Jak prawidłowo zmienić motyw WordPress (przewodnik Ultimate)

Czy planujesz zmienić motyw WordPress na swojej stronie? WordPress ułatwia użytkownikom zmienianie motywów w ich witrynie i zarządzanie nimi.


Musisz jednak pamiętać, że zmiana wyglądu witryny na żywo jest ważnym wydarzeniem. Musisz pamiętać o pewnych sprawach przed i po zmianie motywu, aby nie stracić żadnych danych i ruchu w witrynie.

W tym artykule pokażemy krok po kroku, jak poprawnie zmienić motyw WordPress z listą kontrolną krok po kroku.

Jak prawidłowo zmienić motyw WordPress (przewodnik Ultimate)

Oto krótki przegląd tego, czego dowiesz się w tym artykule:

  Rzeczy do zrobienia przed zmianą motywu WordPress

  Chociaż zmiana motywu zajmuje dosłownie kilka kliknięć, musisz podjąć pewne środki ostrożności przed rozpoczęciem procesu.

  Zalecamy przejrzenie poniższej listy kontrolnej, aby upewnić się, że proces zmiany motywu WordPress przebiega sprawnie i nie stracisz ważnych danych.

  1. Skopiuj fragmenty z bieżącego motywu

  Niektórzy pośredni użytkownicy WordPress lubią dostosowywać swoją stronę internetową, dodając fragmenty kodu bezpośrednio do pliku functions.php swojego motywu.

  Ponieważ zmiany te zostały wprowadzone raz, ludzie zwykle o nich zapominają.

  Jeśli Ty lub Twój programista dokonali tych zmian, koniecznie przejrzyj pliki bieżącego motywu i zanotuj cały dodatkowy kod, który wcześniej dodałeś. Umożliwi to dodanie ich później do pliku functions.php nowego motywu lub wtyczki WordPress specyficznej dla witryny.

  2. Testuj czas ładowania

  Przed zmianą motywu należy sprawdzić czas wczytywania witryny, aby można było łatwo porównać różnice w czasie ładowania strony po wprowadzeniu zmian w witrynie.

  Pamiętaj, że szybkość WordPress jest ważnym czynnikiem dla wygody użytkownika i SEO, więc musisz upewnić się, że nowy motyw jest szybszy niż poprzedni.

  Możesz sprawdzić prędkość swojej witryny za pomocą narzędzia takiego jak Pingdom.

  Upewnij się, że przetestowałeś czas ładowania strony głównej, a także niektórych wewnętrznych stron.

  3. Nie trać kodu śledzenia

  Niektórzy użytkownicy dodają kod śledzenia analizy bezpośrednio do plików motywu. Istnieją również motywy WordPress, które pozwalają dodać kod AdSense lub Analytics w panelu ustawień.

  Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest przeoczenie tych kodów.

  Musisz upewnić się, że skopiowałeś wszystkie kody śledzenia, aby móc dodać je do nowej witryny po zmianie motywu.

  Aby w przyszłości to udowodnić, zawsze zalecamy użytkownikom zainstalowanie Google Analytics za pomocą wtyczki takiej jak MonsterInsights, a w przypadku innego kodu śledzenia zalecamy użycie wtyczki nagłówka i stopki.

  4. Wykonaj pełną kopię zapasową

  Zawsze zaleca się wykonanie kopii zapasowej swoich postów, zdjęć, wtyczek i bazy danych przed zmianą motywu.

  Możesz użyć wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, aby utworzyć kopię zapasową całej witryny. Przed przejściem do przodu należy pobrać tę kopię zapasową na komputer.

  Ten krok zapewni łatwe odzyskiwanie witryny, jeśli coś pójdzie nie tak.

  5. Zawartość paska bocznego

  Paski boczne służą do dodawania różnych widżetów, w tym linków społecznościowych, reklam, formularzy subskrypcji lub formularza kontaktowego.

  Zanotuj te zmiany. Jeśli do widgetu został dodany niestandardowy kod, upewnij się, że skopiowałeś i wkleiłeś ten kod na swoim komputerze, abyś mógł go ponownie użyć w nowym motywie.

  6. Utrzymuj witrynę w trybie konserwacji

  Dobrą praktyką jest wprowadzanie witryny w tryb konserwacji, gdy wprowadzasz w niej zmiany. Nie chcesz, aby odwiedzający zobaczyli stronę w budowie, prawda?

  W tym celu zalecamy użycie wtyczki SeedProd.

  Wtyczka SeedProd

  Jest to popularna wtyczka WordPress, która pozwala łatwo tworzyć piękne strony w trybie konserwacji i wkrótce dla Twojej witryny.

  Aby utrzymać witrynę w trybie konserwacji, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd.

  Następnie przejdź do SeedProd »Ustawienia strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek. Tutaj musisz wybrać Włącz tryb konserwacji przycisk radiowy i kliknij przycisk Zapisz wszystkie zmiany przycisk.

  SeedProd włącza tryb konserwacji

  Jak zainstalować motyw WordPress

  Po zastosowaniu powyższych środków ostrożności następnym krokiem jest zainstalowanie motywu, którego chcesz użyć w swojej witrynie.

  Do wyboru masz tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress. Fakt, że czytasz ten artykuł, oznacza, że ​​prawdopodobnie znalazłeś dobry motyw dla swoich potrzeb.

  Jeśli nie wybrałeś jeszcze motywu, możemy gorąco polecić Ci następujące motywy WordPress:

  1. Divi

  Motyw Divi WordPress

  Divi to jeden z najpopularniejszych motywów WordPress na rynku. Jest obsługiwany przez przeciągnij i upuść Divi Builder, który pozwala łatwo zbudować dowolną stronę internetową.

  Ma ponad 20 gotowych układów i 46 różnych elementów treści. Możesz łatwo dostosować każdy element swojej witryny i zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym.

  2. Astra

  Motyw Astra WordPress

  Astra to lekki i zoptymalizowany pod kątem prędkości motyw WordPress. Jest kompatybilny z różnymi wtyczkami programu budującego strony, takimi jak Beaver Builder, Divi i Visual Composer.

  To motyw gotowy do tłumaczenia i RTL. Umożliwia to uruchomienie witryny w dowolnym języku, a nawet utworzenie wielojęzycznej witryny.

  Astra może być łatwo zintegrowana z wtyczką WooCommerce, dzięki czemu możesz łatwo stworzyć sklep internetowy bez większych problemów. Możesz także dostosować nagłówek, stopkę, układ i wiele innych przy użyciu Customizer motywu WordPress.

  Naszą ulubioną częścią dotyczącą Astry są wszystkie szablony stron startowych, które ona zawiera.

  3. StudioPress

  Motywy StudioPress WordPress

  Genesis jest najpopularniejszym frameworkiem WordPress i został zbudowany przez zespół StudioPress. Możesz tworzyć niesamowite strony internetowe, korzystając ze środowiska Genesis i innych motywów StudioPress.

  Jeśli nie wiesz, StudioPress jest teraz częścią WP Engine, najpopularniejszej zarządzanej firmy hostingowej WordPress.

  Najlepsze jest to, że otrzymasz ponad 35 motywów StudioPress za darmo, jeśli zarejestrujesz się w dowolnym planie hostingowym WP Engine.

  4. OceanWP

  Motyw OceanWP WordPress

  OceanWP to responsywny i wielofunkcyjny motyw WordPress. Oferuje wiele szablonów demonstracyjnych, które zostały stworzone z myślą o różnych zawodach i firmach.

  Jest kompatybilny z głównymi wtyczkami kreatora stron. Możesz także użyć różnych rozszerzeń, aby przenieść swoją witrynę na wyższy poziom.

  5. Beaver Builder

  Wtyczka Beaver Builder

  Beaver Builder to jedna z najlepszych wtyczek typu „przeciągnij i upuść”, które pozwalają tworzyć wspaniałe strony dla Twojej witryny bez żadnych umiejętności kodowania.

  Beaver Builder jest kompatybilny z prawie każdym motywem WordPress, a nawet można go użyć do stworzenia niestandardowego motywu WordPress bez pisania kodu.

  W każdym razie mamy nadzieję, że powyższe zalecenia pomogą Ci wybrać motyw WordPress dla swojej witryny.

  Po wybraniu motywu musisz go zainstalować na swojej stronie WordPress. Y

  możesz użyć jednej z następujących 3 metod, aby zainstalować motyw WordPress:

  • Korzystanie z opcji wyszukiwania motywów WordPress
  • Przesyłanie motywu z pulpitu nawigacyjnego WordPress
  • Instalowanie motywu za pomocą FTP

  Możesz sprawdzić nasz przewodnik dla początkujących, w jaki sposób zainstalować motyw WordPress, aby uzyskać pomoc.

  Jak zmienić motyw WordPress bez uruchamiania

  Po zainstalowaniu nowego motywu możesz już zmieniać motywy.

  Zawsze jednak zaleca się przetestowanie motywu przed przejściem do niego w witrynie na żywo.

  W ten sposób będziesz mógł sprawdzić kompatybilność nowego motywu z istniejącymi wtyczkami i upewnić się, że wszystko działa poprawnie zgodnie z oczekiwaniami.

  Istnieją dwa sposoby zmiany motywu WordPress bez uruchamiania:

  1. Opcja podglądu na żywo

  Domyślnie WordPress umożliwia podgląd motywu na stronie bez jego zmiany.

  Aby to zrobić, przejdź do Wygląd » Tematy z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

  Na tej stronie zobaczysz wszystkie zainstalowane motywy w swojej witrynie. Najedź kursorem myszy na motyw, którego podgląd chcesz wyświetlić, i kliknij Podgląd na żywo przycisk.

  Opcja podglądu na żywo motywu WordPress

  Spowoduje to otwarcie nowego motywu w narzędziu dostosowywania motywów WordPress. Możesz teraz przetestować nowy motyw i upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

  2. Theme Switcha Plugin

  Inną opcją jest użycie wtyczki Theme Switcha. Pozwala wyświetlić podgląd nowego motywu bez jego aktywacji.

  Najpierw musisz zainstalować i aktywować tę darmową wtyczkę. Następnie przejdź do Ustawienia » Theme Switcha z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

  Strona ustawień wtyczki Theme Switcha

  Na stronie Ustawienia musisz wybrać opcję „Włącz przełączanie motywu”, a następnie przewiń w dół strony, aby kliknąć Zapisz zmiany.

  Ta wtyczka wyświetli teraz wszystkie zainstalowane motywy na dole tej strony. Śmiało i kliknij nowy motyw, aby wyświetlić podgląd w nowej karcie przeglądarki internetowej.

  Theme Switcha dostępna sekcja motywów

  Jak zmienić motyw WordPress na stronie Live

  Po przetestowaniu nowego motywu nadszedł czas, aby rozpocząć proces przełączania motywu na stronie WordPress.

  Aby to zrobić, przejdź do Wygląd » Tematy z lewego paska bocznego panelu administracyjnego WordPress.

  Zmień motyw WordPress na stronie na żywo

  Na tej stronie umieść kursor myszy nad motywem, którego chcesz użyć, a następnie kliknij Aktywuj przycisk, aby zmienić motyw WordPress.

  Teraz możesz odwiedzić stronę główną swojej witryny, aby zobaczyć nowy motyw w akcji.

  Jak ręcznie zmienić motyw WordPress

  Czasami błąd może uniemożliwić dostęp do obszaru administracyjnego WordPress. W takim przypadku zmiana motywu przy użyciu powyższej metody nie będzie możliwa.

  Aby odzyskać witrynę, musisz przywrócić ją z kopii zapasowej lub możesz rozwiązać problem z błędem WordPress, który jest przyczyną problemu.

  Jeśli jednak nie masz kopii zapasowej, możesz ręcznie zmienić motyw za pomocą phpMyAdmin.

  Ta metoda pozwala poinformować WordPress, którego motywu użyć, zmieniając informacje w bazie danych.

  Najpierw musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP i przejść do folderu / wp-content / themes /.

  Folder motywów FTP WordPress

  Tutaj zobaczysz wszystkie motywy, które są obecnie zainstalowane w Twojej witrynie. Możesz także zainstalować motyw WordPress przez FTP, jeśli go nie widzisz.

  Następnie chcesz zapisać nazwę folderu motywu, którego chcesz użyć, ponieważ będziesz go później potrzebować.

  Następnie musisz przejść do cPanel swojego konta hostingowego WordPress. Na tej stronie musisz przewinąć w dół do sekcji Bazy danych, a następnie kliknąć phpMyAdmin.

  cPanel otwórz phpMyAdmin

  Po przejściu do phpMyAdmin zobaczysz listę baz danych po lewej stronie ekranu. Po prostu kliknij bazę danych, której używasz na swojej stronie WordPress.

  phpMyAdmin otwarta baza danych i tabela

  Następnie wyświetli listę tabel w tej bazie danych. Musisz kliknąć tabelę „wp_options”, aby ją otworzyć.

  Uwaga: Domyślnie użycie WordPress wp_ jako przedrostek dla nazw tabel. Możliwe jest jednak użycie innego prefiksu bazy danych, jak pokazano na powyższym obrazku.

  Teraz musisz zlokalizować szablon i arkusz stylów rzędy na prawym panelu.

  Wiersze szablonów i arkuszy stylów

  Następnie kliknij Edytować link obecny w wierszu „szablon”, aby otworzyć edytor.

  Tutaj musisz zmienić wartość w Wartość opcji pole do nazwy motywu, którego chcesz użyć. Zwykle jest taki sam, jak nazwa folderu w / wp-content / themes / folder, który wcześniej skopiowałeś.

  Zmień wartość szablonu

  Po zakończeniu kliknij Udać się przycisk, aby zapisać zmiany. Następnie przejdź dalej i powtórz ten sam proces dla wiersza „arkusza stylów”.

  Po wprowadzeniu zmian w obu wierszach możesz przejść do witryny, aby zobaczyć nowy motyw w akcji.

  Rzeczy do zrobienia po zmianie motywu

  Po zmianie motywu na swojej stronie musisz zająć się pewnymi rzeczami przed wyłączeniem trybu konserwacji.

  Po zmianie motywu WordPress możesz sprawdzić następującą listę kontrolną rzeczy do zrobienia:

  1. Przetestuj swoją stronę internetową

  Po pierwsze, musisz upewnić się, że wszystkie funkcje, wtyczki i widżety działają poprawnie.

  Powinieneś poświęcić trochę czasu na przetestowanie swojej witryny i sprawdzenie różnych rzeczy, w tym postów, sekcji komentarzy, zdjęć i formularza kontaktowego.

  2. Kompatybilność z wieloma przeglądarkami

  Przeglądarki mają tendencję do pokazywania pewnych rzeczy inaczej.

  Aby upewnić się, że Twoja witryna wygląda dobrze w każdej głównej przeglądarce, powinieneś przetestować ją w różnych przeglądarkach, w tym Google Chrome, Firefox, Safari i Internet Explorer.

  3. Dodaj kod śledzenia

  Po przetestowaniu funkcji i zgodności w różnych przeglądarkach powinieneś dodać swój kod analityczny i kod śledzenia AdSense do swojej witryny.

  Możesz użyć wtyczki MonsterInsights, aby dodać kod śledzenia Google Analytics. Umożliwi to prawidłowe skonfigurowanie analityki i przeglądanie szczegółowych statystyk strony internetowej bezpośrednio w desce rozdzielczej WordPress.

  4. Wyłącz tryb konserwacji

  Możesz wyłączyć tryb konserwacji na swojej stronie, aby go uruchomić.

  Jeśli używasz wtyczki SeedProd, po prostu przejdź do SeedProd » Ustawienia z lewego paska bocznego. Na stronie ustawień wybierz „Wyłączone” i kliknij Zapisz wszystkie zmiany aby wyłączyć tryb konserwacji.

  SeedProd wyłącza tryb konserwacji

  5. Testuj czas ładowania

  Musisz ponownie przejść do strony Pingdom, aby przetestować czas ładowania strony głównej po zmianie motywu.

  Następnie porównaj go z czasem wczytywania, kiedy został zainstalowany stary motyw. Jeśli zauważysz jakieś istotne różnice, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby poprawić szybkość WordPress.

  6. Monitoruj współczynnik odrzuceń

  Po zmianie motywów należy monitorować współczynnik odrzuceń witryny.

  Jeśli nowy motyw nie jest przyjazny dla użytkownika i trudny w nawigacji, może zwiększyć współczynnik odrzuceń witryny.

  Możesz dodać powiązane posty, widżet popularnych postów i bułkę tartą, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć liczbę wyświetleń strony.

  7. Poproś o opinię

  Możesz także poprosić użytkowników o opinie i sugestie dotyczące ulepszenia projektu witryny. Możesz użyć formularzy ankiety lub ankiety online, aby zebrać opinie użytkowników.

  Możesz udostępnić nowy projekt subskrybentom za pomocą usługi e-mail marketingu i poprosić ich o sugestie. Pomoże Ci to uzyskać pomysły na to, co chcieliby poprawić.

  Mamy nadzieję, że ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci łatwo zmienić motyw WordPress. Możesz zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress do witryn firmowych.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me