Ako nastaviť vlastnú značkovú e-mailovú adresu pomocou programu Outlook (Office365)

Hľadáte pre službu Outlook.com profesionálnu značkovú e-mailovú adresu? Prémia spoločnosti Microsoft pre program Outlook vám umožňuje používať názov vašej vlastnej domény na vytvorenie firemnej e-mailovej adresy. V tomto článku vám ukážeme, ako nastaviť svoju vlastnú značkovú e-mailovú adresu pomocou servera Outlook.com.


Vytvorenie profesionálnej značkovej e-mailovej adresy v programe Outlook

Čo je to profesionálna značková e-mailová adresa?

Profesionálny e-mail je ten, ktorý obsahuje vaše obchodné meno. Napríklad [email protected] je profesionálna e-mailová adresa. Zatiaľ čo vaša domé[email protected] nie je profesionálna e-mailová adresa.

Existuje mnoho spôsobov, ako si môžete vytvoriť profesionálnu e-mailovú adresu. Môžete použiť vstavaný poštový server, ktorý je dodávaný s väčšinou hostingových spoločností WordPress. Prečítajte si náš článok o tom, ako vytvoriť bezplatnú e-mailovú adresu firmy do piatich minút.

Toto by fungovalo pre väčšinu štartovacích webových stránok s rozpočtom na topánky. Chýba mu však niekoľko dôležitých funkcií, ako je lepšia ochrana pred spamom a antivírusom, vylepšená bezpečnosť, ľahká správa účtov a ďalšie.

Ak chcete výkonné funkcie uvedené vyššie, budete potrebovať profesionálnu e-mailovú službu pre firmy, ktorá bude fungovať s vaším existujúcim obchodným názvom (aka doménové meno).

Čo je Outlook.com?

Program Outlook je e-mailová služba ponúkaná spoločnosťou Microsoft. Na používanie služby si môžete vytvoriť bezplatný účet [email protected] Ak však chcete vytvoriť profesionálnu značkovú e-mailovú adresu na webe Outlook.com, budete sa musieť zaregistrovať pre Office 365.

Je to platená služba od 12,50 dolárov na používateľa / mesiac. Zahŕňa 1 TB úložiska OneDrive, najnovšie aplikácie Outlook, Word, Excel a PowerPoint pre vaše PC alebo Mac.

V spoločnosti WPBeginner používame a odporúčame balík G Suite od spoločnosti Google pre firemné e-mailové adresy, pretože je nákladovo efektívnejší (od 5 dolárov mesačne). Preferujeme tiež službu Google Cloud, pretože náš tím pozná Gmail a ďalšie aplikácie Google.

Ďalšie informácie nájdete v našom porovnaní balíka G Suite vs Office 365, kde sa dozviete, ako sa porovnáva s programom Outlook.com.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako vytvoriť vlastnú značkovú e-mailovú adresu s Outlook.com.

Registrácia do programu Outlook Premium pomocou balíka Office 365

Najprv musíte navštíviť web Office 365 a zaregistrovať sa na odber Business Premium. Je to jediné predplatné, ktoré obsahuje podporu pre vlastné domény.

Prihláste sa do služby Office 365 Business premium

Budete požiadaní o poskytnutie osobných údajov. Potom pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo a zadajte svoje informácie o platbe.

Registrácia v službe Office 365

Po zaregistrovaní sa dostanete na administratívny panel Office 365. Odtiaľ musíte navštíviť Nastavenie »Domény pridajte svoju vlastnú doménu.

Nastaviť doménu

Týmto sa dostanete na stránku nastavení domén. Pokračujte a kliknutím na tlačidlo „Pridať doménu“ pokračujte.

Pridajte doménu

Na nasledujúcej obrazovke budete požiadaní o zadanie názvu domény, ktorý chcete nastaviť. Po zadaní názvu domény pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo.

Zadajte názov domény

Office 365 teraz vyhľadá názov vašej domény a potom vás požiada o overenie vlastníctva pridaním informácií k nastaveniam DNS vašej domény.

Overte svoje vlastníctvo domény

Ak to chcete urobiť, budete musieť prepnúť späť na stránku nastavení svojej domény. V závislosti od vášho registrátora domény sa táto stránka nachádza pod vaším účtom. Musíte nájsť možnosť nastavenia DNS.

Ak je vaša doména zaregistrovaná hosťujúcou spoločnosťou WordPress, nastavenie domény nájdete pod informačným panelom cPanel označeným ako „Editor zóny“ alebo „Editor zóny DNS“..

Pridáva sa záznam DNS

Poznámka: Nad snímkou ​​obrazovky je program Bluehost. Vaša snímka obrazovky pre hostovanie sa môže mierne líšiť.

Pri pridávaní záznamu DNS sa uistite, že zadané informácie sa zhodujú s informáciami zobrazenými v Office 365.

Po vložení záznamu DNS uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „Pridať záznam DNS“.

Ďalej musíte prepnúť späť na správcovský portál Microsoft Office 365 a kliknúť na tlačidlo Overiť.

Overte vlastníctvo domény

Office 365 teraz skontroluje, či je záznam DNS, aby overil, či vlastníte názov domény. Overenie DNS môže trvať 5 – 10 minút, pretože niekedy nie je okamžite aktualizovaná.

Po overení budete požiadaní o správu svojich online služieb.

Tu získate dve možnosti: prvá je automaticky povoliť Office 365 vykonať požadované zmeny nastavení DNS a druhou možnosťou je manuálna správa záznamov DNS..

Ak je vaša doména zaregistrovaná v zariadení GoDaddy, môžete vybrať prvú možnosť a o ostatné sa postará služba Office 365.

V opačnom prípade vyberte druhú možnosť na manuálnu správu záznamov DNS.

Nastavte si svoje online služby

Po výbere pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo.

Office 365 sa vás teraz opýta, ktorú službu chcete konfigurovať. Práve teraz chceme nastaviť službu Exchange na používanie firemnej e-mailovej adresy.

Ako službu si vyberte výmenu

Pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo.

Na fungovanie servera Exchange sú potrebné tri záznamy DNS. Budete ich môcť vidieť na ďalšej obrazovke.

Pridávanie ďalších záznamov DNS

Znova budete musieť prejsť na stránku nastavení DNS vo svojej doméne a pridať tieto záznamy jednotlivo.

Pridajte záznamy MX

Tu je to, čo robí každý z týchto záznamov DNS.

Najprv máte záznam MX, ktorý poskytuje pokyny, kam doručovať e-mailové správy. Potom máte záznam TXT, ktorý pomáha zabrániť niekomu inému spenfrácii vášho e-mailu na odoslanie spamu. Nakoniec máte záznam CNAME, ktorý umožňuje softvéru ako Outlook objaviť a pripojiť sa k e-mailovej službe.

Ak už vaša webová stránka už má záznam MX, nahradí sa novým. To zaisťuje, že môžete používať poštové servery programu Outlook na odosielanie a prijímanie e-mailov z e-mailovej adresy vašej vlastnej domény.

Po zadaní všetkých záznamov DNS kliknite na tlačidlo overenia. Office 365 teraz skontroluje nastavenia DNS vašej domény. Ak je všetko v poradí, budete presmerovaní späť na stránku domén.

Úspešne ste nastavili názov svojej domény tak, aby pracoval s programom Outlook.

Teraz ste pripravení vytvoriť svoju e-mailovú adresu vlastnej domény pomocou servera Outlook.com.

Pridanie vlastnej značkovej e-mailovej adresy na server Outlook.com

Na informačnom paneli Office 365 prejdite na stránku Užívatelia »Aktívni používatelia a potom kliknite na tlačidlo Pridať používateľa.

Pridajte používateľa

Na ďalšej obrazovke musíte poskytnúť osobné údaje používateľa a potom pre ne zvoliť e-mailovú adresu.

Pridajte používateľa a e-mailovú adresu

Potom kliknutím na tlačidlo Pridať uložte nastavenia.

Teraz sa môžete prihlásiť pomocou e-mailovej adresy a hesla, ktoré ste vytvorili v predchádzajúcom kroku, aby ste mohli používať svoj nový profesionálny e-mail so značkou v službe Outlook.com.

Používanie aplikácie Outlook v Office 365

Aplikácie balíka Office 365 môžete nainštalovať aj do počítačov Mac a PC vrátane programu Outlook. Umožní vám to použiť vašu firemnú e-mailovú adresu s prístupom offline prostredníctvom aplikácie Outlook.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa ako nastaviť profesionálnu značkovú e-mailovú adresu v programe Outlook. Môžete si tiež prečítať náš článok o tom, ako nastaviť profesionálnu e-mailovú adresu pomocou aplikácií G Suite a Gmail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me