Jak poprawnie zaktualizować wtyczki WordPress (krok po kroku)

Po uruchomieniu bloga i zainstalowaniu wtyczek niezwykle ważne jest, aby ze względów bezpieczeństwa aktualizować wtyczki. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak poprawnie aktualizować wtyczki WordPress i jak efektywniej zarządzać aktualizacjami wtyczek.


Jak zaktualizować wtyczki WordPress

Dlaczego warto aktualizować wtyczki WordPress?

Wtyczki WordPress są jak aplikacje do Twojej witryny WordPress. Możesz je zainstalować, aby dodać nowe funkcje i funkcje do swojej witryny, takie jak dodawanie formularzy kontaktowych, galerii zdjęć, suwaków itp.

Więcej informacji o wtyczkach WordPress można znaleźć w naszym przewodniku. Czym są wtyczki WordPress? Jak oni pracują?.

Wtyczki są tworzone przez zewnętrznych programistów. Większość z nich ulepsza swoje wtyczki, dodając nowe funkcje, poprawiając jakość kodu i zapewniając ich bezpieczeństwo. Zmiany te są następnie wydawane jako aktualizacje.

Zawsze powinieneś aktualizować wtyczki WordPress, aby zapewnić natychmiastowe zastosowanie tych zmian w witrynie. Poprawia to bezpieczeństwo WordPress i wydajność Twojej witryny.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak zaktualizować wtyczki WordPress.

Jak poprawnie zaktualizować wtyczki WordPress

WordPress ma wbudowany system aktualizacji. Automatycznie sprawdza dostępność aktualizacji i wyświetla powiadomienia, gdy dostępne są aktualizacje wtyczek, motywów i podstawowego oprogramowania WordPress.

Powiadomienia o aktualizacji WordPress w obszarze administracyjnym

Możesz także ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, odwiedzając stronę Pulpit nawigacyjny »Aktualizacje strona.

Strona aktualizacji

Gdy dostępna jest nowa aktualizacja wtyczek, zobaczysz powiadomienie w menu wtyczek na pasku administracyjnym WordPress.

Możesz zainstalować te aktualizacje, odwiedzając stronę Wtyczki. Pod każdą wtyczką zobaczysz powiadomienie z dostępnymi aktualizacjami do zainstalowania.

Aktualizacje wyróżnione na stronie wtyczek

Możesz po prostu kliknąć link „Aktualizuj teraz”, aby zainstalować każdą aktualizację.

Zbiorcza aktualizacja wtyczek WordPress

Jeśli w Twojej witrynie są aktualizacje kilku wtyczek, możesz chcieć szybko przejrzeć i zbiorczo zaktualizować te wtyczki.

Aby to zrobić, musisz odwiedzić stronę Wtyczki i kliknąć link „Aktualizacja dostępna”.

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich wtyczek, które mają dostępne aktualizacje. Możesz zaznaczyć je wszystkie, a następnie wybrać opcję „Aktualizuj” z menu rozwijanego „Działania masowe”.

Wtyczki aktualizacji zbiorczej

Przed aktualizacją przeczytaj to!

Przed zaktualizowaniem wtyczki należy kliknąć link Wyświetl szczegóły wersji, aby zobaczyć, jakie zmiany dokonał autor wtyczki.

Dzięki temu będziesz informowany o tym, jakie zmiany zostały wprowadzone, jeśli coś nie działa poprawnie.

O ile szczegółowe informacje o wersji nie mówią wyraźnie o aktualizacji zabezpieczeń, zwykle aktualizujemy wtyczkę cały tydzień. W tym czasie wszystkie błędy są zwykle wychwytywane, zgłaszane i naprawiane.

Jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu, która generuje wiele potencjalnych klientów, zalecamy zrobienie tego samego.

Jak cofnąć aktualizację wtyczki WordPress

Czasami aktualizacja wtyczki może dawać nieoczekiwane rezultaty, np. Niektóre funkcje wtyczek mogą nie działać poprawnie.

W takim przypadku najpierw musisz dezaktywować tę wtyczkę.

Jeśli możesz uzyskać dostęp do strony Wtyczki w obszarze administracyjnym WordPress, po prostu kliknij link „Dezaktywuj” poniżej niewłaściwie działającej wtyczki.

Dezaktywuj wtyczki

Następnie możesz zainstalować wtyczkę WP-Rollback. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wróć do strony Wtyczki, a pod każdą wtyczką zobaczysz opcję wycofania. Kliknięcie go pozwoli przywrócić wtyczkę do dowolnej poprzedniej wersji.

Wtyczka rollback do poprzedniej wersji

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat przywracania wtyczek WordPress.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak dezaktywować wszystkie wtyczki, gdy nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Wskazówki, jak efektywniej zarządzać wtyczkami WordPress

Jeśli zarządzasz wieloma witrynami WordPress, wkrótce zdasz sobie sprawę, że musisz dość często aktualizować wtyczki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywniej nimi zarządzać.

Jeśli masz pewność co do wtyczek, których używasz, możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich wtyczek WordPress.

Lepszym rozwiązaniem będzie jednak skonfigurowanie automatycznych aktualizacji tylko dla wybranych zaufanych wtyczek. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak lepiej zarządzać aktualizacjami WordPress.

Jeśli nie zarządzasz wieloma witrynami WordPress, możesz skonfigurować powiadomienia e-mail o aktualizacjach wtyczek. Umożliwi to otrzymywanie powiadomień, gdy dostępna będzie aktualizacja bez logowania do witryny WordPress.

Zawsze upewnij się, że masz skonfigurowaną automatyczną wtyczkę kopii zapasowej na swojej stronie WordPress. Umożliwi to przywrócenie witryny WordPress na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Wreszcie, jeśli możesz sobie pozwolić na zarządzany hosting WordPress, to funkcja witryny inscenizacyjnej jest zdecydowanie warta inwestycji. Pozwala przetestować nowe aktualizacje wtyczek w środowisku testowym przed uruchomieniem. Zalecamy korzystanie z planu GoGeek WPEngine lub SiteGround.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się aktualizować wtyczki WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress do swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me