Jaka jest różnica między postami a stronami w WordPress

Często początkujący WordPress mylą się między postami i stronami. Domyślnie WordPress ma dwa typy treści: posty i strony.


Jako początkujący prawdopodobnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między wpisami a stronami? Wyglądają podobnie w desce rozdzielczej WordPress, a także na stronie internetowej.

Czytelnicy często pytają nas: Dlaczego potrzebuję obu? Kiedy powinienem używać postów? Kiedy powinienem korzystać ze stron?

W tym artykule wyjaśnimy różnicę między postami a stronami w WordPress.

WordPress Posts vs. Pages - Jaka jest różnica

Jakie są posty w WordPress?

Posty to treści blogów wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej (najnowsze treści u góry). Zobaczysz posty wymienione na stronie swojego bloga.

Jeśli używasz WordPressa jako bloga, w końcu będziesz używać postów do większości treści swojej witryny.

Możesz dodawać i edytować swoje posty WordPress z menu „Posty” na pulpicie nawigacyjnym. Oto jak wygląda ekran Dodaj nowy post.

Nowy ekran postów WordPress

Ze względu na ich odwrotną kolejność chronologiczną Twoje posty mają być na czas. Starsze posty są archiwizowane na podstawie miesiąca i roku.

W miarę starzenia się postów użytkownik musi kopać głębiej, aby je znaleźć. Masz możliwość uporządkowania swoich postów na podstawie kategorii i tagów.

Tagi kategorii postów WordPress

Ponieważ posty WordPress są publikowane z uwzględnieniem godziny i daty, są one syndykowane za pośrednictwem kanałów RSS. Dzięki temu czytelnicy mogą być powiadamiani o najnowszej aktualizacji postów za pośrednictwem kanałów RSS.

Blogerzy mogą używać kanałów RSS do dostarczania transmisji e-mail za pośrednictwem usług takich jak Constant Contact, Aweber lub MailChimp. Możesz utworzyć codzienny i cotygodniowy biuletyn, który będzie można subskrybować.

Bardzo aktualny charakter postów sprawia, że ​​jest niezwykle społeczny. Możesz użyć jednej z wielu wtyczek do udostępniania społecznościowego, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie swoich postów w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest itp..

Posty zachęcają do rozmowy. Mają wbudowaną funkcję komentowania, która umożliwia użytkownikom komentowanie określonego tematu. Domyślnie komentarze, pingbacki i trackbacki są włączone.

Komentarze do postów WordPress włączone

Możesz iść do swojego Ustawienia »Dyskusja aby wyłączyć komentarze do starszych postów, jeśli chcesz.

Posty WordPress zwykle mają nazwisko autora i datę publikacji / aktualizacji.

Najlepszym przykładem posta na WordPress może być ten artykuł, który właśnie czytasz. Idź na górę, a nad tytułem artykułu zobaczysz kategorię postów „Przewodnik dla początkujących”. Pod tytułem znajduje się data ostatniej aktualizacji, nazwisko autora i przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych.

WordPress Post Przykład Blog WPBeginner

Po głównej treści artykułu znajduje się sekcja komentarzy. Zazwyczaj nie można ich znaleźć na stronie.

Teraz, gdy wiesz, co to są posty, spójrzmy na strony i ich różnice.

Co to są strony w WordPress?

Strony są statyczną „jednorazową” treścią, taką jak strona o stronie, polityka prywatności, strona kontaktowa itp. Podczas gdy baza danych WordPress przechowuje datę opublikowania strony, strony są podmiotami ponadczasowymi.

Na przykład Twoja strona z informacjami nie powinna wygasać. Jasne, że możesz wrócić i dokonać aktualizacji, ale jest szansa, że ​​nie będziesz mieć o stronie 2012, stronie 2013 itp. Ponieważ nie ma godziny i daty związanych ze stronami, domyślnie nie są one uwzględnione w twoich kanałach RSS.

Możesz dodawać i edytować strony w WordPress z menu „Strony” na pulpicie nawigacyjnym. Oto jak wygląda ekran Dodaj nową stronę:

Dodaj nową stronę Ekran WordPress

Strony w większości przypadków nie mają być społecznościowe, dlatego nie zawierają przycisków udostępniania społecznościowego. Na przykład prawdopodobnie w większości przypadków nie chcesz, aby inni tweetowali Twoją stronę z polityką prywatności.

Podobnie strony również nie zawierają komentarzy. Nie chcesz, aby użytkownicy komentowali Twoją stronę kontaktową lub stronę z zastrzeżeniami prawnymi. Istnieje możliwość włączenia komentarzy, jednak domyślnie jest wyłączona dla stron WordPress.

Opcje komentarzy na stronach WordPress

W przeciwieństwie do postów strony są z natury hierarchiczne. Na przykład na stronie mogą znajdować się podstrony lub strony podrzędne. Możesz łatwo zamienić stronę w podstronę, wybierając stronę nadrzędną z Atrybutów strony podczas edycji strony.

Atrybuty strony WordPress

Kluczowym przykładem tego w działaniu byłaby nasza strona Blueprint. Ta funkcja umożliwia uporządkowanie stron, a nawet przypisanie im niestandardowego szablonu.

WordPress domyślnie zawiera funkcję, która pozwala tworzyć niestandardowe szablony stron przy użyciu motywu. Dzięki temu programiści mogą w razie potrzeby dostosować wygląd każdej strony.

W większości motywów posty i strony wyglądają tak samo. Ale gdy używasz swojej strony do utworzenia strony docelowej lub strony galerii, funkcja niestandardowych szablonów stron jest bardzo przydatna.

Strony mają również tę archaiczną funkcję o nazwie „Kolejność”, która pozwala dostosować kolejność stron poprzez przypisanie jej wartości liczbowej. Jednak ta funkcja jest rozszerzana o wtyczki, takie jak proste porządkowanie stron, które umożliwia przeciąganie & upuść kolejność stron.

Strony WordPress a posty (kluczowe różnice)

Podsumowując, poniżej przedstawiono kluczowe różnice między postami a stronami w WordPress.

 • Posty są aktualne, a strony ponadczasowe.
 • Posty są społecznościowe, a strony NIE.
 • Wpisy są uporządkowane przy użyciu kategorii i tagów. Strony są hierarchiczne i można je zorganizować jako strony podrzędne i nadrzędne.
 • Wpisy są zawarte w kanale RSS vs. Strony nie.
 • Posty mają autora i datę publikacji, a nie strony.

Różnice, które wymieniliśmy powyżej, mogą mieć wyjątki. Za pomocą wtyczek można rozszerzyć funkcjonalność obu typów treści.

Pomimo tych różnic istnieją pewne podobieństwa między stronami i postami w WordPress.

Po pierwsze, oba są wykorzystywane do publikowania treści. Możesz dodawać tekst, obrazy, formularze itp. Do postów i stron. Na stronach i postach znajduje się meta-pole obrazu.

Możesz zbudować stronę internetową bez korzystania z postów lub funkcji blogowych WordPress. Możesz także utworzyć witrynę biznesową ze stronami i osobną sekcją blogu, na której będą znajdować się wiadomości, ogłoszenia i inne artykuły.

Często Zadawane Pytania

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszeliśmy od naszych użytkowników na temat postów i stron oraz jak prawidłowo z nich korzystać w WordPress.

1. Ile postów i / lub stron mogę mieć?

Możesz mieć tyle postów i / lub stron, ile chcesz. Nie ma ograniczeń co do liczby postów lub stron, które można utworzyć.

2. Czy są jakieś zalety SEO dla jednego lub drugiego?

Wyszukiwarki lubią treści do zorganizowania. Ponadczasowe treści są uważane za ważniejsze; jednak priorytetem jest najnowsza zawartość.

Krótko mówiąc, może być różnica, ale jako początkujący nie musisz się o to martwić. Skoncentruj się na zorganizowaniu witryny dla użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz kompletny przewodnik SEO WordPress dla początkujących.

3. Które strony powinienem utworzyć na swojej stronie lub blogu?

To naprawdę zależy od rodzaju blogu lub strony internetowej, którą tworzysz. Możesz jednak zobaczyć naszą listę ważnych stron dla wszystkich stron internetowych.

4. Czy mogę przełączać posty na strony i odwrotnie?

Wielu początkujących przypadkowo dodaje treść do postów, gdy tak naprawdę chce tworzyć strony. Podobnie niektórzy nowi blogerzy mogą zapisywać posty na blogach jako strony.

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz łatwo to naprawić za pomocą wtyczki przełącznika typu post. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat przełączania typów postów w WordPress.

5. Czy istnieją inne typy treści w WordPressie oprócz postów i stron?

Tak, są. Jednak te inne domyślne typy zawartości obejmują załączniki, wersje i menu nawigacyjne, które zwykle nie są używane w taki sam sposób jak posty i strony.

WordPress pozwala także programistom tworzyć własne niestandardowe typy postów. Ta funkcja jest używana przez wtyczki do tworzenia dodatkowych typów treści w WordPress. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep WooCommerce, w obszarze administracyjnym WordPress zobaczysz typ wiadomości „Produkty”.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci poznać różnicę między stronami a wpisami w WordPress i jak z nich korzystać. Możesz także zobaczyć naszą listę ważnych rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map