Jak zainstalować i skonfigurować Google Tag Managera w WordPress

Czy chcesz skonfigurować Menedżera tagów Google w WordPress? Nie jesteś pewien, czy potrzebujesz Google Tag Managera na swojej stronie WordPress? Nie martw się W tym artykule pokażemy, jak poprawnie zainstalować i skonfigurować Menedżera tagów Google w WordPress i wyjaśnić zalety.


Co to jest Google Tag Manager?

Menedżer tagów Google

Często właściciele witryn muszą dodawać wiele fragmentów kodu, aby śledzić konwersje, ruch i gromadzić inne dane analityczne.

Za pomocą Menedżera tagów Google możesz łatwo dodawać i zarządzać wszystkimi tymi skryptami z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Istnieją wbudowane szablony tagów dla Google Analytics, AdWords, DoubleClick itp. Menedżer tagów współpracuje również z kilkoma platformami analitycznymi i śledzącymi innych firm.

Oprócz tego możesz użyć niestandardowego kodu HTML, aby dodać własne śledzenie lub inny kod, który chcesz dodać.

Oszczędza to czas dodawania i usuwania tagów z kodu i zarządzania nim z łatwego pulpitu nawigacyjnego. Nie wspominając, wszystkie te skrypty są ładowane w jednym skrypcie.

Powiedziawszy to, zacznijmy od Google Tag Managera.

Na potrzeby tego artykułu pokażemy, jak dodać Google Analytics do swojej witryny za pomocą Google Tag Managera.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Pierwsze kroki

Należy pamiętać, że ten przewodnik dotyczy witryn WordPress.org na własnym serwerze (zobacz różnicę między WordPress.com a WordPress.org). Jeśli nie masz witryny WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem instalacji WordPress, aby ją utworzyć.

Najpierw musisz utworzyć konto Google Analytics dla swojej witryny, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym poradniku, jak zainstalować Google Analytics w samouczku WordPress.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wymienionymi w sekcji „jak zarejestrować się w Google Analytics”. Zatrzymaj się, gdy pojawi się kod śledzenia. Zamiast dodawać kod śledzenia bezpośrednio w WordPress, użyjemy do tego menedżera tagów.

Konfigurowanie Menedżera tagów Google

Teraz, gdy jesteśmy gotowi do dodania Google Analytics, następnym krokiem jest skonfigurowanie Menedżera tagów Google.

Odwiedź witrynę Google Tag Manager i zarejestruj się przy użyciu tego samego konta Google, którego użyłeś w Google Analytics.

Po zalogowaniu przejdziesz na stronę dodawania nowego konta. Po prostu podaj nazwę swojego konta i kliknij przycisk Kontynuuj.

Tworzenie konta Google Tag Manager

Teraz musisz dodać kontener do swojego konta. Kontenerem może być strona internetowa lub aplikacja na platformy iOS lub Android. W takim przypadku będziemy korzystać z sieci.

Możesz użyć domeny swojej witryny jako nazwy kontenera. Możesz dodać wiele kontenerów dla każdego konta. Po zakończeniu kliknij przycisk Utwórz, aby kontynuować.

Tworzenie kontenera

Menedżer tagów Google utworzy teraz Twoje konto z kontenerem i zobaczysz pulpit nawigacyjny kontenera. Wyglądałoby to tak:

Deska rozdzielcza kontenera

Teraz Twoje konto Menedżera tagów Google jest gotowe, więc następnym krokiem jest dodanie nowego tagu. Możesz to zrobić, klikając przycisk Utwórz nowy tag.

Najpierw musisz wybrać tag produktu. Obecnie dostępnych jest ponad 20 szablonów integracji.

Na razie wybieramy Google Analytics, ale zawsze możesz dodać więcej tagów i wybrać różne produkty w zależności od potrzeb. Możesz nawet kliknąć niestandardowy kod HTML, aby dodać inne niestandardowe fragmenty kodu.

Wybierz Google Analytics jako produkt dla swojego tagu

Po wybraniu Google Analytics zostaniesz poproszony o wybranie między Universal Analytics lub Classic Analytics. Wybierz uniwersalną analitykę, a zostaniesz poproszony o podanie identyfikatora śledzenia analityki.

Ten identyfikator śledzenia to specjalny kod, który pozwala Google zidentyfikować Twoją witrynę. Możesz uzyskać ten identyfikator, logując się na konto Google Analytics i odwiedzając kartę Administrator.

Wybierz konto i usługę swojej witryny, a następnie kliknij informacje o śledzeniu, aby je rozwinąć. Zobaczysz link do kodu śledzenia.

Znajdowanie identyfikatora śledzenia Google Analytics

Kliknięcie kodu śledzenia spowoduje przejście do strony kodu śledzenia, a także ujawnienie identyfikatora śledzenia UA.

Identyfikator śledzenia UA w Google Analytics

Skopiuj identyfikator śledzenia UA i wklej go w Google Tag Manager. Pod typem ścieżki wybierz Widok strony, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

Dodaj identyfikator śledzenia

Kreator konfiguracji tagów zapyta teraz, kiedy uruchomić ten tag. Wybierz wszystkie strony, a następnie kliknij przycisk Utwórz.

Kiedy strzelać na tag

Menedżer tagów Google wyświetli teraz kod śledzenia, który musisz dodać do swojej witryny WordPress. Musisz skopiować ten kod.

Kod menedżera tagów

Dodawanie kodu Menedżera tagów w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki.

Dodaj swój kod Menedżera tagów Google w WordPress
Wklej kod menedżera tagów w sekcji nagłówka i kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia.

Jeśli nie chcesz instalować wtyczki, możesz również dodać kod Menedżera tagów Google do motywu WordPress lub motywu potomnego. Po prostu edytuj szablon header.php i wklej kod zaraz po etykietka.

Opublikuj swój pojemnik

Tagi w menedżerze tagów Google nie zostaną uruchomione, dopóki nie opublikujesz kontenera. Odwiedź pulpit nawigacyjny Menedżera tagów Google, a następnie kliknij przycisk publikowania.

Opublikuj swoje zmiany w Menedżerze tagów Google

Możesz także wyświetlić podgląd swojej witryny, a Menedżer tagów Google wyświetli tagi uruchomione przy każdym wyświetleniu strony.

Podgląd i debugowanie

To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś i skonfigurowałeś Google Tag Managera dla swojej witryny WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat 7 najlepszych rozwiązań analitycznych dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me