Ako nainštalovať a nastaviť Správca značiek Google vo WordPress

Hľadáte nastavenie Správcu značiek Google vo WordPress? Nie ste si istí, či na svojom webe WordPress potrebujete Správcu značiek Google? Nerobte si starosti. V tomto článku vám ukážeme, ako správne nainštalovať a nastaviť Správcu značiek Google vo WordPress a vysvetliť výhody.


Čo je Správca značiek Google?

Správca značiek Google

Vlastníci webových stránok často potrebujú pridať viac útržkov kódu, aby mohli sledovať svoje konverzie, návštevnosť a zhromažďovať ďalšie analytické údaje.

Pomocou Správcu značiek Google môžete ľahko pridať a spravovať všetky tieto skripty z jediného hlavného panela.

Vstavané šablóny značiek pre Google Analytics, Adwords, DoubleClick atď. Správca značiek tiež spolupracuje s niekoľkými analytickými a sledovacími platformami tretích strán..

Okrem toho môžete pomocou vlastného kódu HTML pridať vlastné sledovanie alebo akýkoľvek iný kód, ktorý chcete pridať.

To vám ušetrí čas na pridávanie a odstraňovanie značiek z kódu a skôr na správu z jednoduchého hlavného panela. Nehovoriac o tom, všetky tieto skripty sú načítané v jednom skripte.

Po tom, čo začneme, môžete začať so Správcom značiek Google.

V záujme tohto článku vám ukážeme, ako pridať Google Analytics na svoje stránky pomocou Správcu značiek Google.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Začíname

Je dôležité si uvedomiť, že táto príručka je určená pre webové stránky WordPress.org, ktoré hosťujú sami (pozrite si rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org). Ak nemáte webové stránky WordPress, vytvorte si ich v našej inštalačnej príručke WordPress.

Ak ste tak ešte neurobili, musíte si pre svoj web vytvoriť účet Google Analytics. Môžete postupovať podľa pokynov v našom sprievodcovi inštaláciou služby Google Analytics v príručke WordPress.

Postupujte podľa krokov uvedených v časti „Ako sa prihlásiť do služby Google Analytics“. Zastaviť, keď získate kód sledovania. Namiesto pridania kódu sledovania priamo do programu WordPress na tento účel použijeme správcu značiek.

Nastavenie Správcu značiek Google

Teraz, keď sme pripravení pridať Google Analytics, je ďalším krokom nastavenie Správcu značiek Google.

Navštívte web Správcu značiek Google a zaregistrujte sa pomocou rovnakého účtu Google, aký ste použili v službe Google Analytics.

Po prihlásení sa dostanete na stránku pridania nového účtu. Jednoducho zadajte názov účtu a kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Vytvorenie účtu Správcu značiek Google

Teraz musíte do svojho účtu pridať kontajner. Kontajnerom môže byť web alebo aplikácia na platformách iOS alebo Android. V takom prípade použijeme web.

Ako názov kontajnera môžete použiť doménu svojej stránky. Pre každý účet môžete pridať viac kontajnerov. Po dokončení kliknite na tlačidlo Vytvoriť a pokračujte.

Vytvorenie kontajnera

Správca značiek Google teraz vytvorí váš účet s kontajnerom a zobrazí sa hlavný panel kontajnera. Vyzeralo by to takto:

Prístrojová doska kontajnera

Váš účet Správcu značiek Google je teraz pripravený, ďalším krokom je pridanie novej značky. Môžete to urobiť kliknutím na vytvoriť novú značku.

Najprv si musíte zvoliť produkt značky. V súčasnosti je k dispozícii viac ako 20 integračných šablón.

Google Analytics zatiaľ vyberieme, ale vždy môžete pridať ďalšie značky a vybrať si rôzne produkty podľa svojich potrieb. Môžete dokonca kliknúť na vlastný kód HTML a pridať ďalšie útržky vlastného kódu.

Ako produkt pre svoju značku vyberte Google Analytics

Po výbere služby Google Analytics sa zobrazí výzva na výber medzi Universal Analytics alebo Classic Analytics. Vyberte univerzálnu analytiku a budete vyzvaní, aby ste zadali svoje ID sledovania analytiky.

Toto ID sledovania je špeciálny kód, ktorý spoločnosti Google umožňuje identifikovať vaše stránky. Tento identifikátor môžete získať po prihlásení do účtu Google Analytics a prejdením na kartu Správca.

Vyberte účet a vlastníctvo svojej stránky a potom kliknutím na informácie o sledovaní rozbaľte ponuku. Zobrazí sa odkaz na kód sledovania.

Vyhľadanie ID sledovania služby Google Analytics

Kliknutím na kód sledovania prejdete na stránku kódu sledovania a odhalíte aj ID sledovania UA.

ID sledovania UA v službe Google Analytics

Skopírujte svoje ID sledovania UA a vložte ho do Správcu značiek Google. V časti Typ stopy vyberte Zobrazenie stránky a potom kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Pridajte ID sledovania

Sprievodca konfiguráciou značky sa teraz spýta, kedy sa má táto značka spustiť. Vyberte všetky stránky a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

Kedy strieľať na značku

Správca značiek Google vám teraz zobrazí kód sledovania, ktorý musíte pridať na svoje stránky WordPress. Tento kód musíte skopírovať.

Kód správcu značiek

Pridanie kódu správcu značiek do WordPress

Najprv musíte urobiť inštaláciu a aktiváciu doplnku Insert Headers and Footers. Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »Vložte hlavičky a päty.

Pridajte svoj kód Správcu značiek Google do WordPress
Vložte kód správcu značiek do časti hlavičky a uložte nastavenia kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Ak si neželáte nainštalovať doplnok, môžete tiež pridať kód Správcu značiek Google do svojej témy WordPress alebo Dieťa. Jednoducho upravte šablónu header.php a vložte kód hneď potom štítok.

Zverejnite svoj kontajner

Značky v Správcovi značiek Google sa začnú zverejňovať až po zverejnení kontajnera. Navštívte informačný panel Správcu značiek Google a potom kliknite na tlačidlo Publikovať.

Zverejnite svoje zmeny v Správcovi značiek Google

Môžete si tiež zobraziť ukážku svojho webu a Správca značiek Google vám zobrazí značky spustené pri každom zobrazení stránky.

Ukážka a ladenie

To je všetko, úspešne ste nainštalovali a nastavili Správcu značiek Google pre svoje stránky WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu príručku o siedmich najlepších analytických riešeniach pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me