Jak naprawić połączenie nie jest prywatnym błędem (Podręcznik właściciela witryny)

Czy widzisz błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” w witrynie WordPress? To jest komunikat o błędzie, który zobaczysz w Google Chrome.


Ten sam błąd będzie wyświetlany we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach z nieco innymi komunikatami i może być nieco mylące dla początkujących w rozwiązywaniu problemów.

W tym przewodniku właściciela witryny pokażemy, jak łatwo naprawić błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” w Twojej witrynie. Porozmawiamy również o tym, dlaczego pojawia się ten błąd i jak możesz go uniknąć w przyszłości.

Naprawianie połączenia nie jest prywatnym błędem w WordPress

Błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne”?

Błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” pojawia się na stronach internetowych korzystających z protokołu SSL / HTTPs, gdy przeglądarka nie może zweryfikować certyfikatu SSL wydanego przez witrynę.

Zasadniczo każda witryna korzystająca z protokołu SSL / HTTPs wysyła informacje o certyfikacie bezpieczeństwa do przeglądarek użytkowników podczas każdej wizyty. Przeglądarki następnie próbują sprawdzić poprawność certyfikatu za pomocą klucza publicznego towarzyszącego certyfikatowi.

Jeśli się sprawdzi, przeglądarka użytkowników szyfruje dane za pomocą klucza prywatnego przesłanego przez twoją stronę. To szyfrowanie zabezpiecza transfer danych między przeglądarką użytkownika a witryną.

Jak działa SSL w celu ochrony transferu danych

Jeśli jednak przeglądarka nie może zweryfikować certyfikatu, nie może bezpiecznie przesłać danych i wyświetla błąd, że Twoje połączenie ze stroną internetową nie jest prywatne.

Jest to częsty błąd SSL i występuje we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach z nieco innymi komunikatami o błędach.

Google Chrome

Google Chrome wyświetli ten błąd jako „Twoje połączenie nie jest prywatne”.

Twoje połączenie nie jest prywatnym błędem w Google Chrome

Mozilla Firefox

Firefox wyświetla ten błąd jako „Twoje połączenie nie jest bezpieczne”.

Błąd niezabezpieczonego połączenia w Google Chrome

Microsoft Edge

Przeglądarka Microsoft Edge wyświetla go z komunikatem o błędzie „Twoje połączenie nie jest prywatne” lub „Ta strona nie jest bezpieczna”.

Ta strona nie jest bezpieczna - Microsoft Edge

Safari, Brave i inne przeglądarki wyświetlają podobne wiadomości.

Dlaczego występuje ten komunikat o błędzie?

Teraz możesz się zastanawiać, co spowodowało pojawienie się błędu „Twoje połączenie nie jest prywatne” w Twojej witrynie. Ten błąd jest szczególny, ponieważ w wielu przypadkach może pojawić się bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w witrynie.

Może być to spowodowane kilkoma przyczynami. Na przykład, jeśli zegar komputera użytkownika nie jest zsynchronizowany, może pokazać certyfikat jako wygasły.

Innym scenariuszem jest to, że certyfikat wcześniej wydany przez twoją witrynę jest przechowywany w przeglądarce użytkownika. Klucz prywatny wysłany przez twoją stronę nie jest zgodny ze starym certyfikatem, a przeglądarka nie sprawdza poprawności bezpiecznego połączenia.

Wreszcie najbardziej oczywistym powodem, dla którego widzisz ten błąd, jest wygaśnięcie certyfikatu SSL w witrynie.

Oto kroki, które możesz podjąć, aby naprawić błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne”. Możesz także wypróbować te kroki, nawet jeśli błąd pojawia się również na innych stronach internetowych.

1. Wymuś przeładowanie strony

Załaduj ponownie stronę

Pierwszym krokiem jest próba włączenia i wyłączenia metody. Zacznij od wyłączenia aplikacji przeglądarki, a następnie jej ponownego otwarcia.

Następnie spróbuj odwiedzić stronę internetową. Jeśli nadal widzisz błąd, spróbuj wymusić ponowne załadowanie strony. Użyj skrótu klawiaturowego Command + R na komputerze Mac lub CTRL + przycisk Załaduj ponownie w systemie Windows.

Zmusi to przeglądarkę do zignorowania buforowanej wersji strony i załadowania najnowszej wersji.

2. Sprawdź w wielu przeglądarkach

Testuj w wielu przeglądarkach

Jeśli sprawdzasz go tylko za pomocą jednej przeglądarki na tym samym komputerze, spróbuj odwiedzić witrynę za pomocą dowolnej innej aplikacji przeglądarki.

Ten krok wyeliminuje możliwość ograniczenia problemu do konkretnej przeglądarki. Jeśli tak, to ponowne zainstalowanie tej przeglądarki rozwiązałoby problem.

W przeciwnym razie możesz przejść do kolejnych kroków w tym przewodniku.

3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Być może słyszałeś to jako pierwszą poradę dotyczącą wielu problemów związanych z Internetem i witryną. Dotyczy to również tego przypadku. Twoja przeglądarka może ładować pliki ze starszej wersji witryny, co może powodować problem.

Mamy kompletny przewodnik na temat czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki dla wszystkich głównych przeglądarek wraz z instrukcjami krok po kroku.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej spróbuj ponownie odwiedzić witrynę, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, kontynuuj czytanie.

4. Sprawdź zegar komputera

Zwykle komputer automatycznie synchronizuje ustawienia daty i godziny. Jeśli jednak komputer ma nieprawidłowe ustawienia daty / godziny, może to spowodować, że przeglądarka uzna, że ​​certyfikat SSL witryny jest nieprawidłowy.

Synchronizuj datę / godzinę na komputerach z systemem Windows

Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz „Dostosuj ustawienia daty i godziny”.

Dostosuj datę i godzinę w systemie Windows

Spowoduje to otwarcie sekcji daty i godziny w aplikacji Ustawienia systemu Windows. Upewnij się, że data i godzina na komputerze są poprawne, a opcja „Ustaw czas automatycznie” jest zaznaczona.

Ustawienia daty i godziny są włączone, aby automatycznie synchronizować

Synchronizuj datę / godzinę na komputerach Mac

Jeśli używasz komputera Mac, otwórz aplikację „Ustawienia” i kliknij „Data” & Ikona czasu.

Ustawienia daty i godziny w komputerze Mac

Następnie przejdź do daty & Karta Czas i upewnij się, że opcja obok opcji „Ustaw datę i godzinę automatycznie” jest zaznaczona. Jeśli nie jest zaznaczone, kliknij ikonę kłódki w lewym dolnym rogu okna, aby włączyć tę opcję.

Synchronizuj datę, godzinę i ustawienia na komputerze Mac

5. Wyłącz aplikacje antywirusowe i VPN

Jeśli korzystasz z programów antywirusowych na komputerze lub z usługi VPN, możesz je tymczasowo wyłączyć.

Umożliwi to sprawdzenie, czy te aplikacje nie blokują certyfikatu SSL i zmuszenie przeglądarki do wyświetlenia błędu „Twoje połączenie nie jest prywatne”.

Jeśli odkryjesz, że jedna z tych aplikacji powodowała problem, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej w celu uzyskania pomocy.

6. Sprawdź datę ważności certyfikatu SSL

Innym częstym powodem tego błędu są wygasłe certyfikaty SSL. Certyfikaty te są wydawane na określony okres i wygasają, gdy osiągną koniec tego okresu.

Możesz sprawdzić datę ważności certyfikatu, klikając ikonę kłódki obok witryny i wybierając opcję certyfikatu.

Sprawdzanie szczegółów certyfikatu SSL witryny

Spowoduje to wyświetlenie szczegółów certyfikatu SSL. W oknie wyraźnie widać datę ważności certyfikatu.

Data ważności SSL

Większość rejestratorów domen i dostawców certyfikatów SSL automatycznie powiadomi Cię o konieczności odnowienia certyfikatu SSL.

Jeśli korzystasz z bezpłatnego certyfikatu SSL, większość firm hostingowych WordPress ma skrypty, które automatycznie odnawiają je po wygaśnięciu.

Jednak te mechanizmy mogą zawieść, a certyfikat SSL może wygasnąć. Nie martw się, możesz łatwo to naprawić, po prostu zastępując certyfikat SSL.

Instrukcje, jak to zrobić, mogą się różnić w zależności od dostawcy certyfikatu i firmy hostingowej. W rzeczywistości wiele firm hostingowych zaktualizuje go na żądanie.

7. Przetestuj swój serwer SSL

Narzędzie do testowania SSL

Jeśli samodzielnie konfigurujesz certyfikat SSL, możesz upewnić się, że wszystkie ustawienia konfiguracji działają poprawnie.

Aby to zrobić, możesz uruchomić test serwera SSL. Ten test pozwala sprawdzić pełną konfigurację SSL witryny.

Obejmuje to protokół TLS, testy w różnych przeglądarkach oraz kontrole konfiguracji SSL / HTTPs. Skaner dostarczy również szczegółowych informacji o każdym teście.

8. Sprawdź nazwę domeny certyfikatu

Możesz skonfigurować swój certyfikat SSL do pracy z różnymi odmianami nazwy domeny. Na przykład adresy URL www i inne niż www.

Jeśli Twój certyfikat jest skonfigurowany tylko dla jednej odmiany nazwy domeny i uzyskasz dostęp do witryny przy użyciu innej odmiany, może to spowodować błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne”. Google Chrome wyświetli kod błędu jako SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN.

Ten błąd może również pojawić się, jeśli niedawno przeniosłeś swoją witrynę do nowej nazwy domeny lub serwera.

Jednym łatwym rozwiązaniem jest wydanie bezpłatnego certyfikatu SSL dla obu odmian nazwy domeny. Możesz poprosić swojego dostawcę usług hostingowych, aby zrobił to za Ciebie.

Innym rozwiązaniem jest przekierowanie odwiedzających witrynę na prawidłową odmianę nazwy domeny. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule na temat konfigurowania przekierowań w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak naprawić błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” w WordPress. Możesz także dodać do zakładek nasz przewodnik dotyczący naprawy najczęstszych błędów WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me