Ako pridať navigačnú ponuku v programe WordPress (Príručka pre začiatočníkov)

Chcete na svoje stránky WordPress pridať navigačnú ponuku?


WordPress prichádza s rozhraním ponuky drag and drop, ktoré môžete použiť na vytvorenie ponúk hlavičiek, ponúk s rozbaľovacími možnosťami a ďalšie.

V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako ľahko pridať navigačnú ponuku v programe WordPress.

Ako pridať navigačné menu v

Čo je to navigačné menu?

Navigačné menu je zoznam odkazov, ktoré ukazujú na dôležité oblasti webovej stránky. Zvyčajne sa zobrazujú ako vodorovný pruh odkazov v hornej časti každej stránky na webovej stránke.

Navigačné ponuky poskytujú štruktúru vašich stránok a pomáhajú návštevníkom nájsť to, čo hľadajú. Takto vyzerá navigačná ponuka vo WPBeginner:

Navigačná ponuka programu WPBeginner

WordPress uľahčuje pridávanie ponúk a vedľajších ponúk. Môžete pridať odkazy na svoje najdôležitejšie stránky, kategórie alebo témy, príspevky do blogu a dokonca aj vlastné odkazy, ako je napríklad váš profil v sociálnych médiách.

Presné umiestnenie ponuky závisí od témy WordPress. Väčšina tém bude mať niekoľko možností, takže môžete vytvoriť rôzne ponuky, ktoré sa môžu zobraziť na rôznych miestach.

Napríklad väčšina tém WordPress sa dodáva s primárnou ponukou, ktorá sa zobrazuje v hornej časti. Niektoré témy môžu zahŕňať aj sekundárne menu, ponuku päty alebo ponuku mobilnej navigácie.

Vytvorenie prvej ponuky vlastnej navigácie

Ak chcete vytvoriť navigačné menu, musíte navštíviť Vzhľad »Ponuky na hlavnom paneli programu WordPress.

Vytvorenie ponuky v WordPress

Najprv musíte zadať názov svojej ponuky, napríklad „Horná navigačná ponuka“ a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť ponuku. Tým sa rozšíri oblasť ponuky a bude to vyzerať takto:

Novovytvorená ponuka v programe WordPress

Ďalej si môžete vybrať stránky, ktoré chcete pridať do ponuky. Môžete buď automaticky pridať všetky nové stránky najvyššej úrovne, alebo môžete vybrať konkrétne stránky z ľavého stĺpca.

Najprv kliknutím na kartu Zobraziť všetko zobrazíte všetky stránky svojho webu. Potom kliknite na políčko vedľa každej zo stránok, ktoré chcete pridať do svojej ponuky, a potom kliknite na tlačidlo „Pridať do ponuky“..

Pridávanie položiek do navigačnej ponuky

Po pridaní stránok ich môžete presúvať myšou presúvaním myšou.

Ak chcete položku presunúť v ponuke, presuňte ju myšou

Poznámka: Všetky ponuky majú svoje položky uvedené v zvislom zozname (zhora nadol) v editore ponuky. Keď na svojich stránkach zverejníte ponuku, bude sa zobrazovať vertikálne alebo horizontálne (zľava doprava), v závislosti od vybratého miesta..

Väčšina tém má niekoľko rôznych umiestnení, na ktorých môžete umiestniť ponuky. V tomto príklade používame predvolenú tému do roku 2020, ktorá má 5 rôznych umiestnení.

Po pridaní stránok do ponuky vyberte miesto, kde chcete ponuku zobraziť, a kliknite na tlačidlo „Uložiť ponuku“.

Výber umiestnenia displeja pre vašu ponuku

Tip: Ak si nie ste istí, kde sa nachádza každé miesto, skúste ponuku uložiť na rôzne miesta. Potom navštívte stránku a pozrite sa, ako to vyzerá. Pravdepodobne nebudete chcieť používať všetky miesta, ale možno budete chcieť použiť viac ako jedno miesto.

Tu je naše hotové menu na webe:

Dokončené živé navigačné menu

Vytváranie rozbaľovacích ponúk v programe WordPress

Rozbaľovacie ponuky, niekedy nazývané vnorené ponuky, sú navigačné ponuky s nadradenými a podradenými položkami ponuky. Keď umiestnite kurzor na nadradenú položku, všetky podradené položky sa pod ňou zobrazia v podponuke.

Ak chcete vytvoriť podponuku, potiahnite položku pod nadradenou položkou a potom ju mierne potiahnite doprava. Urobili sme to pomocou troch podpoložiek pod položkou „Služby“ v našej ponuke:

Pridajte položky ponuky ako podponuky

Tu je podponuka zverejnená na webe:

Rozbaľovacia ponuka v navigácii na webe

Môžete dokonca pridať viac vrstiev rozbaľovacej ponuky, aby vaša podponuka mohla mať podponuku. To môže skončiť pri pohľade na preplnený bit a mnoho tém nepodporuje viacvrstvové rozbaľovacie ponuky.

V tomto príklade môžete vidieť, že „Návrh loga“ (podradená položka „Služby“) má dve podradené položky..

Vnorená rozbaľovacia ponuka

Pridávanie kategórií do ponúk WordPress

Ak na spustenie blogu používate WordPress, možno budete chcieť pridať kategórie blogu ako rozbaľovaciu ponuku v ponuke WordPress. Robíme to na WPBeginner:

V ponuke programu WPBeginner sa zobrazuje rozbaľovacia ponuka kategórií

Kategórie do svojej ponuky môžete ľahko pridať kliknutím na kartu Kategórie na ľavej strane obrazovky Ponuky. Možno budete musieť kliknúť na kartu „Zobraziť všetko“, aby ste videli všetky svoje kategórie.

Jednoducho vyberte kategórie, ktoré chcete pridať do ponuky, a potom kliknite na tlačidlo „Pridať do ponuky“.

Pridávanie kategórií do ponuky

Kategórie sa zobrazia ako bežné položky ponuky v dolnej časti ponuky. Môžete ich pretiahnuť na svoje miesto. Všetky tieto kategórie zaradíme do položky ponuky Blog.

Zaradenie kategórií do položky ponuky „Blog“

Chcete mať na svojom webe blogovú stránku, ktorá je oddelená od vašej domovskej stránky? Ak áno, prečítajte si náš tutoriál o tom, ako vytvoriť samostatnú stránku pre blogové príspevky vo WordPress.

Pridanie vlastných odkazov do navigačných ponúk WordPress

Okrem kategórií a stránok, WordPress tiež uľahčuje pridávanie vlastných odkazov do ponuky. Môžete ho použiť na prepojenie s vašimi profilmi sociálnych médií, online obchodom alebo inými webovými stránkami, ktoré vlastníte.

Na obrazovke ponuky budete musieť použiť kartu „Vlastné odkazy“. Jednoducho pridajte odkaz spolu s textom, ktorý chcete použiť v ponuke.

Pridanie vlastného odkazu na Twitter do ponuky

V ponuke môžete dokonca získať kreatívnu ikonu a pridať ikony sociálnych médií.

Menu sociálnych médií

Úprava alebo odstránenie položky ponuky v navigačných ponukách systému WordPress

Keď do svojej vlastnej navigačnej ponuky pridáte stránky alebo kategórie, WordPress použije ako text odkazu názov stránky alebo názov kategórie. Môžete to zmeniť, ak chcete.

Ľubovoľnú položku ponuky môžete upraviť kliknutím na šípku nadol vedľa nej.

Rozbalením položky ponuky môžete upraviť jej názov

Tu môžete zmeniť názov položky ponuky. Na tomto mieste môžete kliknúť na tlačidlo „Odstrániť“, čím úplne zrušíte odkaz z ponuky.

Ak zápasíte s rozhraním drag and drop, môžete tiež presunúť položku ponuky kliknutím na príslušný odkaz Presunúť..

Pridanie ponúk WordPress na bočné panely a päty

Nemusíte sa len držať zobrazovacích miest pre svoj motív. Navigačné ponuky môžete pridať do ktorejkoľvek oblasti, ktorá používa widgety, napríklad na bočnom paneli alebo v päte.

Jednoducho choďte na Vzhľad »Widgety a do bočného panela pridajte miniaplikáciu „Navigačná ponuka“. Potom pridajte názov pre miniaplikáciu a vyberte správnu ponuku z rozbaľovacieho zoznamu „Vybrať ponuku“.

Pridanie ponuky ako miniaplikácie bočného panela

Tu je príklad vlastnej ponuky päty WordPress vytvorenej na webových stránkach Syed Balkhi.

Príklad ponuky WordPress Footer - Syed Balkhi

Ďalej s navigačnými ponukami

Ak chcete vytvoriť skutočne epické menu s množstvom odkazov, máme tutoriál o tom, ako vytvoriť mega menu v WordPress. To vám umožní vytvoriť rozbaľovaciu ponuku s množstvom položiek vrátane obrázkov.

Ukážka ponuky Mega

Mega ponuky sú skvelou voľbou, ak máte veľké stránky, napríklad internetový obchod alebo spravodajské stránky. Tento typ ponuky používajú stránky ako Reuters, Buzzfeed, Starbucks atď.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako pridať navigačnú ponuku v programe WordPress. Môžete tiež vyskúšať našich sprievodcov o tom, ako navrhnúť navigačné ponuky v programe WordPress a ako vytvoriť lepivú plávajúcu navigačnú ponuku v programe WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me