić, stworzyliśmy samouczek wideo, w jaki sposób sprawdzić, której wersji WordPress używasz.

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli jednak chcesz postępować zgodnie z instrukcjami tekstowymi, możesz wykonać krok po kroku nasz samouczek, jak sprawdzić, której wersji WordPress używasz.

Jak znaleźć wersję prawie dowolnej witryny WordPress

W niektórych przypadkach informacje o wersji mogą nie być widoczne w obszarze administracyjnym WordPress.

 • Twój programista mógł wyłączyć informacje o wersji w obszarze administracyjnym.
 • Możesz nie mieć dostępu administratora do obszaru administracyjnego
 • Po prostu próbujesz znaleźć wersję WordPress witryny, której nie posiadasz ani której nie kontrolujesz.

Zakładamy, że nie masz dostępu FTP do strony internetowej i nie możesz zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress.

Pamiętaj, że te metody mogą nie działać na wielu stronach internetowych. Niektórzy właściciele witryn świadomych bezpieczeństwa ukrywają te informacje, aby chronić swoją witrynę przed typowymi zagrożeniami.

Powiedziawszy to, oto niektóre metody, które możesz spróbować znaleźć w witrynie WordPress w wersji internetowej.

Metoda 1: Wyszukiwanie znacznika generatora w kodzie źródłowym

Wystarczy odwiedzić stronę internetową w oknie przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny pusty obszar na ekranie i wybierz Zobacz stronę źródłową z menu przeglądarki.

Zobacz stronę źródłową

Spowoduje to załadowanie kodu źródłowego witryny w oknie przeglądarki. Naciśnij CTRL + F, a następnie wyszukaj „generator”.

Poszukuję tagu generatora w kodzie źródłowym strony WordPress

Jeśli jest to witryna WordPress, a właściciel witryny nie wyłączył informacji o wersji, zobaczysz taki tag:

Ten metatag jest używany przez WordPressa, aby pokazać, że witryna jest tworzona za pomocą WordPress. Wielu właścicieli witryn usuwa numer wersji WordPress, więc ten tag może nie pojawiać się w niektórych witrynach WordPress.

Metoda 2: Przeglądanie pliku readme.html

Każda instalacja WordPress dodaje plik readme.html w folderze głównym witryny. O ile właściciel witryny nie wyłączył dostępu do tego pliku, możesz uzyskać do niego dostęp, dodając plik readme.html na końcu adresu URL witryny.

http://www.example.com/readme.html

Plik readme pokaże ci wersję WordPress na górze.

Plik Readme WordPress

Ta metoda może nie działać, jeśli witryna jest chroniona zaporą Sucuri.

Metoda 3: Wyświetlanie kodu źródłowego ekranu logowania WordPress

Ekran logowania do WordPress zawiera również informacje w kodzie źródłowym, które ujawnią wersję witryny WordPress.

Jednak ta metoda działałaby tylko wtedy, gdy właściciel witryny WordPress nie wyłączył dostępu do strony logowania lub obszaru administracyjnego przez .htaccess.

Wystarczy dodać wp-login.php do adresu URL witryny WordPress.

http://www.example.com/wp-login.php

Po załadowaniu strony kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny pusty obszar na ekranie. Wybierz opcję Wyświetl źródło strony z menu przeglądarki.

Spowoduje to otwarcie kodu źródłowego ekranu logowania. Naciśnij CTRL + F i wyszukaj „ver =”. Będziesz mógł zauważyć parametr wersji dodany do arkuszy stylów. Wyglądałoby to tak:

Dowiedz się, której wersji wtyczki używasz

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, której wersji wtyczki używasz, jest odwiedzenie strony wtyczek w obszarze administracyjnym WordPress.

Znajdowanie numeru wersji wtyczki

Tam zobaczysz wersję wtyczki pod nazwą wtyczki dla każdej wtyczki zainstalowanej w witrynie WordPress.

Jeśli jednak nie masz dostępu do obszaru administracyjnego, szanse na znalezienie informacji o wersji wtyczki są niewielkie.

Niektóre wtyczki, takie jak Yoast SEO, automatycznie dodają informacje o wersji do kodu źródłowego witryny. Możesz odwiedzić stronę internetową, kliknąć prawym przyciskiem myszy pusty obszar, a następnie wybrać opcję Wyświetl źródło strony z menu przeglądarki.

Tag dodany przez Yoast wyglądałby tak:

Meta informacje dodane przez wtyczki WordPress

Inne wtyczki ładują pliki CSS lub JavaScript, a czasem używają numeru wersji wtyczki dołączonej do adresów URL skryptu lub arkusza stylów:

Znajdowanie wersji wtyczki w kodzie

To nie jest niezawodna metoda znalezienia numeru wersji wtyczki. Na przykład numerem wersji może być numer wersji skryptu jQuery ładowanego przez wtyczkę.

Innym podstępnym sposobem na sprawdzenie wersji wtyczki jest odwiedzenie pliku readme wtyczki na stronie internetowej. Jeśli wiesz, jaka byłaby nazwa katalogu wtyczki, możesz spróbować uzyskać dostęp do pliku readme.txt.

Na przykład, jeśli witryna ma zainstalowaną darmową wersję WPForms, możesz uzyskać dostęp do jej pliku readme w następujący sposób:

http://www.example.com/wp-content/plugins/wpforms-lite/readme.txt

Ta metoda może nie działać, jeśli witryna jest chroniona zaporą Sucuri.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak sprawdzić, której wersji WordPress używasz. Możesz również zapoznać się z naszymi poradami ekspertów i hakami, aby chronić swój obszar administracyjny WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map