Ako správne aktualizovať doplnky WordPress (krok za krokom)

Po spustení blogu a inštalácii doplnkov je z bezpečnostných dôvodov mimoriadne dôležité, aby ste ich priebežne aktualizovali. V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako správne aktualizovať doplnky WordPress a ako efektívnejšie spravovať aktualizácie doplnkov..


Ako aktualizovať doplnky WordPress

Prečo aktualizovať doplnky WordPress?

Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre vaše stránky WordPress. Môžete ich nainštalovať na pridanie nových funkcií a funkcií na svoj web, napríklad pridanie kontaktných formulárov, fotogalérií, jazdcov atď.

Viac informácií o doplnkoch WordPress nájdete v našom sprievodcovi, čo sú doplnky WordPress? Ako fungujú?.

Doplnky vytvárajú vývojári tretích strán. Väčšina z nich neustále vylepšuje svoje doplnky pridaním nových funkcií, zlepšením kvality kódu a zabezpečením ich bezpečnosti. Tieto zmeny sa potom uvoľnia ako aktualizácie.

Doplnky WordPress by ste mali vždy aktualizovať, aby ste sa uistili, že tieto zmeny sa okamžite prejavia na vašich stránkach. Tým sa zvyšuje bezpečnosť a výkonnosť vášho webu WordPress.

Po tom sa pozrime, ako aktualizovať doplnky WordPress.

Ako správne aktualizovať doplnky WordPress

WordPress sa dodáva so vstavaným aktualizačným systémom. Automaticky kontroluje aktualizácie a zobrazuje upozornenia, keď sú k dispozícii aktualizácie pre vaše doplnky, témy a hlavný softvér WordPress..

Oznámenia o aktualizácii WordPress vo vnútri oblasti správcu

Aktualizácie môžete skontrolovať aj manuálne na stránke Informačný panel »Aktualizácie strana.

Stránka s aktualizáciami

Keď je k dispozícii nová aktualizácia pre doplnky, zobrazí sa upozornenie v ponuke doplnkov na paneli správcu WordPress..

Tieto aktualizácie môžete nainštalovať na stránke Doplnky. Pod každým doplnkom sa zobrazí upozornenie, ktoré obsahuje aktualizácie, ktoré môžete nainštalovať.

Aktualizácie zvýraznené na stránke doplnkov

Kliknutím na odkaz „Aktualizovať teraz“ môžete každú aktualizáciu nainštalovať.

Hromadná aktualizácia doplnkov WordPress

Ak sú na vašom webe aktualizácie pre niekoľko doplnkov, možno budete chcieť tieto doplnky rýchlo skontrolovať a hromadne aktualizovať.

Ak to chcete urobiť, musíte navštíviť stránku Doplnky a kliknúť na odkaz „Aktualizovať dostupné“.

Zobrazí sa vám zoznam všetkých doplnkov, ktoré majú k dispozícii aktualizácie. Môžete vybrať všetky z nich a potom z rozbaľovacej ponuky Hromadné akcie vyberte možnosť Aktualizovať.

Doplnky pre hromadnú aktualizáciu

Pred aktualizáciou si prečítajte tento dokument!

Pred aktualizáciou doplnku je dôležité kliknúť na odkaz Zobraziť podrobnosti verzie a zistiť, aké zmeny vykonal autor doplnku.

Takto vás budeme informovať o tom, aké zmeny sa vykonali, ak by niečo nefungovalo správne.

Pokiaľ podrobnosti verzie výslovne neuvádzajú aktualizáciu zabezpečenia, pred aktualizáciou doplnku zvyčajne čakáme celý týždeň. V tejto dobe sa všetky chyby zvyčajne zachytia, nahlásia a opravia.

Ak máte stránky s vysokou návštevnosťou, ktoré generujú veľa potenciálnych zákazníkov, odporúčame vám urobiť to isté.

Ako zrušiť aktualizáciu doplnku WordPress

Aktualizácia doplnku niekedy môže priniesť neočakávané výsledky, pretože niektoré funkcie doplnku nemusia správne fungovať.

V takom prípade bude najskôr potrebné tento doplnok deaktivovať.

Ak máte prístup na stránku Doplnky v administračnej oblasti WordPress, potom jednoducho kliknite na odkaz „Deaktivovať“ pod nefunkčným doplnkom.

Deaktivujte doplnky

Potom môžete nainštalovať doplnok WP-Rollback. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii prejdite späť na stránku Doplnky a pod každým doplnkom sa vám zobrazí možnosť vrátenia. Kliknutím naň môžete vrátiť doplnok na ľubovoľnú predchádzajúcu verziu.

Vrátiť doplnok do predchádzajúcej verzie

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vrátiť späť doplnky WordPress.

Ak sa vám nedarí získať prístup do administračnej oblasti WordPress, postupujte podľa krokov v našej príručke, ako deaktivovať všetky doplnky, keď nemôžete získať prístup k administračnej oblasti WordPress..

Tipy na efektívnejšie spravovanie doplnkov WordPress

Ak spravujete viacero webových stránok WordPress, čoskoro zistíte, že doplnky musíte aktualizovať pomerne často. Tu je niekoľko rád, ako ich spravovať efektívnejšie.

Ak ste si istí doplnkami, ktoré používate, môžete povoliť automatické aktualizácie všetkých vašich doplnkov WordPress.

Lepším prístupom však bude nastavenie automatických aktualizácií iba pre niekoľko vybraných doplnkov, ktorým dôverujete. Postupujte podľa pokynov v našej príručke, ako lepšie spravovať aktualizácie WordPress.

Ak nespravujete viac webových stránok WordPress, môžete nastaviť e-mailové upozornenia na aktualizácie doplnkov. To vám umožní byť upozornený, keď bude k dispozícii aktualizácia bez prihlásenia na vaše stránky WordPress.

Vždy sa uistite, že máte na svojom webe WordPress nastavený doplnok automatického zálohovania. To vám umožní obnoviť vaše stránky WordPress v prípade, že sa niečo pokazí.

V neposlednom rade, ak si môžete dovoliť spravovaný hosting WordPress, potom funkcia staging web určite stojí za investíciu. Umožňuje vám otestovať nové aktualizácie doplnkov v pracovnom prostredí pred uvedením do prevádzky. Odporúčame použiť program GoGeek WPEngine alebo SiteGround.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa aktualizovať doplnky WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam základných doplnkov WordPress pre vaše webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map