Przewodnik krok po kroku, aby skonfigurować FeedBurner dla WordPress

Aktualizacja: Nie zalecamy już używania FeedBurner, ponieważ jest to umierający produkt pełen błędów. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego nie powinieneś używać FeedBurner i dowiedzieć się o alternatywach.


Każdy większy blog używa FeedBurner do nagrywania swoich kanałów RSS, ponieważ jest to darmowy system bogaty w funkcje, którego nie można odrzucić. FeedBurner zapewnia statystyki, opcję optymalizacji pliku danych, opcję publikacji pliku danych i wiele więcej. Integracja FeedBurner i Google Analytics jest koniecznością dla każdego bloga WordPress. W tym artykule pokażemy, w jaki sposób możesz skonfigurować swoje blogi WordPress za pomocą FeedBurner i użyć go, aby przenieść swój blog na wyższy poziom.

Dlaczego FeedBurner jest ważny dla blogerów??

FeedBurner to darmowa usługa, która zawiera wiele opcji, których nie ma w domyślnym kanale WordPress. Niektóre funkcje obejmują:

  • Statystyki dotyczące Twoich subskrybentów RSS, dzięki czemu możesz analizować i optymalizować swoje posty na blogu.
  • Daj użytkownikom wiele opcji subskrypcji, takich jak E-mail, i inne czytniki kanałów (Netvibes, Google itp.).
  • Dowód społeczny (liczba subskrybentów)
  • Możliwość dostosowania kanałów, takich jak modyfikowanie nagłówków postów, marki i innych.
  • Możliwość pingowania różnych usług odczytu kanałów po opublikowaniu postów.
  • Zintegruj Google Adsense, aby zarabiać na swoich kanałach RSS.
  • I więcej…

Wystarczy krótka lista funkcji, aby zobaczyć, że jest to obowiązkowy element wszystkich blogów. Teraz możemy przejść do zakładania konta FeedBurner.

Konfigurowanie FeedBurner dla kanałów WordPress

Najpierw musisz mieć konto Google (każde konto Gmail będzie działać). Odwiedź stronę usługi feedburner, aby rozpocząć ten proces.

W pierwszym kroku wpisz link do swojego kanału WordPress na blogu. Jeśli masz strukturę URL WordPress przyjazną SEO, to link do Twojego kanału powinien być podobny do twojadomena.com/feed/

Krok 1 - Zgłoś swoje kanały na Feedburner

W kroku 2 wybierzesz tytuł swojego kanału i adres swojego kanału. Zaleca się, aby tytuł Twojego kanału był taki sam jak na swoim blogu. Najlepiej, aby Twój adres kanału był krótki i niezapomniany.

Krok 2 - Wybierz tytuł i adres kanału

Technicznie Twoje kanały są tworzone, więc nie musisz już wykonywać tych kroków. Kliknij przycisk Przejdź bezpośrednio do zarządzania kanałami.

Krok 3 - Przejdź do zarządzania kanałami

Zobaczysz stronę z linkiem do wielu platform blogowych. Zignoruj ​​to wszystko, ponieważ wrócimy do nich w dalszej części tego artykułu. Wystarczy kliknąć zakładkę optymalizacji widoczną na poniższym obrazku.

Krok 4 - Kliknij Optymalizuj

W kroku 5 będziemy pracować nad optymalizacją Twojego bloga WordPress. Musisz upewnić się, że masz włączoną opcję przyjazną dla przeglądarki, aktywną funkcję Smart Feed i aktywowaną funkcję FeedFlare. Możesz aktywować inne usługi, jeśli chcesz, ale te 3 usługi są obowiązkowe. BrowserFriendly znacznie ułatwia subskrypcję. SmartFeed zapewnia maksymalną zgodność ze wszystkimi aplikacjami czytników kanałów. FeedFlare przekształca interaktywność w posty, dodając do tego e-maila i inne opcje udostępniania.

Krok 5 - Zoptymalizuj swoje kanały

W kroku 6 przyjrzymy się wszystkim opcjom dotyczącym publikowania pliku danych. Musisz zezwolić na subskrypcje e-mail w swojej witrynie, ponieważ są użytkownicy, którzy wolą otrzymywać aktualizacje e-mail zamiast czytnika Google. Pingshot musi być aktywowany, ponieważ powiadamia usługi o opublikowaniu. Widżet Feedcount pozwala pokazać liczbę subskrybentów. Jest to jedna z najlepszych metod dowodu społecznego. Interfejs API świadomości jest przydatny, jeśli próbujesz umieścić się na stronach takich jak BuySellAds, ponieważ mogą one łatwo wyodrębnić liczbę subskrybentów. Istnieją inne niesamowite opcje, takie jak Headline Animator, BuzzBoost, które możesz aktywować, jeśli chcesz.

Krok 6 - Opublikuj swój kanał

Zarabianie na Twoim kanale to kolejna dobra funkcja FeedBurner, z wyjątkiem tego, że pozwala tylko na korzystanie z Google Adsense. Zarejestruj się w Google Adsense i podążaj za nimi.

Krok 7 - Zarabiaj na swoim kanale

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków możesz kliknąć kartę Analizuj. Najprawdopodobniej zobaczysz ekran podobny do tego poniżej, ponieważ statystyki nie są rejestrowane. Daj mu do 24 godzin, a zaczniesz widzieć tam liczby. Użyj liczby subskrybentów, kliknięć i innych przydatnych danych, aby ulepszyć swojego bloga. Zobacz, co lubią Twoi użytkownicy, a czego nie lubią dzięki tym ofertom, a następnie skup się na typach postów, które lubią Twoi użytkownicy i którym się podobają.

Krok 8 - Przeanalizuj swój kanał i popraw go

Zintegruj FeedBurner z WordPress

Mimo że skonfigurowałeś swój kanał za pomocą FeedBurner w powyższych krokach, ale tak naprawdę nie zintegrowałeś go jeszcze z WordPress. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to przestać rozcieńczać swój kanał i uczynić go jednym. Musisz utworzyć przekierowanie, więc gdy użytkownicy spróbują odwiedzić twoją domenę.com/feed/, zostaną przekierowani na twoją stronę kanału feedburnera. W ten sposób możesz śledzić subskrybentów na swoim blogu.

Istnieje wtyczka o nazwie FD FeedBurner, która pozwala łatwo utworzyć to przekierowanie. Możesz również przekierowywać swoje kanały za pomocą pliku .htaccess, ale nie będziemy udostępniać tej metody, ponieważ nie jest to coś, co zalecamy początkującym.

Większość motywów WordPress ma teraz integrację z FeedBurner, taką jak Motyw Headway, Standard Theme i inne. Jeśli Twój motyw nie jest zgodny, użyj powyższej wtyczki.

Dodaj pole subskrypcji e-mail na swojej stronie

Najpierw odwiedź Publikuj »Subskrypcje e-mail, a następnie skopiuj i wklej otrzymany kod w pliku szablonu, który Ci się podoba (głównie sidebar.php). Pamiętaj, aby dostosować wygląd swojego formularza e-mail, musisz mieć wcześniejszą znajomość HTML i CSS.

Jeśli twój blog nie ma kanałów FeedBurner, pobierz go już teraz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me