Ako používať prispôsobiteľný program WordPress Theme Pro ako profesionál (konečný sprievodca)

Vedeli ste, že WordPress je dodávaný so zabudovaným prispôsobovačom tém, ktorý vám umožňuje ľahko vykonávať zmeny v dizajne vašich webových stránok v reálnom čase.


Aj keď každá téma má určitú úroveň podpory pre predvolené možnosti prispôsobovača, veľa tém obsahuje ďalšie karty a možnosti prispôsobovača tém WordPress, takže svoju tému môžete ľahko prispôsobiť bez znalosti kódovania..

V tomto článku vás prevedieme predvolenými panelmi a ukážeme vám, ako používať prispôsobovač tém WordPress ako profesionál.

Ako používať WordPress Theme Customizer Ultimate Guide

Ako získať prístup k WordPress Theme Customizer

Prispôsobovač tém je predvolená funkcia WordPress a je súčasťou každej webovej stránky WordPress.

Môžete k nemu pristupovať po prihlásení do administračnej oblasti programu WordPress a potom prejsť na vzhľad » upraviť z ľavého bočného panela vášho administračného panela WordPress. Otvorí sa rozhranie Prispôsobovač s vašou aktuálnou témou.

Ako získať prístup k WordPress Customizer

Stránka Prispôsobovač tém WordPress môžete tiež použiť pre ktorúkoľvek z nainštalovaných tém na vašom webe, aj keď nie sú aktívne.

To vám umožní zobraziť živý náhľad danej témy a vykonať zmeny pred jej aktiváciou.

Ak to chcete urobiť, musíte sa vydať vzhľad » témy strana.

Ďalej umiestnite kurzor myši na ľubovoľnú nainštalovanú tému a kliknite na ikonu Živý náhľad sa otvorí stránka prispôsobovača tém WordPress.

Možnosť živého náhľadu WordPress Theme

Ako používať WordPress Theme Customizer

Po otvorení nástroja na prispôsobenie motívov WordPress sa na ľavej strane obrazovky zobrazia všetky nastavenia prispôsobenia a na pravej strane živý náhľad webových stránok..

Prispôsobovač tém WordPress

Prispôsobovač tém WordPress sa dodáva so sadou predvolených panelov bez ohľadu na tému, ktorú používate.

Ak chcete vykonať zmeny, musíte kliknúť na jednotlivé panely. Kliknutím na ktorúkoľvek z modrých ikon ceruzky na pravej strane obrazovky otvoríte nastavenia pre konkrétnu položku.

Poznámka: rozšírené témy WordPress pridajú ďalšie panely s nastaveniami pre ďalšie možnosti prispôsobenia (viac o tom neskôr).

Pozrime sa na predvolené možnosti dostupné v prispôsobiteľe témy WordPress.

Panel Identita stránok: Pridajte názov, logo a Favicon

Identita stránok panel v prispôsobovači témy WordPress vám umožňuje pridať alebo zmeniť názov a nadpis vašej webovej stránky.

V predvolenom nastavení program WordPress pridá ako nadpis stránky „Just Another WordPress Site“.

Odporúča sa zmeniť po inštalácii WordPress na vaše stránky. Ak chcete, môžete ho nechať prázdny.

Nastavenia identity stránok pre zmenu názvu stránky, sloganu, loga a favicon

Panel Identita stránok v prispôsobiteľe témy WordPress vám tiež umožňuje pridať logo vašej lokality. Jednoducho kliknite na ikonu Vyberte logo možnosť nahrať logo svojho webu.

Chcete na svoje stránky pridať favicon? Môžete to urobiť kliknutím na ikonu Vyberte ikonu webu voľba. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vytvoriť a pridať favicon na svoje stránky.

WordPress Theme Customizer: Zmena farieb na vašom webe

Ovládacie prvky farby panel sa väčšinou bude líšiť v závislosti od témy WordPress, ktorú používate.

Napríklad téma dvadsaťsedemnásť umožňuje vybrať farbu textu hlavičky a zvoliť farebnú schému pre celú webovú stránku.

Zmeňte farby na svojich webových stránkach

Iné témy WordPress môžu ponúkať rôzne farebné možnosti pre prvky lokality, ako sú: nadpisy, odkazy, text tela, pozadie vašich webových stránok atď..

Pridávanie navigačných ponúk v Theme Customizer

ponuky panel umožňuje vytvárať navigačné ponuky a ovládať ich umiestnenie na vašom webe.

Na tomto tablete nájdete všetky existujúce ponuky WordPress, ktoré ste predtým vytvorili. Kliknutím na tlačidlo „Zobraziť všetky miesta“ zobrazíte dostupné umiestnenia ponuky, ktoré vaša téma podporuje.

Panel ponúk v téme Prispôsobovač tém

Ak chcete vytvoriť novú ponuku, musíte kliknúť na ikonu Vytvorenie novej ponuky gombík.

Potom budete musieť menu pomenovať, aby ste ho mohli neskôr ľahko spravovať. Môžete tiež vybrať umiestnenie ponuky a potom kliknúť na Ďalšie pokračovať.

Vytvorte novú navigačnú ponuku

Ak chcete do tejto ponuky pridať položky, musíte kliknúť na ikonu Pridať položky na otvorenie nového panela. Teraz môžete ako položky ponuky pridať vlastné odkazy, stránky, príspevky, kategórie a značky.

Pridajte položky do navigačnej ponuky

Ak chcete zmeniť poradie položiek, môžete kliknúť na ikonu Reorder a potom pomocou ikon so šípkami upravte položky ponuky.

Ovládajte miniaplikácie na svojom webe v nástroji na prispôsobenie tém

Miniaplikácie panel umožňuje pridať a spravovať widgety na svojich stránkach.

Kliknutím na ňu zobrazíte rôzne umiestnenia, do ktorých môžete pridať widgety. Toto sa bude líšiť v závislosti od témy, ktorú používate.

Napríklad téma dvadsať sedemnásť ponúka 3 umiestnenia miniaplikácií, zatiaľ čo téma dvadsaťsedemnásť prichádza iba s jedným umiestnením.

Panel miniaplikácií

Po kliknutí na niektorú z nich sa zobrazia widgety, ktoré ste do tohto miesta predtým pridali.

Ak chcete pridať nový widget, musíte kliknúť na tlačidlo „Pridať widget“. Otvorí sa nový panel, kde sa zobrazí zoznam všetkých dostupných miniaplikácií.

Pridajte na svoje stránky miniaplikácie

Musíte kliknúť na ten, ktorý chcete pridať. Môžete tiež zmeniť novo pridané widgety a upraviť ich polohu potiahnutím nahor alebo nadol.

Panel nastavení domovskej stránky v aplikácii Prispôsobenie motívu

WordPress predvolene zobrazuje najnovšie príspevky blogu na vašej domovskej stránke.

Používatelia firemných webových stránok však uprednostňujú použitie vlastnej domovskej stránky. Umožňuje vám mať správnu vstupnú stránku, ktorá zobrazuje vaše produkty a služby.

Ak chcete použiť vlastnú domovskú stránku, musíte na prepínači vybrať prepínač „A statická stránka“ Nastavenia domovskej stránky panel.

Nastavenia domovskej stránky v nástroji na prispôsobenie tém

Týmto sa otvoria dve nové rozbaľovacie ponuky, ktoré môžete použiť na výber stránky pre svoju domovskú stránku, a ďalšie na zobrazenie vašich blogových príspevkov..

Ak nemáte stránky na svojom webe, môžete si vytvoriť nový kliknutím na odkaz + Pridať novú stránku pod rozbaľovacou ponukou. Takto sa vytvorí prázdna stránka s názvom podľa vášho výberu.

Ďalší panel CSS na pridávanie vlastných CSS

Chcete pridať vlastný kód CSS na úpravu vášho webu? Môžete to urobiť v Dodatočné CSS panel.

Stredne pokročilí a pokročilí používatelia WordPress často prispôsobujú svoje stránky pridaním kódu CSS priamo do súboru style.css svojej témy. Týmto sa pridávajú ďalšie kroky, ako napríklad prístup FTP k vášmu hostiteľovi WordPress, úprava súborov tém atď.

Jednoduchšie riešenie pre začiatočníkov je pridať svoj vlastný kód CSS na panel Ďalší CSS v prispôsobiteľe témy WordPress. Umožní vám to vykonať zmeny na svojich stránkach a zobraziť ich naživo na pravej strane obrazovky.

Pridajte vlastný kód CSS do podokna Ďalší CSS;

Keď začnete písať nejaký kód CSS, WordPress vám automaticky navrhne atribúty na základe zadaných písmen. Ak ste nenapísali správne vyhlásenie CSS, zobrazí sa aj chybové hlásenia.

Poznámka: Ak si chcete prispôsobiť svoj web bez toho, aby ste napísali akýkoľvek kód, čítajte ďalej. Budeme zdieľať dve možnosti priateľské pre začiatočníkov, ktoré vám umožnia ľahko prispôsobiť tému a dokonca vytvoriť vlastnú tému WordPress.

Ďalšie možnosti prispôsobenia motívu

Niektoré bezplatné a prémiové témy ponúkajú viac možností prispôsobenia tém.

V závislosti od témy, ktorú používate, budete pravdepodobne môcť zmeniť štýl písma, pridať obrázok na pozadí, zmeniť rozloženie, upraviť farby, pridať obrázky s náhodnými hlavičkami a oveľa viac.

Do doplnku na prispôsobenie tém môžete tiež pridať konkrétne funkcie pomocou doplnkov. Napríklad môžete do WordPress pridať vlastné písma pomocou doplnku Easy Google Fonts.

Ukážka vášho webu na rôznych rozlíšeniach obrazovky

Je dôležité, aby sa každý vlastník webových stránok ubezpečil, že jeho webová stránka reaguje na mobil a vyzerá dobre na všetkých veľkostiach obrazovky.

Vďaka prispôsobiteľovi témy WordPress si môžete ľahko skontrolovať, ako vaše webové stránky vyzerajú na rôznych veľkostiach obrazovky.

V dolnej časti panela Prispôsobovač tém nájdete tri ikony a odkaz Skryť ovládacie prvky.

Ukážka webovej stránky v rôznych rozlíšeniach obrazovky

Tieto ikony vám umožňujú testovať vaše stránky na rôznych rozlíšeniach obrazovky, ako sú počítače, tablety a mobilné zariadenia.

Skryť ovládacie prvky odkaz je užitočný na skrytie panela Prispôsobiteľ WordPress, aby ste mohli svoje stránky správne zobraziť v režime pracovnej plochy.

Zverejnite, uložte alebo naplánujte nastavenia prispôsobovača

Keď vykonáte potrebné zmeny, musíte ich použiť na svojich stránkach. Inak dôjde k strate všetkej ťažkej práce.

Choďte do toho a kliknite na publikovať na vykonanie zmien. Po dokončení môžete kliknutím na tlačidlo Zavrieť, ktoré sa nachádza v ľavom hornom rohu obrazovky, ukončiť prispôsobovač témy.

Zverejnite nastavenia nástroja WordPress Customizer

Čo ak budete potrebovať viac času na dokončenie svojho nového dizajnu? V takom prípade ho môžete uložiť ako koncept a dokonca môžete zdieľať svoj nový dizajn s niekým, bez toho, aby ste im poskytli prístup do oblasti správcu.

Ak to chcete urobiť, musíte kliknúť na ikonu ozubeného kolieska hneď vedľa publikovať Tlačidlo. Otvorí sa panel Akcia.

Možnosť Uložiť koncept WordPress Customizer

Tu nájdete tri možnosti: Publikovať, Uložiť koncept a Rozvrh.

Musíte vybrať Uložiť koncept na paneli Akcia a potom kliknite na ikonu Uložiť koncept na uloženie zmien.

Teraz môžete skopírovať odkaz na ukážku a zdieľať ho s ostatnými, aby ste získali spätnú väzbu.

Na druhej strane plán možnosť umožňuje zverejniť zmeny k určitému dátumu a času. Pomocou tejto možnosti môžete naplánovať zmeny tém tak, aby sa spustili v čase, keď dosiahnete najmenšiu návštevnosť.

Naplánujte nastavenia prispôsobovača na konkrétny dátum

Nakoniec, ak chcete resetovať neuverejnené zmeny, môžete kliknúť na ikonu Zrušiť zmeny odkaz na paneli Akcia.

Ukážka rôznych tém bez uvedenia na trh

Sú chvíle, keď chcete skontrolovať, ako bude vyzerať nová téma na vašom webe. Nechcete ich však aktivovať na svojom živom webe.

V takom prípade môžete otvoriť program WordPress Customizer a otestovať nové témy bez toho, aby boli živé.

Na paneli Prispôsobovač nájdete názov aktívnej témy a ikonu zmena gombík.

Zmeňte motív WordPress z aplikácie Customizer

Ak kliknete na toto tlačidlo, WordPress zobrazí všetky vaše nainštalované motívy na pravej strane stránky.

Ak chcete skontrolovať konkrétnu tému, musíte kliknúť na ikonu Živý náhľad gombík.

Ukážka nainštalovaných tém v aplikácii Theme Customizer

Môžete si tiež prezrieť ukážky tém z úložiska tém WordPress Themes Repository. Ak to chcete urobiť, musíte na ľavom paneli vybrať začiarkavacie políčko „Témy WordPress.org“.

Zobrazia sa témy z adresára WordPress.org. Môžete kliknúť na „Inštalovať“ & “, Aby ste skontrolovali tému, ktorá sa vám páči.

Adresár tém WordPress

Témy môžete filtrovať aj kliknutím na ikonu Filtrovať témy v pravom hornom rohu obrazovky.

Poznámka: odporúčame vám použiť testovaciu webovú stránku WordPress na vyskúšanie nových tém namiesto použitia prispôsobovacieho nástroja na živých stránkach.

Import alebo export nastavení prispôsobovača motívu

Vedeli ste, že môžete importovať a exportovať nastavenia prispôsobovača tém?

To je veľmi užitočné, keď na svojom lokálnom serveri alebo na pracovnom mieste vykonávate zmeny témy. Namiesto manuálneho kopírovania nastavení na živé webové stránky môžete jednoducho exportovať nastavenia prispôsobovača tém a ušetriť tak čas.

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi, ako importovať a exportovať nastavenia prispôsobovača tém v programe WordPress.

Alternatívy prispôsobenia témy WordPress

Aj keď vám program WordPress Customizer umožňuje vykonávať zmeny na vašom webe, počet ovládacích prvkov sa bude líšiť v závislosti od témy, ktorú používate..

Čo ak sa vám téma páči, ale prajete si, aby mala ďalšie možnosti prispôsobenia?

V takom prípade je najlepším riešením použiť jeden z dvoch doplnkov na prispôsobenie, ktoré fungujú spolu s prispôsobovačom tém WordPress..

CSS Hero

Doplnok CSS Hero

CSS Hero je doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje prispôsobiť si web bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu. Máte slobodu stvárniť každý prvok svojej stránky bez problémov.

Chcete prispôsobiť prihlasovaciu stránku svojho webu WordPress? CSS Hero vám to umožní urobiť v priebehu niekoľkých minút.

Môžete tiež upraviť a zobraziť ukážky zmien v klientskom rozhraní, aby ste sa uistili, že váš návrh vyzerá perfektne na každom zariadení.

Beaver Builder

Doplnok Beaver Builder

Beaver Builder je jedným z najlepších doplnkov na tvorbu stránok WordPress na trhu. To vám umožňuje vytvárať ohromujúce stránky pre váš web pomocou rozhrania drag and drop.

Najlepšie na tom je, že Beaver Builder pracuje s takmer každou tematikou WordPress. To vám umožní použiť ho s aktuálnou témou.

Beaver Builder podporuje používanie krátkych kódov a widgetov. Ponúka tiež rôzne typy modulov, ktoré môžete použiť na jednoduché navrhnutie svojich webových stránok. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vytvoriť vlastné rozloženia v programe WordPress.

Beaver Builder môžete tiež použiť na vytvorenie úplne vlastnej témy WordPress bez toho, aby ste museli písať akýkoľvek kód.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol naučiť sa používať WordPress Theme Customizer ako profesionál. Môžete tiež navštíviť našu príručku o najlepších doplnkoch a nástrojoch WordPress pre vaše webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me