Przewodnik dla początkujących: jak zainstalować motyw WordPress

Czy chcesz zainstalować motyw WordPress?


Dostępne są tysiące motywów WordPress (zarówno darmowych, jak i płatnych). Jako początkujący możesz wypróbować kilka z nich na swojej stronie, dopóki nie znajdziesz właściwej.

W tym przewodniku dla początkujących udostępnimy szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak zainstalować motyw WordPress. Omówimy trzy różne sposoby instalacji motywu WordPress, dzięki czemu możesz wybrać metodę, która najlepiej Ci odpowiada.

Instalowanie motywu WordPress krok po kroku

Zanim zainstalujesz motyw WordPress

Instalacja motywu WordPress jest łatwa, ale pamiętaj, że jeśli aktywujesz nowy motyw, zmieni on wygląd i funkcjonowanie Twojej witryny.

Jeśli przechodzisz z istniejącego motywu, możesz spojrzeć na naszą listę kontrolną rzeczy, które musisz zrobić przed zmianą motywów WordPress.

Jeśli instalujesz motyw WordPress na nowej stronie, możesz zacząć.

Wskazówka bonusowa: Zobacz naszą listę najlepszych i najpopularniejszych motywów WordPress.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Zainstaluj motyw za pomocą WordPress Admin Theme Search

Jeśli chcesz zainstalować darmowy motyw WordPress z katalogu motywów WordPress.org, najprościej jest skorzystać z wbudowanej funkcji wyszukiwania motywów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się w obszarze administracyjnym WordPress. Następnie przejdź do Wygląd »Tematy i kliknij przycisk Dodaj nowy.

Dodaj nowy motyw w obszarze administracyjnym WordPress

Na następnym ekranie będziesz mieć możliwość wyboru: Polecane motywy WordPress, Popularne motywy WordPress, Najnowsze motywy WordPress, wyszukaj konkretny motyw lub wyszukaj motywy o określonych funkcjach.

Dodaj nowy pasek narzędzi motywu i wyszukaj

Kliknięcie przycisku „Filtr funkcji” pozwoli ci sortować motywy na podstawie funkcji. Na przykład możesz sortować motywy według tematu, określonych funkcji i układu.

Filtruj wyniki motywów według funkcji

Na podstawie wyszukiwania zobaczysz listę motywów spełniających podane kryteria. W naszym przypadku szukaliśmy popularnego motywu Astry.

Gdy zobaczysz motyw, który chcesz zainstalować, po prostu umieść mysz nad obrazem. Ujawni to przycisk instalacji, przycisk podglądu i przycisk szczegółów.

Śmiało i kliknij przycisk instalacji.

Zainstaluj motyw WordPress

WordPress zainstaluje teraz Twój motyw i wyświetli komunikat o powodzeniu wraz z przyciskami „Aktywuj” lub „Podgląd na żywo”.

Aktywuj motyw

Kliknij przycisk aktywuj, a Twój motyw WordPress został pomyślnie zainstalowany i aktywowany.

W zależności od motywu może dodać dodatkowe opcje ustawień, które mogą wymagać konfiguracji.

Na przykład Twój motyw może poprosić Cię o zainstalowanie zalecanych wtyczek, pobranie danych demonstracyjnych lub sprawdzenie ustawień.

Możesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub kliknąć przycisk dostosowywania, aby rozpocząć konfigurowanie motywu.

Dostosowywanie motywów

Zainstaluj motyw przy użyciu metody przesyłania z Administratora WordPress

Pierwsza metoda, którą omówiliśmy, umożliwia zainstalowanie bezpłatnych motywów dostępnych w katalogu motywów WordPress.org.

Co jeśli chcesz zainstalować premium WordPress od firm takich jak StudioPress, Elegant Themes, Themify itp.

A co, jeśli chcesz zainstalować niestandardowy motyw? Cóż, w takim przypadku musisz zainstalować motyw przy użyciu metody przesyłania od administratora WordPress.

Zacznij od pobrania pliku .zip motywu zakupionego w sklepie lub w sklepie z motywami komercyjnymi.

Następnie przejdź do Wygląd »Tematy stronę w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij przycisk Dodaj nowy u góry.

Dodaj nowy motyw

Spowoduje to przejście do strony dodawania nowego motywu z polecanymi darmowymi motywami. Ponieważ masz już motyw, który chcesz zainstalować, kliknij przycisk „Prześlij motyw” u góry.

Prześlij przycisk motywu

Zostaniesz poproszony o wybranie wcześniej pobranego pliku zip. Wybierz plik i kliknij Zainstaluj teraz.

Prześlij i zainstaluj motyw

Po zainstalowaniu motywu zobaczysz komunikat o powodzeniu wraz z linkiem do aktywacji i podglądu motywu.

Motyw zainstalowany i gotowy do aktywacji

Kliknij link „Aktywuj”, a instalacja i aktywacja motywu WordPress przebiegła pomyślnie.

W zależności od motywu może dodać dodatkowe opcje ustawień, które mogą być konieczne do skonfigurowania za pomocą dostosowania motywu lub osobnego panelu opcji.

Uwaga: Funkcja przesyłania motywów jest dostępna tylko dla użytkowników hostowanych WordPress.org. Jeśli korzystasz z WordPress.com, nie zobaczysz tej opcji, ponieważ Cię ogranicza.

Aby skorzystać z niestandardowej funkcji przesyłania motywów, musisz użyć WordPress.org z własnym hostingiem (zobacz ten artykuł, który wyjaśnia różnicę między WordPress.org z Self Hosted a WordPress.com).

Jeśli chcesz przełączyć się z WordPress.com do WordPress.org, przeczytaj nasz samouczek, jak prawidłowo przejść z WordPress.com do WordPress.org.

Instalowanie motywu WordPress za pomocą FTP

Jeśli masz ochotę na przygodę i chcesz przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom, możesz dowiedzieć się o instalowaniu motywów WordPress za pomocą FTP.

Pamiętaj, że nie jest to dla prawdziwych początkujących, ponieważ jest nieco bardziej zaawansowane.

Najpierw musisz pobrać plik zip motywu na komputer. Następnie musisz rozpakować plik.

Spowoduje to utworzenie nowego folderu z nazwą motywu na komputerze. Pobraliśmy popularny motyw premium Divi.

Wyodrębnione pliki motywów

Teraz, gdy masz pliki motywów, możesz przesłać je na swoją stronę internetową.

Aby to zrobić, musisz połączyć się z kontem hostingowym witryny / WordPress za pomocą klienta FTP. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat używania FTP do przesyłania plików WordPress.

Po połączeniu musisz przejść do folderu / wp-content / themes /. Wewnątrz zobaczysz foldery dla wszystkich motywów aktualnie zainstalowanych w Twojej witrynie.

Prześlij pliki motywów przez FTP

Wybierz rozpakowany folder motywów z komputera, a następnie prześlij go na swoją stronę internetową.

Po przesłaniu motywu musisz przejść do obszaru administratora i kliknąć Wygląd »Tematy.

Powinieneś zobaczyć motyw, który przesłałeś na liście. Po prostu umieść mysz nad tym motywem i kliknij przycisk aktywacji.

Aktywuj przesłany motyw

Często zadawane pytania dotyczące instalowania motywów WordPress

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących instalowania motywów WordPress.

1. Ile motywów mogę używać w WordPress?

Możesz używać tylko jednego motywu na raz. Możesz jednak zainstalować dowolną liczbę motywów. Nie wszystkie zainstalowane motywy w witrynie WordPress są aktywne.

Natychmiast po aktywowaniu motywu WordPress automatycznie dezaktywuje on poprzedni aktywny motyw i zmienia go w aktywny.

2. Co to jest motyw potomny w WordPress?

Motyw podrzędny w WordPress jest podtematem, który dziedziczy wszystkie funkcje, funkcje i styl motywu nadrzędnego. Musisz zainstalować zarówno motywy nadrzędne, jak i podrzędne w swojej witrynie i aktywować motyw podrzędny.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia motywu potomnego w WordPress i jak zainstalować motyw potomny w WordPress.

3. Co to jest struktura motywów WordPress?

Frameworki motywów to wysoce zoptymalizowane motywy WordPress przeznaczone do użycia jako motywy nadrzędne.

Te ramy motywów, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników i programistów, zawierają kilka optymalizacji kodu i szybkości, które pomagają innym programistom szybko je wykorzystać.

Genesis od StudioPress jest najlepszym przykładem frameworku WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat ram tematycznych WordPress.

4. Motywy premium kontra darmowe – z których powinienem korzystać?

Jeśli dopiero zaczynasz z ograniczonym budżetem, zalecamy rozpoczęcie korzystania z elastycznego bezpłatnego motywu. Zobacz nasz wybór najlepszych darmowych motywów WordPress do blogów i najlepszych darmowych motywów do witryn biznesowych.

Jeśli możesz wydać trochę więcej, wybierz motyw premium. Tematy te są wspierane priorytetowo, co jest przydatne szczególnie dla początkujących.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym przewodniku po darmowych i premium motywach WordPress.

5. Jak wybrać najlepszy motyw dla mojej witryny?

Istnieje tak wiele motywów WordPress, a większość z nich została zaprojektowana przez profesjonalistów, dzięki czemu wyglądają naprawdę świetnie.

To sprawia, że ​​początkujący wybierają idealny motyw dla swojej witryny.

Zalecamy, aby było to proste. Wybierz minimalistyczny design zbliżony do tego, co masz na myśli. Upewnij się, że ten motyw wygląda świetnie na urządzeniach mobilnych i uruchom test szybkości witryny na stronie demonstracyjnej.

Zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak wybrać idealny motyw WordPress dla swojej witryny.

6. Czy mogę użyć tego samego motywu, który widziałem na innej stronie WordPress?

Jeśli nie jest to niestandardowy motyw WordPress, możesz znaleźć i używać tego samego motywu na swojej stronie internetowej. Zobacz nasz przewodnik, jak dowiedzieć się, jakiego motywu WordPress używa strona.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik krok po kroku pomógł Ci zainstalować motyw WordPress na swojej stronie. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat zarabiania pieniędzy z nowej witryny WordPress oraz z niezbędnymi / najlepszymi wtyczkami WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me