Jak skonfigurować niestandardowy adres e-mail w programie Outlook (Office365)

Czy chcesz skonfigurować profesjonalny markowy adres e-mail w usłudze Outlook.com? Microsoft Outlook premium pozwala na użycie własnej nazwy domeny do utworzenia firmowego adresu e-mail. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować niestandardowy adres e-mail z marką Outlook.com.


Tworzenie profesjonalnego markowego adresu e-mail w programie Outlook

Co to jest profesjonalny markowy adres e-mail?

Profesjonalny e-mail to ten, w którym znajduje się nazwa Twojej firmy. Na przykład [email protected] to profesjonalny adres e-mail. Natomiast [email protected] nie jest profesjonalnym adresem e-mail.

Istnieje wiele sposobów na utworzenie profesjonalnego adresu e-mail. Możesz użyć wbudowanego serwera poczty, który jest dostarczany z większością firm hostingowych WordPress. Zobacz nasz artykuł na temat tworzenia darmowego firmowego adresu e-mail w ciągu pięciu minut.

To zadziałałoby w przypadku większości stron początkowych o skromnym budżecie. Brakuje jednak kilku kluczowych funkcji, takich jak lepsza ochrona przed spamem i antywirusami, zwiększone bezpieczeństwo, łatwe zarządzanie kontem i wiele innych.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji wymienionych powyżej, potrzebujesz profesjonalnej biznesowej poczty e-mail, która współpracuje z istniejącą nazwą firmy (czyli nazwą domeny).

Co to jest Outlook.com?

Outlook to usługa e-mail oferowana przez Microsoft. Możesz utworzyć bezpłatne konto twoja [email protected], aby korzystać z usługi. Jeśli jednak chcesz utworzyć profesjonalny markowy adres e-mail w usłudze Outlook.com, musisz zarejestrować się w usłudze Office 365.

Jest to usługa płatna od 12,50 USD za użytkownika / miesiąc. Zawiera 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive, najnowsze programy Outlook, Word, Excel i PowerPoint na komputery PC lub Mac.

W WPBeginner używamy i zalecamy G Suite od Google dla firmowych adresów e-mail, ponieważ jest to bardziej opłacalne (zaczyna się od 5 USD / miesiąc). Wolimy też Google Cloud, ponieważ nasz zespół zna Gmaila i inne aplikacje Google.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz zobaczyć nasze porównanie G Suite z Office 365, aby dowiedzieć się, jak wypada na tle Outlook.com.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak utworzyć niestandardowy markowy adres e-mail w Outlook.com.

Rejestracja w programie Outlook Premium z Office 365

Najpierw musisz odwiedzić witrynę Office 365 i zarejestrować się w celu uzyskania subskrypcji Business Premium. Jest to jedyna subskrypcja obejmująca obsługę domen niestandardowych.

Zarejestruj się w Office 365 Business premium

Zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych. Następnie kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować i wprowadzić informacje o płatności.

Rejestracja w Office 365

Po rejestracji wylądujesz w panelu administracyjnym Office 365. Stąd musisz odwiedzić Konfiguracja »Domeny stronę, aby dodać niestandardową domenę.

Skonfiguruj domenę

Spowoduje to przejście do strony ustawień domen. Śmiało i kliknij przycisk „Dodaj domenę”, aby kontynuować.

Dodaj domenę

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie nazwy domeny, którą chcesz skonfigurować. Po wprowadzeniu nazwy domeny kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Wpisz nazwę domeny

Office 365 sprawdzi teraz nazwę Twojej domeny, a następnie poprosi o zweryfikowanie własności przez dodanie informacji do ustawień DNS domeny.

Zweryfikuj własność domeny

Aby to zrobić, musisz wrócić do strony ustawień swojej domeny. W zależności od rejestratora domen ta strona będzie znajdować się pod Twoim kontem. Musisz znaleźć opcję ustawień DNS.

Jeśli domena jest zarejestrowana przez firmę hostingową WordPress, ustawienia domeny znajdziesz pod pulpitem cPanel oznaczonym jako „Edytor stref” lub „Edytor stref DNS”.

Dodanie rekordu DNS

Uwaga: powyższy zrzut ekranu pochodzi z Bluehost. Zrzut ekranu z hostingu może wyglądać nieco inaczej.

Podczas dodawania rekordu DNS upewnij się, że wprowadzone informacje są zgodne z informacjami wyświetlanymi przez Office 365.

Po wklejeniu rekordu DNS kliknij przycisk „Dodaj rekord DNS”, aby zapisać zmiany.

Następnie musisz wrócić do portalu administracyjnego Microsoft Office 365 i kliknąć przycisk weryfikacji.

Sprawdź własność domeny

Office 365 będzie teraz sprawdzał rekord DNS, aby potwierdzić, że jesteś właścicielem nazwy domeny. Weryfikacja DNS może potrwać 5–10 minut, ponieważ czasami Twój DNS nie jest natychmiast aktualizowany.

Po weryfikacji zostaniesz poproszony o zarządzanie swoimi usługami online.

Dostaniesz tutaj dwie opcje: pierwsza polega na automatycznym zezwoleniu Office 365 na wprowadzenie wymaganych zmian w ustawieniach DNS, a druga na ręczne zarządzanie rekordami DNS.

Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana w GoDaddy, możesz wybrać pierwszą opcję, a Office 365 zajmie się resztą.

W przeciwnym razie wybierz drugą opcję, aby ręcznie zarządzać rekordami DNS.

Skonfiguruj swoje usługi online

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Office 365 zapyta Cię teraz, którą usługę chcesz skonfigurować. W tej chwili chcemy tylko skonfigurować program Exchange do korzystania z usługi służbowego adresu e-mail.

Wybierz giełdę jako usługę

Kliknij następny przycisk, aby kontynuować.

Exchange potrzebuje trzech rekordów DNS do działania. Będziesz mógł je zobaczyć na następnym ekranie.

Dodanie większej liczby rekordów DNS

Ponownie musisz przejść do strony ustawień DNS swojej domeny i dodać te rekordy indywidualnie.

Dodaj rekordy MX

Oto, co robi każdy z tych rekordów DNS.

Po pierwsze, masz rekord MX, który zawiera instrukcje, gdzie dostarczyć wiadomości e-mail. Następnie masz rekord TXT, który pomaga zapobiec fałszowaniu wiadomości e-mail w celu wysyłania spamu. Wreszcie masz rekord CNAME, który pozwala programom takim jak Outlook odkrywać i łączyć się z usługami e-mail.

Teraz, jeśli Twoja witryna ma już rekord MX, zostanie on zastąpiony tym. Dzięki temu możesz używać serwerów pocztowych programu Outlook do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail ze swojego niestandardowego adresu e-mail w domenie.

Po wprowadzeniu wszystkich rekordów DNS kliknij przycisk weryfikacji. Office 365 sprawdzi teraz ustawienia DNS domeny. Jeśli wszystko jest w porządku, nastąpi przekierowanie z powrotem do strony domen.

Pomyślnie skonfigurowałeś nazwę swojej domeny do pracy z programem Outlook.

Możesz teraz utworzyć niestandardowy adres e-mail domeny za pomocą Outlook.com.

Dodawanie niestandardowego markowego adresu e-mail w Outlook.com

Z pulpitu nawigacyjnego Office 365 przejdź do Użytkownicy »Aktywni użytkownicy a następnie kliknij przycisk Dodaj użytkownika.

Dodaj użytkownika

Na następnym ekranie musisz podać dane osobowe użytkownika, a następnie wybrać dla niego adres e-mail.

Dodaj użytkownika i adres e-mail

Następnie kliknij przycisk Dodaj, aby zapisać ustawienia.

Możesz teraz zalogować się przy użyciu adresu e-mail i hasła utworzonego we wcześniejszym kroku, aby korzystać z nowego profesjonalnego e-maila z marką Outlook.com.

Korzystanie z aplikacji Outlook w Office 365

Możesz także zainstalować aplikacje Office 365 na komputerze Mac i PC, w tym Outlook. Umożliwi to korzystanie z firmowego firmowego adresu e-mail z dostępem offline w aplikacji Outlook.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować profesjonalny markowy adres e-mail w programie Outlook. Możesz także przeczytać nasz artykuł o tym, jak skonfigurować profesjonalny adres e-mail w G Suite i Gmailu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me