Jak cofnąć zmiany w WordPressie za pomocą postu

Czy wiesz, że WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala cofnąć zmiany i wrócić do poprzedniej wersji posta. Ta funkcja nosi nazwę Post Revitions lub po prostu Revitions.


Większość z nas popełnia błędy podczas pisania. Czasami możesz żałować, że nie usunąłeś tego, co napisałeś wcześniej. Poprawki pozwalają to naprawić, cofając się w czasie i cofając zmiany.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo cofnąć zmiany w WordPressie po wprowadzeniu poprawek.

Łatwo cofaj zmiany w WordPressie dzięki rewizjom postów

Co to są korekty postów?

WordPress jest wyposażony w potężny system do przechowywania historii zmian dla każdego wpisu lub strony, którą piszesz.

Dla każdego szkicu, nad którym pracujesz, WordPress automatycznie zapisuje tymczasową wersję. Ten typ zmiany nosi nazwę automatycznego zapisywania.

WordPress przechowuje automatyczne zapisywanie co 60 sekund. Automatycznie zastępuje również starszą wersję nowym automatycznym zapisem.

Automatyczne zapisywanie postów w WordPress

Funkcja automatycznego zapisywania pomaga przywrócić zawartość, jeśli coś pójdzie nie tak, zanim będzie można ją zapisać. Na przykład, jeśli przeglądarka uległa awarii lub komputer został zawieszony podczas pisania, możesz przywrócić najnowszą wersję roboczą z autozapisu.

WordPress zapisuje również wersje postów za każdym razem, gdy użytkownik kliknie przycisk Zapisz, zaktualizuj lub opublikuj. W przeciwieństwie do automatycznych zapisów, te wersje są na stałe przechowywane w bazie danych WordPress.

Możesz zlokalizować, przeglądać i przywracać dowolne z tych wersji na ekranie edycji postu.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak używać funkcji rewizji postów do cofania zmian w postach i stronach WordPress.

Dlaczego warto korzystać z poprawek po

Prawie każdy użytkownik WordPress może korzystać z poprawek po. Pisanie świetnych treści wymaga wielu poprawek i edycji. Wersje postów pozwalają zobaczyć proces i spojrzeć z lotu ptaka na ewolucję posta.

Następnie możesz przełączać się między różnymi stanami wersji roboczej, wprowadzać zmiany i czynić swój artykuł idealnym do publikacji.

W przypadku witryn WordPress z wieloma autorami wersje postów umożliwiają edytorom łatwe zarządzanie pracą wielu autorów. Możesz zobaczyć, kto wprowadził zmiany w artykule, jakie wprowadzili zmiany i tak dalej.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak używać poprawek wpisów, aby poprawić swoje posty i strony WordPress.

Jak korzystać z Korekty postów do cofania zmian w WordPress

WordPress wyświetla liczbę poprawek w panelu „Dokument” na ekranie edycji postu / strony.

Możesz go znaleźć po prawej stronie ekranu edytora postów. Kliknięcie przycisku „Wersje” spowoduje przejście do ekranu publikowania wersji.

Wersje postu Gutenberg WordPress

Ekran zmiany posta wyświetli najnowszą wersję postu z paskiem przewijania u góry. Przesunięcie przycisku na pasku przewijania spowoduje przejście do wcześniejszych wersji posta.

Ekran zmiany Post WordPress

Zmiany wprowadzone w każdej wersji zostaną podświetlone na zielono i różowo. Na górze możesz zobaczyć użytkownika, który dokonał tych zmian, czasu i innych informacji.

WordPress poinformuje Cię również, czy wersja jest zapisywana automatycznie, czy jest wersją roboczą.

Automatycznie zapisany post WordPress

Za pomocą przycisków następnego i poprzedniego można poruszać się po wersjach.

Dodatkowo możesz zaznaczyć pole u góry z napisem „Porównaj dowolne dwie wersje”. W ten sposób przycisk paska przewijania zostanie podzielony na dwa, a każdy przycisk można przenieść do innej wersji i porównać różnicę między dwiema odległymi wersjami.

Porównaj Dwie wersje Postów WordPress

Aby przywrócić wersję, wystarczy kliknąć przycisk Przywróć tę wersję lub Przywróć tę opcję automatycznego zapisywania.

WordPress przywróci wybraną wersję jako bieżącą wersję postu, a następnie możesz zapisać ją jako wersję roboczą.

Przywróć wersję w WordPress

Pamiętaj, że przywrócenie wcześniejszej wersji nie spowoduje usunięcia najnowszej wersji Twojego postu. Zamiast tego WordPress zapisze go w bazie danych jako kolejną wersję.

Używanie poprawek postów w Starym edytorze WordPress

W przypadku, gdy nie uaktualniłeś WordPressa do Gutenberga i nadal korzystasz ze starego klasycznego edytora, wersje postów znajdziesz w polu publikowania w prawym panelu ekranu edycji postów / stron.

Przeglądaj wersje postów w edytorze WordPress Classic

Aby wyświetlić wersje postów, wystarczy kliknąć link „Przeglądaj” obok liczby wersji. Poza tym wersje postów działają podobnie w Classic Editor i Gutenberg.

Ograniczanie lub usuwanie poprawek postów w WordPress

Wszystkie wersje postów są przechowywane w bazie danych WordPress. Z tego powodu wielu użytkowników obawia się, że zbyt wiele wersji może spowolnić ich witryny.

To nie prawda.

WordPress pomija zmiany wersji podczas wykonywania wywołań bazy danych na interfejsie. Wyszukuje tylko wersje na ekranie edycji postu lub podczas przeglądania wersji.

WordPress pozwala kontrolować, ile poprawek chcesz zachować dla artykułu. Aby ograniczyć zmiany postów, po prostu dodaj ten kod do pliku wp-config.php swojej witryny WordPress.

zdefiniować („WP_POST_REVISIONS”, 10);

Nie zapomnij zastąpić 10 liczbą poprawek, które chcesz zachować dla każdego postu.

Możesz także usunąć stare wersje postów. Jeśli masz pewność, że nigdy nie będziesz potrzebować tych poprawek, oto jak możesz je usunąć.

Najpierw utwórz nową kopię zapasową WordPress swojej witryny. Umożliwi to przywrócenie witryny, jeśli coś pójdzie nie tak.

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WP-Optimize. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do WP-Optimize »Baza danych i zaznacz pole obok opcji „Wyczyść wszystkie wersje postów”.

Wyczyść wersje postów

Teraz kliknij przycisk „Uruchom optymalizację”, aby usunąć wszystkie wersje postów. Możesz odinstalować wtyczkę po usunięciu wersji.

Uwaga: Usunięcie poprawek nie powstrzyma WordPressa przed zapisaniem poprawek dla twoich przyszłych postów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć, jak używać poprawek po wpisie, aby cofnąć zmiany w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszymi wskazówkami na temat tworzenia zabójczego kalendarza redakcyjnego w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me