Ako pridať odporúčané obrázky alebo zverejniť miniatúry v

Vybrané obrázky, známe tiež ako miniatúry príspevkov, sú populárnou súčasťou tém WordPress. Dnes väčšina fotografických tém WordPress, reštauračných tém, kostolových tém a ďalších typov tém má vstavanú podporu pre miniatúry príspevkov. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať odporúčané obrázky alebo uverejňovať miniatúry v programe WordPress.


Možno premýšľate, prečo používame odporúčaný obrázok a vymeniteľné miniatúry. Keď bola táto funkcia prvýkrát uvedená v programe WordPress 2.9, nazývala sa miniatúra príspevkov. V nasledujúcej verzii sa však premenoval na hlavný obrázok.

Sprievodca pre začiatočníkov k Odporúčaným obrázkom vo WordPress

Vybrané obrázky alebo miniatúry príspevkov sú témou. Väčšina tém, napríklad Genesis a ďalšie, predvolene podporujú odporúčané obrázky.

Jednoduchým spôsobom, ako zistiť, či vaša téma podporuje odporúčané obrázky, je ísť do editora príspevkov. Jednoducho vytvorte nový príspevok a trochu posuňte zobrazenie nadol, aby ste zistili, či je na pravej strane obrazovky meta box s názvom odporúčané obrázky..

Odporúčaný obraz metabox vo WordPress

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Pridanie miniatúry príspevku alebo odporúčaného obrázka do WordPress

Ak chcete pridať odporúčaný obrázok do príspevku WordPress, jednoducho kliknite na odkaz „Nastaviť odporúčaný obrázok“ vo vnútri meta boxu zobrazovaného na obrázku vyššie.

Tým sa otvorí program WordPress Media Uploader. Môžete ho použiť na odovzdanie obrázka z počítača alebo použitie existujúceho obrázka z knižnice médií. Po výbere obrázka jednoducho kliknite na tlačidlo Nastaviť odporúčaný obrázok.

Nastavenie odporúčaného obrázka v programe WordPress

Obrázok sa zobrazí v meta boxe Odporúčaný obrázok, napríklad:

Odporúčaný obrázok pridaný do príspevku WordPress

Je dôležité si uvedomiť, že obrázok sa môže vo vašej téme javiť trochu inak. Všetko záleží na tom, ako vaše motívy spracúvajú odporúčané obrázky.

Niektoré témy časopisov používajú menšie náhľady vedľa súhrnov vedľajších príspevkov na hlavnej stránke a väčšiu verziu pri zobrazení jedného príspevku.

V závislosti od nastavení definovaných vývojárom témy sa váš obľúbený obrázok automaticky zobrazí spolu s vašimi príspevkami. Ak však chcete zmeniť spôsob, akým vaše motívy spracúvajú odporúčané obrázky a uverejňovať miniatúry, pokračujte v čítaní.

Poznámka: Všetko, čo je nižšie, si bude vyžadovať znalosť kódovania.

Sprievodca vývojármi tém k Odporúčaným obrázkom a uverejneným miniatúram vo WordPress

Aj keď je odporúčaný obrázok populárnou funkciou podporovanou veľkým počtom tém, stále je možné, že používate tému, ktoré nepodporuje odporúčané obrázky. V takom prípade môžete do svojej témy pridať podporu odporúčaných obrázkov. Ak pohodlne upravujete súbory s témami a viete, ako postupovať okolo malého CSS, môžete to urobiť sami.

Ak chcete pridať podporu odporúčaných obrázkov do témy WordPress, musíte tento riadok kódu pridať do súboru features.php v téme:

add_theme_support (‘post-miniatúry’);

Tento kód umožní podporu odporúčaných obrázkov pre príspevky a stránky. Teraz môžete prejsť na príspevky alebo stránky a zobrazí sa povolená možnosť odporúčaného obrázka. Keď však nastavíte odporúčaný obrázok, nebude sa automaticky zobrazovať v téme WordPress. Ak chcete v téme zobraziť odporúčané obrázky, musíte svoje šablóny upraviť a pridať tento riadok kódu, kde chcete zobraziť odporúčaný obrázok:

<?php the_post_thumbnail (); ?>

Súbory, do ktorých pridáte uvedený kód, sa budú líšiť v závislosti od témy. Budete chcieť pridať kód do svojej poštovej slučky.

Vyššie uvedený kód je základnou funkciou, ktorú musíte pridať k podpore odporúčaných obrázkov a zobrazovať odporúčané obrázky vo svojej téme. Ak chcete nastaviť veľkosť obrázka pre odporúčané obrázky, ktoré odovzdáte, musíte do tohto súboru funkcie.php pridať tento riadok kódu.

set_post_thumbnail_size (50, 50);

Parametre pre set_post_thumbnail_size sú v tomto poradí: width, height.

Môžete tiež nastaviť ďalšie veľkosti obrázkov, ktoré sa majú použiť s funkciou_post_thumbnail (). Napríklad:

// Veľkosť obrázka pre jednotlivé príspevky
add_image_size (‘single-post-thumbnail’, 590, 180);

V tomto príklade sme pridali novú veľkosť obrázka s názvom single-post-náhľady s výškou 590 pixelov a výškou 180 pixelov. Ak chcete použiť túto veľkosť obrázka v našej téme, budeme ju musieť pridať do príslušného súboru témy. Ďalšie podrobnosti nájdete v našom sprievodcovi pridaním ďalších veľkostí obrázkov v programe WordPress.

Ak ste už predtým odovzdali odporúčané obrázky, ale stále sa zobrazujú v inej veľkosti, musíte pre staršie príspevky vygenerovať miniatúry a veľkosti obrázkov..

Nižšie je uvedený príklad funkcie zobrazovaného obrázka so špecifickou veľkosťou obrázka.

<?php the_post_thumbnail (‘single-post-thumbnail’); ?>

Toto je rozdelená verzia plnej funkčnosti. Funkciu odporúčaných obrázkov môžete ďalej rozšíriť. Môžete napríklad nastaviť predvolený záložný obrázok pre miniatúry príspevkov, zobraziť odporúčané obrázky s titulkami alebo dokonca pridať viac miniatúr príspevkov alebo odporúčaných obrázkov..

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako pridávať odporúčané obrázky alebo uverejňovať miniatúry v programe WordPress. Môžete tiež vyskúšať náš zoznam 14 doplnkov s najlepšími obrázkami a návodov pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me