Ako pridať tlačidlo PayPal Donate vo WordPress

Hľadáte pridať tlačidlo darovania na svoju stránku WordPress? PayPal uľahčuje prijímanie darov na vašom webe. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať tlačidlo darovania PayPal vo WordPress.


dary

Mnoho blogerov a neziskových organizácií pridáva na svojich stránkach WordPress tlačidlá na darovanie pomocou PayPal. To im umožňuje pokryť náklady na prevádzkovanie svojho blogu a / alebo generovať finančné prostriedky na svoju činnosť. Ak ste chceli pridať tlačidlo daru PayPal na svoj bočný panel alebo stránky s darmi, ste na správnom mieste.

Poznámka: Metóda 1 funguje iba s webmi WordPress.org, ktoré hostia sami. Ak chcete na svoje weby WordPress.com pridať tlačidlo darcovstva PayPal, potom pomocou kódu 2 manuálne pridajte kód. (Pozrite sa na rozdiel medzi bezplatnou službou WordPress.com a WordPress.org)

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Predtým, ako začnete, musíte najprv vytvoriť účet PayPal. Ak ho už máte, jednoducho sa k nemu prihláste, pretože informácie budete potrebovať neskôr v článku.

Metóda 1: Pridanie tlačidla PayPal do programu WordPress pomocou doplnku

Najjednoduchší spôsob, ako pridať tlačidlo darovania PayPal v programe WordPress, je použitie jedného z mnohých bezplatných doplnkov pre darcovstvo PayPal..

Začnite inštaláciou a aktiváciou doplnku PayPal Donations. Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »PayPal Dary na konfiguráciu doplnku.

Stránka s nastaveniami pre doplnok PayPal Donations

Najprv by ste mali poskytnúť svoj e-mail PayPal, ktorý ste použili na vytvorenie účtu, a potom zvoliť menu.

Môžete tiež mať možnosť z vlastného účtu PayPal poskytnúť adresu URL vlastnej stránky s darmi, ako aj zadať adresu URL, na ktorú budú používatelia presmerovaní po tom, ako poskytli dar, napríklad stránku s poďakovaním..

Môžete vytvoriť stránku WordPress, aby ste sa poďakovali darcom a potom zadajte URL stránky ako návratovú stránku.

Pokiaľ ide o možnosti darovania, môžete pre svoje dary PayPal pridať pevnú sumu, účel a referenciu. Nakoniec si môžete vybrať štýl tlačidla PayPal. Po dokončení nastavenia jednoducho uložte.

Vyberte tlačidlo, ktoré sa má zobraziť

Teraz môžete zobraziť svoje tlačidlo PayPal Darcovstvo pomocou skráteného kódu [paypal-darcovstvo] na ľubovoľnom príspevku alebo stránke WordPress..

Prípadne môžete navštíviť Vzhľad »Widgety do správcu WordPress a pridajte tlačidlo PayPal Donations na bočný panel.

Widget PayPal na bočnom paneli WordPress

Miniaplikácia má rovnaké nastavenia, takže všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť nadpis a text pre miniaplikáciu pre darovanie a uložiť nastavenia miniaplikácie.

Zadarmo doplnky PayPal pre program WordPress

Doplnok PayPal Donations je zďaleka najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako pridať tlačidlo darovania pre začiatočníkov. Pretože však existuje veľa doplnkov PayPal, môže to byť mätúce. Ručne sme vybrali tie najlepšie doplnky PayPal, ktoré môžete použiť.

  • Tlačidlo pre darovanie PayPal
  • Tlačidlá daru PayPal + MailChimp
  • Bezšvíkové dary
  • Vytvorenie darovacieho formulára PayPal pre neziskovú organizáciu pomocou WordPress

Ak chcete viac ako len tlačidlo darovania, prečítajte si v našom zozname 10 doplnkov WordPress PayPal jednoduché prijímanie platieb. Tieto doplnky vám pomôžu nielen zbierať dary, ale tiež ich môžete použiť na predaj digitálneho obsahu, služieb a dokonca aj fyzického tovaru..

Metóda 2: Ručné pridanie tlačidla PayPal vo WordPress

Keďže WordPress.com vám neumožňuje inštalovať doplnky, musíte na svoje webové stránky WordPress.com pridať ručne tlačidlo PayPal..

Táto metóda funguje aj pre všetkých používateľov WordPress, ktorí nechcú inštalovať doplnok.

Začnite prihlásením do svojho účtu PayPal a kliknite na položku ponuky Nástroje. Na ďalšej stránke kliknite na ikonu tlačidiel PayPal.

Tlačidlá PayPal v sekcii nástrojov

Na ďalšej stránke budete musieť kliknúť na odkaz a vytvoriť nové spoločné tlačidlo na pravej strane.

Vytvorenie nového tlačidla PayPal

Na stránke vytvorenia tlačidla musíte vybrať typ daru. Potom vyberte menu, sumu atď. Keď ste s nastaveniami spokojní, jednoducho kliknite na tlačidlo Vytvoriť..

PayPal Vytvorenie tlačidla na darovanie

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí kód, ktorý potrebujete na zobrazenie tlačidla PayPal. Kliknite na kartu E-mail, pretože táto možnosť umožní ďalšie možnosti prispôsobenia. Vložte túto adresu URL do programu Poznámkový blok alebo do iného textového editora.

Odkaz na PayPal pre tlačidlo Darovať

Potom choďte do administračnej oblasti WordPress a upravte príspevok alebo stránku, na ktorú chcete pridať tlačidlo PayPal. Je dôležité, aby ste sa nachádzali v režime textového editora, nie v režime vizuálneho editora. Potom skopírujte a prilepte tento kód:

Nezabudnite nahradiť odkaz „Vaša e-mailová adresa URL, ktorú ste dostali zo služby PayPal“, odkazom, ktorý ste vložili do poznámkového bloku v predchádzajúcom kroku..

To je všetko. Teraz máte na svojich stránkach WordPress tlačidlo darovania PayPal bez doplnku.

Môžete tiež vložiť kód do textového widgetu WordPress a pridať ho na svoj bočný panel.

Tu je živý príklad tlačidla darovania:

Darujte spoločnosti WPBeginner

Ak chcete zistiť, ako to funguje, kliknite naň. Ak vám tento článok pomôže, môžete nám poskytnúť dar :)

Možnosti prispôsobenia

Dôvod, prečo sme vybrali e-mailový odkaz namiesto kódu formulára webových stránok, je taký, že si môžete ľahko prispôsobiť obrázok daru. Nižšie sú uvedené niektoré ďalšie oficiálne tlačidlá PayPal pre darovanie. Stačí skopírovať kód a nahradiť časť obrázka v hlavnom kóde vyššie.

Ak sa vám nepáči žiadny z týchto obrázkov, môžete si vytvoriť svoj vlastný. Jednoducho nahrajte tento obrázok do svojej mediálnej knižnice WordPress a získate odkaz na súbor. Ďalej pridajte tento odkaz do nižšie uvedeného kódu:

Dúfame, že tento článok vám pomohol pridať tlačidlo darovania PayPal vo WordPress. Môžete tiež vyskúšať našu príručku o tom, ako pridať tlačidlo Prúžok darovať v programe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me