Jak zoptymalizować obrazy pod kątem wydajności sieci bez utraty jakości

Czy wiesz, że optymalizacja zdjęć przed przesłaniem ich do WordPressa może mieć ogromny wpływ na szybkość Twojej witryny?


Rozpoczynając nowy blog, wielu początkujących po prostu przesyła zdjęcia bez optymalizacji ich pod kątem Internetu. Te duże pliki obrazów spowalniają działanie witryny.

Możesz to naprawić, stosując najlepsze praktyki optymalizacji obrazu w ramach regularnej rutyny blogowania.

W tym artykule pokażemy, jak zoptymalizować obrazy w celu zwiększenia wydajności sieci bez utraty jakości. Udostępnimy również wtyczki automatycznej optymalizacji obrazu dla WordPress, które mogą ułatwić Ci życie.

Jak zoptymalizować swoje zdjęcia w WordPress (krok po kroku)

Ponieważ jest to obszerny przewodnik po optymalizacji obrazu w Internecie, stworzyliśmy łatwy do śledzenia spis treści:

  Co to jest optymalizacja obrazu? (Obrazy zoptymalizowane a niezoptymalizowane)

  Optymalizacja obrazu to proces zapisywania i dostarczania obrazów w najmniejszym możliwym rozmiarze pliku bez obniżania ogólnej jakości obrazu.

  Choć proces ten wydaje się skomplikowany, w dzisiejszych czasach jest dość łatwy. Możesz użyć jednej z wielu wtyczek i narzędzi do optymalizacji obrazu, aby automatycznie kompresować obrazy nawet o 80% bez widocznej utraty jakości obrazu.

  Oto przykład zoptymalizowanego kontra niezoptymalizowanego obrazu:

  Zoptymalizowane i niezoptymalizowane obrazy w WordPress

  Jak widać, przy prawidłowej optymalizacji ten sam obraz może być o 75% mniejszy niż oryginał bez utraty jakości.

  Jak działa Optymalizacja obrazu?

  Mówiąc prościej, optymalizacja obrazu działa przy użyciu technologii kompresji, takiej jak „Lossy” i „Lossless”, która pomaga zmniejszyć całkowity rozmiar pliku bez zauważalnej utraty jakości.

  Co to znaczy optymalizować obrazy?

  Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś zalecenie dotyczące optymalizacji obrazów przez obsługę hostingową WordPress lub narzędzie do testowania prędkości, oznacza to tylko, że musisz zmniejszyć rozmiar plików obrazów, optymalizując je do Internetu.

  Dlaczego optymalizacja obrazu jest ważna? Jakie są zalety optymalizacji obrazu?

  Chociaż optymalizacja zdjęć ma wiele zalet, poniżej znajdują się najważniejsze z nich, które powinieneś wiedzieć:

  • Szybsza prędkość witryny
  • Poprawione rankingi SEO
  • Wyższy ogólny współczynnik konwersji dla sprzedaży i potencjalnych klientów
  • Mniejsze miejsce i przepustowość (co może obniżyć koszty hostingu i CDN)
  • Szybsze tworzenie kopii zapasowych stron internetowych (zmniejsza również koszty przechowywania kopii zapasowych)

  Poza wideo obrazy są kolejnym najcięższym elementem na stronie internetowej. Według archiwum HTTP, obrazy stanowią średnio 21% całkowitej masy strony.

  Ponieważ wiemy, że szybkie witryny zajmują wyższą pozycję w wyszukiwarkach (SEO) i mają lepszą konwersję, optymalizacja obrazu jest czymś, co każda strona firmowa musi zrobić, jeśli chce odnieść sukces online.

  Być może zastanawiasz się, jak wielką różnicę może naprawdę zapewnić optymalizacja obrazu?

  Według badania Strangeloop, jednosekundowe opóźnienie wczytywania strony może kosztować 7% sprzedaży, 11% mniej odsłon i 16% spadek zadowolenia klientów.

  Jak prędkość wpływa na twoją stronę

  Jeśli nie są to wystarczające powody, aby przyspieszyć działanie Twojej witryny, powinieneś wiedzieć, że wyszukiwarki takie jak Google również preferencyjnie traktują SEO szybciej ładujących się stron.

  Oznacza to, że optymalizując obrazy pod kątem Internetu, możesz zarówno poprawić szybkość witryny, jak i poprawić ranking SEO WordPress.

  Film instruktażowy

  Subskrybuj WPBeginner

  Jeśli wolisz instrukcje na piśmie, po prostu czytaj dalej.

  Jak zapisywać i optymalizować obrazy pod kątem wydajności sieci?

  Kluczem do udanej optymalizacji obrazu pod kątem wydajności internetowej jest znalezienie idealnej równowagi między najmniejszym rozmiarem pliku a akceptowalną jakością obrazu.

  Trzy rzeczy, które odgrywają ogromną rolę w optymalizacji obrazu to:

  • Format pliku obrazu (JPEG vs PNG vs GIF)
  • Kompresja (wyższa kompresja = mniejszy rozmiar pliku)
  • Wymiary obrazu (wysokość i szerokość)

  Wybierając odpowiednią kombinację trzech, możesz zmniejszyć rozmiar obrazu nawet o 80%.

  Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

  1. Format pliku obrazu

  W przypadku większości właścicieli witryn jedynymi istotnymi formatami plików graficznych są JPEG, PNG i GIF. Wybór odpowiedniego typu pliku odgrywa ważną rolę w optymalizacji obrazu.

  Aby uprościć sprawę, chcesz używać plików JPEG w przypadku zdjęć lub obrazów z dużą ilością kolorów, plików PNG w przypadku prostych obrazów lub gdy potrzebujesz przezroczystych obrazów, i GIF tylko w przypadku obrazów animowanych.

  Dla tych, którzy nie znają różnicy między każdym typem pliku, format obrazu PNG jest nieskompresowany, co oznacza, że ​​jest to obraz wyższej jakości. Minusem jest to, że rozmiary plików są znacznie większe.

  Z drugiej strony JPEG to skompresowany format pliku, który nieznacznie obniża jakość obrazu, aby zapewnić znacznie mniejszy rozmiar pliku.

  Podczas gdy GIF używa tylko 256 kolorów wraz z bezstratną kompresją, co czyni go najlepszym wyborem dla animowanych obrazów.

  W WPBeginner używamy wszystkich trzech formatów obrazów w zależności od typu obrazu.

  2. Kompresja

  Następną kwestią jest kompresja obrazu, która odgrywa ogromną rolę w optymalizacji obrazu.

  Dostępne są różne typy i poziomy kompresji obrazu. Ustawienia dla każdego będą się różnić w zależności od używanego narzędzia do kompresji obrazu.

  Większość narzędzi do edycji obrazów, takich jak Adobe Photoshop, On1 Photo, GIMP, Affinity Photo i inne, ma wbudowane funkcje kompresji obrazu.

  Możesz również normalnie zapisywać zdjęcia, a następnie użyć narzędzia internetowego, takiego jak TinyPNG lub JPEG Mini, aby ułatwić kompresję obrazu.

  Chociaż jest to trochę ręczne, te dwie metody pozwalają kompresować obrazy przed przesłaniem ich do WordPress, i to właśnie robimy na WPBeginner.

  Istnieje również kilka popularnych wtyczek WordPress, takich jak Optimole, EWWW Image Optimizer i inne, które mogą automatycznie kompresować obrazy po ich pierwszym przesłaniu. Wiele początkujących, a nawet dużych korporacji woli korzystać z tych wtyczek do optymalizacji obrazu, ponieważ jest to łatwe i wygodne.

  Więcej informacji o tych wtyczkach WordPress podzielimy się w dalszej części artykułu.

  3. Wymiary obrazu

  Zwykle podczas importowania zdjęcia z telefonu lub aparatu cyfrowego ma ono bardzo wysoką rozdzielczość i duże wymiary pliku (wysokość i szerokość).

  Zazwyczaj te zdjęcia mają rozdzielczość 300 DPI i wymiary zaczynające się od 2000 pikseli i więcej. Te wysokiej jakości zdjęcia doskonale nadają się do drukowania lub publikowania na komputerze. Nie są odpowiednie dla stron internetowych.

  Zmniejszenie wymiarów pliku do czegoś bardziej rozsądnego może znacznie zmniejszyć rozmiar pliku obrazu. Możesz po prostu zmienić rozmiar zdjęć za pomocą oprogramowania do edycji obrazów na komputerze.

  Na przykład zoptymalizowaliśmy zdjęcie o oryginalnym rozmiarze pliku 1,8 MB, rozdzielczości 300 DPI i wymiarach obrazu 4900 × 3200 pikseli.

  Wybraliśmy format jpeg dla większej kompresji i zmieniliśmy wymiary na 1200 × 795 pikseli, co zmniejszyło rozmiar pliku obrazu do 103 KB. To 94% mniej niż oryginalny rozmiar pliku.

  Teraz, gdy znasz trzy ważne czynniki optymalizacji obrazu, przyjrzyjmy się różnym narzędziom optymalizacji obrazu dla właścicieli witryn.

  Najlepsze narzędzia i programy do optymalizacji obrazu

  Jak wspomniano wcześniej, większość programów do edycji obrazów ma ustawienia optymalizacji obrazu i kompresji.

  Poza oprogramowaniem do edycji obrazów istnieje również kilka potężnych bezpłatnych narzędzi do optymalizacji obrazów, których można użyć do optymalizacji obrazów pod kątem Internetu (za pomocą zaledwie kilku kliknięć).

  Zalecamy korzystanie z tych narzędzi do optymalizacji obrazów przed przesłaniem ich do WordPress, szczególnie jeśli jesteś perfekcjonistą.

  Ta metoda pomaga zaoszczędzić miejsce na dysku na koncie hostingowym WordPress i gwarantuje najszybszy obraz o najlepszej jakości, ponieważ ręcznie przeglądasz każdy obraz.

  Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop to oprogramowanie klasy premium, które jest wyposażone w funkcję zapisywania obrazów zoptymalizowanych dla Internetu. Po prostu otwórz obraz i kliknij opcję „Plik» Zapisz dla Internetu ”.

  Otworzy się nowe okno dialogowe. Po prawej stronie możesz ustawić różne formaty obrazu. W przypadku formatu JPEG zobaczysz różne opcje jakości. Po wybraniu opcji wyświetli się także rozmiar pliku w lewym dolnym rogu.

  Zapisywanie obrazów zoptymalizowanych dla Internetu za pomocą Photoshopa

  ŻYŁKA

  GIMP to darmowa i otwarta alternatywa dla popularnego programu Adobe Photoshop. Można go wykorzystać do optymalizacji zdjęć w Internecie. Minusem jest to, że nie jest tak łatwy w użyciu, jak niektóre inne rozwiązania z tej listy.

  Najpierw musisz otworzyć obraz w GIMP, a następnie wybrać Plik »Eksportuj jako opcja. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego zapisu pliku. Nadaj plikowi nową nazwę, a następnie kliknij przycisk eksportu.

  Eksportuj obraz w GIMP

  Spowoduje to wyświetlenie opcji eksportu obrazu. W przypadku plików JPEG można wybrać poziom kompresji, aby zmniejszyć rozmiar pliku. Na koniec kliknij przycisk eksportu, aby zapisać zoptymalizowany plik obrazu.

  TinyPNG

  TinyPNG to darmowa aplikacja internetowa, która wykorzystuje technikę inteligentnej kompresji stratnej w celu zmniejszenia rozmiaru plików PNG. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na ich stronę i załadować swoje zdjęcia (proste przeciągnięcie & upuszczać).

  Używanie TinyPNG do optymalizacji obrazów dla WordPress

  Skompresują obraz i podadzą link do pobrania. Możesz użyć ich siostrzanej witryny TinyJPG do kompresji obrazów JPEG.

  Mają także rozszerzenie do programu Adobe Photoshop, którego używamy w ramach procesu edycji obrazu, ponieważ łączy on najlepsze funkcje TinyPNG i TinyJPG w Photoshopie.

  Dla programistów mają interfejs API do automatycznej konwersji obrazów, a dla początkujących mają wtyczkę WordPress, która może to zrobić automatycznie (więcej na ten temat później).

  JPEG Mini

  JPEGmini wykorzystuje bezstratną technologię kompresji, która znacznie zmniejsza rozmiar obrazów bez wpływu na ich jakość percepcyjną. Możesz także porównać jakość oryginalnego obrazu i skompresowanego obrazu.

  Internetowe narzędzie do kompresji obrazów JPEGMini

  Możesz użyć ich wersji internetowej za darmo lub kupić program na swój komputer. Mają także płatny interfejs API do automatyzacji procesu na serwerze.

  ImageOptim

  ImageOptim to narzędzie dla komputerów Mac, które pozwala kompresować obrazy bez utraty jakości, znajdując najlepsze parametry kompresji i usuwając niepotrzebne profile kolorów.

  ImageOptim

  Alternatywą dla systemu Windows jest Trimage.

  Najlepsze wtyczki do optymalizacji obrazu dla WordPress

  Uważamy, że najlepszym sposobem na optymalizację obrazów jest zrobienie tego przed przesłaniem ich do WordPress. Jeśli jednak prowadzisz witrynę dla wielu autorów lub potrzebujesz zautomatyzowanego rozwiązania, możesz wypróbować wtyczkę kompresji obrazu WordPress.

  Poniżej znajduje się lista najlepszych wtyczek kompresji obrazu WordPress:

  1. Optimole – popularna wtyczka zespołu ThemeIsle.
  2. EWWW Image Optimizer
  3. Kompresuj JPEG & Obrazy PNG – wtyczka zespołu TinyPNG wspomniana powyżej w artykule.
  4. Imagify – wtyczka popularnego zespołu wtyczek WP Rocket.
  5. Optymalizator obrazu ShortPixel
  6. WP Smush
  7. reSmush.it

  Korzystanie z dowolnej z tych wtyczek do optymalizacji obrazu WordPress pomoże Ci przyspieszyć twoją stronę.

  Ostatnie przemyślenia i najlepsze praktyki dotyczące optymalizacji obrazu

  Jeśli nie zapisujesz obrazów zoptymalizowanych pod kątem Internetu, musisz to zrobić teraz. Wpłynie to znacząco na szybkość witryny, a użytkownicy będą za to wdzięczni.

  Nie wspominając, szybsze strony są świetne dla SEO i prawdopodobnie zauważysz wzrost pozycji w wyszukiwarkach.

  Poza optymalizacją obrazu dwie rzeczy, które znacznie pomogą Ci przyspieszyć twoją stronę, to użycie wtyczki buforującej WordPress i korzystanie z WordPress CDN.

  Alternatywnie możesz użyć zarządzanej firmy hostingowej WordPress, ponieważ często oferują one zarówno buforowanie, jak i CDN jako część platformy.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się optymalizować obrazy w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat poprawy bezpieczeństwa WordPress i najlepszych wtyczek WordPress dla witryn biznesowych.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map