Przewodnik dla początkujących: jak znaleźć adres URL logowania do WordPress

„Jak zalogować się do WordPress?” jest jednym z najczęściej zadawanych nam pytań na WordPress.


Początkujący często mają trudności ze znalezieniem adresu URL strony logowania do WordPress, co uniemożliwia im pracę w witrynie.

W tym artykule pokażemy, jak znaleźć adres URL logowania do WordPress. Pokażemy również różne sposoby logowania się do obszaru administracyjnego WordPress.

Jak znaleźć adres URL strony logowania do WordPress

Dlaczego potrzebujesz adresu URL logowania?

Strona logowania to przejście między Twoją witryną a pulpitem zarządzania Twojej witryny, znanym również jako obszar administracyjny. Po zalogowaniu możesz tworzyć nowe posty, dodawać nowe strony, zmieniać projekt, dodawać wtyczki itp.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje tekstowe, kontynuuj czytanie.

Jak znaleźć link logowania do WordPress?

W typowej instalacji WordPress z dobrym dostawcą hostingu WordPress wystarczy dodać / login / lub / admin / na końcu adresu URL swojej witryny.

Na przykład:

www.example.com/admin/
www.example.com/login/

Nie zapomnij zastąpić example.com własną nazwą domeny.

Oba te adresy URL przekierują Cię na stronę logowania WordPress.

Strona logowania do WordPress

Jeśli z jakiegoś powodu Twój adres URL logowania do WordPress nie działa poprawnie, możesz łatwo uzyskać dostęp do strony logowania do WordPress, przechodząc do tego adresu URL:

www.example.com/wp-login.php

Teraz, jeśli zainstalowałeś WordPress w podkatalogu, takim jak / wordpress /, musisz uzyskać dostęp do strony logowania do blogu WordPress w następujący sposób:

www.example.com/wordpress/login/
www.example.com/wordpress/wp-login.php

Jeśli zainstalowałeś WordPress w subdomenie, możesz uzyskać dostęp do strony logowania administratora WordPress w następujący sposób:

subdomena.example.com/login/
subdomain.example.com/wp-login.php

Po zalogowaniu nastąpi przekierowanie do obszaru administracyjnego WordPress witryny, który znajduje się w folderze wp-admin.

Możesz uzyskać bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego, wpisując adres URL witryny w następujący sposób:

www.example.com/admin/
www.example.com/wp-admin/

Ten adres URL sprawdza, czy użytkownik był wcześniej zalogowany i czy sesja jest nadal aktywna.

Jeśli oba są prawdziwe, nastąpi przekierowanie do pulpitu nawigacyjnego WordPress. Jeśli sesja wygasła, nastąpi przekierowanie z powrotem do strony logowania WordPress.

Jak zapamiętać stronę logowania WordPress w WordPress

Jeśli trudno ci zapamiętać link logowania do WordPress, zalecamy dodanie zakładki do paska zakładek przeglądarki.

Alternatywnie możesz dodać link logowania do WordPress na stopce witryny, pasku bocznym lub w menu. Istnieją dwa bardzo proste sposoby na zrobienie tego.

Pierwszą opcją jest dodanie linku logowania do WordPress do menu. Wystarczy zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i przejść do Wygląd »Menu.

Następnie kliknij kartę Link, aby ją rozwinąć i dodać link logowania i tekst WordPress. Po zakończeniu kliknij przycisk Dodaj do menu, aby dodać ten link do menu. Nie zapomnij także kliknąć przycisku Zapisz menu.

Dodaj link do strony logowania w menu nawigacyjnym

Drugą opcją jest użycie domyślnego widgetu o nazwie Meta. Ten widget dodaje link do strony logowania, linki do kanałów RSS Twojej witryny oraz link do strony WordPress.org.

Zacznij od przejścia do Wygląd »Widżety i przeciągnij metadżet na pasek boczny witryny lub w obszar gotowy na widżet. Jeśli nie chcesz korzystać z widżetu Meta, możesz również użyć widżetu Menu tutaj.

Możesz dodać link logowania do WordPress w stopce, pasku bocznym lub w zasadzie w dowolnym innym obszarze gotowym dla widgetów w swoim motywie.

Dodanie meta widgetu do paska bocznego WordPress

Użyj Zapamiętaj mnie, aby ominąć stronę logowania w WordPress

Na stronie logowania do WordPress znajduje się pole wyboru oznaczone jako Pamiętaj mnie. Jeśli zaznaczysz to pole przed zalogowaniem, pozwoli ci to uzyskać bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego bez logowania przy kolejnych wizytach przez 14 dni lub ustawień plików cookie w przeglądarce.

Zapamiętaj mnie pole wyboru

Jeśli podczas logowania zapominasz zaznaczyć opcję „Zapamiętaj mnie”, możesz zainstalować wtyczkę Zawsze zapamiętaj mnie. Będzie automatycznie zaznaczać pole wyboru Zapamiętaj mnie przy każdym logowaniu do WordPress.

Jak dodać niestandardowy formularz logowania do WordPress w WordPress

Formularz logowania do paska bocznego

Jeśli masz wielu użytkowników w witrynie WordPress, warto dodać formularz logowania WordPress na pasku bocznym lub utworzyć niestandardową stronę logowania pasującą do projektu i motywu witryny.

Można to zrobić na wiele sposobów, ale zalecamy użycie wtyczki Theme My Login.

Pozwala tworzyć niestandardowe strony logowania, a także jest wyposażony w widżet logowania na pasku bocznym. Możesz po prostu dodać widżet do paska bocznego witryny, aby wyświetlić formularz logowania.

Możesz także użyć WPForms do tworzenia własnych niestandardowych formularzy logowania. Jest to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress i pozwala łatwo tworzyć formularze logowania i dodawać je w dowolnym miejscu na stronie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł na temat dodawania strony logowania i widżetów w WordPress.

Zaloguj się WordPress ze swojego pulpitu hostingowego

Wiele firm hostingowych WordPress udostępnia proste skróty, aby uzyskać bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego WordPress i całkowicie pomijać stronę logowania WordPress.

Oto jak zalogować się do WordPress za pośrednictwem popularnych pulpitów hostingowych.

1. Skrót logowania do WordPress w Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Oferują przyjazny dla początkujących pulpit nawigacyjny z szybkimi skrótami do zarządzania witryną WordPress.

Wystarczy zalogować się do pulpitu nawigacyjnego Bluehost i przejść do karty „Moje witryny”. Stąd zobaczysz wszystkie witryny WordPress zainstalowane na koncie hostingowym.

Zaloguj się do WordPress

Przesuń kursor myszy na stronę, na której chcesz się zalogować, a następnie kliknij przycisk „Zaloguj się do WordPress”.

2. Skrót logowania do WordPress w SiteGround

SiteGround ma również szybki skrót do zalogowania się na stronie WordPress.

Po prostu zaloguj się do pulpitu hostingowego SiteGround, a następnie kliknij kartę „Strony internetowe” u góry. Stąd zobaczysz listę stron internetowych zainstalowanych na koncie hostingowym.

Kliknij przycisk „Zestaw WordPress” obok strony, którą chcesz się zalogować.

Pulpit nawigacyjny SiteGround

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym zobaczysz przycisk do zalogowania się w obszarze administracyjnym WordPress.

SiteGround WordPress przycisk logowania

3. Skrót logowania do WordPress w WP Engine

WP Engine to najlepiej zarządzane firmy hostingowe WordPress. Mają także skrót logowania do WordPress, który wysyła cię do adresu URL logowania do WordPress, ale nie loguje się automatycznie.

Odwiedź pulpit nawigacyjny WP Engine, a następnie wybierz swoją stronę internetową. Na stronie przeglądu witryny zobaczysz skrót strony logowania do WordPress w lewej kolumnie.

WP Engine WordPress skrót logowania

Dalsze dostosowania i zasoby do logowania w WordPress

Napisaliśmy wiele artykułów na temat dostosowywania logowania do WordPress i naprawiania typowych błędów.

Jeśli chcesz utworzyć niestandardową stronę logowania WordPress ze swoim brandingiem, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dostosowywania strony logowania WordPress (nie wymaga HTML / CSS).

Formularze logowania do WordPress mogą być nadużywane przez ataki siłowe. Jeśli masz do czynienia z takimi atakami na swojej stronie, możesz dodać CAPTCHA do formularza logowania i rejestracji WordPress, aby chronić swoją stronę.

Rozwiązywanie problemów z błędami logowania do WordPress

Czasami możesz napotkać dziwne błędy związane ze stroną logowania do WordPress. Omówiliśmy kilka z nich szczegółowo wraz ze wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów:

 • Jak naprawić problem z odświeżaniem i przekierowaniem strony logowania WordPress
 • Jak naprawić WordPress utrzymuje problem z wylogowaniem
 • Jak naprawić błąd Zbyt wiele problemów z przekierowaniami w WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak znaleźć link logowania do WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress krok po kroku i naszym najlepszym przewodnikiem, jak przyspieszyć WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map