Przewodnik dla początkujących: Jak przywrócić WordPress z kopii zapasowej

Czy chcesz przywrócić WordPress z pliku kopii zapasowej? Kopie zapasowe pomagają przywrócić witrynę na wypadek awarii. Jednak przywracanie WordPress z pliku kopii zapasowej nie jest łatwe dla początkujących. W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku łatwo przywrócić WordPress z kopii zapasowej.


Jak przywrócić WordPress z kopii zapasowej

Ponieważ jest to długi artykuł, dodaliśmy go w celu ułatwienia nawigacji.

  Uwaga: Ten przewodnik dotyczy przywracania witryny WordPress z kopii zapasowej. Jeśli próbujesz przenieść swoją witrynę do nowej domeny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat przenoszenia WordPressa do nowej domeny bez utraty SEO.

  Jeśli próbujesz przenieść się z localhost na konto hostingowe na żywo, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak przenieść WordPress z lokalnego serwera na działającą witrynę.

  Zrozumienie tworzenia kopii zapasowych i przywracanie WordPress

  Istnieją różne sposoby tworzenia kopii zapasowych dla witryny WordPress. Najlepszym sposobem utworzenia kopii zapasowej jest użycie wtyczki kopii zapasowej WordPress.

  Alternatywnie możesz również utworzyć ręczną kopię zapasową bazy danych WordPress i pobrać pliki WordPress za pomocą FTP.

  Przywracanie WordPress z kopii zapasowych zależy wyłącznie od sposobu utworzenia kopii zapasowej. Na przykład kopie zapasowe utworzone za pomocą BackupBuddy lub UpdraftPlus można przywrócić za pomocą tej samej wtyczki. Podobnie ręczne kopie zapasowe należy ręcznie przywrócić.

  Wielu użytkowników WordPress nie tworzy kopii zapasowych całych witryn. Zamiast tego wykonują tylko kopię zapasową swojego motywu, katalogu uploadów i bazy danych WordPress. Zmniejsza to rozmiar kopii zapasowej, ale zwiększa liczbę kroków niezbędnych do przywrócenia witryny.

  Bez względu na sposób utworzenia kopii zapasowej podstawowe kroki są takie same.

  Przyjrzyjmy się, jak przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej. Ponieważ omawiamy różne metody przywracania, przejdź do sekcji, która dotyczy Ciebie.

  Przywracanie WordPress z pliku kopii zapasowej BackupBuddy

  BackupBuddy to popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Jeśli używałeś BackupBuddy do tworzenia kopii zapasowych, ta sekcja jest dla Ciebie.

  BackupBuddy oferuje bardzo wygodny sposób na przywrócenie WordPress z kopii zapasowej. Musisz zalogować się na swojej stronie WordPress i przejść do BackupBuddy »Przywróć / migruj strona.

  Musisz pobrać kopię pliku importbuddy.php. Podczas tego procesu zostaniesz poproszony o podanie hasła do importbuddy. To hasło będzie używane podczas przywracania witryny.

  Pobierz importbuddy

  Następnie musisz pobrać kopię kopii zapasowej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz go pobrać z BackupBuddy »Kopie zapasowe lub miejsce docelowe używane do przechowywania kopii zapasowych.

  Po utworzeniu kopii zapasowej pliku zip i pliku importbuddy.php na komputerze połącz się z witryną za pomocą FTP.

  Jeśli masz pełną kopię zapasową witryny, usuń wszystkie pliki i foldery z serwera.

  Jeśli jednak masz częściową kopię zapasową, musisz najpierw pobrać pliki, których kopii zapasowej nie utworzono. Po upewnieniu się, że wszystko zostało zapisane, usuń wszystkie pliki i foldery z katalogu głównego witryny.

  Usuń stare pliki WordPress

  Następnie musisz przesłać kopię zapasową BackupBuddy i pliki importbuddy.php do folderu głównego swojej witryny.

  Po przesłaniu obu plików na serwer odwiedź stronę importbuddy.php w przeglądarce internetowej. Znajduje się w katalogu głównym witryny, więc jego adres URL będzie wyglądał następująco:

  http://www.example.com/importbuddy.php

  ImportBuddy poprosi teraz o hasło, które utworzyłeś podczas pobierania ImportBuddy.

  hasło importbuddy

  Na następnym ekranie ImportBuddy wyświetli przesłany plik kopii zapasowej. Jeśli nie przesłałeś pliku kopii zapasowej za pomocą FTP, możesz kliknąć kartę przesyłania, aby przesłać plik kopii zapasowej teraz. Jeśli masz kopie zapasowe przechowywane w usłudze przechowywania Stheme iTheme, możesz połączyć się z nią, klikając teraz kartę ukryć. Po wybraniu bazy danych kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

  Wybierz plik kopii zapasowej

  ImportBuddy rozpakuje plik kopii zapasowej i wyświetli komunikat o powodzeniu po wyodrębnieniu plików. Kliknij przycisk następnego kroku, aby kontynuować.

  Na następnym ekranie ImportBuddy poprosi o podanie adresu URL witryny i informacji o bazie danych.

  Jeśli przywracasz zaatakowaną witrynę WordPress lub próbujesz usunąć złośliwe oprogramowanie, nie chcesz używać starej bazy danych.

  Możesz usunąć tabele ze starej bazy danych za pomocą phpMyAdmin lub utworzyć nową bazę danych za pomocą cPanel. Po utworzeniu nowej bazy danych lub opróżnieniu starej podaj szczegóły bazy danych.

  Z drugiej strony, jeśli masz pewność, że Twoja witryna nie została zhakowana, możesz użyć tych samych danych ze starej bazy danych.

  ustawienia bazy danych

  Kliknij następny przycisk, aby kontynuować, a importbuddy przetestuje teraz ustawienia bazy danych i zaimportuje dane. Po zakończeniu kliknij następny krok, aby kontynuować.

  Teraz ImportBuddy zaktualizuje adresy URL Twojej witryny, ścieżki itp. Następnie zostaniesz poproszony o przetestowanie witryny. Jeśli wszystko działa poprawnie, oznacza to, że witryna została pomyślnie przywrócona.

  Przejrzyj i wyczyść

  Na stronie importbuddy kliknij przycisk „Wyczyść i usuń pliki tymczasowe”. Spowoduje to usunięcie danych tymczasowych z bazy danych i plików utworzonych podczas przywracania.

  Przywracanie WordPressa za pomocą Aktualizacji UpdraftPlus

  UpdraftPlus to kolejna popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie witryny WordPress.

  Najpierw upewnij się, że masz pełną kopię zapasową witryny WordPress utworzonej przez UpdraftPlus. Następnie musisz pobrać pliki kopii zapasowej na komputer.

  Jeśli Twoje kopie zapasowe są przechowywane przez UpdraftPlus w zdalnej lokalizacji, takiej jak Dropbox, Dysk Google itp., Możesz pobrać pliki kopii zapasowych z tych lokalizacji na komputer.

  Następnie musisz połączyć się z klientem FTP i usunąć wszystkie pliki WordPress. Następnie musisz ponownie zainstalować WordPress i zalogować się na swojej stronie internetowej.

  Będziesz musiał zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus. Po aktywacji odwiedź Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus i kliknij przycisk Przywróć.

  Prześlij swoje pliki kopii zapasowej

  Następnie kliknij link „Prześlij pliki kopii zapasowej”, a następnie pobierz pobrane wcześniej pliki kopii zapasowej.

  Przesyłanie plików kopii zapasowej

  Po przesłaniu plików kopii zapasowej UpdraftPlus przeskanuje te pliki i wyświetli je na stronie kopii zapasowych.

  Aby kontynuować, musisz kliknąć przycisk „Przywróć”.

  Przywróć pliki kopii zapasowej

  Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym należy ponownie kliknąć przycisk przywracania, aby kontynuować. Upewnij się, że wszystkie dostępne pliki kopii zapasowych, takie jak wtyczki, baza danych, motywy i inne są zaznaczone.

  Przywracanie plików kopii zapasowej

  UpdraftPlus rozpocznie teraz wyodrębnianie i przywracanie danych z tych plików. Po sukcesie zostaniesz przekierowany na stronę sukcesu.

  Przywrócono kopię zapasową

  To wszystko, udało się przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej UpdraftPlus.

  Przywracanie bazy danych WordPress z kopii zapasowej przy użyciu phpMyAdmin

  Podczas przywracania ręcznie utworzonej kopii zapasowej możesz napotkać dwie możliwe opcje. Możesz albo utworzyć nową bazę danych i zaimportować do niej kopię zapasową, albo opróżnić istniejącą bazę danych i zaimportować kopię zapasową.

  Jeśli czyścisz zaatakowaną witrynę WordPress, bardzo ważna jest zmiana nazwy użytkownika i hasła MySQL przed utworzeniem nowej bazy danych lub zaimportowaniem do istniejącej bazy danych.

  Aby utworzyć nową bazę danych, zaloguj się do pulpitu cPanel swojego konta hostingowego WordPress i kliknij ikonę MySQL Databases.

  Bazy danych MySQL w Cpanel

  Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy bazy danych, a następnie kliknij przycisk „Utwórz bazę danych”.

  Utwórz nową bazę danych

  Po utworzeniu nowej bazy danych potrzebujesz użytkownika MySQL powiązanego z tą nową bazą danych. Przewiń w dół do sekcji Użytkownicy MySQL i dodaj nowego użytkownika.

  Dodaj nowego użytkownika bazy danych

  Następnie musisz dodać tego użytkownika do bazy danych MySQL. Przewiń w dół do sekcji „Dodaj użytkownika do bazy danych” i wybierz użytkownika wraz z bazą danych z menu rozwijanych, a następnie kliknij przycisk Dodaj.

  Dodaj użytkownika do db

  Teraz twoja nowa baza danych jest gotowa. Możesz go użyć do przywrócenia kopii zapasowej bazy danych WordPress.

  Ponownie przejdź do pulpitu nawigacyjnego cPanel, a następnie kliknij ikonę phpMyAdmin.

  Uruchom phpMyAdmin

  Następnie kliknij nową nazwę bazy danych, a następnie kliknij przycisk importowania.

  Importowanie bazy danych

  Kliknij przycisk „wybierz plik”, aby wybrać plik kopii zapasowej bazy danych WordPress, a następnie kliknij przycisk Start na dole strony, aby kontynuować.

  PhpMyAdmin prześle teraz kopię zapasową i zaimportuje ją do bazy danych.

  Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu.

  To wszystko. Pomyślnie zaimportowałeś swoją bazę danych WordPress. Teraz następnym krokiem jest instalacja WordPress przy użyciu nowej bazy danych. Jeśli masz już zainstalowany WordPress, dodaj nowe ustawienia bazy danych do pliku wp-config.php, a będziesz gotowy.

  Przywracanie kopii zapasowej bazy danych WordPress za pomocą cPanel

  Jeśli ręcznie utworzyłeś kopię zapasową bazy danych WordPress przy użyciu cPanel na współdzielonym hostingu, możesz także przywrócić tę bazę danych przy użyciu cPanel.

  Zaloguj się do swojego konta cPanel i w sekcji plików kliknij Kopia zapasowa.

  Kopia zapasowa w cPanel

  Na stronie kopii zapasowych przewiń w dół do „Przywróć kopię zapasową bazy danych MySQL”.

  Następnie kliknij przycisk Wybierz plik i wybierz plik kopii zapasowej z dysku twardego. Po zakończeniu kliknij przycisk przesyłania.

  Przywróć bazę danych za pomocą cPanel

  Ręczne przywracanie plików WordPress za pomocą FTP

  Jeśli przywracasz WordPress w celu oczyszczenia zaatakowanej witryny, najpierw musisz usunąć wszystkie istniejące pliki i katalogi WordPress.

  Zrób to tylko wtedy, gdy twoja kopia zapasowa jest aktualna i masz wszystko dostosowane, zmienione lub przesłane na swoją stronę internetową.

  Jeśli masz wszystkie przesłane pliki i dostosowania, możesz bezpiecznie usunąć wszystko ze swojej witryny za pomocą cpanel (znacznie szybciej) lub FTP.

  Aby usunąć wszystkie pliki z witryny, zaloguj się do cPanel swojego hostingu / hostingu VPS i w sekcji plików kliknij ikonę menedżera plików.

  Menedżer plików w cPanel

  Śmiało wybierz Web root jako swój katalog i kontynuuj. Interfejs menedżera plików zostanie teraz otwarty w nowej karcie przeglądarki. Musisz wybrać wszystkie pliki WordPress i usunąć je. Ta droga jest znacznie szybsza.

  Możesz także usuwać pliki za pomocą FTP, ale działa to wolniej. Wystarczy połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP i wybrać wszystkie pliki z katalogu głównego WordPress, aby je usunąć.

  Usuń stare pliki WordPress

  Następnie musisz pobrać nową kopię WordPress z WordPress.org i rozpakować ją na dysk twardy.

  Uruchom klienta FTP, a następnie prześlij wszystkie pliki WordPress na serwer.

  Prześlij pliki WordPress

  Po przesłaniu plików WordPress możesz przesłać plik wp-config.php z kopii zapasowej (tylko jeśli masz pewność, że jest czysty i niezakłócony).

  Alternatywnie możesz zmienić nazwę pliku wp-config-sample.php w świeżo przesłanych plikach WordPress na plik wp-config.php. Następnie musisz edytować plik wp-config.php i wprowadzić informacje o bazie danych.

  Nie zapomnij zapisać pliku i przesłać go z powrotem do swojej witryny.

  Następnie musisz przesłać inne pliki z kopii zapasowej. Zalecamy przesyłanie zdjęć tylko w katalogu / wp-content / uploads /.

  Po ich przesłaniu odwiedź swoją stronę internetową, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

  Następnie musisz zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i rozpocząć instalację wtyczek, które posiadałeś na swojej stronie.

  Teraz możesz przejść do instalacji swojego motywu. Jeśli dostosowałeś motyw WordPress lub korzystałeś z motywu podrzędnego, możesz go przywrócić z kopii zapasowej. Upewnij się jednak, że te pliki są czyste.

  Na koniec przejdź do Ustawienia »Permalinki i dostosuj ustawienia permalinków, aby pasowały do ​​Twojej witryny, a następnie zaktualizuj permalinki.

  Rozwiązywanie problemów z przywracaniem kopii zapasowej WordPress

  Podczas przywracania witryny WordPress możesz napotkać kilka typowych problemów. Dla każdego z nich mamy osobne przewodniki.

  • Wystąpił błąd podczas ustanawiania połączenia z bazą danych
  • Biały ekran śmierci
  • Wewnętrzny błąd serwera
  • Problem z przekierowaniem lub odświeżeniem strony logowania
  • Pojedyncze posty zwracające błąd 404

  Co należy zrobić po przywróceniu witryny WordPress

  Po pomyślnym przywróceniu witryny zdecydowanie zalecamy poprawienie bezpieczeństwa witryny.

  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, upewnij się, że masz regularną kopię zapasową WordPress z jedną z tych wtyczek kopii zapasowej WordPress.

  Aby zabezpieczyć witrynę, zalecamy natychmiastową zmianę hasła do WordPress. Jeśli prowadzisz witrynę dla wielu użytkowników, poproś wszystkich użytkowników, aby natychmiast zaktualizowali swoje hasła.

  Możesz także zainstalować zaporę internetową. W WPBeginner używamy Sucuri do monitorowania i zwiększania bezpieczeństwa naszej strony internetowej. Monitoruje zagrożenia bezpieczeństwa, a także oferuje usługi usuwania złośliwego oprogramowania wraz z planami subskrypcji. Zobacz, jak Sucuri pomógł nam zablokować 450 000 ataków w ciągu 3 miesięcy.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak przywrócić WordPress z kopii zapasowej. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me