Jak dodawać i używać widżetów w WordPress

Początkujący użytkownicy często pytają nas, czym są widżety i jak korzystać z widżetów w WordPress. Widżety pozwalają dodawać różne funkcje i funkcje do pasków bocznych WordPress bez pisania kodu. W tym artykule pokażemy, jak dodawać widżety i używać ich w WordPress, a także udostępniać przykłady widżetów.


Jak dodawać i używać widżetów w WordPress

Co to są widżety? Dlaczego musisz używać widżetów w WordPress?

Widżety to małe bloki o określonej funkcjonalności, które można umieścić na paskach bocznych WordPress (znanych również jako obszary gotowe na widżety). Dla początkujących jest to łatwy sposób dodawania takich rzeczy jak galerie, cytaty, popularne posty, facebook jak pudełka i inne dynamiczne elementy na stronie WordPress.

Widżety można znaleźć na Wygląd »Widżety strona w obszarze administracyjnym WordPress.

Ekran widżetów w witrynie WordPress

Widżety, które możesz dodać pod listą dostępnych widżetów.

Po prawej stronie w witrynie WordPress znajdziesz wyznaczone obszary, w których możesz umieścić te widżety. Te wyznaczone obszary są zdefiniowane przez motyw WordPress. Są to tak zwane paski boczne lub obszary gotowe na widżety.

Jeśli nie widzisz konkretnego widżetu, którego szukasz, prawdopodobnie można go dodać za pomocą wtyczki (więcej na ten temat później).

Dodawanie widżetu do paska bocznego w WordPress

Istnieje wiele sposobów dodawania widżetów do pasków bocznych dostępnych w motywie WordPress. Najłatwiej jest po prostu przeciągnąć i upuścić je na pasku bocznym.

Animacja pokazująca, jak przeciągnąć i upuścić widżet na pasek boczny w WordPress

Możesz także kliknąć tytuł widżetu na liście dostępnych widżetów. WordPress wyświetli listę pasków bocznych, w których możesz dodać ten widżet.

Po prostu wybierz pasek boczny, do którego chcesz dodać widżet, a następnie kliknij przycisk Dodaj widżet, aby go dodać.

Dodaj przycisk widżetu

Istnieje również tryb dostępności dla użytkowników, którzy go potrzebują. Aby włączyć tryb ułatwień dostępu, kliknij przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu.

Włącz tryb ułatwień dostępu dla widżetów w WordPress

Wyświetli się menu rozwijane z linkiem, aby włączyć tryb dostępu do ekranu widżetów. Kliknięcie go zmieni interfejs użytkownika ekranu widżetów.

Każdy dostępny widżet będzie teraz miał prosty przycisk „Dodaj”. kliknięcie przycisku spowoduje przejście do dostępnego ekranu, na którym można łatwo wybrać pasek boczny.

Dostępne widżety w WordPress

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania widżetów WordPress w trybie ułatwień dostępu.

Strona widżetów nie jest jedynym sposobem dodawania widżetów do witryny WordPress. Możesz również dodać widżety za pomocą podglądu na żywo, odwiedzając stronę Wygląd »Dostosuj.

Animacja dodająca widżet z dostosowaniem w WordPress

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie obszary i paski boczne gotowe do wyświetlania widżetów pojawią się w narzędziu dostosowywania. Dlatego zalecamy korzystanie z Wygląd »Widżety ekran, aby dodać widżety w WordPress.

Jak usunąć widżet w WordPress?

Usunięcie widżetu w WordPress jest tak proste, jak ich dodanie. Odwiedzić Wygląd »Widżety strona.

Poszukaj widżetu, który chcesz usunąć na paskach bocznych, i kliknij tytuł widżetu, aby go rozwinąć.

Usuwanie widżetu poprzez usunięcie go z paska bocznego WordPress

Poniżej ustawień widżetu znajduje się link do usunięcia widżetu. Usunięcie widżetu spowoduje usunięcie go z paska bocznego, a także usunie ustawienia widżetu, takie jak tytuł lub wszelkie wybrane opcje.

Niektóre widżety są zbyt proste i nie mają wielu opcji w swoich ustawieniach, podczas gdy inne mają wiele opcji i ustawień. Jeśli chcesz usunąć widżet bez utraty ustawień, musisz przeciągnąć i upuścić go w sekcji nieaktywnych widżetów.

Usuwanie widżetu bez usuwania jego ustawień

Usunięcie lub wysłanie widżetu do nieaktywnych widżetów nie powoduje usunięcia go z listy dostępnych widżetów. Zawsze możesz ponownie dodać widżet z listy dostępnych widgetów lub nieaktywnych widgetów.

Jakie rodzaje widżetów są dostępne dla WordPress?

Domyślna instalacja WordPress zawiera wbudowane widżety, takie jak najnowsze posty, ostatnie komentarze, archiwa, wyszukiwanie itp.

Wiele motywów i wtyczek WordPress ma własne wtyczki.

Na przykład wtyczka Envira Gallery pozwala tworzyć piękne galerie zdjęć w postach i stronach WordPress. Ale ma również widżet Envira Gallery, który można dodać do paska bocznego, aby wyświetlać galerie obrazów w WordPress.

Widżet galerii Envira

Podobnie niezliczone inne motywy i wtyczki dodają widżety, dzięki czemu ich użytkownicy mogą dodawać elementy do pasków bocznych WordPress bez pisania kodu lub HTML.

Istnieją setki wtyczek WordPress, które po prostu dodają widżety do użycia na pasku bocznym. Zobacz naszą listę 25 najbardziej przydatnych widżetów WordPress dla Twojej witryny.

Co jeszcze możesz zrobić dzięki widżetom WordPress?

Widżety są niezwykle potężnym i elastycznym narzędziem w WordPress. Programiści WordPress używają ich na wiele innowacyjnych sposobów.

Jako właściciel witryny WordPress możesz to wykorzystać, aby dodać prawie wszystko, co można sobie wyobrazić na swojej stronie WordPress. Zacznij od naszych 12 sztuczek paska bocznego WordPress, aby uzyskać maksymalne wyniki.

Jeśli nie masz doświadczenia z kodem, możesz dowiedzieć się, jak utworzyć własny widget WordPress.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się dodawać i używać widżetów w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat wyświetlania różnych pasków bocznych dla każdego postu i strony w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map