Przewodnik dla początkujących dotyczący tworzenia przekierowań 301 w WordPress (krok po kroku)

Czy próbujesz utworzyć przekierowanie w WordPress? Nie wiesz, co to jest przekierowanie i dlaczego jest ważne? Nie martw się, omówiliśmy Cię w tym przewodniku dla początkujących po przekierowaniach WordPress, omówimy czym jest przekierowanie, jak utworzyć przekierowanie w WordPress, dlaczego potrzebujesz i kiedy powinieneś używać przekierowań.


Gotowy? Zacznijmy.

Przekierowania strony internetowej

Co to jest przekierowanie w WordPress?

Przekierowanie to sposób, w jaki witryna może wysłać szybką wiadomość do przeglądarki czytelnika i powiedzieć, że strona, którą chcą odwiedzić, została przeniesiona, dzięki czemu przeglądarka może automatycznie skierować ją na wybraną przez Ciebie stronę.

Istnieją różne rodzaje przekierowań, takie jak przekierowanie 301, przekierowanie 302, przekierowanie 307 itp.

Aby jednak ten artykuł był prosty i użyteczny, omówimy tylko 301 przekierowań, ponieważ jest to najważniejsze.

Przyjrzyjmy się, dlaczego jest to ważne, rozumiejąc przypadek użycia.

Kiedy potrzebujesz przekierowania 301 w WordPress?

Głównym powodem korzystania z przekierowań 301 jest przeniesienie witryny lub strony w witrynie, a zamiast tego użytkownik chce skierować użytkownika na nową stronę.

Ten pomysł na artykuł przyszedł do nas, gdy jeden z naszych czytelników poprosił nas o sposób przekierowania użytkowników ze starego posta na nowy post.

– Musisz utworzyć przekierowanie, gdy planujesz usunąć post lub stronę na korzyść nowej treści.

– Musisz utworzyć przekierowanie, gdy planujesz zmienić bezpośrednie linki do swojego postu lub strony.

Dlaczego? Ponieważ brak utworzenia przekierowania spowoduje, że użytkownicy zobaczą błąd 404 nie znaleziony. Co jest nie tylko złe dla użytkowników, ale może również wpłynąć na SEO witryny i zaszkodzić pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

Właśnie wtedy przekierowania 301 stają się bardzo ważne.

Pozwala powiedzieć wyszukiwarkom i przeglądarce użytkownika, że ​​strona, na którą próbują wejść, została trwale przeniesiona do nowej lokalizacji.

Umożliwia to przeniesienie całego ruchu na twojej starej stronie i siły linków zwrotnych (SEO) na nową stronę.

Teraz, gdy omówiliśmy, dlaczego i kiedy przekierowania, przyjrzyjmy się, jak można utworzyć 301 przekierowań w WordPress przy użyciu różnych dostępnych metod.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Jak tworzyć przekierowania w WordPress (przy użyciu wtyczek)

Łatwiejszym sposobem tworzenia i zarządzania przekierowaniami 301 jest użycie jednej z wielu wtyczek przekierowań WordPress. Pozwala to skonfigurować przekierowania bez pisania ani jednego wiersza kodu.

1. Przekierowanie

Najprostszym sposobem dodawania i zarządzania przekierowaniami w WordPress jest użycie wtyczki Przekierowanie. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę. Po aktywacji odwiedź Narzędzia »Przekierowanie aby skonfigurować przekierowania.

Konfigurowanie przekierowań WordPress za pomocą wtyczki Przekierowanie

Wtyczka przekierowania nie tylko pozwala skonfigurować przekierowania, ale także pomaga znaleźć błędy 404 w witrynie WordPress. Następnie możesz przekierować te adresy URL do odpowiedniego miejsca docelowego. Zobacz ten samouczek dotyczący śledzenia stron 404 i przekierowywania ich w WordPress.

2. Łącza do stron

Czasami możesz chcieć zachować post / stronę, ale przekierować go do innego postu lub strony. Tutaj przydaje się link do strony. Ta prosta wtyczka dodaje meta-box na ekranie edycji posta, w którym możesz wpisać adres nowej lokalizacji, do której chcesz wysłać użytkowników.

Dodanie linku przekierowującego w edytorze postów

3. Proste przekierowania 301

Inną łatwą w użyciu wtyczką są proste przekierowania 301. Jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że ​​przekierowania 301 są proste. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę, a następnie odwiedzić Ustawienia »Przekierowania 301 aby dodać swoje adresy URL.

Dodawanie przekierowań za pomocą wtyczki Simple 301 Redirects do WordPress

Teraz, chociaż konfigurowanie przekierowań 301 za pomocą wtyczki WordPress jest łatwe, ma pewne niewielkie pogorszenie wydajności. W zależności od dostawcy hostingu WordPress, WordPress przekierowuje może nieco wolniej o kilka mikrosekund.

Jeśli chcesz przyspieszyć przekierowania, możesz to zrobić za pomocą metody kodu i pliku .htaccess.

Konfigurowanie przekierowań 301 w WordPressie przy użyciu .htaccess

Korzystając z pliku konfiguracyjnego serwera WWW .htaccess, użytkownicy WordPress mogą skonfigurować szybkie przekierowania 301.

Należy pamiętać, że niewielki błąd w kodzie .htaccess może spowodować, że witryna WordPress będzie niedostępna i może zacząć wyświetlać wewnętrzny błąd serwera.

Dlatego ważne jest, aby wykonać kopię zapasową pliku .htaccess przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

Aby edytować plik .htaccess, musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP. Plik .htaccess znajduje się w katalogu głównym witryny WordPress.

Jeśli nie widzisz tam swojego pliku .htaccess, musisz wymusić na kliencie FTP wyświetlanie ukrytych plików. (Zobacz, dlaczego nie możesz znaleźć pliku .htaccess w swojej witrynie WordPress).

Możesz edytować plik .htaccess w dowolnym edytorze zwykłego tekstu, takim jak Notatnik.

Oto proste przekierowanie, w którym próbujemy wysłać użytkownika odwiedzającego stary post do nowego.

RewriteEngine On
Przekieruj 301 / a-very-old-post / http://yoursite.com/a-very-new-post/

Możesz dodać powyższy kod najlepiej na końcu pliku .htaccess.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten przewodnik dla początkujących dotyczący tworzenia przekierowań WordPress pomógł Ci skonfigurować przekierowania w Twojej witrynie.

Możesz także sprawdzić te 9 najbardziej przydatnych sztuczek .htaccess dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me