Jak zainstalować i skonfigurować WP Super Cache dla początkujących

Wyszukiwarki uważają szybkość witryny za ważny czynnik w rankingach wyszukiwania. Dlatego w WPBeginner staramy się poprawiać szybkość ładowania strony do optymalnego poziomu. W ten sposób zauważyliśmy, że buforowanie naszej witryny pomogło nam poprawić szybkość witryny, a także zrównoważyć ogromne skoki ruchu. Używamy W3 Total Cache, aby poprawić wydajność naszej strony internetowej. Jednak wielu naszych czytelników pytało nas, jak zainstalować i skonfigurować WP Super Cache. Dlatego w tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować i prawidłowo skonfigurować WP Super Cache.


Uwaga: Zarówno Total Cache W3, jak i WP Super Cache są świetnymi wtyczkami. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z jednego lub drugiego w zależności od potrzeb.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Super Cache (samouczek: jak zainstalować wtyczkę WordPress). Po aktywacji WP Super Cache powiadomi Cię, że buforowanie nie jest w tej chwili włączone w Twojej witrynie.

Konfigurowanie WP Super Cache – prosty sposób

Aby włączyć pamięć podręczną, przejdź do Ustawienia »WP Super Cache. Na karcie Łatwe włącz Buforowanie i naciśnij przycisk statusu aktualizacji.

Włączanie pamięci podręcznej w WP Super Cache dla WordPress

Po włączeniu pamięci podręcznej kliknij przycisk testowej pamięci podręcznej, aby sprawdzić, czy działa. WP Super Cache pobierze twoją stronę WordPress dwa razy i porówna znaczniki czasu obu stron. Jeśli oba znaczniki czasu są zgodne, oznacza to, że buforowanie działa teraz na Twojej stronie.

Zaawansowana konfiguracja WP Super Cache

Super cache WP jest potężną wtyczką i zawiera wiele zaawansowanych opcji. Te opcje mogą jeszcze bardziej poprawić wydajność witryny. Aby skonfigurować WP Super Cache z opcjami zaawansowanymi, przejdź do Ustawienia »WP Super Cache i kliknij kartę Zaawansowane.

Konfiguracja zaawansowana dla WP Super Cache

Włącz buforowanie
Najpierw zaznacz pole, które mówi, że pamięć podręczna trafia do tej witryny w celu szybkiego dostępu. Poniżej zobaczysz trzy opcje buforowania. Domyślnie WP Super Cache używa PHP do obsługi plików pamięci podręcznej. Jednak użycie PHP do obsługi plików pamięci podręcznej może wymagać dużych zasobów, szczególnie w dzielonych środowiskach hostingowych. Dlatego zalecamy, aby spróbować użyć mod_rewrite do obsługi plików pamięci podręcznej. Następnie przewiń w dół i naciśnij przycisk statusu aktualizacji, aby zapisać te ustawienia.

WP Super Cache wyświetli teraz powiadomienie, że reguły mod_rewrite muszą zostać zaktualizowane, a być może kolejne powiadomienie o planowaniu odśmiecania. Przewiń stronę w dół, a zobaczysz reguły mod_rewrite, które należy dodać. Kliknij przycisk Aktualizuj Mod_Rewrite Reguły, aby zaktualizować te reguły. Po zaktualizowaniu reguł mod_rewrite sekcja ta zmieni kolor na zielony.

Aby rozwiązać problem dotyczący wyrzucania elementów bezużytecznych, przewiń w dół na stronie ustawień zaawansowanych do Czas wygaśnięcia & Sekcja „Śmieci” i ustaw czas i częstotliwość zbierania śmieci z pamięci podręcznej plików na serwerze.

Planowanie odśmiecania pamięci i ustawianie ważności pamięci podręcznej

Włącz kompresję w WP Super Cache: Kompresja pozwala WP Super Cache na wyświetlanie plików buforowanych jako plików skompresowanych. Pliki te są szybko pobierane przez przeglądarki użytkowników ze względu na ich mniejszy rozmiar. Aby włączyć kompresję, wystarczy zaznaczyć pole Kompresuj strony, aby szybciej wyświetlały się odwiedzającym.

Konfiguracja CDN z WP Super Cache

Większość witryn z treściami obsługuje wiele plików statycznych przy każdym żądaniu strony. Pliki te to skrypty JavaScript, obrazy, arkusze stylów itp. W przeciwieństwie do postów WordPress generowanych dynamicznie przez PHP, pliki te można udostępniać za pomocą sieci dostarczania treści (CDN). Jeśli nie wiesz, co to jest CDN lub dlaczego potrzebujesz CDN, zapoznaj się z naszą infografiką „What the Heck is CDN”.

W WPBeginner używamy MaxCDN. Możesz przeczytać nasz plan dotyczący tego, dlaczego używamy MaxCDN. Jeśli potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu MaxCDN, mamy już samouczek dotyczący instalacji i konfiguracji MaxCDN dla WordPress. Samouczek używa pamięci podręcznej W3 Total, ale podstawowa koncepcja jest taka sama.

Aby skonfigurować CDN z WP Super Cache, kliknij kartę CDN i zaznacz pole obok opcji Włącz obsługę CDN. Wpisz swój adres URL poza siedzibą, który będzie adresem URL Twojej strefy ściągania. Na przykład http://cdn.wpbeginner.com

Konfigurowanie MaxCDN z WP Super Cache

W dodatkowym polu CNAME wpisz inne nazwy CNAME utworzone dla swojej strefy pobierania. Na przykład http://cdn1.wpbeginner.com, http://cdn2.wpbeginner.com, http://cdn3.wpbeginner.com

Na koniec zaznacz pole Pomiń adresy URL https, aby uniknąć błędów „mieszanej zawartości” i zapisać zmiany. Teraz Twoja witryna jest teraz gotowa do obsługi zawartości statycznej z CDN.

Podaj witrynę statyczną za pomocą WP Super Cache

Tryb wstępnego ładowania w WP Super Cache pozwala tworzyć statyczne pliki super cache dla wszystkich swoich postów i stron oraz obsługiwać statyczną stronę internetową. Możesz zapytać, dlaczego ktoś miałby to zrobić?

Aby oszczędzać zasoby serwera.
Aby obsłużyć starą stronę, która nie jest już aktualizowana.
Aby poprawić szybkość witryny, udostępniając tylko zawartość statyczną.

To tylko kilka powodów, ale może być o wiele więcej powodów i sytuacji, w których możesz chcieć całkowicie wyłączyć procesy PHP. Nie martw się, Twój WordPress będzie działał normalnie i nadal będziesz mógł zarządzać swoimi treściami za pomocą WordPress.

Wstępnie załaduj WP Super Cache i podaj pliki statyczne

Domyślnie opcje odświeżania plików pamięci podręcznej ładowania wstępnego zostaną ustawione na zero, minimalny wymagany czas wynosi co najmniej 30 minut. Wstępne ładowanie całej witryny WordPress zajmuje trochę czasu i zajmuje dużo zasobów na serwerze. Możesz pozostawić wartość 0, jeśli nie chcesz, aby pliki statyczne wygasały, chyba że ręcznie odświeżysz pamięć podręczną.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci skonfigurować WP Super Cache na blogu WordPress. Aby uzyskać pomoc dotyczącą wtyczek, opublikuj wszystkie pytania na forach pomocy WordPress dla autora wtyczki. Przeczytaj nasz przewodnik, w jaki sposób prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać go.

W przypadku innych opinii i pytań proszę zostawić komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me