Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress (przewodnik dla początkujących)

Czy wiesz, że Google wyświetla wszystkie witryny bez SSL jako „Niezabezpieczone”. Oznacza to, że jeśli nie używasz certyfikatu SSL w swojej witrynie, stracisz zaufanie klientów.


Ponieważ certyfikat SSL pomaga chronić dane w Twojej witrynie, tak naprawdę jest on wymagany do przyjmowania płatności online.

Zwykle płatne certyfikaty SSL są dość drogie. Jeśli dopiero zaczynasz blog lub tworzysz biznesową stronę internetową dla majsterkowiczów, prawdopodobnie chcesz utrzymać niskie koszty.

Na szczęście istnieje wiele sposobów uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL w celu zmniejszenia kosztów witryny. W tym artykule pokażemy, jak łatwo uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress i skonfigurować go samodzielnie.

Uzyskiwanie bezpłatnego certyfikatu SSL dla witryny WordPress

Omówimy również następujące tematy:

 • Co to jest certyfikat SSL?
 • Dlaczego potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojej witryny WordPress
 • Jak działa certyfikat SSL w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji
 • Ile kosztują certyfikaty SSL
 • Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL
 • Jak zainstalować bezpłatny certyfikat SSL w WordPress

Gotowy? Zacznijmy.

Co to jest SSL?

SSL oznacza Secure Sockets Layer. Jest to protokół internetowy do zabezpieczania transferu danych między przeglądarką użytkownika a odwiedzaną witryną.

Każdy użytkownik internetu przekazuje informacje, gdy odwiedza strony internetowe. Informacje te często mogą być poufne, takie jak szczegóły płatności, dane karty kredytowej lub dane logowania.

Korzystanie ze zwykłego protokołu HTTP oznacza, że ​​hakerzy mogą przejąć tę informację. To tutaj przychodzi SSL lub HTTPS.

Strony internetowe potrzebują certyfikatu SSL wydanego przez jeden z uznanych organów wydających certyfikaty. Ten certyfikat jest zweryfikowany i wyróżniony w pasku adresu przeglądarki użytkownika znakiem kłódki i HTTPS zamiast HTTP.

Pasek adresu z ikoną bezpiecznej kłódki SSL z HTTP

Czy potrzebuję certyfikatu SSL dla mojej witryny WordPress?

SSL / HTTPS jest zalecany na wszystkich stronach internetowych. Jest to jednak bezwzględnie wymagane dla wszystkich stron internetowych, które zbierają informacje o użytkowniku, takie jak dane logowania, informacje dotyczące płatności, karty kredytowe i inne.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, witrynę członkowską lub wymagasz zalogowania się od użytkowników, musisz od razu uzyskać certyfikat SSL.

Większość internetowych usług płatniczych wymaga, aby Twoja witryna korzystała z SSL / HTTP przed otrzymaniem płatności.

Oprócz bezpieczeństwa certyfikat SSL tworzy również pozytywne wrażenie na Twojej marce wśród użytkowników. Google zaleca także stosowanie protokołu SSL, a badania pokazują, że witryny z obsługą SSL zajmują nieco wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Na koniec, jeśli Twoja witryna nie korzysta z certyfikatu SSL, Google Chrome pokaże użytkownikom, że Twoja witryna nie jest bezpieczna.

Niezabezpieczona etykieta wyświetlana w przeglądarce internetowej Google Chrome

Ta ikona wpływa na wizerunek Twojej marki i zaufanie użytkowników do Twojej witryny.

Jak działa certyfikat SSL?

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest SSL i dlaczego jest to ważne, możesz zastanawiać się, jak naprawdę działa certyfikat SSL?

SSL chroni informacje, szyfrując przesyłanie danych między przeglądarką użytkownika a witryną.

Gdy użytkownik odwiedza witrynę SSL / HTTPs, jego przeglądarka najpierw sprawdza, czy certyfikat SSL witryny jest ważny.

Jeśli wszystko się sprawdzi, przeglądarka używa klucza publicznego witryny do szyfrowania danych. Dane te są następnie wysyłane z powrotem na zamierzony serwer (stronę internetową), gdzie są odszyfrowywane przy użyciu klucza publicznego i tajnego klucza prywatnego.

Jak działa SSL w celu ochrony transferu danych

Ile kosztują certyfikaty SSL?

Koszt certyfikatów SSL różni się w zależności od urzędu certyfikacji. Ich ceny mogą wynosić od 50 do 200 USD rocznie. Niektórzy dostawcy oferują usługi dodatkowe z ich certyfikatami, które mogą również wpływać na koszt certyfikatu SSL.

Jeśli zamierzasz kupić certyfikat SSL, zalecamy skorzystanie z Domain.com. Są jedną z największych usług rejestracji nazw domen na świecie i oferują najlepszą ofertę na certyfikaty SSL.

Oferują proste plany certyfikatów SSL już od 35,99 USD rocznie i są objęte gwarancją bezpieczeństwa w wysokości 10 000 USD oraz pieczęcią witryny TrustLogo. Po zakupie certyfikatu SSL możesz poprosić swojego dostawcę usług hostingowych, aby go zainstalował.

Ale zanim to zrobisz, sprawdź, czy możesz uzyskać certyfikat SSL za darmo.

Jak mogę uzyskać certyfikat SSL za darmo?

Wielu właścicieli witryn niechętnie korzysta z protokołu SSL z powodu dodatkowych kosztów. Naraziło to wiele małych stron internetowych na kradzież danych i informacji.

Projekt non-profit o nazwie Let’s Encrypt postanowił to naprawić, ustanawiając bezpłatny urząd certyfikacji.

Celem tego urzędu certyfikacji jest ułatwienie właścicielom witryn uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL. Internet staje się bezpieczniejszym miejscem, jeśli coraz więcej stron internetowych zacznie korzystać z SSL.

Ze względu na znaczenie projektu szybko zyskał on wsparcie głównych firm, takich jak Google, Facebook, Shopify, WordPress.com i wiele innych.

Wyzwanie polega na tym, że instalacja bezpłatnego certyfikatu SSL przez Let’s Encrypt dla początkującego użytkownika jest dość trudna, ponieważ wymaga znajomości kodowania i znajomości systemów serwerowych.

Na szczęście wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress oferują teraz bezpłatny certyfikat SSL wraz ze wszystkimi planami hostingowymi (niektóre używają Let Encrypt).

Wybór jednego z tych dostawców pozwoli Ci uniknąć kłopotów związanych z samodzielnym instalowaniem bezpłatnego certyfikatu SSL.

Oto najlepsze firmy hostingowe WordPress, które oferują bezpłatny certyfikat SSL wraz ze swoimi planami hostingowymi.

 • Bluehost
 • SiteGround
 • HostGator
 • WPEngine
 • Dreamhost
 • Hosting InMotion
 • GreenGeeks
 • iPage
 • Liquid Web

Jeśli już korzystasz z jednej z tych firm, możesz włączyć bezpłatny certyfikat SSL na pulpicie nawigacyjnym hostingu. Wystarczy zalogować się do pulpitu nawigacyjnego cPanel swojego konta hostingowego i przewinąć w dół do sekcji „Bezpieczeństwo”.

Włącz bezpłatny certyfikat SSL od cPanel

Użytkownicy Bluehost znajdą darmową opcję SSL, odwiedzając Moje strony »Zarządzaj stroną. Stąd możesz przejść do karty bezpieczeństwa i włączyć bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny.

Bluehost bezpłatny SSL

W zależności od firmy hostingowej panel sterowania hostingiem może wyglądać inaczej niż na powyższym zrzucie ekranu. Jeśli masz problemy ze znalezieniem bezpłatnej opcji SSL, możesz poprosić dostawcę usług hostingowych o jej włączenie.

Jeśli Twoja firma hostingowa nie oferuje bezpłatnego protokołu SSL, możesz łatwo postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zmienić hosting i przenieść witryny do jednej z powyższych firm.

Instalowanie bezpłatnego certyfikatu SSL i konfigurowanie WordPress

Po włączeniu bezpłatnego certyfikatu SSL musisz skonfigurować WordPress, aby zaczął używać HTTPS zamiast HTTP we wszystkich adresach URL.

Najłatwiej to zrobić, instalując i aktywując wtyczkę Really Simple SSL na swojej stronie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka sprawdzi, czy certyfikat SSL jest włączony. Następnie włączy przekierowanie HTTP na HTTPS i zmieni ustawienia witryny, aby zacząć używać SSL / HTTP.

SSL włączony w WordPress

Aby Twoja witryna była całkowicie bezpieczna, musisz upewnić się, że adresy URL Twojej witryny ładują się przy użyciu protokołu HTTPS. Naprawdę prosta wtyczka SSL robi to automatycznie, ustalając adresy URL podczas ładowania strony.

Nawet jeśli pojedynczy adres URL nadal ładuje się przy użyciu niezabezpieczonego protokołu HTTP, przeglądarki będą traktować całą witrynę jako nie w pełni bezpieczną.

Połączenie nie jest w pełni bezpieczne

Aby naprawić te adresy URL, musisz użyć narzędzia inspekcji przeglądarki, aby je znaleźć, a następnie zastąpić je prawidłowymi adresami URL HTTP. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym samouczku, jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress.

Naprawdę prosta wtyczka SSL ułatwia skonfigurowanie darmowego certyfikatu SSL w WordPress. Dlatego zalecamy go wszystkim początkującym.

Przechwytuje jednak niepewne adresy URL podczas ładowania strony, co nieco wydłuża czas ładowania strony. Dlatego zaawansowani użytkownicy, którzy obawiają się o szybkość WordPressa, używają metody ręcznej, aby skonfigurować swój bezpłatny certyfikat SSL.

Stworzyliśmy szczegółowe instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci poprawnie przełączyć WordPress z HTTP na HTTPS (który pokazuje zarówno metodę ręczną, jak i metodę wtyczek).

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób utworzyć bezpłatny adres e-mail dla swojej witryny WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map