Jak zmienić hasło w WordPress (przewodnik dla początkujących)

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zmienić hasło do WordPress? Czasami możesz zapomnieć swoje hasło lub musisz je zmienić ze względów bezpieczeństwa.


Chociaż na stronie logowania znajduje się link do utraconego hasła, który pozwala zresetować hasło, czasami wiadomość e-mail dotycząca resetowania hasła WordPress nigdy nie trafia do skrzynki odbiorczej, ponieważ firma hostingowa WordPress nie skonfigurowała go poprawnie.

Innym razem możesz wymusić zmianę hasła WordPress dla każdego użytkownika na swojej stronie ze względów bezpieczeństwa.

W tym przewodniku dla początkujących pokażemy cztery różne sposoby zmiany hasła WordPress w celu uwzględnienia każdego możliwego scenariusza.

Jak zmienić hasło w WordPress

Zanim zmienisz hasło do WordPress

Nie możemy wystarczająco podkreślić, że hasła są pierwszą linią obrony przed próbami włamań.

Często użytkownicy używają słabego hasła, ponieważ łatwo je zapamiętać. Proszę nie rób tego. Możesz użyć jednego z wielu bezpłatnych i bezpiecznych menedżerów haseł.

Czasami kuszące może być udostępnianie haseł WordPress członkom zespołu, a nawet deweloperom kontraktowym. Nigdy nie powinieneś tego robić.

Zamiast tego zalecamy utworzenie nowego konta użytkownika z odpowiednią rolą użytkownika, aby móc zarządzać uprawnieniami.

W ten sposób możesz łatwo usunąć ich konto, gdy nie są już częścią Twojego zespołu, bez konieczności zmiany głównego hasła.

To powiedziawszy, spójrzmy na różne sposoby zmiany hasła do WordPressa.

Jak zmienić hasło do WordPress w 2 minuty

To najprostszy sposób na zmianę hasła do WordPressa.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się na swojej stronie WordPress. Możesz to zrobić, wpisując w przeglądarce adres URL logowania do WordPress (na przykład https://example.com/login/).

Po zalogowaniu przejdź do Użytkownicy »Twój profil z menu WordPress.

Twoja strona profilu w WordPress

W profilu WordPress przewiń w dół do sekcji Zarządzanie kontem, gdzie zobaczysz opcję Nowe hasło. Śmiało i kliknij „Generuj hasło”, aby dodać nowe hasło.

Wygeneruj hasło w WordPress

WordPress automatycznie utworzy dla ciebie silne hasło.

Automatyczne hasło w WordPress

Możesz kontynuować korzystanie z tego silnego hasła lub zmienić je na nowe własne hasło.

Następnie kliknij przycisk „Aktualizuj profil”, aby zapisać nowe hasło.

Utwórz silne hasło WordPress i zapisz je

Po zakończeniu na górze zobaczysz powiadomienie o zaktualizowanym profilu. WordPress wyśle ​​Ci również powiadomienie o zmianie hasła w skrzynce odbiorczej.

Profil WordPress zaktualizowany o nowe hasło

Jak zresetować hasło WordPress po zablokowaniu

Powyższa metoda pozwala zmienić hasło, gdy masz dostęp do pulpitu WordPress.

Ale co, jeśli zgubiłeś hasło i nie możesz się zalogować??

Nie panikuj, istnieje super prosty sposób na odzyskanie utraconego hasła w WordPress.

Możesz po prostu przejść do strony logowania WordPress (https://example.com/wp-login.php) i kliknąć link „Nie pamiętasz hasła?”.

Odzyskiwanie utraconego hasła w WordPress

Po kliknięciu przejdziesz na stronę resetowania hasła. Musisz wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło do konta.

Ekran odzyskiwania hasła WordPress

Po zakończeniu WordPress wyśle ​​link resetowania hasła na adres e-mail powiązany z Twoim kontem użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat odzyskiwania utraconego hasła w WordPress.

Jak zmienić hasło WordPress z bazy danych

Metoda „Utracone hasło” powyżej jest przyjazna dla początkujących, ale czasami nie będziesz w stanie jej użyć, jeśli nie masz dostępu do adresu e-mail powiązanego z kontem lub jeśli Twoja witryna WordPress nie wyśle ​​e-maila.

Jeśli taka sytuacja się pojawi, musisz zresetować hasło WordPress bezpośrednio w bazie danych. Najłatwiej to zrobić za pomocą phpMyAdmin.

Najpierw musisz zalogować się do panelu sterowania konta hostingowego WordPress. Następnie kliknij opcję phpMyAdmin w sekcji Bazy danych.

phpMyAdmin w cPanel

Uwaga: Twój ekran może wyglądać inaczej, ponieważ każdy dostawca hostingu ma własny panel sterowania. Jeśli masz trudności ze znalezieniem linku phpMyadmin, skontaktuj się ze wsparciem hostingowym.

Po uruchomieniu aplikacji phpMyAdmin zobaczysz listę wszystkich baz danych. Musisz wybrać bazę danych powiązaną z witryną WordPress.

Wybierz bazę danych WordPress

Następnie zobaczysz listę tabel w bazie danych WordPress. Na tej liście musisz poszukać tabeli wp_users i kliknąć znajdujący się obok nią link „Przeglądaj”.

Przeglądaj tabelę użytkowników

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich użytkowników w witrynie WordPress. Na tej stronie musisz kliknąć link edycji obok swojego konta użytkownika.

Edytuj konto użytkownika w phpMyAdmin

PhpMyAdmin wyświetli formularz ze wszystkimi polami informacji o użytkowniku.

Musisz usunąć wartość z pola user_pass i zastąpić ją nowym hasłem. W kolumnie funkcji wybierz MD5 z menu rozwijanego i kliknij przycisk Go.

Zmień hasło

To wszystko, co udało się zmienić hasło do WordPressa.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat resetowania hasła WordPress z phpMyAdmin.

Jak wymusić zmianę hasła WordPress dla wszystkich użytkowników

Jeśli Twoja witryna została zaatakowana przez hakerów lub w Twojej branży obowiązują pewne przepisy dotyczące zgodności danych, może być konieczne wymuszenie zmiany hasła WordPress dla wszystkich użytkowników.

Można to łatwo zrobić za pomocą wtyczki Password Expiration.

Mamy przewodnik krok po kroku, jak wymusić zmianę hasła w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak zmienić hasło w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me