Ako pridať obrázok na pozadí v

Chcete na svoj web WordPress pridať obrázok na pozadí? Obrázky na pozadí sa dajú použiť, aby vaše webové stránky vyzerali zaujímavejšie a esteticky príjemnejšie. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať obrázok na pozadí na svoju stránku WordPress.


Ako pridať obrázok na pozadí v

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Metóda 1. Pridajte pozadie pomocou nastavení motívu WordPress

Väčšina bezplatných a prémiových tém WordPress prichádza s vlastnou podporou na pozadí. Táto funkcia umožňuje ľahko nastaviť obrázok na pozadí pre váš web WordPress.

Ak vaša téma podporuje vlastnú funkciu na pozadí, odporúčame vám použiť túto metódu na pridanie obrázka na pozadie na vaše stránky WordPress. Ak však vaša téma nepodporuje vlastnú funkciu na pozadí, môžete v tomto článku použiť iné metódy.

Najprv musíte navštíviť Vzhľad »Prispôsobiť stránku vo vašom správcovi WordPress. Spustí sa prispôsobiteľ témy WordPress, kde môžete počas prezerania živého náhľadu svojej webovej stránky meniť rôzne nastavenia motívu.

Voľba obrázka na pozadí v prispôsobiteľe témy WordPress

Ďalej musíte kliknúť na možnosť „Obrázok na pozadí“. Panel sa zasunie a ukáže vám možnosti odovzdania alebo výberu obrázka pozadia pre vaše webové stránky.

Vyberte obrázok na pozadí

Pokračujte kliknutím na tlačidlo Vybrať obrázok.

Zobrazí sa kontextové okno na odovzdávanie médií WordPress, kde môžete nahrať obrázok z počítača. Môžete tiež vybrať predtým nahraný obrázok z mediálnej knižnice.

Nahrajte obrázok na pozadí

Po odovzdaní alebo vybratí obrázka, ktorý chcete použiť ako pozadie, musíte kliknúť na tlačidlo Vybrať obrázok.

Týmto sa zatvorí kontextové okno na odovzdávanie médií a v prispôsobovači motívov sa zobrazí ukážka vybratého obrázka.

Nastavenia obrázka na pozadí

Pod obrázkom uvidíte aj možnosti obrázka na pozadí. V predvolenom nastavení môžete vybrať, ako sa má obrázok na pozadí zobrazovať: výplň, prispôsobenie, opakovanie alebo prispôsobenie.

Pozíciu obrázka na pozadí môžete vybrať aj kliknutím na šípky nižšie. Kliknutím na stred sa obrázok zarovná so stredom obrazovky.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“ & Tlačidlo Zverejniť v hornej časti uložte nastavenia. To je všetko, na svoju stránku WordPress ste úspešne pridali obrázok na pozadí.

Pokračujte a navštívte svoju webovú stránku, aby ste ju videli v akcii.

Metóda 2. Pridanie vlastného obrázka na pozadí do WordPress pomocou doplnku

Táto metóda je oveľa flexibilnejšia. Funguje s akoukoľvek témou WordPress a umožňuje vám nastaviť viac obrázkov na pozadí. Môžete tiež nastaviť rôzne pozadie pre ľubovoľný príspevok, stránku, kategóriu alebo akúkoľvek inú časť svojho webu WordPress.

Automaticky zabezpečí, aby všetky vaše obrázky na pozadí boli celoobrazovkové a mobilné. To znamená, že váš obrázok na pozadí sa automaticky zmení veľkosť na menších zariadeniach.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Full Screen Background Pro. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Vzhľad »Celá obrazovka BG na konfiguráciu nastavení doplnku.

Pozadie celej obrazovky

Zobrazí sa výzva na pridanie licenčného kľúča. Tieto informácie môžete získať z e-mailu, ktorý ste dostali po zakúpení doplnku, alebo z vášho účtu na webových stránkach doplnku.

Ďalej musíte kliknúť na tlačidlo uložiť nastavenia, aby ste uložili svoje zmeny. Teraz ste pripravení začať pridávať obrázky na svoj web WordPress.

Pokračujte a kliknite na tlačidlo „Pridať nový obrázok“ na stránke nastavení doplnku. Týmto sa dostanete na obrazovku nahrávania obrázka na pozadí.

pridať nový obrázok na pozadí

Kliknutím na tlačidlo Vybrať obrázok nahrajte alebo vyberte obrázok. Akonáhle vyberiete obrázok, na obrazovke sa zobrazí živý náhľad obrázka.

Ďalej musíte pre tento obrázok zadať názov. Tento názov sa použije interne, takže tu môžete použiť čokoľvek.

Nakoniec musíte vybrať, kde sa má tento obrázok použiť ako stránka na pozadí. Full Screen Background Pro vám umožňuje nastaviť obrázky ako globálne pozadie, alebo si môžete vybrať z rôznych častí svojho webu, ako sú kategórie, archívy, titulná strana, stránka blogu atď..

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť obrázok a obrázok na pozadí sa uloží.

Návštevou môžete pridať ľubovoľný počet obrázkov Vzhľad »Celá obrazovka BG strana.

Ak nastavíte viac ako jeden obrázok na globálne použitie, doplnok automaticky začne zobrazovať obrázky na pozadí ako prezentáciu.

Môžete nastaviť čas potrebný na zoslabenie obrázka a čas, po ktorom sa začne objavovať nový obrázok na pozadí.

Nastavenia stlmenia a zoslabenia pozadia

Čas, ktorý tu zadáte, je v milisekundách. Ak chcete, aby sa obrázok na pozadí stratil po 20 sekundách, musíte zadať 20000.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo uložiť nastavenia a uložiť zmeny.

Nastavenie pozadia na pozadí pre jednotlivé príspevky, stránky, kategórie atď

Full Screen Background Pro tiež umožňuje nastaviť obrázky na pozadí pre jednotlivé príspevky, stránky, kategórie, značky, atď.

Stačí upraviť príspevok / stránku, na ktorej chcete zobraziť iný obrázok na pozadí. Na obrazovke úprav príspevku si pod editorom príspevkov všimnete nové pole „Celý obrázok na pozadí“.

Pridanie obrázka na pozadí pre jeden príspevok alebo stránku

Ak chcete použiť obrázok na pozadí pre konkrétnu kategóriu, musíte navštíviť Vzhľad »Celá obrazovka BG a potom kliknite na tlačidlo „Pridať nový obrázok“.

Po nahraní obrázka môžete ako kontext, v ktorom chcete zobraziť obrázok na pozadí, vybrať kategóriu.

Nastaviť obrázok na pozadí pre konkrétnu kategóriu

Teraz zadajte ID špecifickej kategórie alebo slučku, kde chcete obrázok zobraziť. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako nájsť ID kategórie vo WordPress.

Nezabudnite obrázok uložiť a uložiť nastavenia.

Metóda 3. Pridajte vlastné obrázky na pozadí kdekoľvek v WordPress pomocou CSS

V predvolenom nastavení WordPress pridáva niekoľko tried CSS do rôznych prvkov HTML na vašom webe WordPress. Pomocou týchto tried CSS generovaných WordPress môžete ľahko pridať vlastné obrázky na pozadí k jednotlivým príspevkom, kategóriám, autorom a iným stránkam.

Napríklad, ak máte na svojom webe kategóriu s názvom TV, potom WordPress automaticky pridá tieto triedy CSS do značky tela, keď si niekto pozrie stránku kategórie TV..

Pomocou nástroja na kontrolu môžete presne zistiť, ktoré triedy CSS pridáva program WordPress do značky tela.

Pomocou prehliadacieho nástroja môžete zobraziť triedy pridané programom WordPress

Môžete použiť triedu CSS kategórie kategórie-tv alebo kategórie 4, aby ste štýl tejto stránky kategórie odlišovali.

Na stránku archívu kategórií pridáme vlastný obrázok na pozadí. Tento vlastný CSS budete musieť do svojej témy pridať.

body.category-tv {
background-image: url ("http://example.com/wp-content/uploads/2017/03/your-background-image.jpg");
poloha na pozadí: stredný stred;
pozadie-veľkosť: kryt;
pozadie-opakovanie: nie-opakovanie;
pozadie: pevné;
}

Nezabudnite nahradiť adresu URL obrázka na pozadí a triedu kategórie svojou vlastnou kategóriou.

K jednotlivým príspevkom a stránkam môžete tiež pridať vlastné pozadie. Program WordPress pridá do značky tela triedu CSS s ID príspevku alebo stránky. Môžete použiť rovnaký kód CSS, len nahraďte reťazec .category-tv triedou CSS, ktorá je špecifická pre poštu.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa pridať obrázok na pozadí v programe WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam mimoriadne užitočných trikov pre súbor funkcií WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me