Jak zmienić adres e-mail administratora WordPress (2 metody)

Czy chcesz zmienić adres e-mail administratora WordPress dla swojej witryny? Domyślnie WordPress używa pierwszego adresu e-mail podanego jako adres e-mail administratora witryny. Jest również używany jako adres e-mail pierwszego konta administratora. W tym artykule pokażemy, jak łatwo zmienić administracyjny adres e-mail WordPress.


Zmiana adresu e-mail administratora WordPress

Dlaczego i kiedy trzeba zmienić adres e-mail administratora WordPress?

Zwykle początkujący używają swojego osobistego adresu e-mail podczas instalacji WordPress. Również niektóre firmy hostingowe WordPress mają automatyczne instalatory, które automatycznie używają adresu e-mail twojego konta hostingowego podczas instalacji.

Ten adres e-mail jest następnie wykorzystywany przez WordPress jako adres e-mail witryny, a także adres e-mail pierwszego konta administratora.

Adres e-mail Twojej witryny jest wykorzystywany przez WordPress do wysyłania ważnych powiadomień e-mail. Na przykład, gdy tworzone jest nowe konto użytkownika, instalowana jest automatyczna aktualizacja i powiadomienia o moderacji komentarzy.

Adres e-mail administratora służy do odzyskiwania utraconego hasła i powiadomień o jego koncie.

Większość właścicieli witryn wkrótce zdaje sobie sprawę, że chce użyć profesjonalnego firmowego adresu e-mail zamiast ogólnych bezpłatnych kont e-mail. Mogą także chcieć użyć innego adresu e-mail do administrowania witryną i administratora.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak łatwo zmienić administracyjny adres e-mail WordPress.

Metoda 1. Zmiana adresu e-mail administratora WordPress za pośrednictwem obszaru administracyjnego

Ta metoda jest prostsza i zalecana dla początkujących. W większości przypadków będziesz używać tej metody do zmiany adresu e-mail witryny WordPress oraz adresu e-mail konta administratora konta WordPress.

Aby zmienić adres e-mail strony internetowej WordPress, przejdź do Ustawienia »Ogólne i zmień opcję „Adres e-mail”.

Zmiana adresu e-mail administratora witryny WordPress

Nie zapomnij zapisać zmian.

WordPress będzie teraz wysyłać ważne e-maile związane z administracją na ten nowy adres e-mail.

Następnie, jeśli chcesz zmienić adres e-mail użytkownika administratora, musisz odwiedzić Użytkownicy »Wszyscy użytkownicy i kliknij link „Edytuj” pod administratorem, którego chcesz zmienić.

Edycja konta użytkownika w WordPress

Spowoduje to otwarcie strony edycji profilu dla tego konkretnego konta użytkownika. Po prostu przewiń w dół do opcji e-mail, a następnie zmień adres e-mail.

Zmień adres email

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Aktualizuj profil”, aby zapisać zmiany.

Jeśli jesteś aktualnie zalogowany do zmienianego konta użytkownika, WordPress wyśle ​​teraz powiadomienie e-mail na nowy adres e-mail. Musisz kliknąć link w wiadomości e-mail, aby potwierdzić zmianę adresu e-mail.

Metoda 2. Zmień adres e-mail administratora WordPress przez PhpMyAdmin

W tej metodzie pokażemy Ci, jak zmienić oba te adresy e-mail przez phpMyAdmin. Tej metody należy używać tylko wtedy, gdy nie można uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Najpierw musisz odwiedzić pulpit cPanel na swoim koncie hostingowym. W sekcji bazy danych kliknij ikonę phpMyAdmin.

phpMyAdmin w cPanel

Uwaga: w zależności od firmy hostingowej pulpit nawigacyjny cPanel może wyglądać nieco inaczej niż na powyższym zrzucie ekranu. Używamy Bluehost, więc to zrzut ekranu naszego panelu sterowania.

Spowoduje to uruchomienie aplikacji phpMyAdmin. Jest to narzędzie do zarządzania bazą danych i będziemy go używać do bezpośredniej zmiany adresu e-mail administratora w bazie danych WordPress.

W oknie phpMyAdmin zobaczysz swoją bazę danych na liście w lewej kolumnie. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie wszystkich tabel w nim zawartych. Musisz zlokalizować tabelę _options i kliknąć, aby ją otworzyć.

Tabela opcji w phpMyadmin

Teraz pokażą ci wiersze danych w tabeli opcji. Musisz kliknąć przycisk „Edytuj” obok wiersza, w którym nazwa_opcji to „admin_email”.

phpMyAdmin otworzy teraz wiersz w formie, w której możesz po prostu zmienić adres e-mail administratora swojej witryny.

Zmień adres e-mail administratora witryny

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Idź”, aby zapisać zmiany.

Zaktualizowano adres e-mail dla powiadomień e-mail w witrynie. Przejdźmy dalej i zmień adres e-mail konta administratora.

Kliknij, aby otworzyć tabelę _users w oknie phpMyAdmin. Następnie kliknij przycisk edycji obok wiersza, w którym login użytkownika odpowiada użytkownikowi, którego chcesz edytować.

edytuj konto użytkownika przez phpMyAdmin

PhpMyAdmin otworzy teraz wiersz użytkownika w formularzu. Możesz wpisać nowy adres e-mail w polu user_email.

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Idź”, aby zapisać zmiany.

Rozwiązywanie problemów

Czasami powiadomienia e-mail WordPress nigdy nie docierają do skrzynki odbiorczej. Jest to częsty problem i może nie być możliwe otrzymywanie wiadomości e-mail dotyczących resetowania hasła lub potwierdzenia użytkownika.

Jeśli nie możesz otrzymywać powiadomień e-mail WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z nie wysyłaniem wiadomości WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić adres e-mail administratora WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem na temat uprawnień do roli użytkowników WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me