Ako opraviť pripojenie, nie je súkromná chyba (Príručka vlastníkov stránok)

Vidíte na svojom webe WordPress chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“? Toto je chybové hlásenie, ktoré sa zobrazí v prehliadači Google Chrome.


Rovnaká chyba sa zobrazí na všetkých moderných prehliadačoch s mierne odlišnými správami a začiatočníkom môže byť trochu mätúce riešenie problémov.

V príručke vlastníka tejto stránky vám ukážeme, ako ľahko opraviť chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“ na vašom webe. Budeme hovoriť aj o tom, prečo sa táto chyba vyskytuje a ako sa jej môžete v budúcnosti vyhnúť.

Oprava pripojenia nie je súkromnou chybou vo WordPress

Čo je chyba „Vaše pripojenie nie je súkromné“?

„Vaše pripojenie nie je súkromné“ sa vyskytne chyba na webových stránkach používajúcich protokol SSL / HTTPs, keď váš prehliadač nedokáže overiť certifikát SSL vydaný webom.

V podstate akákoľvek webová stránka používajúca protokol SSL / HTTPs pošle informácie o bezpečnostnom certifikáte prehliadačom používateľov pri každej návšteve. Prehliadače sa potom pokúsia overiť platnosť certifikátu pomocou verejného kľúča, ktorý je priložený k certifikátu.

Ak sa to odhlási, prehliadač používateľov šifruje údaje pomocou súkromného kľúča odoslaného vašim webovým serverom. Toto šifrovanie zabezpečuje prenos údajov medzi prehliadačom používateľa a vašim webovým serverom.

Ako SSL funguje na ochranu prenosu údajov

Ak však prehliadač nedokáže overiť platnosť certifikátu, nemôže bezpečne prenášať údaje a zobrazuje chybu, že vaše pripojenie k webovej stránke nie je súkromné..

Toto je bežná chyba SSL a objavuje sa vo všetkých moderných prehliadačoch s mierne odlišnými chybovými hláseniami.

Google Chrome

Prehliadač Google Chrome zobrazí túto chybu ako „Vaše pripojenie nie je súkromné“..

Vaše pripojenie nie je súkromnou chybou v prehliadači Google Chrome

Mozilla Firefox

Firefox zobrazí túto chybu ako „Vaše pripojenie nie je bezpečné“..

Chyba zabezpečenia v prehliadači Google Chrome nebola zabezpečená

Microsoft Edge

Prehliadač Microsoft Edge ho zobrazí s chybovým hlásením „Vaše pripojenie nie je súkromné“ alebo „Táto stránka nie je zabezpečená“..

Táto stránka nie je zabezpečená - Microsoft Edge

Safari, Brave a ďalšie prehliadače zobrazia podobné správy.

Prečo sa toto chybové hlásenie vyskytuje?

Teraz sa možno pýtate, čo sa na vašom webe zobrazilo ako „Vaše pripojenie nie je súkromné“. Táto chyba je zvláštna, pretože v mnohých prípadoch sa môže zobraziť bez toho, aby ste na svojich webových stránkach vykonali akékoľvek zmeny.

Dôvodom môže byť niekoľko dôvodov. Ak napríklad nie sú synchronizované hodiny počítača používateľa, môže sa stať, že platnosť certifikátu vyprší.

Ďalším scenárom je, že certifikát, ktorý predtým vydal váš web, je uložený v prehliadači používateľa. Súkromný kľúč odoslaný vašou webovou stránkou sa nezhoduje so starým certifikátom a prehliadač nedokáže overiť zabezpečené pripojenie.

V neposlednom rade je najzreteľnejším dôvodom, pre ktorý ste videli túto chybu, platnosť certifikátu SSL na webe.

Nasledujú kroky, ktoré môžete podniknúť na odstránenie chyby „Vaše pripojenie nie je súkromné“. Tieto kroky môžete vyskúšať aj vtedy, keď sa chyba objaví aj na iných webových stránkach.

1. Vynútiť obnovenie stránky

Znovu načítať stránku

Prvým krokom je skúsiť zapnúť a vypnúť metódu. Začnite tým, že jednoducho vypnete aplikáciu prehliadača a potom ju znova otvoríte.

Potom skúste navštíviť webovú stránku. Ak sa chyba stále zobrazuje, skúste stránku znova načítať. Použite klávesovú skratku Command + R v systéme Mac alebo CTRL + Obnoviť v systéme Windows.

To vynúti prehliadač ignorovať verziu stránky uloženú v pamäti a načítať najnovšiu verziu.

2. Skontrolujte pomocou viacerých prehliadačov

Test vo viacerých prehliadačoch

Ak to kontrolujete iba pomocou jedného prehliadača na tom istom počítači, skúste navštíviť webovú stránku pomocou inej aplikácie prehliadača.

Tento krok vylúči možnosť, že sa problém obmedzí na konkrétny prehliadač. Ak áno, potom by inštalácia tohto prehliadača problém vyriešila.

V opačnom prípade môžete prejsť na ďalšie kroky v tejto príručke.

3. Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Možno ste to počuli ako prvú radu pri mnohých problémoch týkajúcich sa internetu a webových stránok. Platí to aj v tomto prípade. Váš prehliadač môže načítavať súbory zo staršej verzie vášho webu, čo môže spôsobiť problém.

Máme kompletný návod, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača pre všetky hlavné prehliadače s krok za krokom.

Po vymazaní vyrovnávacej pamäte skúste znova navštíviť web a zistiť, či sa problém vyriešil. Ak to tak nie je, pokračujte v čítaní.

4. Skontrolujte hodiny počítača

Počítač zvyčajne synchronizuje nastavenia dátumu a času automaticky. Ak však váš počítač má nesprávne nastavenie dátumu a času, môže to spôsobiť, že si prehliadač bude myslieť, že certifikát SSL webovej stránky je neplatný.

Synchronizácia dátumu a času v počítačoch so systémom Windows

Ak používate počítač so systémom Windows, jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na paneli úloh a vyberte položku „Upraviť nastavenia dátumu a času“..

Upravte dátum a čas vo Windows

Týmto sa otvorí sekcia dátumu a času v aplikácii Nastavenia systému Windows. Uistite sa, že je dátum a čas počítača správny a je zaškrtnutá možnosť „Nastaviť čas automaticky“.

Nastavenia dátumu a času sa zapínajú na automatickú synchronizáciu

Synchronizácia dátumu a času v počítačoch Mac

Ak používate počítač Mac, otvorte aplikáciu Nastavenia a kliknite na ikonu Dátum & Ikona času.

Nastavenia dátumu a času v systéme Mac

Potom prepnite na dátum & Karta Čas a skontrolujte, či je začiarknutá možnosť vedľa možnosti „Nastaviť dátum a čas automaticky“. Ak nie je začiarknutá, kliknutím na ikonu visiaceho zámku v ľavom dolnom rohu okna túto možnosť povolíte.

Synchronizujte dátum a čas a nastavenia v systéme Mac

5. Vypnite antivírusové a VPN aplikácie

Ak vo svojom počítači používate nejaké antivírusové programy alebo službu VPN, môžete ich dočasne vypnúť.

Umožní vám to overiť, či tieto aplikácie neblokujú certifikát SSL a prinútiť prehliadač, aby zobrazil chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“..

Ak zistíte, že problém spôsobila niektorá z týchto aplikácií, môžete požiadať o pomoc tím podpory.

6. Skontrolujte platnosť certifikátu SSL

Ďalším častým dôvodom tejto chyby sú platnosť certifikátov SSL. Tieto osvedčenia sa vydávajú na konkrétne obdobie a strácajú účinnosť, keď dosiahnu koniec tohto obdobia.

Dátum vypršania platnosti vášho certifikátu môžete skontrolovať kliknutím na ikonu visiaceho zámku vedľa vášho webu a výberom možnosti certifikátu.

Kontrola podrobností o certifikáte SSL webovej stránky

Týmto sa zobrazia podrobnosti o vašom certifikáte SSL. V okne môžete jasne vidieť dátum vypršania platnosti certifikátu.

Dátum skončenia platnosti SSL

Väčšina registrátorov domén a poskytovateľov certifikátov SSL vás automaticky upozorní, keď je potrebné obnoviť váš certifikát SSL.

Ak používate bezplatný certifikát SSL, väčšina hostingových spoločností WordPress má nainštalované skripty, ktoré ich automaticky obnovia po uplynutí platnosti.

Tieto mechanizmy však môžu zlyhať a platnosť vášho certifikátu SSL môže vypršať. Nerobte si starosti, môžete to ľahko vyriešiť jednoduchým nahradením certifikátu SSL.

Pokyny, ktoré sa majú vykonať, sa môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa certifikátov a hostiteľskej spoločnosti. Mnoho hostingových spoločností ju na požiadanie aktualizuje.

7. Otestujte svoj SSL server

Nástroj na testovanie SSL

Ak ste svoj SSL certifikát nastavovali sami, pravdepodobne budete chcieť skontrolovať, či všetky konfiguračné nastavenia fungujú správne.

Za týmto účelom môžete spustiť test servera SSL. Tento test vám umožní skontrolovať kompletné nastavenie SSL vášho webu.

Patria sem protokoly TLS, testovanie medzi prehliadačmi a kontroly nastavenia SSL / HTTP. Skener vám tiež poskytne podrobné informácie o každom teste.

8. Skontrolujte názov domény certifikátu

Svoj certifikát SSL môžete nastaviť tak, aby fungoval pre rôzne variácie názvu domény. Napríklad webové adresy www a iné ako www.

Ak je váš certifikát nastavený iba na jednu variáciu názvu vašej domény a vy na web pristupujete pomocou inej variácie, výsledkom by bola chyba „Vaše pripojenie nie je súkromné“. Prehliadač Google Chrome zobrazí chybový kód ako SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN.

Táto chyba sa môže objaviť aj vtedy, ak ste nedávno presunuli svoj web na nový názov domény alebo server.

Jedným ľahkým riešením je vydanie bezplatného certifikátu SSL pre obe variácie názvu vašej domény. Môžete požiadať svojho poskytovateľa hostingu, aby to urobil za vás.

Ďalším riešením je presmerovanie návštevníkov vašich webových stránok na správnu variantu názvu vašej domény. Viac informácií nájdete v našom článku o tom, ako nastaviť presmerovania vo WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako v systéme WordPress opraviť chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“. Môžete si tiež chcieť uložiť záložku nášho sprievodcu o opravách najčastejších chýb WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map