Jak zainstalować Google Analytics w WordPress dla początkujących

Czy chcesz zainstalować Google Analytics w WordPress? Wiedza o tym, w jaki sposób Twoi odbiorcy wchodzą w interakcje z Twoją witryną, ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.


Najlepszym sposobem, aby poznać odbiorców, są statystyki ruchu, i to właśnie zapewnia Google Analytics ZA DARMO.

W tym artykule pokażemy, dlaczego Google Analytics jest ważne i jak łatwo zainstalować Google Analytics na swojej stronie WordPress (krok po kroku).

Jak zainstalować Google Analytics w WordPress

Najpierw wyjaśnimy, dlaczego Google Analytics jest ważny i jak może pomóc w rozwoju Twojej witryny.

Następnie pokażemy, jak założyć konto Google Analytics i różne metody instalacji go w witrynie WordPress.

Na koniec wyjaśnimy, jak wyświetlać raporty o ruchu w Google Analytics.

Oto krótki przegląd tego, czego dowiesz się w tym artykule.

 • (Zalecana)
 • (Zaawansowane)
  • Gotowy, zacznijmy.

   Film instruktażowy

   Subskrybuj WPBeginner

   Jeśli nie chcesz oglądać samouczka wideo, możesz kontynuować czytanie wersji tekstowej poniżej:

   Dlaczego Google Analytics jest ważny dla blogerów??

   Po założeniu bloga Twoim pierwszym celem jest zwiększenie ruchu i liczby subskrybentów. Google Analytics pomaga podejmować decyzje na podstawie danych, wyświetlając statystyki, które są istotne. Możesz zobaczyć:

   Kto odwiedza twoją stronę?

   Ta część analityki odpowiada na lokalizację geograficzną odbiorców, z której przeglądarki korzystał użytkownik, aby odwiedzić Twoją witrynę, oraz inne ważne informacje, takie jak rozdzielczość ekranu, obsługa JavaScript, obsługa Flash, język i więcej.

   Te dane są niezwykle przydatne i mogą pomóc na wiele sposobów. Otrzymując projekt niestandardowy, możesz użyć danych użytkownika, aby upewnić się, że witryna będzie zgodna z odbiorcami.

   Jeśli większość użytkowników nie obsługuje Flasha, należy unikać dodawania elementu Flash do swojej witryny. Jeśli większość użytkowników korzysta z rozdzielczości ekranu 1280, upewnij się, że projekt jest zgodny z tą rozdzielczością lub mniejszą.

   Co ludzie robią, gdy są w Twojej witrynie?

   Możesz śledzić, gdzie użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę, jak długo pozostają w Twojej witrynie i jaki jest współczynnik odrzuceń (procent użytkowników opuszcza Twoją witrynę przy pierwszej wizycie).

   Korzystając z tych informacji, możesz zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć liczbę odsłon.

   Możesz również znaleźć najpopularniejsze artykuły, artykuły, które nie radzą sobie tak dobrze, oraz jakiego rodzaju treści szukają Twoi użytkownicy.

   Kiedy ludzie odwiedzają twoją stronę?

   Patrząc na najgorętsze godziny w ciągu dnia dla Twojej witryny, możesz wybrać czas, w którym opublikujesz swój post. Jeśli ta strefa czasowa nie jest zgodna z twoją, możesz zaplanować, aby poczta była o tej godzinie.

   Jak ludzie znajdują Twoją witrynę?

   Ta sekcja analiz pokazuje, skąd pochodzą użytkownicy (na przykład: wyszukiwarki, bezpośrednie linki, linki polecające z innej witryny).

   Pokazuje również, jaki procent odwiedzających pochodzi z każdego z tych źródeł. Google Analytics zapewnia podział na każdą z tych kategorii. Jeśli jest to kategoria wyszukiwarek, pokazuje, która wyszukiwarka ma największy ruch, Google, Yahoo, Bing itp..

   Podział źródeł skierowań pokazuje, z którymi stronami musisz najczęściej pracować. Jeśli Twoim głównym źródłem poleceń jest Facebook, musisz mieć ekskluzywne treści na Facebooku, aby Twoi odbiorcy na Facebooku poczuli się wyjątkowo.

   Jeśli Twoim głównym źródłem poleceń jest zewnętrzna witryna, możesz rozważyć partnerstwo z tą witryną (wymiana postów gości lub coś innego).

   Jak ludzie wchodzą w interakcje z twoimi treściami?

   Google Analytics pokazuje, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z treściami witryny. Pokazuje, jaki procent użytkowników kliknął link w Twojej witrynie i wiele więcej.

   Możesz przeprowadzić testy podziału A / B, tworząc eksperymenty z treścią w Google Analytics, aby zrozumieć, co najlepiej działa, aby osiągnąć Twoje cele.

   Widząc interaktywność użytkownika, możesz pracować z treścią wokół swoich użytkowników. Widząc odpowiedzi na powyższe pytania, możesz skoncentrować się na strategiach, które działają dla Twojej witryny i uniknąć strategii, które nie działają.

   Mówiąc najprościej, wyeliminuj zgadywanie i skoncentruj się na istotnych statystykach, abyś mógł podejmować decyzje oparte na danych.

   Jak zarejestrować się za pomocą Google Analytics

   Google Analytics jest dostępny za darmo i wystarczy konto Google lub Gmail, aby się zarejestrować. Proces rejestracji jest dość prosty, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby utworzyć konto Google Analytics.

   Krok 1: Najpierw odwiedź stronę Google Analytics, zarejestruj się.

   Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google. Jeśli masz już konto Google lub Gmail, możesz użyć go do zalogowania się. W przeciwnym razie możesz utworzyć konto Google dla siebie.

   Zaloguj się przy użyciu konta Google

   Krok 2: Po zalogowaniu się przy użyciu konta Gmail zostanie wyświetlony monit podobny do ekranu poniżej. Tutaj zarejestrujesz się w Google Analytics za pomocą konta Gmail.

   Zarejestruj się w Google Analytics

   Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy konta. Ta nazwa będzie używana wewnętrznie, dzięki czemu będziesz mógł użyć dowolnego imienia i nazwiska.

   Wpisz nazwę konta

   Krok 3: Na następnym ekranie będziesz mieć możliwość wyboru między stroną internetową a aplikacją mobilną. Wybierz stronę internetową.

   Wybierz stronę internetową

   Następnie musisz wprowadzić nazwę witryny, jej adres URL, kraj i strefę czasową.

   Podaj szczegóły strony internetowej

   Po wprowadzeniu tych informacji kliknij przycisk Dalej. Zostaną Ci przedstawione warunki i usługi Google Analytics, na które musisz się zgodzić, dlatego kliknij przycisk „Zgadzam się”.

   Krok 4: Teraz zostanie wyświetlony kod śledzenia Google Analytics. Możesz skopiować ten kod śledzenia, ponieważ musisz wprowadzić go na swojej stronie WordPress, w zależności od metody, której używasz poniżej.

   Kod śledzenia Google Analytics

   Sugerujemy pozostawienie otwartej karty przeglądarki analitycznej, ponieważ może być konieczne ponowne jej sprawdzenie po zainstalowaniu kodu w witrynie WordPress.

   Po skonfigurowaniu konta Google Analytics przyjrzyjmy się, jak zainstalować Google Analytics w WordPress.

   Jak zainstalować Google Analytics w WordPress

   Istnieje kilka różnych sposobów konfiguracji Google Analytics w WordPress. Pokażemy Ci trzy metody, w których pierwsza opcja jest najłatwiejsza, a ostatnia najtrudniejsza.

   Możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

   1. Google Analytics dla WordPress firmy MonsterInsights

   MonsterInsights to najpopularniejsza wtyczka Google Analytics do WordPress. Korzysta z niego ponad milion stron internetowych, w tym Bloomberg, PlayStation, Zillow i wiele innych.

   Jest to najłatwiejszy i zdecydowanie najlepszy sposób na dodanie Google Analytics do WordPress (dla wszystkich początkujących użytkowników i ekspertów).

   MonsterInsights jest dostępny zarówno jako płatna wtyczka premium, jak i wersja bezpłatna. W tym samouczku będziemy korzystać z darmowej wersji MonsterInsights.

   Możesz użyć wersji MonsterInsights Pro, jeśli chcesz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak śledzenie handlu elektronicznego, śledzenie reklam, śledzenie autorów itp. Proces ich konfigurowania jest taki sam.

   Zacznijmy.

   Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę MonsterInsights. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

   Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu o nazwie „Insights” do menu administratora WordPress. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie kreatora konfiguracji MonsterInsights.

   Kreator konfiguracji MonsterInsights

   Najpierw zostaniesz poproszony o wybranie kategorii dla swojej witryny (strona internetowa firmy, blog lub sklep internetowy). Wybierz jeden, a następnie kliknij przycisk „Zapisz i kontynuuj”.

   Następnie kliknij przycisk „Połącz MonsterInsights”.

   Połącz MonsterInsights

   Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, które przeniesie Cię do kont Google, gdzie zostaniesz poproszony o zalogowanie się lub wybranie konta Google, jeśli jesteś już zalogowany.

   Zaloguj się lub wybierz konto Google, aby kontynuować

   Następnie zostaniesz poproszony o zezwolenie MonsterInsights na dostęp do twojego konta Google Analytics.

   Zezwól MonsterInsights na dostęp do Twojego konta Google Analytics

   Kliknij przycisk „Zezwól”, aby kontynuować.

   Ostatnim krokiem jest wybranie profilu, który chcesz śledzić. Musisz wybrać swoją witrynę tutaj, a następnie kliknąć przycisk „Uwierzytelnianie pełne”, aby kontynuować.

   Wybierz profil swojej witryny, aby wziąć udział w konfiguracji

   MonsterInsights zainstaluje teraz Google Analytics w Twojej witrynie. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie zalecanych ustawień dla swojej witryny.

   Zalecane ustawienia Google Analytics

   Domyślne ustawienia będą działać dla większości stron internetowych. Jeśli korzystasz z wtyczki łącza partnerskiego, musisz dodać ścieżkę używaną do maskowania linków partnerskich. Umożliwi to śledzenie linków partnerskich w Google Analytics.

   Kliknij przycisk Zapisz i kontynuuj, aby zapisać ustawienia.

   Następnie MonsterInsights wyświetli płatne dodatki, do których możesz uzyskać dostęp, jeśli uaktualnisz do wersji PRO. Możesz po prostu kliknąć przycisk „Zapisz i kontynuuj”, aby pominąć ten krok.

   Przejść na wersje Pro

   Następnie zostaniesz poproszony o zainstalowanie wtyczki WPForms, która jest najlepszą wtyczką formularza kontaktowego WordPress. Możesz go zainstalować lub po prostu kliknąć „Pomiń ten krok”

   Zalecana wtyczka

   To wszystko, co pomyślnie zainstalowałeś i skonfigurowałeś Google Analytics na swojej stronie WordPress. Pamiętaj, że zanim Google wyświetli statystyki, zajmie to Google Analytics.

   Google Analytics zostało pomyślnie zainstalowane przy użyciu MonsterInsights

   Najlepsze w MonsterInsights jest to, że możesz przeglądać raporty Google Analytics w panelu WordPress. Po prostu odwiedź Statystyki »Raporty stronę, aby sprawdzić szybki przegląd danych analitycznych.

   Twoje raporty Google Analytics w panelu WordPress

   Uwaga: MonsterInsights był wcześniej znany jako Google Analytics dla WordPress przez Yoast. Założyciel WPBeginner, Syed Balkhi, nabył wtyczkę w 2016 roku i zmienił markę na MonsterInsights. Teraz jest częścią naszej rodziny wtyczek premium WordPress.

   2. Wstaw wtyczkę nagłówków i stopek

   Ta metoda nie jest tak dobra jak MonsterInsights, ponieważ nie będziesz w stanie przeprowadzić zaawansowanej konfiguracji śledzenia i nie będziesz mógł przeglądać danych Google Analytics na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

   Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

   Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki strona. Tutaj musisz wkleić kod Google Analytics skopiowany w kroku 4 do sekcji nagłówków.

   Dodawanie kodu śledzenia Google Analytics za pomocą wtyczki Wstaw nagłówki i stopki

   Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

   To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś Google Analytics w swojej witrynie.

   3. Zainstaluj Google Analytics w motywie WordPress

   Ta metoda jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, którzy znają kod. Jest to nieco zawodne, ponieważ Twój kod zniknie, jeśli zmienisz lub zaktualizujesz motyw. Prawie nigdy nie zalecamy korzystania z tej metody.

   Jeśli po raz pierwszy dodajesz kod do plików WordPress, powinieneś zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat kopiowania fragmentów kodu wklejania w WordPress.

   Dodaj kod w pliku header.php

   Po prostu edytuj plik header.php w motywie WordPress i wklej kod skopiowany w kroku 4 zaraz po tagu.

   Nie zapomnij zapisać zmian i przesłać plik z powrotem na serwer.

   Dodaj przez plik funkcji

   Możesz także dodać kod śledzenia Google Analytics do pliku funkcji WordPress. Następnie automatycznie doda kod śledzenia do każdej strony w witrynie WordPress.

   Musisz dodać ten kod do pliku functions.php motywu.

   <?php
   działanie dodatkowe („wp_head”, „wpb_add_googleanalytics”);
   funkcja wpb_add_googleanalytics () { ?>

   // Wklej tutaj swój kod Google Analytics z kroku 4

   <?php} ?>

   Przeglądanie raportów w witrynie Google Analytics

   Google Analytics jest w stanie pokazać skarb danych zebranych z twoich statystyk. Możesz wyświetlić te dane, odwiedzając pulpit nawigacyjny Google Analytics.

   Raportowanie Google Analytics

   W lewej kolumnie zobaczysz wbudowane raporty Google Analytics. Każda sekcja jest podzielona na różne karty, a kliknięcie karty spowoduje jej rozwinięcie, aby wyświetlić więcej opcji.

   • Czas rzeczywisty Ten raport pokazuje widok ruchu w czasie rzeczywistym.
   • Publiczność karta pokaże raporty, które pomogą Ci zrozumieć swoich użytkowników.
   • Nabycie raporty pokazują, skąd pochodzą Twoi użytkownicy.
   • Zachowanie raporty podsumowują to, co robią użytkownicy po przybyciu do Twojej witryny.
   • Konwersja raporty pokazują, jak dobrze radzisz sobie z celami.

   Maksymalne wykorzystanie Google Analytics

   Google Analytics to niezwykle potężne narzędzie z mnóstwem niesamowitych funkcji. Niektóre z nich są dość oczywiste i łatwe w użyciu, inne wymagają dodatkowej konfiguracji.

   Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci w pełni wykorzystać raporty Google Analytics.

   • Śledź zaangażowanie użytkowników w WordPress dzięki Google Analytics
   • Śledź klientów WooCommerce w Google Analytics
   • Śledź linki wychodzące w WordPress

   Google Analytics najlepiej współpracuje z Google Search Console (wcześniej Google Webmaster Tools). To pozwala zobaczyć, jak twoja strona radzi sobie w wynikach wyszukiwania. Zobacz nasz kompletny przewodnik po Google Search Console, aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać, aby rozwijać swoją witrynę.

   Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zainstalować Google Analytics w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem SEO dla WordPress dla początkujących.

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map