Ako nainštalovať doplnok WordPress – krok za krokom pre začiatočníkov

Po inštalácii programu WordPress sa musí každý začiatočník naučiť, ako nainštalovať doplnok WordPress.


Jednoducho povedané, doplnky WordPress sú ako aplikácie pre vaše webové stránky WordPress. Umožňujú vám pridať nové funkcie do WordPress ako kontaktný formulár, prezentáciu, nákupný košík a ďalšie.

Pre WordPress sú k dispozícii tisíce bezplatných a platených doplnkov. V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Inštalácia doplnku WordPress - Príručka pre začiatočníkov

Predtým ako začneš

Ak používate WordPress.com, nemôžete nainštalovať doplnky.

Od používateľov sa často dostávame sťažnosti, že na jeho hlavnom paneli WordPress nevidia ponuku doplnkov. Je to preto, že používate WordPress.com, čo má svoje obmedzenia.

Doplnky nemôžete inštalovať na web WordPress.com, pokiaľ neaktualizujete svoj obchodný plán. Na druhú stranu môžete nainštalovať ľubovoľný doplnok, ktorý chcete, na svoju vlastnú webovú stránku WordPress.org, ktorá je hosťovaná samostatne (pozrite si rozdiely medzi samostatne hosťovanou stránkou WordPress.org vs WordPress.com)..

Ak chcete prejsť z WordPress.com na WordPress.org, prečítajte si náš tutoriál o správnom prechode z WordPress.com na WordPress.org..

Ako už bolo povedané, teraz sa pozrime, ako nainštalovať doplnok WordPress na svoj web.

Ako nainštalovať doplnok WordPress

Aby sme to uľahčili, vytvorili sme videonávod o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak však chcete len postupovať podľa textových pokynov, môžete postupovať podľa nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress..

Pokryli sme všetky tri metódy: inštaláciu doplnku WordPress pomocou vyhľadávania, odovzdanie doplnku WordPress a manuálnu inštaláciu doplnku WordPress pomocou FTP.

Pripravený? Začnime.

Nainštalujte doplnok pomocou vyhľadávača doplnkov WordPress

Najjednoduchší spôsob inštalácie doplnku WordPress je použitie vyhľadávania doplnkov. Jedinou nevýhodou tejto možnosti je, že doplnok musí byť v adresári doplnkov WordPress, ktorý je obmedzený iba na bezplatné doplnky.

Prvá vec, ktorú musíte navštíviť Pluginy »Pridať nový vo vašej administratívnej oblasti WordPress.

Hľadanie doplnkov na inštaláciu v administračnej oblasti WordPress

Na obrazovke vyššie sa zobrazí obrazovka ako na obrazovke. Vyhľadajte doplnok zadaním názvu doplnku alebo funkcie, ktorú hľadáte. Potom uvidíte skupinu záznamov, ako je uvedený nižšie:

Výsledky vyhľadávania doplnkov

Môžete si vybrať doplnok, ktorý je pre vás najlepší. Pretože pri našom vyhľadávaní sme hľadali WPForms, ktorý je najlepším doplnkom pre kontaktný formulár WordPress, klikneme vedľa neho na tlačidlo „Inštalovať teraz“.

WordPress teraz stiahne a nainštaluje doplnok za vás. Potom si všimnete, že tlačidlo „Inštalovať teraz“ sa zmení na tlačidlo „Aktivovať“.

Aktivácia doplnku WordPress

Doplnok WordPress sa dá nainštalovať na vaše stránky, ale nebude fungovať, kým ho neaktivujete. Pokračujte a kliknutím na tlačidlo Aktivovať začnite tento doplnok používať na svojom webe WordPress.

To je všetko, úspešne ste nainštalovali svoj prvý doplnok WordPress.

Ďalším krokom je konfigurácia nastavení doplnku. Tieto nastavenia sa budú líšiť pre každý doplnok, preto ho nebudeme kryť v tomto príspevku.

Nainštalujte doplnok pomocou odovzdania doplnkov správcu WordPress

Platené doplnky WordPress nie sú uvedené v adresári doplnkov WordPress. Tieto doplnky sa nedajú nainštalovať pomocou prvej metódy.

To je dôvod, prečo WordPress prichádza s metódou nahrávania na inštaláciu takýchto doplnkov. Ukážeme vám, ako nainštalovať doplnky WordPress pomocou možnosti odovzdania v oblasti správcu.

Najprv musíte stiahnuť doplnok zo zdroja (ktorý bude súborom zip). Ďalej musíte ísť do administračnej oblasti programu WordPress a navštíviť ju Pluginy »Pridať nový strana.

Potom kliknite na tlačidlo „Nahrať doplnok“ v hornej časti stránky.

Tlačidlo na odovzdanie doplnku

Toto odhalí formulár na odovzdanie doplnku. Tu musíte kliknúť na tlačidlo „Vybrať súbor“ a vybrať súbor doplnku, ktorý ste si predtým stiahli do svojho počítača.

Vyberte súbor zip pluginu, ktorý chcete nahrať a nainštalovať do WordPress

Po výbere súboru musíte kliknúť na tlačidlo „Inštalovať teraz“.

WordPress teraz nahrá súbor doplnku z vášho počítača a nainštaluje ho za vás. Po dokončení inštalácie sa zobrazí správa o úspechu.

Aktivujte doplnok

Po inštalácii musíte kliknúť na odkaz Aktivovať doplnok, aby ste mohli začať používať doplnok.

Budete musieť nakonfigurovať nastavenia, aby vyhovovali vašim potrebám. Tieto nastavenia sa budú líšiť pre každý doplnok, preto ho nebudeme kryť v tomto príspevku.

Ručne nainštalujte doplnok WordPress pomocou FTP

V zriedkavých prípadoch môže váš poskytovateľ hostenia WordPress disponovať obmedzeniami súborov, ktoré by mohli obmedziť vašu schopnosť nainštalovať doplnok z oblasti správcu..

V tejto situácii je najlepšie nainštalovať doplnok manuálne pomocou FTP.

Metóda FTP manažéra je pre začiatočníkov najmenej priateľská.

Najprv budete musieť stiahnuť zdrojový súbor doplnku (bude to súbor ZIP). Ďalej musíte na počítači extrahovať súbor zip.

Rozbalením súboru zip pluginu sa vytvorí nový priečinok s rovnakým názvom. Toto je priečinok, ktorý musíte manuálne nahrať na svoj web pomocou FTP klienta.

Budete musieť pristupovať k svojmu hostiteľovi prostredníctvom správcu FTP. Ak nemáte používateľské meno a heslo pre FTP, obráťte sa na poskytovateľa hostenia WordPress a požiadajte ho.

Otvorte klienta FTP vo svojom počítači a pripojte sa k svojej webovej stránke pomocou prihlasovacích údajov, ktoré poskytol váš webový hostiteľ. Po pripojení musíte prejsť do priečinka / wp-content / plugins / na svojom webe.

Potom nahrajte priečinok, ktorý ste extrahovali zo súboru zip, do priečinka / wp-content / plugins / na webovom serveri.

Nahrávanie doplnku cez FTP

Po nahraní súborov musíte navštíviť administrátorskú oblasť WordPress a kliknúť na ikonu plugins odkaz v ponuke správcu. Uvidíte, že sa váš doplnok úspešne nainštaloval na stránke doplnkov.

Aktivujte nainštalovaný doplnok

Ak chcete začať používať, musíte kliknúť na odkaz Aktivovať pod doplnkom.

Po aktivácii bude možno potrebné nakonfigurovať nastavenia doplnku. Doplnky WordPress majú svoje vlastné nastavenia, ktoré sa líšia od jedného doplnku k druhému, takže ich tu nebudeme popisovať.

Časté otázky o inštalácii doplnkov WordPress

Ako začiatočníci môžete mať niekoľko otázok o inštalácii doplnkov WordPress. Ako najväčšia webová stránka so zdrojmi WordPress sme ich počuli.

Tu je niekoľko najčastejšie kladených otázok o inštalácii doplnkov WordPress.

1. Ako nájdem najlepšie doplnky WordPress, ktoré sa dajú nainštalovať na moju webovú stránku?

Iba v bezplatnom adresári doplnku WordPress existuje viac ako 55 000 doplnkov WordPress. Mnoho ďalších je dostupných ako prémiové doplnky. Pre začiatočníkov je preto trochu ťažké nájsť najlepší doplnok pre funkciu, ktorú potrebujú.

Zostavili sme zoznam všetkých základných doplnkov WordPress, ktoré väčšina webových stránok WordPress potrebuje.

Máme tiež podrobný návod na výber najlepšieho doplnku WordPress, kde vám ukážeme, čo hľadať pri hľadaní doplnku.

2. Aký je rozdiel medzi nainštalovanými a aktívnymi doplnkami?

WordPress vám umožňuje nainštalovať doplnok a vôbec ho nepoužiť. Ak chcete na svojich stránkach použiť doplnok, musíte ho „aktivovať“.

Aktívne doplnky môžete zobraziť tak, že prejdete na stránku „Doplnky“ v oblasti administrácie WordPress. Budú zvýraznené modrým pozadím.

Nainštalované a aktívne doplnky

Doplnky s bielym pozadím sú nainštalované na vašom webe, ale nie sú aktívne.

3. Mal by som odstrániť neaktívne doplnky?

Ak nepoužívate doplnok, odporúča sa odstrániť ho z vášho webu. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku o tom, prečo by ste mali odstrániť neaktívne doplnky v programe WordPress.

4. Koľko doplnkov môžem nainštalovať do WordPress?

Môžete nainštalovať toľko doplnkov WordPress, koľko potrebujete. Rýchlosť vášho webu ovplyvňuje počet doplnkov, ale kvalita týchto doplnkov. Viac informácií nájdete v našom článku o tom, koľko doplnkov WordPress by ste mali nainštalovať.

5. Ako odinštalujem doplnok WordPress

Doplnok WordPress môžete odinštalovať na stránke Pluginy v administračnej oblasti WordPress. Ak je doplnok, ktorý chcete odstrániť, momentálne aktívny, musíte ho najprv deaktivovať. Potom ho môžete jednoducho odstrániť kliknutím na odkaz Odstrániť.

Odinštalujte doplnok WordPress

Podrobnejšie pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako správne odinštalovať doplnok WordPress.

Dúfame, že vám to pomohlo naučiť sa inštalovať doplnky WordPress.

Môžete tiež navštíviť našu kategóriu doplnkov, kde píšeme o najlepších doplnkoch WordPress, ktoré môžete použiť na splnenie všetkého, čo hľadáte. Každý z týchto článkov obsahuje podrobné pokyny na nastavenie jednotlivých doplnkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me