Ako pridať kategórie a podkategórie do WordPress

WordPress prichádza s možnosťou triediť obsah do kategórií, značiek a taxonómií. Jedným z hlavných rozdielov medzi kategóriami a značkami je skutočnosť, že kategórie môžu mať podkategórie alebo podradené kategórie. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať kategórie a podkategórie v programe WordPress a ako získať čo najviac výhod SEO z kategórií..


Porozumenie kategórií rodičov, detí a rodín v programe WordPress

Kategórie sú výkonným nástrojom a môžu sa použiť nielen na triedenie obsahu, ale aj na vývoj správnej štruktúry stránok, ktorá je zmysluplná a sémantická..

Pred posunom vpred vám odporúčame prečítať si nášho sprievodcu kategóriami a značkami. Pomôže vám to pochopiť, ako sa kategórie líšia od značiek, prečo by sa nemali zamieňať alebo miešať a nakoniec, ako správne používať kategórie. Po prečítaní sa sem vráťte a budeme pokračovať.

Predpokladajme, že vytvárate cestovný web pre rôzne destinácie po celom svete. Možno budete chcieť, aby používatelia našli články podľa mesta a krajiny.

Môžete napríklad pridať Spojené štáty a potom uverejňovať články pre mesto New York, Los Angeles, Chicago atď. Tu môžete využiť podradené kategórie. Spojené štáty sa stanú nadradenými kategóriami a mestami sa môžu stať kategórie detí.

Kategórie detí a rodičov vo WordPress

Je dôležité poznamenať, že príspevok zaradený do podradenej kategórie nemusí byť zaradený do nadradenej kategórie. Napríklad, ak priradíte príspevok New York City ako kategóriu, ktorá je podradenou kategóriou Spojených štátov, môžete si zvoliť, či chcete, aby sa príspevok zaradil do oboch alebo iba do podradenej kategórie..

Ak sa rozhodnete príspevok vložiť do podradenej kategórie, ale nie do nadradenej kategórie, váš príspevok sa zobrazí iba na archívnych stránkach podradenej kategórie. To je užitočné najmä vtedy, keď sa chcete vyhnúť duplicite obsahu.

Predpokladajme, že ste vytvorili nadradenú kategóriu USA a má iba jednu podradenú kategóriu, New York. Ak teraz vložíte príspevok do rodičovskej aj podradenej kategórie, archívne stránky oboch kategórií budú úplne rovnaké.

Po tom sa pozrime na to, ako do programu WordPress pridať kategórie a podradené kategórie.

Pridanie kategórie do WordPress

Pri písaní príspevku môžete do programu WordPress pridať novú kategóriu. Na obrazovke úprav príspevkov posuňte zobrazenie nadol do meta boxu kategórií a kliknite na odkaz Pridať novú kategóriu.

Pri písaní príspevku sa pridáva nová kategória

Môžete tiež pridať novú kategóriu bez úpravy príspevku. Stačí navštíviť Príspevky »Kategórie stránku a pridajte svoju novú kategóriu. Táto metóda je obzvlášť užitočná, ak chcete pred pridaním obsahu vytvoriť všetky svoje kategórie.

Priame pridanie novej kategórie bez úpravy príspevku

Pridanie detskej kategórie do WordPress

Podradené kategórie môžete upravovať rovnakým spôsobom, ako ste pridali svoje nadradené kategórie. Na obrazovke úprav príspevkov posuňte zobrazenie nadol do sekcie kategórií a kliknite na odkaz Pridať novú kategóriu. Zobrazí sa vám textové pole na pridanie nového názvu kategórie a rozbaľovacia ponuka na výber nadradenej kategórie.

Pridáva sa podradená kategória z obrazovky na úpravu príspevkov

Podobne môžete tiež navštíviť Stránky »Kategórie str. Pridajte názov svojej podradenej kategórie a potom z rozbaľovacej ponuky Rodič vyberte nadradenú kategóriu.

Pridáva sa podradená kategória zo stránky kategórií

Výhody SEO pre štruktúru stránok podľa kategórie

Ak používate adresy URL priateľské k SEO, adresa URL vašej podradenej kategórie bude vyzerať takto.

http://example.com/category/united-states/new-york-city/

Toto je omnoho zmysluplnejšie a pomáha vyhľadávacím nástrojom a používateľom pochopiť, o čom je vaša stránka. Máte tiež možnosť pridať do svojej adresy URL kľúčové slová. Kľúčové slová pomáhajú ľuďom nájsť obsah vo vyhľadávacích nástrojoch.

Predponu „kategória“ sa môžete zbaviť z adries URL svojej kategórie nainštalovaním doplnku FV kategórie najvyššej úrovne. Jednoducho nainštalujte doplnok a odstráni základňu kategórií z adries URL stránok archívu vašej kategórie. Dostanete svoju stránku s archívom svojej kategórie takto:

http://example.com/united-states/new-york-city/

Zobraziť kategórie a kategórie dieťaťa v bočnom paneli WordPress

Vaša téma WordPress automaticky zobrazí kategórie pre každý príspevok. Ak chcete zobraziť všetky svoje kategórie na bočnom paneli svojho blogu, musíte navštíviť Vzhľad »Widgety str. Miniaplikácia kategórií drag and drop zo zoznamu dostupných miniaplikácií na bočný panel.

Zobrazujú sa kategórie detí a rodičov na bočnom paneli WordPress

V nastaveniach miniaplikácie kategórií začiarknite políčko vedľa možnosti „Zobraziť hierarchiu“ a kliknite na tlačidlo Uložiť. Navštívte svoje stránky a WordPress zobrazí vaše kategórie s podradenými kategóriami zoradenými pod nadradenou kategóriou.

Kategórie a podradené kategórie v bočnom paneli WordPress

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako pridať kategórie a podradené kategórie do WordPress. Môžete sa tiež pozrieť na tieto najobľúbenejšie hacky a doplnky kategórie WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map