Jak znaleźć piękne obrazy tła dla witryny WordPress

Wiele motywów WordPress jest teraz dostępnych z obsługą pełnego ekranu, paralaksy i obsługi wielu środowisk. Z powodu tego trendu w projektowaniu stron internetowych jeden z naszych czytelników zapytał, czy znamy zasoby, aby znaleźć wysokiej jakości obrazy tła. W tym artykule podzielimy się, jak znaleźć bezpłatne i piękne obrazy tła do wykorzystania w witrynie WordPress.


Znajdowanie wysokiej jakości obrazów tła

Uwaga: jeśli Twój motyw nie obsługuje pełnoekranowego tła, możesz skorzystać z naszego samouczka, jak dodać obraz pełnoekranowy w WordPress.

Zrozumienie licencji i rozmiarów obrazu

Wszystkie obrazy w sieci są chronione prawem autorskim. Nawet jeśli nie wspomniano o prawie autorskim, należy automatycznie założyć, że jest to prawo autorskie.

Istnieje kilka miejsc online, w których można znaleźć bezpłatne obrazy, które można legalnie wykorzystywać na swoich stronach internetowych.

Ponieważ obrazy tła zwykle pokrywają cały ekran, musisz znaleźć naprawdę duże obrazy. Teraz możesz z pewnością zmienić rozmiar i powiększyć obrazy, ale spowoduje to pewną utratę jakości, co jest zauważalne w przypadku dużych obrazów.

Najlepiej jest szukać obrazów o szerokości co najmniej 1920 pikseli i wysokości 1080 pikseli. Aby uzyskać lepsze wyniki, powinieneś wypróbować jeszcze większe wymiary. Pamiętaj, że zmiana rozmiaru obrazu w celu jego zmniejszenia jest o wiele łatwiejsza i możesz to zrobić bez utraty jakości.

Jeśli Twój motyw WordPress poleca rozmiary obrazów tła, możesz poprosić programistę motywów, aby dowiedzieć się, jakich rozmiarów zaleca się używać.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na fajne miejsca, aby znaleźć bezpłatne piękne obrazy tła.

1. darmowe obrazy

darmowe zdjęcia

Freeimages.com, znana wcześniej jako stock.xchng, oferuje ogromną kolekcję bezpłatnych zdjęć, które można wykorzystać jako obrazy tła w witrynie WordPress. Obrazy są podzielone na kategorie, a strona ma również całkiem przyzwoitą funkcję wyszukiwania.

2. StockPhotosforFree.com

StockPhotosforFree.com

Witryna StockPhotosforFree.com, łatwa do przeglądania strona z kategoriami i wyszukiwaniem, oferuje duży zbiór wysokiej jakości zdjęć, z których można korzystać bezpłatnie w dowolnych projektach internetowych.

3. Subtelne wzory

Subtelne wzory

Subtelne wzory to piękny zasób oferujący bezpłatne teksturowane wzory. Wzory te nie są zbyt głośne, co czyni je idealnymi dla stron internetowych. Kolekcja może być przeglądana za pomocą znaczników takich jak ciemne, jasne, papierowe, paski itp.

Możesz także kupić wtyczkę Subtle Patterns dla Adobe Photoshop, aby używać tych wzorów we własnych PSD.

Ciekawostka: w tle używamy jednego z wzorów z Subtelnych wzorów.

4. Archiwum domeny publicznej

Archiwum domeny publicznej

Jak sama nazwa wskazuje, Archiwum Domeny Publicznej udostępnia zdjęcia i obrazy należące do domeny publicznej. Oznacza to, że możesz używać tych obrazów we własnych projektach. Obrazy są podzielone na kategorie, dzięki czemu można przeglądać archiwum, aby znaleźć idealne zdjęcie do wykorzystania jako obraz tła.

5. Unsplash

Unsplash

Unsplash oferuje bezpłatne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, których można użyć w dowolny sposób, ponieważ są one objęte licencją CC-0.

Witryna publikuje 10 nowych zdjęć co 10 dni.

6. picjumbo

picjumbo

Picjumbo oferuje dużą kolekcję bezpłatnych zdjęć. Kolekcję można przeglądać za pomocą kategorii i tagów. Strona oferuje również sprytną funkcję wyszukiwania. Wszystkie obrazy w witrynie są wysokiej jakości i można je łatwo wykorzystać jako obraz tła na blogu WordPress.

7. Magdeleine

Magdeleine

Magdeliene to starannie zbierana kolekcja pięknych bezpłatnych obrazów. Możesz przeglądać obrazy według kategorii, znaczników lub wybierając dominujący kolor. Przeglądanie według koloru jest bardzo przydatną funkcją, gdy chcesz znaleźć obraz tła, który uzupełnia resztę schematu kolorów.

8. Pixabay

Pixabay

Pixabay ma ogromną kolekcję oszałamiających zdjęć, obrazów i grafiki wektorowej, których możesz używać w swoich projektach za darmo. Zdjęcia można przeglądać według kategorii lub według wyboru redaktora.

9. kostnica

kostnica

MorgueFile to kolejna wyselekcjonowana kolekcja bezpłatnych zdjęć. Strona jest szybka, co ułatwia lokalizowanie zdjęć. Niektóre obrazy w kostnicy wymagają przypisania, więc sprawdź je przed ich użyciem.

10. Shutterstock

Shutterstock

Shutterstock nie jest darmowy, ale zdecydowanie warto o nim wspomnieć. Ich biblioteka zdjęć, wektorów i ilustracji jest po prostu fenomenalna.

Jesteśmy płatnym klientem Shutterstock i możemy ręczyć za jakość zdjęć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć piękne obrazy tła dla Twojej witryny WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat przyspieszania WordPressa przez zapisywanie obrazów zoptymalizowanych dla Internetu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map