Przewodnik dla początkujących, jak dodać link w WordPress

Czy chcesz dodać hiperlink w WordPress? Ostatnio jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak dodać link w WordPress. W tym przewodniku dla początkujących pokażemy, jak dodać link do postów WordPress, stron, widżetów tekstowych, menu nawigacyjnych i innych.


Ponieważ jest to bardzo długi i szczegółowy samouczek, skorzystaj z nawigacji poniżej, aby przejść do odpowiedniej sekcji:

  Jak dodawać linki w postach i stronach WordPress

  WordPress jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika edytor postów o nazwie Visual Editor.

  Możesz zobaczyć edytor wizualny, przechodząc do Posty »Dodaj nowe lub edytując istniejący post lub stronę.

  Aby utworzyć link, musisz kliknąć przycisk Link w edytorze wizualnym.

  Wstaw przycisk łącza w edytorze wizualnym WordPress

  Kliknięcie przycisku wstawiania łącza spowoduje wyświetlenie wyskakującego okna. W polu URL wprowadź rzeczywiste hiperłącze, aw polu tekstowym linku dodasz tekst, który zostanie połączony.

  Domyślne wyskakujące okienko wstawiania linku w edytorze postów WordPress

  Możesz także zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Otwórz link w nowej karcie”. Spowoduje to otwarcie łącza w nowej karcie przeglądarki. Zaleca się korzystanie z tej opcji, jeśli łączysz się z witryną zewnętrzną.

  WordPress umożliwia także szybkie łącze do postów i stron, które opublikowałeś na swojej stronie internetowej za pomocą funkcji wyszukiwania treści.

  Po prostu kliknij opcję „Lub link do istniejącej zawartości”, a WordPress wyświetli najnowsze treści i pole wyszukiwania.

  Możesz wyszukać post lub przewinąć w dół, aby znaleźć go na liście. Kliknij tytuł wpisu, aby go wybrać, a następnie kliknij przycisk Dodaj lub zaktualizuj link.

  Link do istniejących postów i stron w WordPress

  Zapoznaj się z naszymi 14 wskazówkami dotyczącymi opanowania edytora wizualnego WordPress, aby dowiedzieć się więcej.

  Jak dodawać linki w widżetach tekstowych WordPress

  WordPress pozwala dodawać widżety do paska bocznego witryny lub innych obszarów gotowych na widżety.

  Większość tych widżetów jest zautomatyzowana i nie ma wielu opcji. Na przykład widget ostatnich postów automatycznie pokaże linki do twoich ostatnich postów.

  Jeśli chcesz dodać niestandardowy tekst z linkami na pasku bocznym, możesz użyć Widżetu tekstowego.

  Widżet tekstowy umożliwia dodawanie do niego tekstu i podstawowego HTML.

  Istnieją dwa sposoby dodania łącza do widżetu tekstowego. Pierwsza metoda wymaga napisania bardzo podstawowego kodu HTML.

  Metoda 1: Dodanie łącza w HTML

  Tworzenie linku w HTML jest bardzo proste. Spójrz na następujący przykład.

  WPBeginner

  Teraz pokaże WPBeginner połączony z wpbeginner.com.

  Tag href to miejsce, w którym dodajesz adres URL. Pamiętaj, aby dodać domenę http: // przed domeną.

  Pomiędzy tagami zakotwiczenia możesz dodać dowolny tekst, który chcesz połączyć, w naszym przykładzie WPBeginner.

  Oto zrzut ekranu widżetu tekstowego z linkiem HTML.

  Widżet tekstowy w WordPress z linkiem HTML

  Metoda 2: Korzystanie z wtyczki

  Jeśli nie chcesz pisać HTML, możesz włączyć edytor wizualny dla widgetów tekstowych.

  Musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Black Studio TinyMCE Widget. Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji wtyczki WordPress, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywacji, po prostu przejdź do Wygląd »Widżety strona. W dostępnych widżetach zobaczysz nowy widżet zatytułowany „Edytor wizualny”.

  Przeciągnij i upuść ten widget na pasek boczny, na którym chcesz dodać własny tekst i linki. Widżet zostanie rozwinięty, aby pokazać obszar tekstowy z tym samym edytorem wizualnym, co posty i strony WordPress.

  Dodanie widgetu edytora wizualnego w WordPress

  Możesz teraz dodawać linki i formatować tekst tak, jak w edytorze postów.

  Jak dodawać łącza w menu nawigacji WordPress

  Czy chcesz dodać linki w menu nawigacyjnym swojej witryny? WordPress jest wyposażony w intuicyjny edytor menu, który pozwala tworzyć menu nawigacyjne w witrynie WordPress i zarządzać nimi.

  Po prostu idź do Wygląd »Menu strona. Jeśli nie masz konfiguracji menu nawigacyjnego, możesz ją utworzyć, wprowadzając nazwę menu.

  Tworzenie menu nawigacyjnych w WordPress

  Jeśli masz już skonfigurowane menu nawigacyjne, możesz dodawać, edytować lub usuwać z niego łącza.

  Przeczytaj nasz przewodnik dla początkujących, jak dodawać menu nawigacyjne w WordPress.

  Jak dodać tytuł i Nofollow w łączach WordPress

  Wielu ekspertów zaleca dodanie tagu nofollow z linkami do zewnętrznych stron internetowych. Poprawia wynik SEO i chroni sok z linków do Twojej witryny.

  Oto, jak możesz dodać tytuł i opcje nofollow, aby wstawić wyskakujące łącze w WordPress.

  Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Title and Nofollow for Links. Po aktywacji wtyczka doda tytuł i opcje nofollow, aby wstawić wyskakujące łącze.

  Następnym razem, gdy dodasz link, zobaczysz wyskakujące okienko z linkiem:

  Opcje tytułu i nofollow w wyskakującym okienku wstawiania łącza

  Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania tytułu i nofollow, aby wstawić wyskakujące łącze w WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

  Jak dodać przyciski łącza w WordPress

  Chcesz dodać przycisk do swoich postów lub stron WordPress? Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz napisać własny kod HTML i CSS dla swoich przycisków lub wypróbować wtyczkę.

  Problem z większością wtyczek polega na tym, że chcą, abyś używał skrótów do dodawania przycisków i łączy. Dodanie różnych parametrów do krótkiego kodu jest bardzo podobne do pisania HTML.

  Mamy lepsze rozwiązanie.

  Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Forget About Shortcode Buttons. Po aktywacji utwórz nowy post lub edytuj istniejący.

  W menu edytora wizualnego zauważysz nowy przycisk do wstawiania przycisków do posta lub strony.

  Przycisk menu, aby wstawić przycisk do posta

  Kliknięcie przycisku spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym możesz dostosować przycisk, wybierać kolory, obramowania, dodawać tekst i linki, jednocześnie oglądając podgląd na żywo.

  Zaprojektuj swój przycisk

  Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania przycisków w WordPress bez korzystania ze skrótów.

  Jak dodać karty treści linków w WordPress

  Czy zauważyłeś, jak Twitter i Facebook automatycznie wyświetlają miniatury dla udostępnianych linków? Możesz sprawić, że Twoja witryna WordPress zrobi to samo.

  WordPress może automatycznie osadzać linki jako karty treści dla innych stron opartych na WordPress. Ta funkcjonalność została dodana w WordPress 4.4.

  Wystarczy wkleić link w edytorze postów, a jeśli adres URL pochodzi z witryny WordPress, WordPress automatycznie go osadzi.

  WordPress Osadza

  Ale jeśli nie podoba Ci się implementacja kart treści przez WordPress, możesz wypróbować wtyczkę Content Cards.

  Pozwala na dodanie tej funkcji do białej listy w przypadku wybranych kilku witryn i wykorzystuje metadane z otwartego wykresu Facebooka, więc będzie działać również na stronach innych niż WordPress. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym samouczku na temat dodawania linków jako kart zawartości w WordPress.

  Jak dodać linki partnerskie w WordPress

  Czy chcesz zwiększyć przychody swojej witryny za pomocą linków partnerskich? Marketing partnerski zapewnia stały dochód wielu blogom i stronom internetowym.

  Wszystko, co musisz zrobić, to dodać linki polecające do polecanych produktów i usług, a gdy użytkownicy kupią te produkty, otrzymasz prowizję.

  Problemem większości początkujących jest to, że każdy produkt lub witryna, którą chcą polecić, ma inny adres URL. Śledzenie wszystkich tych adresów URL nie jest możliwe, szczególnie jeśli polecasz wiele produktów.

  Najlepszym sposobem dodawania i zarządzania linkami partnerskimi jest użycie wtyczki do zarządzania partnerami.

  Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę ThirstyAffiliates. Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu o nazwie Linki partnerskie w menu administratora WordPress.

  Kliknij na niego, aby dodać linki partnerskie.

  Dodaj i zarządzaj linkami partnerskimi w WordPress

  Gdy skończysz, będziesz mógł łatwo wstawiać linki partnerskie do swoich postów i stron, klikając przycisk Dodaj link partnerski.

  Wstaw link partnerski do postów i stron WordPress

  Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania linków partnerskich w WordPress z ThirstyAffiliates.

  Możesz także przeczytać ten artykuł na temat: Najlepszego błędu marketingu afiliacyjnego, którego należy unikać.

  Jak dodać ikonę zewnętrznego łącza w WordPress

  Wiele witryn, takich jak Wikipedia, dodaje ikonę obok linków do stron zewnętrznych. Ikona ta ma na celu poinformowanie użytkowników, że kliknięcie linku przeniesie ich na stronę internetową innej firmy.

  Oto, jak możesz zrobić zewnętrzną ikonę linku na swojej stronie WordPress.

  Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę Linki zewnętrzne. Po aktywacji, po prostu przejdź do Ustawienia »Linki zewnętrzne strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

  dodaj ikonę, aby wskazać zewnętrzne linki w WordPress

  Zaznacz pole obok „Oznacz linki wychodzące za pomocą ikony” i zapisz ustawienia. Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, a obok wszystkich zewnętrznych linków w witrynie zobaczysz ikonę.

  Ikona wskazująca linki zewnętrzne

  Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania ikony zewnętrznego linku w witrynie WordPress.

  To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak dodać link w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat rozwiązywania najczęstszych problemów z obrazem w WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map