The Ultimate Affiliate Marketing Guide dla początkujących – krok po kroku

Marketing partnerski jest jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy na blogu. Umożliwia dodanie stałego strumienia dochodów do strategii monetyzacji Twojego bloga. W tym przewodniku marketingu afiliacyjnego dla początkujących wyjaśnimy, jak działa marketing afiliacyjny i jak zacząć od razu.


Ostateczny przewodnik marketingu afiliacyjnego dla początkujących

Co to jest marketing partnerski?

Z definicji marketing afiliacyjny to umowa polecająca, w której sprzedawca online (reklamodawca) płaci prowizję, gdy użytkownicy kupują swój produkt z linku polecającego.

W przeciwieństwie do innych typów reklam, które płacą na podstawie kliknięć lub wyświetleń, marketing afiliacyjny działa na podstawie CPA (kosztu pozyskania) lub CPL (kosztu pozyskania klienta). Innymi słowy, prowizję zarabiasz tylko wtedy, gdy ktoś podejmie działanie (tj. Kupi produkt lub zapisze się na bezpłatny okres próbny).

Ponieważ reklamodawca ma mniejsze ryzyko, programy partnerskie wypłacają wydawcom znacznie wyższe prowizje w porównaniu do Google AdSense lub innych rodzajów reklam.

Marketing partnerski wymaga bardziej praktycznego podejścia. Musisz znaleźć produkt lub usługę, które Twoim zdaniem będą pomocne dla użytkowników. Następnie musisz strategicznie dodać go do swoich postów na blogu i innych obszarach witryny, aby użytkownicy mogli kupić produkt za pomocą linku polecającego.

Jak działa marketing / śledzenie partnerów??

Najpierw musisz znaleźć firmę lub produkt, który chcesz promować. Musisz wybrać produkt lub usługę, które Twoim zdaniem będą odpowiednie dla tematu Twojego bloga i przydatne dla odbiorców. Wybrany produkt lub firma będzie nazywać się „Kupcem”.

Następnie musisz współpracować z firmą, dołączając do jej programu partnerskiego. To sprawia, że ​​jesteś ich „Partnerem”. Niektóre firmy używają również warunków współpracowników, partnerów itp.

Po dołączeniu do programu partnerskiego (zwanego także Programem partnerskim) otrzymasz unikalny identyfikator partnera. Musisz użyć tego identyfikatora partnera we wszystkich linkach partnerskich, które dodajesz na swojej stronie, aby promować produkt.

Możesz promować produkt, dodając do niego szczegółowe recenzje, polecając go w artykułach, wyświetlając banery reklamowe, wysyłając biuletyn e-mail i nie tylko. Cały ruch wysyłany do witryny sprzedawcy z unikalnym identyfikatorem będzie śledzony.

Gdy użytkownik dokona zakupu, otrzymasz prowizję. Twoja płatność jest wydawana, gdy zarobki osiągną określony próg, zwykle 45–60 dni.

Jak rozpocząć marketing afiliacyjny

Po pierwsze, musisz upewnić się, że korzystasz z odpowiedniej platformy blogowej i możesz prowadzić partnerskie kampanie marketingowe w swojej witrynie.

Na przykład, jeśli korzystasz z WordPress.com, istnieją pewne ograniczenia dotyczące produktów i usług, z którymi możesz się połączyć. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org.

Z drugiej strony, jeśli prowadzisz własną witrynę WordPress.org, możesz dodać dowolny link partnerski i skutecznie zarządzać kampaniami partnerskimi.

Jeśli nie masz jeszcze witryny, możesz od razu zacząć. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku krok po kroku, jak założyć blog, a zaczniesz działać w mniej niż 30 minut.

Następnie musisz poinformować użytkowników, w jaki sposób zarabiasz na swojej witrynie, dodając stronę z informacjami. Zobacz stronę ujawniania WPBeginner i możesz użyć go jako szablonu.

Musisz także dodać do swojego bloga politykę prywatności i warunki usługi.

Są to jedne z obowiązkowych stron każdego bloga WordPress. Nie tylko ratują Cię przed problemami prawnymi w przyszłości, ale także pomagają budować zaufanie wśród odbiorców.

Znajdowanie produktów i usług partnerskich do promowania

Istnieje wiele sposobów na znalezienie produktów i firm, z którymi możesz współpracować jako partner. Oto niektóre z najprostszych sposobów na znalezienie produktów, które możesz promować.

1. Zostań partnerem dla produktów, których już używasz

Najpierw musisz spojrzeć na produkty i usługi, z których już korzystasz i które są dla Ciebie przydatne. Ułatwia to przekonanie użytkowników o produkcie, ponieważ znasz już zalety i wady.

Następnie musisz przejść do witryny produktu i wyszukać hasła takie jak „Program partnerski”, „Partnerzy” lub „Partnerzy”. Wiele firm aktywnie poszukuje partnerów marketingowych do promowania swoich produktów, dlatego dodają link do swojej strony stowarzyszonej w stopce witryny.

Znajdowanie programów partnerskich do przyłączenia się

2. Szukaj produktów polecanych przez inne blogi

Innym sposobem na znalezienie produktów jest przeglądanie innych blogów podobnych do twojego. Będziesz mógł znaleźć wiele podobnych blogów, które wykorzystują marketing afiliacyjny do zarabiania pieniędzy.

Ale skąd wiesz, że promują produkty stowarzyszone?

Najpierw poszukaj oczywistych i łatwo zauważalnych banerów reklamowych na swojej stronie internetowej. Przesuń kursor myszy na baner reklamowy, a zobaczysz link na pasku stanu przeglądarki.

znajdowanie linków partnerskich

Ten link zwykle ma identyfikator partnera. Identyfikator partnera pomaga handlowcom śledzić, który partner stowarzyszony wysyła im ruch / sprzedaż.

Czasami te linki mogą wyglądać jak linki wewnętrzne, ale gdy je klikniesz, przekierują Cię na stronę produktu z identyfikatorem partnera handlowego w linku. Podobne treści partnerskie znajdziesz również w całej ich treści.

3. Dołącz do większych sieci afiliacyjnych

Innym sposobem na znalezienie produktów do promowania jest dołączenie do sieci partnerskiej. Strony te działają jako pośrednicy między marketingowcami stowarzyszonymi a handlowcami.

Zauważysz, że wiele produktów i firm, z którymi chcesz współpracować, już korzysta z sieci partnerskiej. Pomaga to szybko znaleźć wiele produktów, które możesz zacząć promować w swojej witrynie.

4. Dotrzyj do firm

Jeśli naprawdę chcesz promować produkt, ale nie możesz znaleźć żadnych informacji o jego programie partnerskim, możesz po prostu zapytać go przez e-mail.

Niektóre firmy mogą nie promować aktywnie swojego programu partnerskiego. Jeśli mają program partnerski, mogą zaprosić Cię do przyłączenia się.

Co to są sieci afiliacyjne? Dlaczego warto do nich dołączyć??

Sieci afiliacyjne działają jako pośrednik między tobą (marketingowiec afiliacyjny) a handlowcami (firmami, które chcą sprzedawać swoje produkty).

W przypadku handlowców udostępniają platformę jako usługę do wyświetlania listy swoich produktów, śledzenia ruchu partnerów, zarządzania partnerami i wysyłania płatności.

Dla marketingowców stowarzyszonych oferują łatwą w użyciu platformę do wyszukiwania produktów, rejestracji jako partner, śledzenia wydajności kampanii i zarobków.

Oto niektóre z najpopularniejszych sieci partnerskich, do których możesz dołączyć.

  • ShareaSale – Jedna z największych sieci afiliacyjnych z wieloma wysokopłatnymi produktami afiliacyjnymi dla prawie każdej możliwej kategorii. Popularna firma hostingowa WordPress, WPEngine, używa ShareASale do zarządzania swoimi partnerami. Program partnerski WPEngine oferuje bardzo hojną wypłatę dla partnerów stowarzyszonych.
  • CJ Affiliate (poprzednio, Comission Junction) – kolejna najlepsza sieć afiliacyjna z ogromną liczbą handlowców i produktów uporządkowanych w kategorie i łatwych do przeszukiwania. Firmy takie jak GoDaddy, Expedia i wiele innych korzystają z CJ.
  • ClickBank – jest to duży rynek online do sprzedaży produktów cyfrowych w różnych kategoriach od różnych dostawców. Jest łatwy w użyciu i ma mnóstwo zasobów edukacyjnych dla nowych marketingowców afiliacyjnych.
  • Amazon Associates – Amazon to największy na świecie sklep e-commerce z milionami produktów. Możesz zarejestrować się w ich programie partnerskim i zacząć zarabiać, wysyłając osoby na stronę, z której już korzystają podczas zakupów online.

Do jakich sieci partnerskich należy dołączyć?

Powinieneś dołączyć do sieci partnerskich, które mają produkty, które chcesz promować. Możesz dołączyć do wielu sieci partnerskich dla różnych produktów. Korzystamy ze wszystkich powyższych sieci i kilku innych.

Upewnij się, że zawsze sprawdzasz zasady programu sieciowego. Musisz także przejrzeć zasady programu poszczególnych produktów i sprzedawców. To da ci jasny obraz twoich zarobków, płatności, dodatkowych zachęt i nie tylko.

Porady marketingowe dla partnerów, aby zwiększyć zarobki

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, zapoznajmy się z kilkoma poradami na temat tego, jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym.

1. Wybierz dobre produkty i firmy do promowania

Jako marketingowiec stowarzyszony nie masz kontroli nad przyszłością polecanych przez Ciebie produktów. Dlatego musisz upewnić się, że polecasz najlepsze produkty renomowanych firm.

Najlepszym sposobem jest zarekomendowanie produktów i usług, z których faktycznie korzystałeś. Jeśli chcesz polecić produkt, który wygląda przydatnie, skontaktuj się z nim, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli ładnie o to poprosisz, większość firm chętnie zaoferuje bezpłatne konto lub kopię w celu sprawdzenia / przetestowania swojego produktu lub usługi.

2. Oferuj bardzo przydatne i wartościowe treści

Możesz dodać linki partnerskie i banery w dowolnym miejscu na swojej stronie WordPress. Jednak samo dodanie linków nie spowoduje, że użytkownicy przekonają się do zakupu tych produktów.

Musisz przekonać użytkowników, oferując przydatne i cenne informacje o produkcie. Wielu marketingowców stowarzyszonych robi to pisząc szczegółowe recenzje produktów, recenzje wideo, porównania produktów z zaletami i wadami i wiele więcej.

3. Pamiętaj o widowni

Wybierając produkt, pamiętaj o odbiorcach witryny i ich zainteresowaniach. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga o modzie, chciałbyś promować modne dodatki, odzież i podobne produkty, które odbiorcy chcieliby kupić.

Musisz także upewnić się, że nie tylko polecasz produkty, ponieważ oferują one wyższe prowizje. Jeśli użytkownik kupi produkt na podstawie Twojej rekomendacji i nie okaże się on przydatny, nigdy więcej nie zaufa Twoim rekomendacjom.

Wtyczki i narzędzia marketingu afiliacyjnego dla WordPress

W miarę rozwoju bloga będziesz polecać wiele różnych produktów. Utrudni to zarządzanie wszystkimi linkami partnerskimi, banerami i reklamami rozsianymi po całej witrynie.

Na szczęście istnieją doskonałe narzędzia marketingowe dla partnerów i wtyczki do WordPress, których możesz użyć do pomocy w zarządzaniu.

1. Spragnieni partnerzy

Ręczne dodawanie linków do treści staje się dość trudne w miarę rozwoju witryny. Będziesz musiał skopiować adres URL z identyfikatorem partnera za każdym razem, gdy wspominasz o produkcie i wklejasz go do WordPress.

W tym przypadku ThirstyAffiliates może pomóc. Jest to wtyczka do zarządzania linkami partnerskimi, która pozwala łatwo dodawać linki partnerskie w WordPress.

Pozwala także zamienić długie linki partnerskie w ukryte ładne linki, które są bardziej przyjazne dla użytkownika.

ThirstyAffiliates ma również opcję automatycznego zastępowania słów kluczowych linkami partnerskimi, co może znacznie pomóc w zwiększeniu przychodów partnera.

2. AdSanity

AdSanity to najlepsza wtyczka do zarządzania reklamami WordPress i niezbędna dla każdego zestawu narzędzi marketingowego partnera. Umożliwia tworzenie banerów reklamowych z witryny WordPress i zarządzanie nimi z jednego pulpitu nawigacyjnego.

AdSanity ułatwia także wstawianie reklam do postów, stron i widżetów paska WordPress. Możesz go używać do zarządzania reklamami innych firm, takimi jak reklamy i banery Google AdSense. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat zarządzania reklamami w WordPress z AdSanity.

3. MonsterInsights

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress. Pozwala zobaczyć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy i co robią, gdy są w Twojej witrynie.

Pomaga także śledzić wychodzące linki partnerskie za pomocą Google Analytics. Pozwala to dowiedzieć się, które linki partnerskie są częściej klikane i pomóc odkryć utracone szanse.

Potrzebujesz więcej narzędzi? Zobacz naszą pełną listę najlepszych narzędzi marketingowych i wtyczek dla WordPress.

Mamy nadzieję, że ten ostateczny przewodnik marketingowy dla partnerów początkujących pomógł Ci nauczyć się, jak zostać partnerem marketingowym. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem SEO WordPress, aby przyciągnąć więcej użytkowników do Twojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me