Ako nájsť royalty free obrázky pre vaše príspevky na blogu WordPress

Obrázok má hodnotu tisíc slov. To je dôvod, prečo všetci najlepší blogeri používajú obrázky, aby upútali pozornosť a efektívne sprostredkovali svoje posolstvo. Často dostávame otázku, ako nájsť dobré obrázky bez licenčných poplatkov? Aké sú najlepšie miesta na nájdenie bezplatných obrázkov pre váš web WordPress? V tomto článku sa podelíme o niektoré z našich najlepších zdrojov, aby sme našli bezplatné obrázky pre vaše príspevky v blogu WordPress, aby ste mohli zvýrazniť svoj obsah..


Nájdenie royalty free obrázkov pre blogové príspevky WordPress

1. stock.xchng

stock-xchng webová stránka s bezplatnými fotografiami

Máme radi stock.xchng kvôli svojej veľkej zbierke fotografií, ktoré sú prehľadne kategorizované a označené. Nájdenie fotografie na stock.xchng je jednoduché. Môžete prehliadať obrázky podľa kategórií alebo použiť funkciu vyhľadávania.

Väčšina obrázkov je pomerne vysoká, takže ich môžete použiť na svojich webových stránkach aj vo svojich prezentáciách. Môžete naraziť na obrázky, ktoré sú široko používané a ľahko rozpoznateľné.

Napríklad, ak hľadáte firmu, veľa obrázkov by sa ukázalo, že ste videli na iných webových stránkach. Ak však hľadáte hľadaný výraz špecifický pre špecifické oblasti, nájdete obrázky, ktoré sa príliš nepoužívajú.

2. Pixabay

Pixabay

Pixabay je populárnou destináciou na nájdenie licenčných snímok s licenciou CC-0. Táto webová stránka ponúka veľkú zbierku obrázkov rozdelených do kategórií a značiek.

Webová stránka obsahuje funkciu rozšíreného vyhľadávania, ktorá vám umožňuje zúžiť vyhľadávanie. Na obrázkoch môžete vyhľadávať podľa výraznej farby.

3. Vymazanie

Unsplash

Známy cieľ pre vysoko kvalitné bezplatné fotografie, fotografie s licenciou CC-0 a fotografie vo verejnom vlastníctve. Unsplash vydáva 10 fotografií každých 10 dní.

Unsplash má dostatočne dobrú funkciu vyhľadávania, ktorú je možné použiť na nájdenie obrázkov zodpovedajúcich určitým témam, ako sú príroda, kancelária, práca atď..

Web tiež ponúka rozšírenie Google Chrome, ktoré zobrazuje náhodný obrázok na pozadí, keď otvoríte novú kartu. Tento obrázok si potom môžete stiahnuť do svojho počítača.

4. Foto Pin

Photopin používa rozhranie flickr API na pomoc blogerom pri hľadaní kreatívnych fotografií s licenciou commons

Foto Pin pomáha blogerom nájsť fotografie, ktoré môžu použiť vo svojich príspevkoch a článkoch. Používa rozhranie Flickr API na vyhľadávanie fotografií s licenciou Creative Commons. Podobne ako v službe Creative Commons Search, aj väčšina tu nájdených fotografií vyžaduje uvedenie zdroja.

5. Public Domain Pictures

Public Domain Pictures

Public Domain Pictures má veľkú zbierku royalty free obrázkov a fotografií. Obrázky môžete vyhľadať pomocou funkcie vyhľadávania alebo prehľadaním kategórií.

6. New Old Stock

New Old Stock

Táto krásne kurovaná webová stránka obsahuje fotografie z minulosti, ktoré sú teraz voľné. Fotografie sú jedinečne zaujímavé, pretože vám dávajú pohľad do minulosti.

7. Snímací obrázok

Obrázok snímača

Snímač snímok ponúka veľkú zbierku royalty free fotografií, obrázkov a klipartov. Stránka ponúka ľahko použiteľnú funkciu vyhľadávania. Obrázky sú tiež usporiadané do kategórií a značiek pre ľahšie prehľadávanie.

8. Archív verejnej domény

Archív vo verejnom vlastníctve

Public Domain Archive ponúka vysoko kvalitné royalty free fotografie. Stránka ponúka kombináciu moderných a historických fotografií. Obrázky môžete prehľadávať podľa kategórií alebo použiť funkciu vyhľadávania.

9. SplitShire

SplitShire

SplitShire je zbierka fotografií Daniela Nanescu vydaná pod licenciou CC0. Môžete prehliadať web pomocou filtra značiek alebo si prezerať obrázky v mozaickom zobrazení. Nové fotografie sa na stránky pravidelne nahrávajú.

10. LibreShot

LibreShot

11. Skitterphoto

Skitterphoto

Skitterphoto ponúka fotografie vo vysokom rozlíšení. Všetky obrázky na webovej stránke sú licencované pod verejnou doménou CC-0. Stránka obsahuje diela svojich vlastných fotografov, takže nájdete menej používané a jedinečné fotografie.

12. Stocksnap.io

Stocksnap.io

Krásne upravená a ľahko použiteľná webová stránka pre fotografie a fotografie s licenciou CC0. Stocksnap.io vám umožňuje prehliadať obrázky v kategóriách a značkách. Môžete tiež použiť funkciu vyhľadávania.

13. WikiMedia Commons

Projekt Wikimedia Foundation, WikiMedia Commons je veľká knižnica obrázkov, zvukových súborov a videosúborov, ktorú je možné voľne používať. Knižnicu je možné prehliadať podľa typu média, ako sú obrázky, fotografie, kresby, ilustrácie alebo podľa typu súboru, ako je zvuk, video, obrázok atď. Obrázky je možné prezerať aj na základe licencie. Veľký počet obrázkov na Wikimedia Commons je verejne dostupných, čo znamená, že ich môžete voľne používať bez uvedenia zdroja. Niektoré obrázky môžu mať licenciu na kreatívne reklamy, ktorá vyžaduje uvedenie zdroja. Nezabudnite skontrolovať licenčné informácie pod každým obrázkom.

14. PDPics

PDPics

PDPics ponúka veľkú zbierku tisícov obrázkov pre verejnosť. Na prvý pohľad môže stránka vyzerať veľmi jednoducho, ale obrázky sú prehľadne usporiadané do kategórií a značiek.

15. ShutterStock

Shutterstock

Shutterstock nie je zadarmo, ale určite stojí za zmienku. Ich knižnica fotografií, vektorov a ilustrácií je iba fenomenálna.

Sme platiacim zákazníkom spoločnosti Shutterstock a môžeme ručiť za kvalitu obrázkov.

Keď nájdete hľadaný obrázok, môžete ich orezať a upraviť pomocou vášho obľúbeného programu na úpravu obrázkov. Nezabudnite uložiť obrázky optimalizované pre web, pretože to pomôže zrýchliť vaše stránky.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť bezplatné obrázky pre váš blog WordPress. Môžete si tiež prečítať náš článok o tom, ako vytvoriť responzívne obrázkové galérie vo WordPress s Envira.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map