Ako pridať stránku WordPress do Konzoly vyhľadávania Google

Jedným z najdôležitejších krokov pri optimalizácii webu WordPress pre SEO je jeho pridanie do Konzoly vyhľadávania Google (predtým Nástroje správcu webu Google)..


Konzola Google Search Console ponúka konkrétne nástroje pre správcov webu, ktoré vlastníkom webových stránok pomáhajú monitorovať a udržiavať svoju prítomnosť a hodnotenie vo vyhľadávaní.

V tejto príručke vám ukážeme, ako ľahko pridať a overiť svoje stránky WordPress v službe Google Search Console, známej tiež ako Nástroje správcu webu..

Ako ľahko pridať svoj web WordPress do Konzoly vyhľadávania Google

Čo je Google Search Console?

Google Search Console je bezplatný nástroj, ktorý ponúka spoločnosť Google a ktorý pomáha vlastníkom webových stránok sledovať prítomnosť svojich webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Pomáha vám sledovať hodnotenie vyhľadávania a priebežne vás informovať o chybách na webe, problémoch so zabezpečením a indexovaní, ktoré môžu ovplyvniť výkonnosť vyhľadávania na vašom webe..

Ak máte vážne problémy s rozširovaním svojich webových stránok, musíte ich od prvého dňa pridať do nástrojov správcu webu Google.

Poďme sa teda pozrieť, ako ľahko pridať svoje stránky do služby Google Search Console.

Pridanie vašej stránky WordPress do Konzoly vyhľadávania Google

Najprv musíte navštíviť webovú stránku služby Google Search Console a kliknúť na tlačidlo „Spustiť teraz“.

Spustite službu Google Search Console

Ďalej sa musíte prihlásiť pomocou svojho účtu Google / Gmail.

Po prihlásení sa zobrazí výzva na zadanie adresy URL webových stránok.

Na overenie stránok existujú dve metódy: názov domény alebo predpona adresy URL. Odporúčame metódu predpony adresy URL, pretože je flexibilnejšia.

Pridajte webovú adresu

Nezabudnite, že spoločnosť Google považuje HTTP a HTTPS za dva rôzne protokoly. Https://www.example.com a https://example.com tiež považuje za dva rôzne webové stránky.

Musíte zadať správnu adresu URL webových stránok, ktorú používa WordPress.

Ak si nie ste istí, existuje jednoduchý spôsob, ako zistiť presnú adresu URL, ktorú musíte zadať. Stačí sa prihlásiť do svojej administratívnej oblasti WordPress a prejsť na Nastavenia »Všeobecné strana.

Tam uvidíte adresu URL svojich webových stránok v poli adresy stránok.

Skopírujte adresu svojho webu zo stránky nastavení WordPress

Po zadaní správnej webovej adresy v sprievodcovi nastavením nástrojov správcu webu Google kliknite na tlačidlo „Pokračovať“ a prejdite na ďalší krok.

Teraz vás požiadame o overenie vlastníctva vášho webu. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, ale ukážeme metódu značky HTML, pretože je to najjednoduchšie.

Skopírujte značku HTML

Kliknutím na značku HTML ju rozbalíte a skopírujete kód do nej.

Teraz musíte do aplikácie WordPress pridať túto metaznačku na overenie webových stránok Google, aby mohla spoločnosť Google overiť, či ste vlastníkom webových stránok..

Väčšina výukových programov WordPress vás prevedie úpravou súboru header.php v téme WordPress a pridaním kódu tesne nad značku..

Túto metódu však neodporúčame, pretože ak tému aktualizujete alebo zmeníte, značka HTML zmizne.

Spoločnosť Google pravidelne kontroluje značku HTML a ak nemôže nájsť overovaciu značku, zakáže váš prístup k údajom o webe vo vyhľadávacej konzole.

Takto zaistíte, aby spoločnosť Google mohla vždy overiť vaše vlastníctvo webových stránok.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Insert Headers and Footers. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii prejdite na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty na stránku a vložte kód značky Google HTML, ktorý ste skopírovali skôr, do poľa „Skripty v hlavičke“.

Pridajte hlavičku overenia HTML do hlavičky stránky

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“ a zmeny sa uložia.

Teraz sa môžete vrátiť do nastavení Konzoly Google Search Console a kliknúť na tlačidlo „Overiť“.

Overte vlastníctvo

Konzola Google Search Console teraz vyhľadá vo vašom webovom kóde značku HTML a zobrazí správu o úspechu.

Váš web bol úspešne pridaný do služby Search Console

Poznámka: Ak sa vám nezobrazí správa o úspechu, musíte vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress. Zabezpečíte tak, že Google dokáže načítať najnovšiu verziu vášho webu.

To je všetko. Váš web ste úspešne pridali do Konzoly vyhľadávania Google (nástroje správcu webu). Teraz môžete kliknúť na odkaz Prejsť na vlastníctvo a prejsť na informačný panel Konzoly Google Search Console.

Informačný panel Konzoly Google Search Console

Odtiaľto môžete vidieť správy o výkonnosti svojich webových stránok a indexové pokrytie.

Skôr ako to urobíte, povedzme spoločnosti Google o vašom webe trochu viac. Pomôže to spoločnosti Google indexovo prehľadávať vaše webové stránky trochu efektívnejšie.

Pridajte do súboru Google Search Console súbor XML Sitemap

Súbor Sitemap XML je súbor, ktorý obsahuje všetok obsah vašich webových stránok vo formáte XML, takže vyhľadávacie nástroje ako Google môžu ľahko vyhľadať a indexovať váš obsah..

Najjednoduchší spôsob, ako pridať súbor XML sitemap na svoju webovú stránku WordPress, je inštalácia a aktivácia doplnku Yoast SEO.

Po aktivácii prejdite na stránku SEO »Všeobecne a prepnite sa na kartu Funkcie. Od tejto chvíle musíte prejsť nadol na možnosť „XML Sitemap“ a uistiť sa, že je zapnutá.

Možnosť XML Sitemap vo vašom SEO

Ďalej musíte získať odkaz na súbor Sitemap XML. Stačí kliknúť na ikonu otáznika vedľa možnosti XML sitemap a zobrazí sa odkaz na váš súbor Sitemap XML.

Pozrite si svoj súbor Sitemap XML

Kliknutím na odkaz sa dostanete do svojho súboru Sitemap XML. Odtiaľ stačí skopírovať webovú adresu z panela s adresou v prehliadači.

Skopírujte webovú adresu XML súboru Sitemap

Prípadne môžete priamo pristupovať k svojmu súboru XML sitemap pridaním sitemap_index.xml na koniec adresy svojho webu. Napríklad:

https://www.example.com/sitemap_index.xml

Teraz, keď máte pripravený súbor Sitemap XML, pomôžte spoločnosti Google rýchlo ho nájsť.

Jednoducho prepnite na informačný panel Konzoly Google Search Console a v ľavom stĺpci kliknite na ponuku Mapa stránok.

Pridajte svoju webovú adresu súboru Sitemap do služby Google Search Console

Potom musíte do sekcie „Pridať nový súbor sitemap“ pridať poslednú časť adresy URL súboru sitemap a kliknúť na tlačidlo Odoslať.

Spoločnosť Google teraz pridá vašu webovú adresu súboru Sitemap do vašej Konzoly vyhľadávania Google.

To je všetko, váš web ste úspešne pridali do Konzoly vyhľadávania Google.

Ďalším krokom je naučiť sa, ako využívať informácie o pokladoch informácií vo vyhľadávacej konzole Google na rozvoj vašej firmy. Máme úplnú príručku Konzoly Google Search Console pre začiatočníkov, ktorá vám ukáže, ako vyťažiť maximum z údajov služby Google Search Console.

Google Search Console a časté otázky týkajúce sa WordPress

Keď sme pomohli tisíckam čitateľov pridať a overiť ich webové stránky vo vyhľadávacej konzole Google, videli sme takmer každú otázku, na ktorú si dokážete myslieť. Tu sú odpovede na niektoré z najčastejšie kladených otázok.

1. Ako môžem nahrať overovací súbor Google HTML do svojho blogu WordPress?

Konzola Google Search Console umožňuje overenie vlastníctva webových stránok niekoľkými rôznymi spôsobmi. V tomto článku sme sa zaoberali najjednoduchšou metódou, ktorou je použitie metaznačky overenia stránok Google. Niektorí vlastníci webových stránok však radšej odovzdávajú súbor HTML na overenie vlastníctva stránok.

Ak chcete nahrať overovací súbor HTML vo vyhľadávacej konzole Google do WordPress, musíte sa prihlásiť k svojmu hostiteľskému cPanel WordPress alebo sa pripojiť k svojmu hostingovému účtu pomocou FTP.

Ďalej musíte odovzdať verifikačný súbor HTML do adresára / public_html / na vašom webe. Toto je koreňový adresár, v ktorom uvidíte ďalšie priečinky WordPress ako / wp-admin /, / wp-content /, atď..

2. Mal by som používať overovací doplnok služby Google Site pre WordPress?

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby vám pomohli s overením stránok Google. Nemusíte ich však používať, pretože pravdepodobne budete musieť overiť vlastníctvo na iných nástrojoch a platformách správcov webu, ako sú Bing, Yandex, Pinterest, atď..

Je oveľa lepšie používať doplnok Insert Headers and Footers, pretože vám umožňuje pridať overenie stránok pre všetky platformy (v jednom doplnku).

3. Ako sa môžem stať mocným používateľom Konzoly Google Search Console?

Vyhľadávacia konzola Google obsahuje množstvo užitočných informácií, ktoré môžete použiť na rozvoj svojej firmy. Vytvorili sme dokonalého sprievodcu službou Google Search Console, pomocou ktorého sa môžete stať mocným používateľom.

4. Mám problémy, existuje telefónne číslo konzoly Vyhľadávania Google, na ktoré môžem kontaktovať?

Nie, neexistuje žiadne telefónne číslo konzoly pre vyhľadávanie Google, na ktoré môžete kontaktovať. Ak máte problémy s vyhľadávacou konzolou Google, môžete využiť ich centrum technickej podpory online. V prípade konkrétnych otázok týkajúcich sa WordPress sa vždy môžete pripojiť k našej bezplatnej skupine pomoci pre WordPress a položiť svoje otázky.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako ľahko pridať svoj web WordPress do Konzoly Google Search Console. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, a naše porovnanie najlepších služieb e-mailového marketingu pre malé podniky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me