Jak dodać nowy post w WordPress i wykorzystać wszystkie funkcje

Czy próbujesz utworzyć nowy post w WordPress? Czy chcesz dowiedzieć się o wszystkich funkcjach postów WordPress widocznych na ekranie?


Chociaż niektórzy mogą myśleć, że dodanie nowego posta WordPress jest dość oczywiste, wielu początkujących uważa interfejs za przytłaczający.

Nie wspominając o tym, że czasami nawet bardziej doświadczeni użytkownicy są zaskoczeni znalezieniem ukrytych klejnotów na ekranie edycji postów.

W tym przewodniku dla początkujących przeprowadzimy Cię przez wszystkie funkcje na ekranie dodawania nowego posta oraz sposoby ich wykorzystania do tworzenia lepszych treści.

Dodanie nowego posta na blogu w WordPress przy użyciu wszystkich funkcji

Podzieliliśmy ten przewodnik na trzy sekcje, aby ułatwić Ci znalezienie tego, czego szukasz:

  • (Zalecana)

Gotowi, zaczynajmy.

Tworzenie nowego posta w WordPress za pomocą domyślnego edytora

W grudniu 2018 roku WordPress wprowadził nowy nowoczesny edytor blokowy znany również jako Gutenberg. Jest czysty i prosty, ale nie daj się zwieść wyglądowi.

Za czystym interfejsem kryje się mnóstwo potężnych funkcji starannie schowanych. Wyjaśnimy je wszystkie i pomożemy Ci odblokować jego prawdziwy potencjał.

Dodawanie bloków tytułu i treści

Edytor bloków WordPress ma przejrzysty interfejs do pisania. U góry wpisz tytuł swojego posta.

Dodaj tytuł swojego posta

Aby dodać treść, musisz dodać blok. Na ekranie znajduje się wiele przycisków dodawania bloku, które można kliknąć, aby wybrać i dodać blok.

Dodaj przyciski blokowe

Jeśli nie chcesz używać myszy do klikania przycisku, możesz użyć skrótu klawiaturowego, wpisując /, aby wyszukać i dodać blok.

Wybierz blok podczas pisania

Wszystkie elementy treści są owinięte w blok. WordPress zawiera bloki dla wszystkich typowych elementów treści, w tym akapitu, kolumn, obrazów, galerii, osadzania, skrótów, widżetów i innych.

Niektóre wtyczki WordPress mogą również dodawać własne bloki, aby dodawać inne funkcje, takie jak formularze kontaktowe, SEO itp. (Więcej na ten temat w dalszej części artykułu).

Dodawanie zdjęć, filmów, & Inne media

Możesz dodać obrazy, po prostu dodając blok obrazu, a następnie załaduj lub wybierz obraz, który chcesz dodać.

Dodawanie bloku obrazu

Jeśli chcesz umieszczać obok siebie tekst i obraz, możesz użyć opcji „Media & Blok tekstu. Ten blok pomaga owinąć tekst wokół obrazu w WordPress.

Blok multimediów i tekstu

Edytor WordPress zawiera również blok galerii, którego można używać do wyświetlania obrazów w wierszach i kolumnach z układem siatki.

Wystarczy dodać blok galerii, a następnie przesłać lub wybrać obrazy z biblioteki multimediów WordPress.

Dodawanie galerii zdjęć

Chociaż blok galerii jest potężny, możesz potrzebować innych zaawansowanych funkcji galerii, takich jak albumy, sortowanie zdjęć itp. W takim przypadku zalecamy użycie jednej z tych wtyczek galerii WordPress.

Chcesz osadzić wideo w swoich treściach? Nie ma problemu.

Domyślny edytor WordPress zawiera bloki do osadzania dla wszystkich popularnych dostawców.

Osadzaj bloki

Możesz także skopiować i wkleić adres URL wideo do bloku akapitu, a WordPress automatycznie przekonwertuje go na blok osadzania wideo.

Osadzanie wideo w YouTube w WordPress

Podczas gdy korzystasz z bloku wideo, aby przesyłać filmy bezpośrednio na swoją stronę, zalecamy, aby tego nie robić, ponieważ spowolni Twoją witrynę, a nawet może zawiesić serwer hostingowy WordPress.

Zamiast tego zalecamy przesłanie filmów do serwisu takiego jak YouTube lub Vimeo, a następnie osadzenie ich w postach WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego nigdy nie powinieneś przesyłać filmów wideo na swoją stronę WordPress.

Dodawanie kategorii i tagów

WordPress pozwala sortować posty na kategorie i tagi. Te taksonomie pomagają uporządkować treści w sekcje i tematy.

Pomagają również w SEO i ułatwiają użytkownikom znalezienie treści, których szukają.

Meta pola kategorii i znaczników znajdują się w prawej kolumnie, w ustawieniach dokumentu.

Dodawanie wyróżnionego obrazu

Polecany obraz (znany również jako miniatura postu) jest głównym obrazem artykułu reprezentującym treść. Są one wyraźnie widoczne w Twojej witrynie na pojedynczych postach, stronach archiwalnych blogów, a także na stronie głównej serwisów informacyjnych, czasopism i blogów.

Prawie wszystkie motywy WordPress obsługują funkcjonalność obrazu. Opcję dodawania wyróżnionego obrazu do posta znajdziesz w prawej kolumnie w ustawieniach dokumentu.

Dodanie wyróżnionego obrazu do posta WordPress

Po prostu kliknij przycisk „Ustaw polecany obraz”, a następnie wybierz lub prześlij obraz, który ma być używany jako polecany obraz.

Ważne jest, aby nie mylić polecanych zdjęć z obrazami na okładkę, co jest nową funkcją. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat okładki w porównaniu z polecanym obrazem.

Dodawanie fragmentów (streszczenie artykułu)

Fragmenty są streszczeniem postu lub artykułu na blogu. Większość motywów WordPress może automatycznie wygenerować fragment z pierwszych kilku wierszy Twojego postu.

Jednak ten automatyczny fragment może nie zawsze być znaczący lub chwytliwy. W takim przypadku możesz ręcznie dodać fragment.

Możesz to zrobić, dodając go w polu fragmentu znajdującym się w kolumnie ustawień dokumentu po prawej stronie.

Dodanie fragmentu do wpisu WordPress

Zmiana adresu URL postu Slug lub Permalink

Domyślnie WordPress używa przyjaznych dla SEO adresów URL do twoich postów na blogu. Automatycznie wykorzystuje tytuł Twojego posta jako bezpośredni link.

Jednak niektórzy użytkownicy mogą chcieć to zmienić, aby były bardziej SEO i przyjazne dla użytkownika. Można to zrobić na dwa sposoby.

Możesz kliknąć tytuł posta, a nad polem tytułu zobaczysz opcję zmiany bezpośredniego linku. Alternatywnie możesz to zmienić na karcie Permalink w kolumnie ustawień dokumentu.

Zmienianie adresu URL postu lub linku

Zmiana autora

Jeśli prowadzisz witrynę WordPress z wieloma autorami, możesz również zmienić autora posta i przypisać go innemu autorowi w swojej witrynie.

Opcję zmiany autora znajdziesz na karcie „Status i widoczność” w prawej kolumnie.

Zmień autora postu

Włącz / wyłącz komentarze

WordPress ma wbudowany system komentowania, który pozwala użytkownikom na dodawanie komentarzy do Twojego postu. Możesz wyłączyć komentarze dla poszczególnych postów na karcie Dyskusja w zakładce Dokument.

Wyłącz komentarze do wpisu

Zobaczysz także opcję zezwalania na pingbacki i trackbacki. Pozwalają one Tobie i innym blogom powiadamiać się nawzajem o linkach do artykułów.

Jest jednak najczęściej wykorzystywany w przypadku spamu, dlatego zalecamy całkowite wyłączenie funkcji pingback i trackback.

Opcje dodane przez wtyczki WordPress

Najpopularniejsze wtyczki WordPress dodają także własne opcje do ekranu edycji postów. Niektóre będą dostępne jako bloki, a inne będą dostępne jako pola meta.

Na przykład WPForms, najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress dodaje blok do wstawiania formularzy kontaktowych w swoich postach i stronach.

Blok WPForms w poście WordPress

Innym doskonałym przykładem może być Yoast SEO. Dodają meta box pod edytorem ustawień SEO i kolejną na górnym pasku narzędzi.

Metaboks Yoast SEO

Opcje publikowania

Domyślny ekran edycji WordPress jest podzielony na dwie kolumny. Lewa kolumna to miejsce, w którym piszesz treść, a prawa kolumna zawiera wszystkie ustawienia wpisów, w tym opcje publikowania.

Rzućmy okiem na opcje publikowania w prawej kolumnie.

Opcje publikowania

1. Zapisz link roboczy pozwala szybko zapisać zmiany dokonane w poście WordPress. Edytor również automatycznie zapisze zmiany podczas pisania.

2. Przycisk podglądu otworzy podgląd na żywo Twojego postu lub strony w nowej karcie przeglądarki.

3. Po zakończeniu edycji postu możesz kliknąć przycisk Publikuj, aby opublikować post.

4. WordPress daje kilka opcji kontrolowania widoczności twojego postu. Domyślną opcją jest „Publiczny”, ale kliknięcie jej spowoduje wyświetlenie opcji ustawienia posta jako prywatnego lub chronionego hasłem.

Opcje widoczności postów

5. WordPress pozwala również kontrolować, kiedy publikowany jest post. Domyślną opcją jest publikowanie od razu, ale możesz także zaplanować publikowanie swoich postów później, a nawet wybrać wcześniejszą datę.

Opublikuj datę i godzinę publikacji

6. Zaznaczenie pola obok „Przyklej do pierwszej strony” spowoduje, że post będzie lepki lub polecany. To sprawia, że ​​określony post pojawia się na szczycie innych postów. Dowiedz się więcej o lepkich postach i co możesz z nimi zrobić.

7. Opcja Oczekuje na sprawdzenie doda niestandardowy status do postu jako „Oczekuje na sprawdzenie”. Ta funkcja jest szczególnie przydatna na blogach z wieloma autorami, w których autorzy mogą po prostu zapisywać posty i nie publikować ich.

8. Jeśli chcesz usunąć post, możesz kliknąć przycisk „Przenieś do kosza”. WordPress wyśle ​​post do kosza. Usunięte posty pozostaną w folderze kosza do 30 dni. Następnie zostaną trwale usunięte.

Edytuj opcje ekranu

WordPress pozwala wyświetlać i ukrywać panele na ekranie edycji. Możesz to zrobić, klikając menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu, a następnie klikając przycisk „Opcje”.

Opcje ekranu

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym możesz zaznaczyć lub odznaczyć panele.

Pokaż lub ukryj panele na ekranie edycji postu

Inne opcje ekranu edycji postu

Istnieje wiele innych opcji na ekranie edycji postów. Większość z nich dotyczy wyglądu ekranu edycji postów i samego edytora.

Zbadajmy je.

Po kliknięciu ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu zobaczysz opcje przeniesienia paska narzędzi bloku do góry, tryb reflektora, tryb pełnoekranowy, przełączanie między edytorem wizualnym lub edytorem kodu, zarządzanie blokami wielokrotnego użytku i Skróty klawiszowe.

Ustawienia edytora

Obok zobaczysz przycisk z ikoną koła zębatego. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie / ukrycie właściwej kolumny dokumentu i zablokowanie ustawień.

Ukryj kolumnę ustawień

W lewym górnym rogu ekranu znajduje się jeszcze kilka przycisków. Po pierwsze, z prawej strony zobaczysz przycisk nawigacji po bloku, który pozwala szybko przejść do bloku we wpisie.

Zablokuj nawigację

Następnie zobaczysz ikonę informacji. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie statystyk, takich jak liczba słów, akapitów, nagłówków i bloków.

Opublikuj statystyki

Następnie masz przyciski Cofnij i Ponów, które pozwalają cofnąć zmiany wprowadzone w swoich postach przed ich zapisaniem lub opublikowaniem.

Cofnij i ponów przyciski

Wreszcie masz przycisk dodawania bloku, który pozwala wstawiać bloki do edytora postów.

Domyślny edytor WordPress jest dość wydajny.

Zachęcamy do samodzielnego odkrywania go podczas pisania postów na blogu i zwracania uwagi na indywidualne ustawienia bloków. Każdy blok ma inne ustawienia, a znajdziesz tam wiele fajnych sztuczek.

Tworzenie nowego posta w WordPress za pomocą klasycznego edytora

Jeśli nadal używasz starego klasycznego edytora WordPress, ta sekcja jest dla Ciebie.

Klasyczny edytor będzie obsługiwany do końca 2021 r. Zdecydowanie zalecamy wszystkim użytkownikom stworzenie planu przejścia na nowy edytor WordPress.

Pola tytułu i treści

W klasycznym edytorze pola tytułu i zawartości są najbardziej widocznymi obszarami na ekranie Dodaj nowy post (patrz zrzut ekranu poniżej).

Pola tytułów i treści w klasycznym edytorze

Twój może wyglądać nieco inaczej w zależności od tego, czy korzystasz z edytora wizualnego czy tekstowego.

Podczas pisania posta możesz przełączać się między edytorem wizualnym a edytorem tekstu, ale nie zalecamy przełączania, ponieważ może to popsuć formatowanie postu.

Visual Editor to przyjazny dla początkujących edytor tekstu z przyciskami formatowania i ładnym układem wizualnym dla obszaru zawartości. Z drugiej strony edytor tekstowy to zwykły edytor tekstowy, w którym możesz zobaczyć HTML lub napisać własny.

Pierwszy obszar tekstowy u góry to miejsce, w którym dodajesz tytuł posta. Jeśli korzystasz ze struktury URL Friendly SEO, WordPress automatycznie wygeneruje adres URL postu na podstawie twojego tytułu. Możesz edytować adres URL, klikając przycisk edycji.

Obszar treści to miejsce, w którym napiszesz swój post. Możesz użyć opcji formatowania z paska narzędzi lub jednego z wielu dostępnych skrótów klawiaturowych, co przyspieszy proces pisania.

Jeśli używasz edytora wizualnego, możesz rzucić okiem na te 14 porad dotyczących opanowania edytora wizualnego WordPress.

W obszarze stopki edytora treści WordPress wyświetli liczbę słów dla Twojego postu. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe statystyki liczenia słów, zapoznaj się z naszym samouczkiem, jak uzyskać statystyki liczenia słów w WordPress z Word Stats.

Podczas pisania WordPress automatycznie zapisuje wersję roboczą twojego postu. Ten autozapis jest tymczasowo przechowywany w bazie danych WordPress.

Gdy tylko zapiszesz wersję roboczą lub napiszesz więcej treści, WordPress wyczyści tymczasowy automatyczny zapis i zastąpi go nową. Ten proces zapewnia, że ​​nie stracisz treści z powodu awarii połączenia internetowego lub sprzętu. Zobacz nasz przewodnik na temat cofania zmian w WordPressie po wprowadzeniu zmian.

Edytor postów pokazuje bieżącą wersję roboczą i status automatycznego zapisywania w stopce obok liczby słów.

Dodaj obrazy i multimedia

Pomiędzy polami tytułu i treści znajduje się duży przycisk Dodaj multimedia. Będziesz musiał go kliknąć, jeśli chcesz załadować obraz lub inny nośnik do swojego posta WordPress. Spowoduje to uruchomienie programu do przesyłania multimediów w wyskakującym oknie.

Wyskakujące okno przesyłania multimediów w WordPress

Po prostu kliknij przycisk Wybierz pliki, aby przesłać obrazy lub inne media do swojej witryny WordPress. Możesz również tworzyć galerie zdjęć i listy odtwarzania audio z przesłanych plików.

WordPress zawiera kilka podstawowych narzędzi do edycji obrazu. Zobacz nasz samouczek dotyczący edycji, przerzucania, obracania i przycinania obrazów w WordPress.

Opcje publikowania

Ekran edycji postu WordPress jest podzielony na dwie kolumny. Kolumna po lewej zawiera tytuł posta i edytor treści. Po prawej stronie masz różne pola meta, aby skonfigurować ustawienia postów.

Górne pole meta w tej kolumnie jest oznaczone jako Publikuj. To tutaj zarządzane są wszystkie opcje publikowania Twoich postów.

Opcje publikowania postów w klasycznym edytorze

1. Przycisk Zapisz wersję roboczą przechowuje wersję roboczą posta lub strony, nad którą pracujesz. WordPress zapisuje również automatycznie Twoje posty podczas ich pisania.

2). Przycisk podglądu pokazuje podgląd Twojego postu na żywo. Możesz go użyć, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój post po opublikowaniu.

3). Status pozwala ustawić status swojego postu. WordPress automatycznie obsługuje status postu dla wersji roboczych i opublikowanych postów. O ile nie używasz wtyczki do dodawania niestandardowych statusów, nie musisz się martwić o tę opcję.

4. Kliknij link Edytuj obok widoczności, aby go rozwinąć. Pierwsza opcja widoczności pozwoli ci przykleić post na pierwszej stronie. Przyklejone posty w WordPress są jak polecane treści, które są wyświetlane na wierzchu wszystkich innych postów.

5. Następna opcja pozwala zabezpieczyć hasłem post w WordPress.

6. Trzecia opcja pod widocznością jest oznaczona jako prywatna. Dzięki temu możesz prywatnie opublikować post na swojej stronie WordPress. Prywatne posty będą widoczne dla użytkowników, którzy mają uprawnienia do edycji w Twojej witrynie.

7. Kliknij link edytuj obok Publikuj, a WordPress wyświetli opcje godziny i daty. Możesz użyć tej opcji, aby zaplanować posty lub utworzyć post z datą wsteczną w WordPress.

8. Przenieś do kosza pozwala usunąć post WordPress. Usunięte posty znajdują się w koszu i możesz je przywrócić, jeśli zajdzie taka potrzeba, do 30 dni.

9. Wreszcie przycisk publikowania upublicznia Twój WordPress. Pamiętaj, że jeśli zaplanowałeś post, pojawi się on na Twojej stronie w zaplanowanym dniu i czasie.

Dodawanie kategorii i tagów

Możesz sortować swoje posty na kategorie i tagi. Kategorie i tagi pola meta zwykle pojawiają się w prawej kolumnie poniżej pola publikowania.

Kategoria i tagi w klasycznym edytorze

Kategorie i tagi pomagają uporządkować treści w sensownym i możliwym do przeglądania formacie.

Nie tylko pomaga użytkownikom w łatwym znajdowaniu treści, ale także poprawia SEO witryny. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między kategoriami i tagami oraz sposobu ich używania do sortowania treści.

Wyróżniony obraz (miniatury postów)

Większość motywów WordPress obsługuje polecane obrazy lub publikuje miniatury artykułów. Zwykle jest to ostatnie pole w prawej kolumnie na ekranie edycji postów.

Polecana opcja obrazu w klasycznym edytorze

Wystarczy kliknąć link z polecanym obrazem, a wyświetli się okienko do przesyłania multimediów. Możesz wybrać obraz z poprzednich przesłanych plików lub załadować nowy obraz ze swojego komputera. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania wyróżnionego obrazu lub publikowania miniatur w WordPress.

Opcje ekranu

Niektóre opcje na ekranie edycji postów są domyślnie ukryte, aby zapewnić czystszą i prostszą edycję. Te opcje nie są powszechnie używane przez początkujących. Możesz jednak potrzebować ich później.

Po prostu kliknij przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu strony. Spowoduje to wyświetlenie menu z polami wyboru obok nazw opcji.

Opcje ekranu w klasycznym edytorze

Jak widać, niektóre opcje będą już zaznaczone. W przypadku pozostałych możesz je wyświetlić, klikając pole wyboru obok nazwy opcji, a pojawi się ono na stronie edycji postu.

Rzućmy okiem na niektóre z tych opcji i ich działanie.

Fragmenty

Zaznaczenie tego pola powoduje dodanie pola meta poniżej edytora treści. Możesz użyć tego pola, aby dodać krótkie podsumowanie lub fragment posta.

Dodanie fragmentu postu w klasycznym edytorze

Najlepiej jest wyświetlać podsumowanie lub fragment swoich postów na stronie głównej i w archiwach witryny. Pełna treść powinna być wyświetlana tylko na pojedynczej stronie postu. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym przewodniku pełny post vs. podsumowanie (fragment) na stronach archiwum WordPress.

Wyślij trackbacki

Opcja Wyślij trackbacki pozwala powiadamiać innych właścicieli blogów o linkach do ich treści. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po trackbackach i pingbackach w WordPressie, aby dowiedzieć się więcej.

Trackbacki w klasycznym edytorze

Jeśli inny właściciel bloga korzysta z WordPress, nie musisz wysyłać im trackbacków. Twoja witryna WordPress automatycznie wyśle ​​im ping po opublikowaniu posta.

Funkcja śledzenia jest niewłaściwie wykorzystywana przez spamerów do tego stopnia, że ​​wielu właścicieli witryn po prostu je wyłącza. Mamy artykuł na temat radzenia sobie ze spamem typu trackback w WordPress.

Pola niestandardowe

Ta opcja wyświetla interfejs użytkownika dla pól niestandardowych poniżej edytora postów. Możesz go użyć do ręcznego wprowadzania niestandardowych informacji w swoich postach. Zobacz nasz przewodnik po polach niestandardowych 101 WordPress dla początkujących, aby dowiedzieć się więcej.

Pola niestandardowe w klasycznym edytorze

Dyskusja

Chociaż komentarze są świetnym sposobem na zaangażowanie odbiorców, czasem możesz nie chcieć dodawać komentarzy do określonego postu lub strony.

Opcja dyskusji wyświetla meta box poniżej edytora postów, aby włączyć / wyłączyć komentarze i polecenia ping dla twojego postu.

Publikuj komentarze w klasycznym edytorze

Ponieważ strony mają przypominać strony statyczne, większość użytkowników chce wyłączyć na nich komentarze. Możesz to zrobić, edytując każdą stronę, lub możesz zobaczyć ten samouczek, aby wyłączyć / wyłączyć komentarze na stronach WordPress.

Gdy Twoja witryna WordPress zyska trochę reputacji, zaczniesz otrzymywać coraz więcej spamu z komentarzami. Zamiast wyłączać komentarze, możesz wypróbować te porady i narzędzia do walki ze spamem w komentarzach w WordPress.

Ślimak

Slug to czystszy tytuł, którego można używać w adresach URL.

http://example.com/2015/07/this-is-post-slug

WordPress automatycznie generuje informacje o postach i wyświetla je jako adres URL posta tuż pod tytułem postu. Możesz edytować link URL, klikając link edycji pod tytułem postu.

Możesz również włączyć opcję informacji o pracy w Opcjach ekranu i edytować tam swoją informację o pracy.

Edycja postu w klasycznym edytorze

Autor

WordPress automatycznie przypisuje cię jako autora postu podczas tworzenia postu. Czasami jednak możesz chcieć pokazać innego użytkownika w witrynie WordPress jako autora. Zaznaczenie pola wyboru autora pozwala to zrobić na ekranie edycji postu.

Klasyczny autor postów

Opcje dodane przez wtyczki WordPress

Do tej pory wyjaśniliśmy tylko domyślne ustawienia edycji postów w WordPressie. Wiele wtyczek WordPress doda także własne panele ustawień na ekranie edycji postów.

Na przykład wtyczka Yoast WordPress SEO dodaje własny panel ustawień.

Ustawienia Yoast SEO

Dodatkowe wskazówki dotyczące tworzenia lepszych postów na blogu

Powodem, dla którego WordPress jest najpopularniejszą platformą do blogowania, jest to, że jest wyposażony w świetny zestaw narzędzi od razu po wyjęciu z pudełka, które pomagają tworzyć nowe treści.

Istnieje jednak wiele innych narzędzi i wskazówek, które można wykorzystać do ulepszenia treści bloga.

Pierwszą wskazówką, którą oferujemy wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają blog, jest konsekwencja. Upewnij się, że regularnie publikujesz posty na blogu. Możesz zaplanować kalendarz redakcyjny, a następnie go trzymać.

Zalecamy zacząć od 1-2 postów tygodniowo, a następnie stopniowo zwiększać tempo.

Często nowi użytkownicy mają trudności ze znalezieniem pomysłów na posty na swoim blogu. Oto ogromna lista pomysłów na posty na blogu, których możesz użyć na początek.

Musisz także dowiedzieć się, jak promować swoje posty i śledzić różne rzeczy. Nasz zespół wybrał najlepsze narzędzia content marketingu, które pomogą Ci rozwinąć bloga.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się dodawać nowy post w WordPressie jak profesjonalista. Możesz także zapoznać się z naszym niezbędnym przewodnikiem SEO dla WordPress dla początkujących, aby uzyskać większy ruch związany z wyszukiwaniem w Twojej witrynie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me