Jak kodować witrynę (Kompletny przewodnik dla początkujących)

Czy chcesz nauczyć się kodować stronę internetową? Za kulisami większość kodu witryny zawiera HTML, CSS i JavaScript.


Jako początkujący, nauka tych języków programowania (nawet na poziomie początkującym) wymaga wielu godzin nauki i praktyki.

Dobrą wiadomością dla właścicieli firm jest to, że istnieją doskonałe narzędzia, które pozwalają stworzyć dowolny rodzaj strony internetowej (bez pisania kodu).

W tym kompleksowym przewodniku omówimy kodowanie witryny za pomocą narzędzi przeciągania i upuszczania, które tworzą cały kod dla Ciebie.

Dla tych, którzy chcą kodować witrynę od podstaw, podzielimy się z Tobą podstawami kodu, abyś mógł to zrobić.

Jak kodować stronę internetową (przewodnik dla początkujących)

Twórcy stron internetowych a kod witryny od podstaw

We wczesnych czasach Internetu budowanie strony internetowej było trudne. To dlatego, że programiści musieli kodować witrynę od zera, co zajęłoby godziny, a nawet tygodnie.

Właściciele firm nie mieli innej opcji, jak tylko zapłacić tysiące dolarów, aby ktoś zbudował / kodował witrynę.

Nawet po wprowadzeniu twórców stron internetowych wiele firm wolało zatrudnić profesjonalnych programistów do tworzenia swoich witryn, ponieważ narzędzia te po prostu nie mogły zaoferować tej samej jakości.

Jednak w 2020 roku to się zmieniło.

Wielu programistów używa teraz WordPress i innych platform CMS (frameworki do budowania witryn) w celu przyspieszenia procesu tworzenia stron internetowych.

Ponad 62,9% wszystkich stron internetowych jest zbudowanych na platformie internetowej, więc innymi słowy większość programistów nie pisze już kodu witryny od zera.

Prawda jest taka, że ​​w 95% przypadków możesz zbudować tak dobrą stronę internetową za pomocą kreatorów stron internetowych lub rozwiązań bez kodu, jak pisanie kodu witryny od zera.

Ponieważ czas jest naszym najcenniejszym zasobem, pokażemy Ci najszybsze sposoby kodowania witryny za pomocą narzędzi, które wykonują kod dla Ciebie (metoda 1 i metoda 2 to obejmie).

W metodzie 3 będziemy udostępniać zasoby dotyczące sposobu kodowania witryny od zera. Jest to idealne rozwiązanie dla studentów, którzy chcą nauczyć się programowania.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na kodowanie strony internetowej.

1. Zakoduj niestandardową stronę internetową za pomocą WordPress

WordPress to najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych, ponieważ obsługuje ponad 35% wszystkich stron internetowych.

Jest wyposażony w wiele narzędzi, które umożliwiają tworzenie niestandardowej witryny od zera bez konieczności nauki programowania.

Naszym pierwszym wyborem jest framework Beaver Builder.

Strona internetowa motywu Beaver Builder

Aby rozpocząć korzystanie z WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Zalecamy korzystanie z Bluehost. Oferują naszym czytelnikom bezpłatną nazwę domeny i 60% zniżki na hosting (2,75 USD / miesiąc).

Jeśli chcesz spojrzeć na niektóre alternatywy, zalecamy SiteGround lub jedną z tych najlepszych firm hostingowych WordPress.

Po posiadaniu domeny i hostingu następnym krokiem jest instalacja WordPress (właściwa droga).

Następnie musisz uzyskać wtyczkę Beaver Builder. To najlepsze narzędzie do tworzenia i przeciągania stron WordPress dla WordPress. Możesz nawet użyć go do stworzenia własnego niestandardowego motywu WordPress od zera.

Ma interfejs przeciągania i upuszczania, który jest łatwy dla początkujących, ale wystarczająco silny dla programistów.

Edycja strony głównej w Beaver Builder

Dlatego wielu profesjonalnych programistów używa go na całym świecie. Nawet programiści w dużych firmach, takich jak WP Engine (przychody przekraczające 100 milionów USD), wykorzystują Beaver Builder do budowy swojej głównej strony internetowej, ponieważ pozwala to na szybkie wdrożenie i dostosowanie.

Alternatywy dla Beaver Builder

Istnieje kilka innych popularnych programów do tworzenia stron WordPress. Poniżej znajdują się nasze najczęstsze wybory dla początkujących do kodowania witryny od zera bez pisania kodu.

  • Divi Builder – Przeciągnij i upuść motyw i narzędzie do tworzenia stron
  • Elementor – narzędzie do przeciągania i upuszczania stron
  • Astra – wysoce konfigurowalny motyw dostarczany z gotowymi stronami startowymi, które można zainstalować jednym kliknięciem.

Chociaż jesteśmy nastawieni na WordPress, popularność platformy mówi sama za siebie. Wiele dużych firm korzysta z WordPress, takich jak BBC, Microsoft, Facebook, The New York Times itp.

2. Koduj witrynę za pomocą Kreatora witryn Constant Contact

Kreator stron internetowych Constant Contact

Jeśli nie chcesz mieć problemów z uzyskaniem domeny, hostingiem i instalowaniem różnych programów, takich jak WordPress, możesz użyć narzędzia do tworzenia witryn Constant Contact.

To świetna platforma do budowania prostych stron biznesowych i sklepów internetowych. Mają nawet AI, które pomagają w tym procesie.

Constant Contact oferuje ograniczony bezpłatny plan. Jest to opatrzone marką domeny Constant Contact. Oferują bezpłatną niestandardową nazwę domeny (np. Wpbeginner.com) w ramach swojego planu początkowego.

Constant Contact korzysta z AI (Artificial Intelligence), aby pomóc Ci stworzyć swoją stronę internetową, odpowiadając na proste pytania. Oczywiście możesz również dostosować go tak, jak chcesz, korzystając z interfejsu przeciągnij i upuść.

Interfejs projektowy Constant Contact

Nie musisz się martwić o aktualizacje, zabezpieczenia ani kopie zapasowe. Constant Contact dba o to wszystko za Ciebie. Oferują także całodobową pomoc przez czat, e-mail i telefon.

Alternatywy dla stałego kontaktu

Istnieje wiele różnych rozwiązań typu „wszystko w jednym”. Oprócz Constant Contact, oto nasze najpopularniejsze narzędzia do łatwego tworzenia stron internetowych, które nie są WordPress.

  • Gator by HostGator – w pełni obsługiwany kreator stron internetowych z narzędziami i szablonami do przeciągania i upuszczania.
  • Domain.com Website Builder – Hostowany kreator stron internetowych z dziesiątkami pięknych szablonów dla wszystkich typów stron internetowych
  • BigCommerce – w pełni obsługiwany kreator stron internetowych do tworzenia sklepów eCommerce.

Aby uzyskać więcej opcji, zobacz nasze porównanie najlepszych twórców stron internetowych z zaletami i wadami.

3. Naucz się kodować witrynę od podstaw

Jeśli jesteś studentem i chcesz nauczyć się kodować witrynę od podstaw, musisz zrozumieć podstawowe zasady tworzenia stron internetowych, takie jak HTML5, CSS3 i inne.

Chociaż istnieje wiele bezpłatnych i płatnych kursów, najlepszym, jaki znaleźliśmy, jest ten w Code Academy.

Wykonanie zajmuje około 9 godzin, ale do końca nauczyłbyś się kodować niestandardową responsywną stronę od zera za pomocą HTML, CSS i Bootstrap.

Nawet po ukończeniu kursu będziesz potrzebować godzin ćwiczeń, aby naprawdę skutecznie kodować strony internetowe od podstaw.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się kodować witrynę. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat zwiększania ruchu w witrynie i najlepszych narzędzi dla freelancerów, projektantów i programistów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me