Ako si vybrať najlepšiu platformu pre blogovanie v roku 2020 (porovnané)

Hľadáte začať svoj vlastný blog, ale neviete zistiť, ako zvoliť najlepšiu platformu pre blogovanie? Je to ťažká voľba, pretože existuje niekoľko rôznych blogovacích platforiem. Ako zistíte, ktorý je pre vás ten pravý?


V tomto článku vám pomôžeme zvoliť najlepšiu platformu pre blogovanie tým, že prejdeme klady a zápory najpopulárnejších blogov..

Ako si vybrať najlepšiu platformu pre blogovanie

Toto sú populárne platformy blogov, ktoré porovnávame v tomto článku. Ak vás zaujíma konkrétna platforma, môžete kliknutím na odkaz prejsť v článku ďalej.

  Výber najlepšej platformy pre blogovanie – na čo sa zamerať?

  Pred potápaním v zozname je užitočné vedieť, čo hľadáte na blogovacej platforme.

  Ako začiatočník budete chcieť vytvoriť blogovaciu platformu, ktorá sa ľahko nastavuje, má nízku krivku učenia a nevyžaduje si žiadne kódovacie schopnosti..

  Budete tiež musieť premýšľať o tom, aký druh blogu chcete vytvoriť, teraz a v budúcnosti.

  S rozširovaním vášho blogu možno budete chcieť zmeniť vzhľad svojho webu a pridať ďalšie funkcie pre rastúce publikum. To znamená, že je dôležité zvoliť si platformu blogov, ktorá je flexibilná a priestor na rast.

  Začať s nesprávnou platformou môže spôsobiť, že sa neskôr veľmi ťažko zapne.

  Nakoniec, aj keď ešte nemáte v úmysle zarobiť peniaze na blogu, je inteligentné zaistiť, aby ste v budúcnosti mali možnosť tak urobiť..

  S ohľadom na to všetko porovnajme najlepšie platformy pre blogovanie pre začiatočníkov.

  1. WordPress.org

  WordPress.org Najlepšie blogovanie a platforma webových stránok

  WordPress.org je najobľúbenejší softvér na blogovanie na svete. Od roku 2003 WordPress teraz ovláda viac ako 30% všetkých webových stránok na internete.

  Poznámka: Je ľahké zameniť WordPress.org s WordPress.com, čo je služba hostenia blogov uvedená ďalej v tomto zozname. Pozrite si nášho sprievodcu o rozdieloch medzi WordPress.org a WordPress.com.

  WordPress.org je bezplatná blogovacia platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá vám umožňuje zostaviť vaše webové stránky alebo blog v priebehu niekoľkých minút.

  Jedná sa o riešenie, ktoré hostíte sami, čo znamená, že sa budete musieť zaregistrovať u poskytovateľa hostingu WordPress. WordPress je skvelá voľba, ak chcete mať úplnú kontrolu nad budúcnosťou svojho blogu.

  Pros

  • WordPress.org vám dáva kontrolu nad všetkými aspektmi vašich webových stránok.
  • Môžete rozšíriť svoj blog a pridať ďalšie funkcie, ako sú fóra, internetový obchod a platené členstvo. Vďaka tomu je WordPress najlepšou platformou pre blogovanie, ako zarobiť peniaze.
  • Pre WordPress sú k dispozícii tisíce bezplatných tém. To vám umožní vytvoriť krásnu webovú stránku, ktorá sa odlišuje od davu.
  • Získate tiež prístup k viac ako 54 000 doplnkom zadarmo. Tieto doplnky sú ako aplikácie pre váš blog WordPress, ktoré vám umožňujú pridávať funkcie, ako sú kontaktné formuláre, galérie atď.
  • WordPress je priateľský pre vyhľadávače. Pre svoje príspevky môžete ľahko vytvoriť adresy URL, kategórie a značky priateľské k SEO. Navyše existuje množstvo vynikajúcich doplnkov SEO pre ďalšie funkcie.

  Zápory

  • Spravovanie vašej vlastnej webovej stránky prichádza s trochou učebnej krivky.
  • Budete musieť spravovať svoje vlastné zálohy a zabezpečenie.

  stanovenie ceny

  Softvér WordPress je bezplatný, ale musíte mať doménové meno (asi 14,99 $ / rok) a hosting (zvyčajne od 7,99 $ / mesiac).

  Potrebujete doménové meno a webhosting na spustenie akéhokoľvek typu webovej stránky.

  Používatelia WPBeginner môžu začať iba za 2,75 dolárov mesačne s Bluehostom, oficiálnym poskytovateľom hostingu odporúčaným WordPress. Ponúkajú našim používateľom 60% zľavu na webhostingu a bezplatné doménové meno.

  Úplné pokyny krok za krokom nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako spustiť blog WordPress.

  2. Tvorca webových stránok s konštantným kontaktom

  Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom

  Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom je inteligentný používateľ. výkonný nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý vám umožní vytvoriť bezplatný blog, webovú stránku pre podnikanie a dokonca aj internetový obchod v priebehu niekoľkých minút.

  Môžete začať s ich veľkou kolekciou šablón a prispôsobiť si dizajn svojich webových stránok pomocou ľahko použiteľného rozhrania drag and drop. Získate tiež prístup k ďalším užitočným nástrojom, ako je vlastný tvorca loga, profesionálna knižnica fotografických fotografií s viac ako 550 000 obrázkami a oveľa viac.

  Pros

  • Ľahko použiteľný webový tvorca drag and drop bez potreby technických zručností.
  • Rýchle a ľahké nastavenie, pretože spoločnosť Constant Contact bude hosťovať vaše webové stránky za vás.
  • Veľmi veľkorysý bezplatný plán, ktorý vám umožní vyskúšať si službu a dokonca si pred nákupom vybudovať internetový obchod.
  • Bezplatná doména a certifikát SSL sú súčasťou všetkých platených programov.

  Zápory

  • Ekosystém vývojárov je malý, takže tu nie je toľko doplnkov tretích strán, ako je WordPress.
  • Obmedzená integrácia s platformami tretích strán.
  • Exportovanie stránok z nástroja na tvorbu webových stránok s neustálym kontaktom na inú platformu je náročné.

  stanovenie ceny

  Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom ponúka veľmi veľkorysý bezplatný plán, ktorý vám umožní vytvoriť blog, obchodnú webovú stránku a dokonca aj internetový obchod s elektronickým obchodom..

  Môžete upgradovať na program Starter za 10 dolárov mesačne, čo vám umožní prístup k bezplatnému názvu vlastnej domény, certifikátu SSL a ďalším výkonným funkciám platformy spolu s telefonickou podporou, čo je veľké plus vzhľadom na to, že väčšina ostatných tvorcov webových stránok neponúka telefonická podpora.

  Obchodný plán, ktorý stojí 20 dolárov mesačne, vám poskytuje prístup k pokročilým funkciám súvisiacim s elektronickým obchodom.

  Ak ste malá firma, ktorá nechce používať WordPress, potom je Constant Contact ďalšou najlepšou voľbou vzhľadom na všetko, čo dostanete za cenu.

  3. Gator by HostGator

  Tvorca webových stránok Gator

  Gator je platforma na tvorbu webových stránok a blogov vytvorená spoločnosťou HostGator, populárnou webhostingovou spoločnosťou, ktorú používame na hosťovanie webových stránok WPBeginner. Gator ponúka ťahanie & nástroj na vytváranie kvapiek, ktorý môžete použiť na vytvorenie ľubovoľného typu webových stránok vrátane blogov, obchodných miest a dokonca aj internetového obchodu.

  Je dôležité, aby ste si nezamieňali tvorcu Gator s hostingom webových stránok HostGator. Hostiteľskú službu HostGator môžete použiť na spustenie blogu WordPress, ako sme to urobili.

  Ak však hľadáte platformu blogov typu všetko-v-jednom, ktoré nie sú WordPress, a hostingové riešenie, potom je Gator tou najlepšou voľbou..

  Pros

  • Ľahký drag and drop Builder prispôsobiť svoj blog & dizajn webových stránok.
  • Rýchle nastavenie – žiadne technické problémy.
  • Zálohovanie, výkon a bezpečnosť sú spravované serverom HostGator (bez bolesti hlavy).
  • Vo všetkých plánoch je zahrnutý bezplatný certifikát domény a SSL.
  • Internetový obchod môžete do svojho blogu jednoducho pridať pomocou niekoľkých kliknutí.

  Zápory

  • Neexistuje žiadny bezplatný účet, ale majú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí.
  • Funkcie elektronického obchodu sú obmedzené iba na vyššie plány.
  • Obmedzený počet aplikácií a rozšírení.

  stanovenie ceny

  Používatelia WPBeginner majú 55% zľavu na všetky plány staviteľov Gator. Plán Starter stojí 3,46 dolárov mesačne a prichádza so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na spustenie úspešného blogu vrátane bezplatnej domény a certifikátu SSL.

  Musíte sa uistiť, že používate náš kupónový kód Gator Website Builder: wpbeginner získať 55% zľavu.

  4. WordPress.com

  WordPress.com Najlepšia blogová a webová platforma

  WordPress.com je služba hostenia blogov, ktorú ponúka spoločnosť Automattic, spoločnosť vytvorená spoluzakladateľom WordPress.org Mattom Mullenwegom..

  WordPress.com ponúka bezplatnú základnú službu hostenia blogov. Môžete si kúpiť ďalšie možnosti, ako je vlastný názov domény, ďalšie úložisko a ďalšie prémiové služby.

  WordPress.com, ktorý sa začal v roku 2005 s cieľom priblížiť prostredie WordPress väčšiemu publiku, je dobrým blogovacím miestom pre používateľov, ktorí nechcú pokročilé funkcie samo hosteného WordPress..

  Pros

  • Nevyžaduje sa žiadne nastavenie.
  • Jednoduché použitie a správa.
  • Ak ste spokojní s subdoménou WordPress.com, je to úplne zadarmo. Názov bezplatného webu vyzerá takto: https://example.wordpress.com.

  Zápory

  • Obmedzené možnosti rozšírenia vášho webu. Na prispôsobenie svojho blogu nemôžete použiť vlastné motívy a doplnky.
  • Vo svojom blogu nemôžete spúšťať reklamy. Namiesto toho bude WordPress.com zobrazovať svoje reklamy na vašom bezplatnom webe.
  • Nevlastníte svoj blog a WordPress.com môže váš účet pozastaviť, ak zistí, že porušujete ich zmluvné podmienky.

  stanovenie ceny

  Základný účet WordPress.com je bezplatný, bude však obsahovať reklamy a budovanie značky WordPress.com.

  Ak chcete zo svojho webu odstrániť logo a reklamu WordPress.com, môžete inovovať na svoj osobný plán za 4 doláre mesačne (účtované ročne). Získate tiež vlastnú doménu (napríklad www.yoursite.com).

  Za 8 dolárov mesačne (účtované ročne) môžete získať ďalšie nástroje na návrh a ďalšie úložisko.

  Z dôvodu podobnosti mien začiatočníci často začínajú s WordPress.com, pretože si myslia, že získavajú výkonný softvér WordPress.org. Keď používatelia uvidia obmedzenia, často skončia prechod z WordPress.com na WordPress.org, aby získali viac funkcií a kontrolu nad svojimi webovými stránkami..

  5. Blogger

  Najlepšia blogovacia platforma služby Blogger

  Blogger je bezplatná služba blogov od spoločnosti Google. Ponúka rýchly a jednoduchý spôsob vytvorenia blogu pre používateľov, ktorí nie sú technicky zdatní.

  Blogger je jednou z najskorších platforiem na vytváranie blogov. Prvýkrát ho uviedli v roku 1999 spoločnosť Pyra Labs. Neskôr v roku 2003 spoločnosť Google získala službu Blogger a prepracovala ju ako produkt, ktorý poznáme dnes.

  Potrebujete iba účet Google na začatie bezplatného blogu v službe Blogger.

  Pros

  • Blogger je zadarmo.
  • Ľahko sa používa a spravuje bez akýchkoľvek technických zručností.
  • Má ďalšiu výhodu robustnej zabezpečenej platformy a spoľahlivosti spoločnosti Google.

  Zápory

  • Ste obmedzení na základné nástroje na blogovanie a nemôžete pridávať nové funkcie, pretože váš blog rastie na popularite.
  • Možnosti dizajnu sú obmedzené a je k dispozícii menej šablón. Šablóny tretích strán pre službu Blogger sú často nízkej kvality.
  • Blogger nedostáva časté aktualizácie ani nové funkcie.
  • Google môže váš blog kedykoľvek pozastaviť alebo úplne zrušiť službu Blogger. (Majú históriu opustenia projektov bez varovania, ako napríklad Feedburner.)

  Ďalšie výhody a nevýhody služby Blogger nájdete v našom porovnaní služieb WordPress a Blogger (výhody a nevýhody)..

  Niektorí používatelia začínajú s programom Blogger, pretože je bezplatný, ale nakoniec, keď sa jeho blog rozširuje, nakoniec prejde z Bloggeru na WordPress, aby získal viac funkcií a kontrolu nad svojimi webovými stránkami..

  stanovenie ceny

  Služba Blogger je zadarmo s subdoménou služby Blogger, napríklad https://example.blogspot.com. Ak chcete používať vlastnú doménu, musíte si ju kúpiť od registrátora domény tretej strany.

  6. Tumblr

  Platforma blogov a sociálnych sietí spoločnosti Tumblr

  Tumblr sa trochu líši od iných blogovacích platforiem. Je to mikroblogová platforma s funkciami sociálnych sietí vrátane sledovania ďalších blogov, rebloggingu, zabudovaných nástrojov na zdieľanie a ďalších.

  Pros

  • Tumblr je zadarmo s subdoménou Tumblr ako https://example.tumblr.com. Môžete tiež pripojiť prémiový názov vlastnej domény.
  • Nastavenie a používanie je veľmi ľahké.
  • Má integrovanú súčasť sociálnych médií.
  • Ako nástroj na mikroblogovanie uľahčuje Tumblr rýchle vytváranie blogových videí, GIF, obrázkov a zvukových formátov..

  Zápory

  • Tumblr prichádza s obmedzenou sadou funkcií, ktoré nemôžete rozšíriť s rozširovaním svojho blogu.
  • Existuje veľa tém pre Tumblr, ale nemôžu ponúkať ďalšie funkcie.
  • Zálohovanie blogu Tumblr alebo jeho importovanie na iné platformy je náročné (prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako prejsť z Tumblr na WordPress)..

  stanovenie ceny

  Tumblr je zadarmo používať. Pre svoj blog Tumblr môžete použiť vlastnú doménu (zakúpenú osobitne). K dispozícii sú aj motívy a aplikácie tretích strán, ktoré je možné zakúpiť.

  7. Stredná

  Stredná blogovacia platforma

  Médium, ktoré sa začalo v roku 2012, sa rozrástlo na komunitu spisovateľov, blogerov, novinárov a odborníkov. Je to ľahko použiteľná blogovacia platforma s obmedzenými funkciami sociálnych sietí.

  Médium funguje podobne ako stránky sociálnych sietí, kde si môžete vytvoriť účet a začať publikovať svoje články. Po zaregistrovaní budete mať adresu profilu, ako je táto: https://medium.com/@yourname. Nemôžete však použiť svoju vlastnú doménu.

  Pros

  • Médium sa ľahko používa, bez potreby nastavenia a bez potreby kódovania.
  • Umožňuje vám osloviť existujúcu online komunitu ľudí s podobnými záujmami.
  • Namiesto navrhovania webových stránok sa môžete zamerať výlučne na písanie.

  Zápory

  • Funkcie sú z hľadiska dizajnu alebo budovania značky veľmi obmedzené.
  • Stredné publikum vlastní vaše publikum, takže strata blogu znamená stratu všetkých vašich sledovateľov.
  • Nemôžete použiť svoj vlastný názov domény. Dostanete jednoducho stránku profilu ako na Facebooku, napr. https://medium.com/@yourname.
  • Nemôžete spúšťať svoje vlastné reklamy, aby ste zarobili peniaze.

  Podrobnejšie porovnanie nájdete v našej príručke WordPress verzus médium – ktorá je lepšia?.

  stanovenie ceny

  Médium je voľne použiteľné.

  Zatiaľ čo platforma vyzerá na prvý pohľad atraktívne, nedostatok speňaženia a kontroly vedie k tomu, že väčšina ľudí prechádza z média Medium na WordPress.

  8. Štvorcový priestor

  Tvorca webových stránok a platforma blogov

  Squarespace je služba na vytváranie webových stránok, ktorá vám umožňuje vytvárať krásne webové stránky pomocou jednoduchých nástrojov drag and drop. Zameriava sa na majiteľov malých firiem, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob, ako vytvoriť online prítomnosť.

  Spoločnosť Squarespace, ktorá sa začala v roku 2003, v súčasnosti poháňa milióny webových stránok online.

  Pros

  • Štvorcový priestor je jednoduchý a ľahko použiteľný pre začiatočníkov, ktorí nie sú veľmi dôvtipní.
  • Má krásne profesionálne navrhnuté šablóny.
  • Samostatne ponúka názov domény s SSL / HTTP a eCommerce obchodmi.

  Zápory

  • Štvorcový priestor je obmedzený na funkcie zabudované do ich vlastnej platformy.
  • Integrácie sú obmedzené na niekoľko vybraných služieb a nástrojov.

  Podrobnejšie porovnanie nájdete v našom sprievodcovi WordPress vs Squarespace.

  stanovenie ceny

  Squarespace má rôzne cenové plány pre webové stránky a internetové obchody.

  Cena za ich osobný plán webových stránok začína na $ 16 / mesiac alebo 12 $ / mesiac, ak platíte za rok vopred. V prípade podnikateľského plánu sa cena začína na 26 $ / mesiac alebo 18 $ / mesiac naúčtovaných ročne.

  Zatiaľ čo ceny pre internetové obchody začínajú od 26 dolárov mesačne až do 40 dolárov mesačne.

  Používatelia často prejdú z programu Squarespace na WordPress, aby minimalizovali svoje náklady a pridali ďalšie funkcie na svoje webové stránky.

  9. Wix

  Wix Najlepšie Blogovanie Platforma a Tvorca webových stránok

  Wix je hosťovaná platforma na vytváranie webových stránok. Ponúka riešenie pre malé podniky na vytváranie webových stránok pomocou nástrojov drag and drop. Na svoj web môžete tiež pridať blog pridaním aplikácie Wix Blog.

  Wix.com bola založená v roku 2006 ako platforma, kde si ktokoľvek mohol vytvoriť svoj vlastný úžasný web bez potreby kódovania. V súčasnosti má na celom svete vyše 110 miliónov používateľov.

  Pros

  • Svoj web môžete prispôsobiť pomocou desiatok šablón a aplikácií tretích strán.
  • Zostavte svoje stránky pomocou jednoduchých nástrojov drag and drop; nie sú potrebné žiadne kódovacie zručnosti.
  • Nastavenie je rýchle a ľahké.

  Zápory

  • Bezplatný účet je obmedzený a zobrazuje značky Wix a reklamy na vašom webe.
  • Bezplatné aplikácie tretích strán sú obmedzené.
  • Keď vyberiete šablónu, nemôžete ju zmeniť.
  • Funkcie elektronického obchodu sú obmedzené na platené programy a dokonca aj tieto funkcie sú obmedzené.
  • Funkcie blogu sa nezhodujú s ostatnými platformami v zozname.

  Podrobné porovnanie týchto dvoch platforiem nájdete v našom článku o systéme Wix verzus WordPress.

  stanovenie ceny

  Základný tvorca webových stránok Wix je zadarmo. S bezplatným účtom Wix získate subdoménu Wix, ktorá vyzerá takto: https://username.wixsite.com/example.

  Môžete však pridať vlastnú doménu za 4,50 USD mesačne. Ich prémiové plány začínajú od 8,50 dolárov / mesiac a dosahujú až 24,50 dolárov / mesiac.

  10. Duch

  Ghost Simple Blogging Platform

  Duch je minimalistická blogovacia platforma s funkciami zameranými výlučne na písanie blogových príspevkov. Od roku 2013 je Ghost k dispozícii ako hostovaná platforma a ako softvér, ktorý si môžete nainštalovať / hostiť sami. Pozrime sa na obe možnosti.

  Pros

  • Zamerané na blogovanie a písanie.
  • Čisté, intuitívne a intuitívne užívateľské rozhranie.
  • Napísané v jazyku JavaScript, takže je super rýchle.
  • Pre hostovanú verziu nie je potrebné žiadne nastavenie.

  Zápory

  • Prispôsobenie pomocou aplikácií nie je ľahké.
  • Zjednodušené používateľské rozhranie znamená, že možnosti sú veľmi obmedzené.
  • Nedostatok motívov na zmenu vzhľadu vašich stránok.
  • Komplikované nastavenie, ak ho inštalujete sami.

  Pozrite sa na naše porovnanie WordPress vs Ghost pre viac informácií o tejto téme.

  stanovenie ceny

  Verzia s vlastným hosťovaním potrebuje vlastnú doménu (približne 14,99 $ ročne) a webhosting (od približne 7,99 dolárov mesačne).

  Cena hostovanej verzie sa začína na 29 USD mesačne pre 2 používateľov s limitom zobrazenia stránky 100 000 strán. Pokiaľ si nekúpite vlastnú doménu od registrátora domény tretej strany, váš blog bude subdoménou Ghost končiacou ghost.io.

  Náš výber pre najlepšiu platformu pre blogovanie

  Sme presvedčení, že WordPress.org prevyšuje všetky ostatné blogovacie stránky. Je výkonný, ľahko použiteľný, cenovo dostupný a najflexibilnejší zo všetkých dostupných blogovacích platforiem. Tu sú všetky dôvody, prečo by ste mali používať WordPress.

  Aby sme vám pomohli založiť si vlastnú stránku WordPress, vytvorili sme v 7 jednoduchých krokoch kompletného sprievodcu, ako začať blog.

  Ak potrebujete pomoc, potom tím odborníkov WPBeginner vám môže pomôcť nastaviť váš blog zadarmo. Prečítajte si viac informácií o našej bezplatnej službe nastavenia blogu WordPress.

  Ak hľadáte alternatívu WordPress, potom našou druhou voľbou najlepšej blogovacej platformy bude tvorca webových stránok s neustálym kontaktom..

  Ich voľný A.I ťahaný ťah & Nástroj na vytváranie webových stránok umožňuje jednoduché zostavenie ľubovoľného typu webovej stránky z blogu na obchodnú webovú stránku do internetového obchodu.

  Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať najlepšiu platformu pre blogovanie pre váš ďalší blog. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu 27 osvedčenými tipmi, ako zvýšiť návštevnosť vašich blogov.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map