Jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress (krok po kroku)

Czy chcesz dodać formularz kontaktowy na swojej stronie WordPress??


Każda witryna potrzebuje formularza kontaktowego, aby odwiedzający mogli łatwo skontaktować się z Tobą w sprawie Twoich produktów i usług. Domyślnie WordPress nie ma wbudowanego formularza kontaktowego, ale istnieje prosty sposób na dodanie formularzy kontaktowych do swojej witryny.

W tym samouczku WordPress pokażemy, jak łatwo utworzyć formularz kontaktowy w WordPress (krok po kroku) bez dotykania jednego wiersza kodu.

Łatwo dodaj formularz kontaktowy w WordPress

Dlaczego potrzebujesz formularza kontaktowego??

Być może zastanawiasz się, dlaczego potrzebuję formularza kontaktowego? Nie mogę tylko dodać mojego adresu e-mail do mojej witryny, aby inni mogli do mnie napisać?

To bardzo częste pytanie dla początkujących, ponieważ obawiają się, że dodanie formularza kontaktowego wymaga znajomości kodu.

Prawda jest taka, że ​​nie musisz znać żadnego kodu. Ten przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania formularza kontaktowego został napisany dla absolutnie początkujących.

Poniżej znajdują się 3 najważniejsze powody, dla których formularz kontaktowy jest lepszy niż wklejanie adresu e-mail na stronie.

 • Ochrona przed spamem – Spam boty regularnie zeskrobują strony internetowe z tagu mailto: e-mail. Gdy opublikujesz swój adres e-mail w witrynie, zaczniesz otrzymywać wiele e-maili ze spamem. Z drugiej strony, korzystając z formularza kontaktowego, możesz pozbyć się prawie wszystkich wiadomości spamowych.
 • Spójne informacje – Podczas wysyłania wiadomości e-mail ludzie nie zawsze przesyłają Ci wszystkie potrzebne informacje. Za pomocą formularza kontaktowego możesz dokładnie powiedzieć użytkownikowi, jakich informacji szukasz (np. Numer telefonu, budżet itp.).
 • Oszczędza czas – Formularze kontaktowe pomagają zaoszczędzić czas na wiele sposobów, niż możesz sobie wyobrazić. Oprócz spójnych informacji, o których wspomnieliśmy powyżej, możesz także użyć potwierdzeń formularza, aby poinformować użytkownika o kolejnych krokach. Na przykład obejrzyj film lub poczekaj do 24 godzin na odpowiedź, aby nie wysyłać Ci wielu zapytań.

Poniżej znajduje się przykład formularza kontaktowego WordPress, który utworzymy w tym samouczku.

Podgląd strony kontaktowej

Po utworzeniu powyższego formularza pokażemy Ci również, jak możesz go łatwo dodać na stronie kontaktowej lub na pasku bocznym witryny za pomocą widgetu formularza kontaktowego WordPress.

Brzmi dobrze? Ok, więc zacznijmy.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje pisemne, kontynuuj czytanie.

Krok 1. Wybór najlepszej wtyczki formularza kontaktowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać wtyczkę formularza kontaktowego WordPress.

Chociaż istnieje kilka bezpłatnych i płatnych wtyczek formularzy kontaktowych WordPress, z których możesz wybierać, korzystamy z WPForms na naszej stronie i uważamy, że jest to najlepsza opcja na rynku.

Poniżej znajdują się trzy powody, dla których uważamy, że WPForms jest najlepszy:

 1. Jest to najbardziej przyjazna dla początkującego wtyczka formularza kontaktowego. Możesz użyć przeciągnięcia & upuść konstruktora, aby łatwo utworzyć formularz kontaktowy za pomocą kilku kliknięć.
 2. WPForms Lite jest w 100% darmowy i można go użyć do stworzenia prostego formularza kontaktowego (korzysta z niego ponad 3 miliony witryn).
 3. Gdy będziesz gotowy na bardziej zaawansowane funkcje, możesz uaktualnić do WPForms Pro.

Teraz, gdy zdecydowaliśmy się na wtyczkę formularza kontaktowego, przejdźmy dalej i zainstaluj ją na swojej stronie.

Krok 2. Zainstaluj wtyczkę formularza kontaktowego w WordPress

W tym samouczku dotyczącym formularza kontaktowego użyjemy WPForms Lite, ponieważ jest bezpłatny i łatwy w użyciu.

Możesz zainstalować tę wtyczkę na swojej stronie, logując się do pulpitu WordPress i przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe.

W polu wyszukiwania wpisz WPForms, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj teraz.

Zainstaluj WPForms

Po zainstalowaniu wtyczki upewnij się, że ją aktywujesz.

Aktywuj WPForms

Jeśli nie widzisz menu wtyczek lub potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Krok 3. Utwórz formularz kontaktowy w WordPress

Po aktywacji WPForms możesz już teraz utworzyć formularz kontaktowy w WordPress.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress kliknij menu WPForms i przejdź do opcji Dodaj nowy.

Dodaj nowy formularz

Spowoduje to otwarcie WPForms przeciągnij i upuść konstruktora formularzy. Zacznij od podania nazwy formularza kontaktowego, a następnie wybierz szablon formularza kontaktowego.

WPForms Lite jest dostarczany tylko z gotowymi szablonami formularzy, takimi jak Pusty, Prosty Formularz Kontaktowy itp. Możesz ich użyć do stworzenia dowolnego rodzaju formularza kontaktowego, który ci się podoba.

Na potrzeby tego przykładu przejdziemy do wyboru Prosty formularz kontaktowy. Dodane zostaną pola Nazwa, E-mail i Wiadomość.

Tworzenie nowego formularza w WordPress za pomocą WPForms

Możesz kliknąć pola, aby je edytować. Możesz także użyć myszy do przeciągania i upuszczania kolejności pól.

Jeśli chcesz dodać nowe pole, po prostu wybierz z dostępnych pól na lewym pasku bocznym.

Dodanie nowego pola do formularza kontaktowego

Po zakończeniu kliknij Zapisać przycisk.

Krok 4. Konfigurowanie powiadomień i potwierdzeń formularzy

Po utworzeniu formularza WordPress ważne jest, aby poprawnie skonfigurować powiadomienie i potwierdzenie formularza.

Potwierdzenie formularza jest tym, co odwiedzający witrynę widzi po przesłaniu formularza. Może to być wiadomość z podziękowaniem lub przekierowanie ich na specjalną stronę.

Powiadomienie o formularzu to wiadomość e-mail otrzymywana po przesłaniu formularza kontaktowego na stronie WordPress.

Oba można dostosować, przechodząc do karty Ustawienia w programie budującym formularze WPForms.

Zazwyczaj pozostawiamy potwierdzenie formularza jako domyślną wiadomość z podziękowaniem. Możesz jednak zmienić to, aby przekierować na określoną stronę, jeśli chcesz.

Konfigurowanie potwierdzenia formularza

Najlepsze w WPForms jest to, że ustawienia domyślne są idealne dla początkujących. Po przejściu do ustawień powiadomień wszystkie pola zostaną wstępnie wypełnione dynamicznie.

Konfigurowanie powiadomień formularzy

Powiadomienia są domyślnie wysyłane na adres e-mail administratora skonfigurowany w witrynie.

Jeśli chcesz wysłać go na niestandardowy adres e-mail, możesz to zmienić. Jeśli chcesz wysłać powiadomienie na wiele e-maili, po prostu oddziel każdy adres e-mail przecinkiem.

Temat wiadomości e-mail jest wstępnie wypełniony nazwą formularza. Pole od nazwy jest automatycznie wypełniane nazwą użytkownika. Gdy odpowiesz na zapytanie, przejdzie ono do wiadomości e-mail wypełnionej przez użytkownika w formularzu kontaktowym.

Mamy szczegółowy przewodnik na temat konfigurowania niestandardowych powiadomień formularzy, abyś mógł wysyłać formularze do wielu odbiorców lub różnych działów.

Krok 5. Dodawanie formularza kontaktowego WordPress na stronie

Po skonfigurowaniu formularza kontaktowego WordPress czas dodać go do strony.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to albo utworzyć nową stronę w WordPress, albo edytować istniejącą stronę, do której chcesz dodać formularz kontaktowy.

Będziemy używać bloku WPForms, aby dodać formularz na stronie. Po prostu kliknij przycisk Dodaj nowy blok, aby wyszukać WPForm, a następnie kliknij, aby dodać go do swojej strony.

Dodaj blok formularza kontaktowego WPForms do swojej strony

Blok WPForm pojawi się teraz w obszarze zawartości twojej strony. Musisz kliknąć menu rozwijane, aby wybrać wcześniej utworzony formularz.

Wybierz formularz kontaktowy w bloku WPForms

WPForms załaduje podgląd formularza kontaktowego do edytora. Możesz teraz zapisać lub opublikować swoją stronę i odwiedzić witrynę, aby zobaczyć ją w akcji.

Oto jak wyglądałby formularz na przykładowej stronie WordPress:

Podgląd strony kontaktowej

Jeśli chcesz tylko dodać formularz kontaktowy na stronie, gotowe. Gratulacje.

WPForms zawiera również krótki kod formularza kontaktowego WordPress. Możesz skopiować krótki kod formularza kontaktowego, odwiedzając stronę WPForms »Wszystkie formularze stronę, a następnie wklej go w dowolnym poście lub stronie WordPress.

Krótki kod formularza kontaktowego WordPress do użycia w postach i na stronach

Jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy na pasku bocznym lub w innym obszarze gotowym dla widgetu, przejdź do kroku 6.

Krok 6. Dodawanie formularza kontaktowego WordPress na pasku bocznym

WPFormy są dostarczane z widżetem formularza kontaktowego WordPress, którego można użyć do dodania formularza kontaktowego na pasku bocznym lub w zasadzie w dowolnym innym obszarze gotowym dla widżetu w motywie.

W obszarze administracyjnym WordPress przejdź do Wygląd »Widżety. Zobaczysz widżet WPForms, który możesz łatwo przeciągnąć do dowolnych obszarów motywu gotowych dla widżetu.

Dodaj formularz za pomocą widgetu paska bocznego

Następnie dodaj tytuł widżetu i wybierz formularz, który chcesz wyświetlić. Zapisz ustawienia i odwiedź witrynę, aby uzyskać podgląd.

Formularz kontaktowy na pasku bocznym

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci stworzyć prosty formularz kontaktowy w WordPress. Możesz również sprawdzić nasze porównanie najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress i nasz przewodnik, jak naprawić problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map