Ako nainštalovať a nastaviť WP Super Cache pre začiatočníkov

Vyhľadávače považujú rýchlosť stránok za dôležitý faktor pri vyhľadávaní. To je dôvod, prečo sa v spoločnosti WPBeginner snažíme čo najviac zvyšovať rýchlosť načítania stránok na optimálnu úroveň. Všimli sme si, že ukladanie našich webových stránok do vyrovnávacej pamäte nám pomohlo zvýšiť rýchlosť stránok a vyvážiť obrovské špičky v premávke. Používame W3 Total Cache na zlepšenie výkonu našich webových stránok. Mnoho našich čitateľov sa nás však pýtalo, ako nainštalovať a nastaviť WP Super Cache. Preto v tejto príručke vám ukážeme, ako nainštalovať a správne nastaviť WP Super Cache.


Poznámka: W3 Total Cache aj WP Super Cache sú skvelými doplnkami. Dôrazne vám odporúčame používať jeden alebo druhý v závislosti od vašich potrieb.

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok WP Super Cache (návod: ako nainštalovať doplnok WordPress). Po aktivácii vás program WP Super Cache upozorní, že v súčasnosti na vašom webe nie je povolené ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Nastavenie super vyrovnávacej pamäte WP – jednoduchý spôsob

Ak chcete povoliť vyrovnávaciu pamäť, prejdite na Nastavenia »WP Super Cache. Na karte Jednoduché zapnite vyrovnávaciu pamäť a stlačte tlačidlo stavu aktualizácie.

Zapnutie vyrovnávacej pamäte vo WP Super Cache pre WordPress

Po zapnutí vyrovnávacej pamäte kliknite na tlačidlo testovacej vyrovnávacej pamäte, aby ste skontrolovali, či funguje. WP Super Cache načíta vaše stránky WordPress dvakrát a porovná časové pečiatky oboch stránok. Ak sa obe časové známky zhodujú, znamená to, že ukladanie údajov do vyrovnávacej pamäte teraz funguje na vašom webe.

Rozšírené nastavenie WP Super Cache

Super cache WP je výkonný doplnok a je dodávaný s množstvom pokročilých možností. Tieto možnosti môžu ďalej zlepšiť výkonnosť vašich stránok. Ak chcete nastaviť WP Super Cache s možnosťami vopred, prejdite na Nastavenia »WP Super Cache a kliknite na kartu Spresnenie.

Advance set for WP Super Cache

Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte
Najprv začiarknite políčko, ktoré hovorí, že server Cache udrel na tento web, aby ste mali rýchly prístup. Nižšie nájdete tri možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte. WP Super Cache štandardne používa PHP na poskytovanie súborov vyrovnávacej pamäte. Použitie PHP na poskytovanie súborov vyrovnávacej pamäte však môže byť náročné na zdroje, najmä v zdieľaných hostiteľských prostrediach. Preto vám odporúčame vyskúšať súbor mod_rewrite na obsluhu súborov vyrovnávacej pamäte. Potom prejdite nadol a stlačte tlačidlo stavu aktualizácie a uložte tieto nastavenia.

WP Super Cache vám teraz zobrazí upozornenie, že pravidlá mod_rewrite sa musia aktualizovať a prípadne ďalšie upozornenie o plánovaní zberu odpadu. Prejdite nadol po stránke a uvidíte pravidlá mod_rewrite, ktoré je potrebné pridať. Kliknutím na tlačidlo Aktualizovať pravidlá Mod_Rewrite Rules aktualizujte tieto pravidlá. Po aktualizácii pravidiel mod_rewrite sa táto sekcia zmení na zelenú.

Ak chcete vyriešiť oznámenie o zbere odpadu, prejdite nadol na stránke s nastaveniami vopred na Čas vypršania platnosti & Sekciu Odpadky a nastavte čas a frekvenciu zberu odpadkov z vyrovnávacích súborov na serveri.

Plánovanie zberu odpadu a nastavenie vypršania platnosti vyrovnávacej pamäte

Povoľte kompresiu vo WP Super Cache: Kompresia umožňuje aplikácii WP Super Cache poskytovať komprimované súbory ako komprimované súbory. Tieto súbory sťahujú prehliadače používateľov rýchlo z dôvodu ich menšej veľkosti. Ak chcete povoliť kompresiu, jednoducho začiarknite políčko Komprimovať stránky, aby sa návštevníkom rýchlejšie zobrazovali.

Nastavenie CDN pomocou WP Super Cache

Väčšina webových stránok s obsahom poskytuje pri každej žiadosti o stránku veľa statických súborov. Tieto súbory sú JavaScripty, obrázky, šablóny štýlov atď. Na rozdiel od vašich príspevkov WordPress, ktoré sú dynamicky generované pomocou PHP, tieto súbory sa môžu zobrazovať pomocou siete na doručovanie obsahu (CDN). Ak neviete, čo je CDN alebo prečo potrebujete CDN, mali by ste si pozrieť našu infographic „Čo je to sakra CDN“.

Vo WPBeginner používame MaxCDN. Môžete si prečítať náš plán, prečo používame MaxCDN. Ak potrebujete pomoc s nastavením MaxCDN, potom už máme návod, ako nainštalovať a nastaviť MaxCDN pre WordPress. Výukový program používa vyrovnávaciu pamäť W3 Total, ale základná koncepcia je rovnaká.

Ak chcete nastaviť CDN pomocou WP Super Cache, kliknite na kartu CDN a začiarknite políčko vedľa možnosti Povoliť podporu CDN. Zadajte svoju webovú adresu mimo stránky, ktorá bude webovou adresou vášho vyhľadávacieho pásma. Napríklad http://cdn.wpbeginner.com

Nastavenie MaxCDN pomocou WP Super Cache

Do ďalšieho poľa CNAME zadajte ďalšie CNAME, ktoré ste vytvorili pre svoju pullzone. Napríklad http://cdn1.wpbeginner.com, http://cdn2.wpbeginner.com, http://cdn3.wpbeginner.com

Nakoniec začiarknite políčko Preskočiť adresy URL https, aby ste predišli chybám „zmiešaného obsahu“ a uložili zmeny. Teraz je váš web pripravený na zobrazovanie statického obsahu z CDN.

Poskytujte statické stránky s WP Super Cache

Režim predbežného načítania vo WP Super Cache vám umožňuje vytvárať statické súbory super vyrovnávacej pamäte pre všetky vaše príspevky a stránky a obsluhovať statickú webovú stránku. Môžete sa opýtať, prečo by to chcel niekto urobiť?

Šetrenie zdrojov servera.
Slúži na zobrazenie starej stránky, ktorá sa už neaktualizuje.
Ak chcete zvýšiť rýchlosť stránok poskytovaním iba statického obsahu.

To bolo len z niekoľkých dôvodov, ale mohlo by existovať mnoho ďalších dôvodov a situácií, keď by ste mohli chcieť úplne zakázať procesy PHP. Nebojte sa, že váš WordPress bude fungovať normálne, a napriek tomu budete môcť svoj obsah spravovať pomocou WordPress.

Predbežne načítajte WP Super Cache a obsluhujte statické súbory

Možnosti obnovenia predbežného načítania vyrovnávacej pamäte budú predvolene nastavené na nulu, minimálny požadovaný čas je najmenej 30 minút. Predbežné načítanie celého webu WordPress trvá nejaký čas a na vašom serveri vyžaduje veľa zdrojov. Ak nechcete, aby platnosť vašich statických súborov vypršala, môžete ju nechať na 0, pokiaľ manuálne neobnovíte vyrovnávaciu pamäť.

Dúfame, že tento sprievodca vám pomohol nastaviť WP Super Cache na vašom blogu WordPress. Ak chcete získať podporu špecifickú pre doplnok, odošlite všetky svoje otázky na fórach podpory WordPress pre autora doplnku. Prečítajte si našu príručku o tom, ako správne požiadať o podporu WordPress a ako ju získať.

Ak máte ďalšie pripomienky a otázky, zanechajte prosím komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me