Porównanie 6 najlepszych kreatorów stron typu „przeciągnij i upuść” w programie WordPress (2020)

Szukasz łatwego sposobu na zbudowanie i dostosowanie swojej witryny WordPress? Tutaj przydają się wtyczki przeciągania i upuszczania konstruktorów stron WordPress.


Kreatory stron WordPress pozwalają tworzyć, edytować i dostosowywać układ strony bez pisania kodu. W tym artykule porównamy 6 najlepszych programów do tworzenia i przeciągania stron dla WordPress.

Najlepsze narzędzia do tworzenia stron WordPress metodą przeciągnij i upuść

Dlaczego warto korzystać z narzędzia do przeciągania i upuszczania stron w WordPress?

Podczas zakładania bloga wielu początkującym ma trudności z dostosowaniem układu strony WordPress.

Podczas gdy wiele premium szablonów WordPress ma różne układy stron, większość z nich jest niezwykle trudna do dostosowania dla każdego, kto nie zna kodu (HTML / CSS).

Właśnie dlatego użytkownicy często zadają nam pytania: „w jaki sposób możemy przeciągać i upuszczać WordPress?” lub „czy istnieje WordPress dla łatwego przeciągania i upuszczania stron?”

Kiedy rozmawiamy z ludźmi, którzy przechodzą z Weebly na WordPress lub z Wix na WordPress, ich najczęstszą odpowiedzią jest: „Chciałbym, aby WordPress miał narzędzie do tworzenia witryn typu„ przeciągnij i upuść ””.

Cóż, istnieje kilka świetnych wtyczek do tworzenia stron metodą przeciągnij i upuść dostępnych dla WordPress. Pozwalają tworzyć całkowicie niestandardowe projekty stron internetowych w WordPress bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Ponieważ na rynku jest tak wiele różnych wtyczek do konstruktorów stron WordPress, postanowiliśmy porównać i uszeregować najlepsze programy do budowania stron WordPress, abyś mógł wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Nasze kryteria porównywania tych programów budujących strony WordPress to: łatwość użycia, elastyczność, i wynik projektu.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na najlepsze narzędzia do tworzenia stron dla WordPress na rynku.

1. Beaver Builder

Beaver Builder najlepsza wtyczka konstruktora stron WordPress

Beaver Builder to wysokiej jakości wtyczka typu „przeciągnij i upuść” dla WordPress. Naszym zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy program do tworzenia stron WordPress na rynku.

Jest niezwykle szybki i ma wbudowaną wycieczkę, która pomaga szybko zapoznać się z jego interfejsem.

Beaver Builder jest wyposażony w interfejs przeciągania i upuszczania na żywo. Możesz zobaczyć wszystkie zmiany podczas ich dodawania, po prostu przeciągając elementy z prawego paska bocznego i upuszczając je na swojej stronie. Możesz kliknąć dowolny element na stronie, aby edytować jego właściwości.

Istnieją moduły, które pozwalają dodać prawie wszystko, co chcesz, w tym suwaki, karuzelę, tła, bloki treści, przyciski i inne.

Zawiera również ponad 30 precyzyjnie zaprojektowanych szablonów stron docelowych, co sprawia, że ​​tworzenie niesamowitych układów strony jest super łatwe i super szybkie.

Uważamy, że Beaver Builder jest bardzo przyjazny dla początkujących. Sprawdź nasz samouczek dotyczący tworzenia niestandardowych układów WordPress za pomocą Beaver Builder.

Zastanawiasz się, czy jest on zgodny z nową wersją WordPress? Tak to jest.

Beaver Builder został zaktualizowany w ramach projektu Gutenberg. Działa to dobrze z nowym edytorem Gutenberga.

Cennik: Począwszy od 99 USD za nieograniczoną liczbę witryn.

Nasza klasa: ZA+

Przejrzeć: Beaver Builder to najłatwiejsza na świecie opcja do budowania stron. Zawiera gotowe szablony, które pomogą Ci zacząć. Możliwość dostosowania każdego najmniejszego szczegółu sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników WordPress.

2. Divi

Divi Builder Przeciągnij i upuść wtyczkę WordPress Page Builder

Divi to motyw przeciągania i upuszczania oraz wtyczka do konstruktora stron WordPress. Jest niezwykle łatwy w użyciu i zawiera ponad 20 układów / szablonów dla różnych rodzajów stron internetowych.

Podobnie jak Beaver Builder, Divi Builder to wizualny kreator stron typu „przeciągnij i upuść”, prawdziwy edytor WYSIWYG (to, co widzisz, dostajesz).

Możesz bezpośrednio kliknąć swoją stronę i rozpocząć edycję z podglądem wszystkich zmian w czasie rzeczywistym. Nie musisz zapisywać i klikać podglądu, aby zobaczyć swój nowy projekt.

Divi zawiera 46 modułów treści, które można przeciągać i upuszczać w dowolnym miejscu układu. Możesz rozmieścić je w 3 typach sekcji, 20 typach wierszy i dostosować każdy element, korzystając z zaawansowanych ustawień projektu.

Za pomocą Divi możesz utworzyć dowolny typ niestandardowego układu strony w ciągu kilku minut. Następnie możesz zapisać te układy Divi do wykorzystania w przyszłości na swojej stronie. Możesz także wyeksportować układ z jednej instalacji Divi do innej.

Wtyczka Divi Builder jest podstawą motywu Divi, ale działa dobrze z każdym innym motywem WordPress.

Co najlepsze, Divi ma najlepszą cenę ze wszystkich opcji w tym zakresie. Za jedyną cenę otrzymasz motyw Divi, wtyczkę do tworzenia stron Divi i wszystkie inne produkty Elegant Themes.

Oznacza to, że możesz użyć motywu Divi lub zainstalować wtyczkę Divi Builder na dowolnym innym motywie.

Cennik: Począwszy od 89 USD rocznie (dostępny również plan dożywotni)

Nasza klasa: ZA

Przejrzeć: Divi to świetna alternatywa dla Beaver Buildera. Ma potężne narzędzie do tworzenia stron z nieograniczonymi możliwościami projektowania. Ich duża liczba modułów treści pozwala stworzyć dosłownie każdy rodzaj strony internetowej, którą naprawdę chcesz. Ich dożywotni plan sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

3. Elementor

Wtyczka Elementor WordPress Drag and Drop Page Builder

Elementor to kolejna potężna wtyczka do budowania stron WordPress.

Jest to wtyczka do tworzenia stron na żywo, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć swoje zmiany na żywo podczas edycji za pomocą Elementora. Po prostu zacznij od utworzenia sekcji i wybierz liczbę kolumn dla każdej sekcji.

Następnie możesz przeciągać i upuszczać widżety z lewego panelu do swojej sekcji. Elementor zawiera mnóstwo widżetów, w tym najczęściej używane elementy strony internetowej.

Od podstawowych widżetów graficznych i tekstowych po zaawansowane akordeony, suwaki, referencje, ikony, media społecznościowe, zakładki itp. Każdy widżet ma własne ustawienia.

Elementor pozwoli Ci również dodawać widżety utworzone przez inne wtyczki WordPress.

Nie chcę budować własnego układu?

Elementor jest wyposażony w wiele gotowych szablonów, które można łatwo wstawiać na stronach. Możesz po prostu wskazać i kliknąć, aby edytować dowolny element na stronie, zastąpić treść i gotowe.

Cennik: Począwszy od 49 USD za licencję na jedną witrynę.

Nasza klasa: ZA

Przejrzeć: Elementor to popularna wtyczka do budowania stron dla WordPress. Jest szybki, łatwy w użyciu i zawiera mnóstwo modułów / szablonów, których można użyć do zbudowania niestandardowej strony internetowej.

4. Visual Composer Website Builder

Wtyczka Visual Composer Website Builder

Visual Composer Website Builder to przyjazny dla użytkownika edytor stron internetowych WordPress, który pomaga szybko tworzyć niestandardowe układy stron.

Jest wyposażony w prosty kreator „przeciągnij i upuść”, gotowe elementy, profesjonalne szablony i wiele zaawansowanych funkcji do tworzenia witryny.

Podobnie jak Beaver Builder i Divi, zapewnia także prawdziwą edycję interfejsu użytkownika do projektowania strony internetowej. Ale dzięki tej wtyczce możesz zrobić znacznie więcej. W przeciwieństwie do innych wtyczek na liście, Visual Composer Website Builder pozwala edytować logo, menu, nagłówki, stopki, paski boczne itp..

Właśnie dlatego zespół decyduje się nazywać go twórcą strony, a nie tylko narzędziem do tworzenia stron.

Wtyczka oferuje zaawansowane opcje projektowania, aby dostosować wygląd dowolnego elementu na stronie. Masz łatwe opcje dodawania stylowych środowisk, w tym paralaksy, gradientu, pokazu slajdów, karuzeli, powiększania / pomniejszania, wideo itp. Posiada również elastyczne wiersze i kolumny do tworzenia układów siatki w witrynie.

Visual Composer działa dobrze ze wszystkimi motywami WordPress. Umożliwia to przełączanie motywów bez utraty niestandardowych układów utworzonych za pomocą programu Visual Composer.

Obejmuje także obsługę nowego edytora Gutenberga, czcionek Google i SEO Yoast.

Visual Composer jest przeznaczony dla profesjonalistów i jest widoczny dzięki ich dbałości o szczegóły, takie jak zapamiętywanie wybranych kolorów, co pozwala łatwo używać tej samej palety kolorów, aby zachować spójność w całym projekcie.

Cennik: 59 USD za licencję na jedną witrynę

Nasza klasa: ZA-

Przejrzeć: Visual Composer to świetna wtyczka dla początkujących do założenia strony internetowej. Zapewnia zaawansowane funkcje tworzenia stron internetowych w prosty sposób. Edycja strony internetowej jest bardzo prosta dzięki prawdziwemu edytorowi przeciągania i upuszczania interfejsu użytkownika.

5. Themify Builder

Wtyczka Themify Page Builder dla WordPress

Themify to popularny sklep z motywami WordPress, który oferuje wbudowany konstruktor Themify ze wszystkimi ich motywami WordPress. W przypadku innych motywów WordPress innych niż Themify możesz uzyskać wtyczkę Themify Page Builder.

To proste i wysoce intuicyjne narzędzie do tworzenia stron zawiera kilka gotowych do użycia modułów, które można dodawać do stron lub postów. Wiele z tych modułów zwykle wymaga instalacji osobnych wtyczek WordPress.

Wtyczka zawiera ponad 40 wstępnie zaprojektowanych układów dla różnych branż, takich jak siłownia, restauracja, portfolio, muzyka, fotografia, a także sklepy internetowe.

Możesz zaimportować układ jednym kliknięciem, zmienić jego zawartość i w kilka minut zbudować niesamowitą stronę docelową.

Themify Builder umożliwia edycję stron z obszaru administracyjnego, a także z witryny na żywo. Dzięki edycji na żywo zobaczysz dokładnie, jak zmiany pojawią się w witrynie.

Oprócz tego Themify Builder zawiera gotowe układy, które można szybko zastosować na swojej stronie.

Cennik: 39 USD za pakiet dodatków Builder (podstawowa wtyczka jest darmowa)

Nasza klasa: b

Przejrzeć: Themify Builder to niezawodna wtyczka do budowania stron dla WordPress. Podczas gdy konstruktor ma obiecujące funkcje, istnieje krzywa uczenia się, która może denerwować nowego użytkownika.

6. Program budujący strony według SiteOrigin

Wtyczka Kreatora stron przez SiteOrigin

Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji Site Builder to popularny darmowy program do tworzenia stron WordPress na rynku. Jednym z głównych powodów jego popularności jest cena (za darmo). Jest dostępny jako w pełni funkcjonalna darmowa wtyczka.

Program Site Builder Page Origin jest nieco skomplikowany w użyciu, a nowi użytkownicy często mają trudności z jego poznaniem. Musieliśmy jednak dołączyć do naszej listy ze względu na jej popularność.

W przypadku komponentów Kreator stron pochodzenia strony umożliwia korzystanie z widżetów WordPress. Jest wyposażony w kilka własnych widżetów i można pobrać i zainstalować dowolny widżet.

Zobacz naszą listę 25 najbardziej przydatnych widżetów WordPress, ponieważ możesz używać ich wszystkich w tym narzędziu do tworzenia stron.

Jest również wyposażony w narzędzie historii, które pozwala przełączać się tam iz powrotem, aby cofnąć / ponowić wprowadzone zmiany. Jest to ogromna oszczędność czasu i daje ci spokój, wiedząc, że możesz cofnąć i cofnąć zmiany.

Wtyczka SiteOrigin i wszystkie jej widżety są w pełni kompatybilne z Gutenberg. Istnieje również nowy blok układu SiteOrigin, którego można użyć jako bloku Gutenberga.

Cennik: Wolny

Nasza klasa: do

Przejrzeć: Site Origin Page Builder to dobra darmowa wtyczka z interfejsem „przeciągnij i upuść” do tworzenia i dostosowywania układów. Chociaż edycja na żywo nie jest porównywalna z innymi rozwiązaniami wymienionymi w tym porównaniu.

Ostatnie przemyślenia: Najlepsza wtyczka do konstruktora stron WordPress

Gdy porównaliśmy różne narzędzia do tworzenia stron WordPress metodą przeciągnij i upuść, jedno stało się bardzo jasne. Beaver Builder i Divi są zdecydowanie najlepszym wyborem.

Visual Composer to blisko trzecia opcja oferująca całkowite przeciąganie & upuść narzędzie do tworzenia stron WordPress.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu trochę pieniędzy, aby uzyskać najlepsze rozwiązanie na rynku wraz z gwarancją wsparcia, wybierz jedną z tych trzech opcji i nie pożałujesz.

Czy nadal potrzebuję programu budującego strony, jeśli korzystam z nowego edytora bloków WordPress?

Ostatnio wielu użytkowników zadaje nam to pytanie.

Edytor bloków WordPress znany również jako Gutenberg został oficjalnie uruchomiony jako nowy domyślny edytor WordPress. Nowy edytor wykorzystuje bloki, które są elementami treści do tworzenia stron i postów.

Na pierwszy rzut oka edytor bloków wygląda podobnie do niektórych powyższych programów budujących strony WordPress.

Najczęściej używane bloki Gutenberga

Dlatego w WordPress toczą się gorące dyskusje na temat Gutenberga i twórców stron.

Czy Gutenberg jest kreatorem stron? Czy edytor bloków Gutenberg zastępuje programy budujące strony WordPress? Czy nadal potrzebuję kreatora stron, jeśli korzystam z nowego edytora bloków WordPress?

Cóż, odpowiedź na dwa pierwsze pytania brzmi: „Nie, jeszcze nie całkiem”.

Tak, potrzebujesz kreatora stron, jeśli chcesz w łatwy sposób tworzyć całkowicie niestandardowe projekty WordPress.

Gutenberg w swojej obecnej formie nie może się równać z zaawansowanymi funkcjami, które oferują te „prawdziwe” wtyczki kreatora stron WordPress.

Powiedziawszy to, możesz użyć wtyczki, takiej jak CSS Hero, z Gutenbergiem i prawdopodobnie uciec bez korzystania z prawdziwego programu budującego strony, ale to całkowicie zależy od twoich potrzeb.

Wielu naszych czytelników uwielbia używać CSS Hero do szybkiego i łatwego dostosowywania strony internetowej. Przeczytaj naszą pełną recenzję CSS Hero, aby sprawdzić, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze wtyczki WordPress do budowania stron dla Twojej witryny. Możesz także zobaczyć nasze porównanie, aby znaleźć najlepsze wtyczki formularza kontaktowego WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me