Jak dodawać wyróżnione obrazy lub publikować miniatury w WordPress

Polecane obrazy, znane również jako miniatury postów, są popularną funkcją motywów WordPress. Obecnie większość motywów fotograficznych WordPress, motywów restauracyjnych, motywów kościelnych i innych rodzajów motywów ma wbudowaną obsługę miniatur postów. W tym artykule pokażemy, jak dodawać wyróżnione obrazy lub publikować miniatury w WordPress.


Być może zastanawiasz się, dlaczego wymiennie używamy wyróżnionego obrazu i postu. Cóż, kiedy ta funkcja została po raz pierwszy wprowadzona w WordPress 2.9, nazywała się miniaturkami postów. Jednak w następnej wersji została przemianowana na wyróżniony obraz.

Przewodnik dla początkujących po polecanych obrazach w WordPress

Polecane obrazy lub miniatury postów to funkcja motywu. Większość motywów, takich jak Genesis i inne, domyślnie obsługuje polecane obrazy.

Łatwym sposobem sprawdzenia, czy Twój motyw obsługuje polecane obrazy, jest przejście do edytora postów. Po prostu utwórz nowy post i przewiń trochę w dół, aby zobaczyć, czy po prawej stronie ekranu znajduje się meta-box o nazwie polecane obrazy.

Polecany metaboks obrazu w WordPress

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Dodawanie miniatury postu lub wyróżnionego obrazu w WordPress

Aby dodać wyróżniony obraz do posta WordPress, po prostu kliknij link „Ustaw wyróżniony obraz” w meta-pudełku wyróżnionego obrazu pokazanego na zrzucie ekranu powyżej.

Spowoduje to otwarcie programu WordPress Media Uploader. Możesz użyć tego do przesłania obrazu z komputera lub użyć istniejącego obrazu z biblioteki multimediów. Po wybraniu obrazu kliknij przycisk Ustaw polecany obraz.

Ustawianie wyróżnionego obrazu w WordPress

Obraz pojawi się w meta polu Featured Image, w następujący sposób:

Polecany obraz dodany w poście WordPress

Ważne jest, aby pamiętać, że obraz może wyglądać nieco inaczej w Twoim motywie. Wszystko zależy od tego, jak Twój motyw obsługuje polecane obrazy.

Niektóre motywy czasopism używają mniejszych miniatur obok podsumowań postów na stronie głównej oraz większej wersji w widoku pojedynczego postu.

W zależności od ustawień określonych przez programistę motywów Twój polecany obraz pojawi się automatycznie wraz z Twoimi wpisami. Jeśli jednak chcesz zmienić sposób, w jaki Twój motyw obsługuje polecane obrazy i publikuj miniatury, czytaj dalej.

Uwaga: Wszystko poniżej tego wymaga znajomości kodowania.

Przewodnik dla twórców motywów po polecanych obrazkach i miniaturach postów w WordPress

Mimo że opisywany obraz jest popularną funkcją obsługiwaną przez wiele motywów, nadal możliwe jest, że używasz motywu, który nie obsługuje wyróżnionych obrazów. W takim przypadku możesz dodać wyróżnioną obsługę obrazu do swojego motywu. Jeśli dobrze sobie radzisz z edytowaniem plików motywów i znasz trochę CSS, możesz to zrobić samodzielnie.

Aby dodać obsługę wyróżnionego obrazu w motywie WordPress, musisz dodać ten wiersz kodu w pliku functions.php swojego motywu:

add_theme_support („post-thumbnails”);

Ten kod włączy obsługę wyróżnionego obrazu dla postów i stron. Możesz teraz przejść do postów lub stron, a zobaczysz włączoną opcję polecanego obrazu. Jednak po ustawieniu wyróżnionego obrazu nie będzie on automatycznie wyświetlany w motywie WordPress. Aby wyświetlić polecane obrazy w motywie, musisz edytować szablony i dodać ten wiersz kodu, w którym chcesz wyświetlić wyróżniony obraz:

<?php the_post_thumbnail (); ?>

Pliki, do których dodajesz powyższy kod, będą się różnić w zależności od motywu. Będziesz chciał dodać kod w swojej pętli pocztowej.

Powyższy kod jest podstawową funkcją, której potrzebujesz, aby dodać obsługę wyróżnionego obrazu i wyświetlać polecane obrazy w motywie. Aby ustawić rozmiar obrazu dla polecanych obrazów, które przesyłasz, musisz dodać ten wiersz kodu do pliku functions.php.

set_post_thumbnail_size (50, 50);

Parametry dla set_post_thumbnail_size są w następującej kolejności: szerokość, wysokość.

Możesz także ustawić dodatkowe rozmiary obrazów, które będą używane z funkcją_post_thumbnail (). Na przykład:

// Rozmiar obrazu dla pojedynczych postów
add_image_size („single-post-thumbnail”, 590, 180);

W tym przykładzie dodaliśmy nowy rozmiar obrazu o nazwie miniatura pojedynczego posta z 590px i 180px wysokości. Aby użyć tego rozmiaru obrazu w naszym motywie, nadal będziemy musieli dodać go do odpowiedniego pliku motywu. Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku na temat dodawania dodatkowych rozmiarów obrazów w WordPress.

Jeśli wcześniej przesłałeś polecane obrazy, ale nadal pojawiają się one w innym rozmiarze, musisz zregenerować miniatury i rozmiary obrazów dla starszych postów.

Poniżej znajduje się przykład wyróżnionej funkcji obrazu z określonym rozmiarem obrazu.

<?php the_post_thumbnail (‘miniatura pojedynczego posta’); ?>

Jest to podzielona wersja pełnej funkcjonalności. Możesz dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność polecanych obrazów. Na przykład możesz ustawić domyślny obraz zastępczy dla miniatur postów, wyświetlać polecane obrazy z podpisami, a nawet dodawać wiele miniatur postów lub wyróżnionych obrazów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się dodawać wyróżnione obrazy lub publikować miniatury w WordPress. Możesz także sprawdzić naszą listę 14 najlepiej wyposażonych wtyczek i samouczków do WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map