Ako pridať a používať widgety v

Začiatočníci sa nás často pýtajú, čo sú widgety a ako používať widgety v WordPress. Widgety vám umožňujú pridať rôzne funkcie a funkcie na vaše bočné panely WordPress bez toho, aby ste museli písať akýkoľvek kód. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať a používať miniaplikácie v programe WordPress spolu so zdieľaním príkladov miniaplikácií.


Ako pridať a používať widgety v

Čo sú miniaplikácie? Prečo potrebujete používať widgety vo WordPress?

Widgety sú malé bloky so špecifickou funkčnosťou, ktoré môžete umiestniť na bočné panely WordPress (známe tiež ako oblasti pripravené pre widget). Pre začiatočníkov je to jednoduchý spôsob, ako na svoje stránky WordPress pridať veci, ako sú galérie, citácie, populárne príspevky, facebookové krabice a ďalšie dynamické položky..

Widgety nájdete na Vzhľad »Widgety vo vašej administratívnej oblasti WordPress.

Obrazovka miniaplikácií na webe WordPress

Uvidíte widgety, ktoré môžete pridať do zoznamu dostupných widgetov.

Na pravej strane nájdete na svojom webe WordPress určené oblasti, kam môžete umiestniť tieto miniaplikácie. Tieto označené oblasti sú definované v téme WordPress. Nazývajú sa bočné panely alebo oblasti pripravené na widget.

Ak nevidíte konkrétny widget, ktorý hľadáte, pravdepodobne ho bude možné pridať pomocou doplnku (viac o tomto neskôr).

Pridanie miniaplikácie na bočný panel v WordPress

Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať widgety na bočné panely, ktoré sú k dispozícii v téme WordPress. Najjednoduchšie je ich jednoducho pretiahnuť na postranný panel.

Animácia ukazujúca, ako pretiahnuť miniaplikáciu na bočný panel programu WordPress

Môžete tiež kliknúť na názov miniaplikácie zo zoznamu dostupných miniaplikácií. WordPress vám ukáže zoznam bočných panelov, do ktorých môžete pridať túto miniaplikáciu.

Jednoducho vyberte bočný panel, do ktorého chcete miniaplikáciu pridať, a potom ju pridajte kliknutím na tlačidlo Pridať miniaplikáciu.

Tlačidlo Pridať miniaplikáciu

K dispozícii je tiež režim prístupnosti pre používateľov, ktorí to potrebujú. Ak chcete povoliť režim zjednodušenia ovládania, musíte kliknúť na tlačidlo Možnosti obrazovky v pravom hornom rohu obrazovky.

Zapnite režim zjednodušenia ovládania pre widgety vo WordPress

Zobrazí rozbaľovaciu ponuku s odkazom, aby sa povolil režim prístupnosti pre obrazovku miniaplikácií. Kliknutím na túto ikonu zmeníte používateľské rozhranie obrazovky miniaplikácií.

Každá dostupná miniaplikácia bude mať teraz jednoduché tlačidlo „Pridať“. kliknutím na tlačidlo sa dostanete na prístupnú obrazovku, kde môžete ľahko vybrať bočný panel.

Prístupné widgety v WordPress

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako pridať widgety WordPress v režime zjednodušenia ovládania.

Stránka miniaplikácií nie je jediným spôsobom, ako pridať miniaplikácie na svoju stránku WordPress. Miniaplikácie môžete tiež pridať pomocou živého náhľadu na stránke Vzhľad »Prispôsobiť.

Animácia pridanie miniaplikácie s prispôsobiteľným prvkom vo WordPress

Je dôležité si uvedomiť, že nie všetky oblasti a bočné panely, ktoré sú pripravené na použitie miniaplikácií, sa v prispôsobiteľnom prvku zobrazia. Z tohto dôvodu odporúčame používať Vzhľad »Widgety na obrazovke pridajte widgety do WordPress.

Ako odstrániť Widget v?

Odstránenie miniaplikácie v programe WordPress je rovnako jednoduché ako ich pridanie. Navštíviť Vzhľad »Widgety strana.

Vyhľadajte miniaplikáciu, ktorú chcete odstrániť na svojich bočných paneloch, a kliknutím na jej názov rozbalte.

Odstránenie miniaplikácie jej odstránením z bočného panela WordPress

Pod nastaveniami miniaplikácií nájdete odkaz na odstránenie miniaplikácie. Odstránením miniaplikácie sa odstráni z vášho bočného panela a tiež sa odstránia nastavenia miniaplikácie, ako je názov alebo akékoľvek vybraté možnosti.

Niektoré widgety sú príliš jednoduché a vo svojich nastaveniach nemajú veľa možností, zatiaľ čo iné majú veľa možností a nastavení. Ak chcete miniaplikáciu odstrániť bez straty nastavení, musíte ju presunúť myšou do časti neaktívnych miniaplikácií..

Odstránenie miniaplikácie bez odstránenia jej nastavení

Odstránenie alebo odoslanie miniaplikácie neaktívnym miniaplikáciám ju neodstráni zo zoznamu dostupných miniaplikácií. Miniaplikáciu môžete kedykoľvek pridať znova zo zoznamu dostupných miniaplikácií alebo neaktívnych miniaplikácií.

Aký druh miniaplikácií je k dispozícii pre WordPress?

Predvolená inštalácia WordPress sa dodáva s niektorými vstavanými miniaplikáciami, ako sú posledné príspevky, posledné komentáre, archívy, vyhľadávanie atď.

Mnoho tém a doplnkov WordPress prichádza s vlastnými doplnkami.

Napríklad doplnok Envira Gallery umožňuje vytvárať nádherné obrázkové galérie vo vašich príspevkoch a stránkach WordPress. Obsahuje tiež miniaplikáciu Envira Gallery, ktorú môžete pridať na bočný panel a zobraziť obrázkové galérie vo WordPress..

Widget galérie Envira

Podobne nespočet ďalších tém a doplnkov pridáva widgety, takže ich používatelia môžu do svojich bočných panelov WordPress pridávať veci bez toho, aby museli písať akýkoľvek kód alebo html.

Existujú stovky doplnkov WordPress, ktoré si jednoducho pridajú widgety, ktoré môžete použiť na bočnom paneli. Pozrite si náš zoznam 25 najužitočnejších miniaplikácií WordPress pre vaše stránky.

Čo ešte môžete robiť s miniaplikáciami WordPress?

Widgety sú neuveriteľne výkonným a flexibilným nástrojom v programe WordPress. Vývojári WordPress ich používajú mnohými inovatívnymi spôsobmi.

Ako vlastník stránok WordPress môžete využiť výhodu, že na svoje stránky WordPress môžete pridať takmer všetko, čo si viete predstaviť. Začnite s našimi trikmi postranného panela WordPress, aby ste dosiahli maximálne výsledky.

Ak vám kód vyhovuje, môžete sa naučiť, ako si môžete vytvoriť svoj vlastný widget WordPress.

To je všetko, dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa pridávať a používať widgety vo WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zobraziť iný bočný panel pre každý príspevok a stránku vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me