Ako správne pridať Google AdSense na vaše stránky WordPress

Google AdSense je jedným z najpopulárnejších spôsobov speňaženia vášho webu.


Umožní vám automaticky predať reklamný priestor na vašom webe inzerentom a dostať peniaze. AdSense je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako začať zarábať peniaze online pomocou svojich webových stránok.

V tomto článku vám ukážeme, ako pridať službu Google AdSense do programu WordPress spolu s niektorými osvedčenými postupmi a tipmi na zvýšenie zárobkov..

Správne pridanie Google AdSense do WordPress

Čo je Google AdSense?

Google AdSense je reklamná sieť prevádzkovaná spoločnosťou Google, ktorá umožňuje blogerom a majiteľom webových stránok možnosť zarobiť si peniaze zobrazovaním textov, obrázkov, videa a inej interaktívnej reklamy na svojich webových stránkach. Tieto reklamy sú zacielené na obsah stránok a publikum, takže sú vysoko relevantné.

Google AdSense je bezproblémový, pretože nemusíte rokovať s inzerentmi ani sa nemusíte obávať vyberania peňazí. Spoločnosť Google spravuje a udržiava vzťahy s inzerentmi. Vyberajú platbu, vyberajú poplatok za správu a zvyšné peniaze vám posielajú.

AdSense ponúka reklamy s cenou za kliknutie (CZK), čo znamená, že zarábate peniaze zakaždým, keď používateľ klikne na reklamu na vašom webe. Suma získaná za kliknutie sa líši v závislosti od rôznych faktorov.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Začíname so službou AdSense

Najprv musíte zaregistrovať účet Google AdSense. Ak máte účet Gmail, môžete sa zaregistrovať pomocou existujúceho účtu.

Po odoslaní žiadosti budete musieť počkať, kým ju tím Google AdSense posúdi. U niektorých vydavateľov to môže trvať niekoľko hodín až niekoľko týždňov.

Po schválení sa môžete prihlásiť do svojho účtu AdSense a získať kód reklamy. Toto je kód, ktorý musíte umiestniť na svoj web, aby ste mohli zobrazovať reklamy.

Služba Google AdSense nedávno ohlásila automatické reklamy, čo znamená, že vložíte iba jeden kód a spoločnosť Google sa automaticky rozhodne kedy, kde a koľko reklám sa zobrazí na každej stránke..

Väčšina vydavateľov však stále používa manuálnu metódu na individuálne umiestňovanie reklám na svoje webové stránky.

Ukážeme vám obidve metódy. Odporúčame najskôr začať s manuálnym umiestnením reklamy. Keď začnete zarábať, môžete experimentovať s automatickými reklamami a porovnávať ich.

1. Ručne vložte reklamný kód Google AdSense do WordPress

Začnete kliknutím na ponuku Reklamy v ľavom stĺpci a následným prepnutím na kartu Podľa reklamnej jednotky. Odtiaľ musíte kliknúť na položku „Vytvoriť novú reklamu“.

Zobrazí sa výzva na výber typu reklamy. Môžete si vybrať z možností „Obsahové reklamy“, „Reklamy In-feed“ a „Reklamy vo výrobkoch“.

Ak si nie ste istí, začnite s grafickými reklamami.

Vyberte typ reklamy

Ďalej musíte zadať názov tejto reklamnej jednotky a vybrať veľkosť a typ reklamy.

Pomenujte reklamnú jednotku a vyberte typ reklamy

Názov reklamy sa používa iba na interné účely, takže ju môžete pomenovať ľubovoľne, napríklad „Postranný panel s názvom lokality“.

Ďalšou možnosťou je výber veľkosti reklamy. Aj keď spoločnosť Google ponúka širokú škálu veľkostí reklám, niektoré veľkosti sú uvedené v zozname odporúčaných, pretože tieto sú medzi inzerentmi najobľúbenejšie.

Môžete si tiež vybrať, či chcete, aby vaša reklama reagovala alebo opravovala. Odporúčame vám vybrať responzívne reklamy, pretože fungujú dobre na všetkých zariadeniach a veľkostiach obrazovky.

Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Vytvoriť.

AdSense teraz vygeneruje reklamný kód. Obsahuje jedinečné ID reklamnej jednotky a vaše ID vlastníka.

Skopírujte reklamný kód

Ak má váš web verziu Google AMP, môžete tiež skopírovať kód pre svoje stránky AMP.

Jednoducho skopírujte reklamný kód a vložte ho do obyčajného textového editora, ako je napríklad Poznámkový blok alebo TextEdit. Budete ich potrebovať v ďalšom kroku.

Pridanie Google AdSense do WordPress

Musíte určiť, kde sa má reklama na vašom webe zobrazovať. Reklamy sa najčastejšie zobrazujú na bočnom paneli. Google Adsense môžete pridať na svoj postranný panel pomocou miniaplikácií WordPress.

Jednoducho choďte na Vzhľad »Widgety vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Ďalej potiahnite & umiestnite miniaplikáciu „Vlastný HTML“ do príslušnej oblasti miniaplikácií a vložte tam svoj kód Google AdSense.

Prilepte kód Google AdSense do bočného panela WordPress

Pre lepšiu kontrolu umiestnenia a sledovanie vám odporúčame vyskúšať doplnok AdSanity WordPress. (Pozri: Najlepšie riešenia správy reklám WordPress)

2. Pridajte do služby WordPress kód AdSense pre automatické reklamy

Pridanie jednotlivých reklám do rôznych oblastí vášho webu vyžaduje veľa času. Väčšina začiatočníkov sa snaží nájsť najlepšie miesta na zobrazovanie reklám na svojich stránkach.

Na vyriešenie tohto problému spoločnosť Google zaviedla automatické reklamy. To vám umožní jednoducho pridať jeden útržok kódu na vaše stránky a umožniť službe Google AdSense zistiť polohu s najvyššou platbou, veľkosť a typ reklamy.

Nevýhodou tejto metódy je to, že máte menšiu kontrolu nad umiestnením reklamy na svojom webe.

Ak chcete pridať použitie funkcie automatických reklám, pridáte na svoj web Google AdSense.

Najprv sa prihláste do svojho účtu Google AdSense a kliknite na kartu Reklamy. Ďalej musíte kliknúť na tlačidlo Získať kód a vygenerovať kód automatických reklám.

Vygenerujte kód automatických reklám pre službu Google AdSense

Služba AdSense teraz vygeneruje útržok kódu s vaším ID vlastníka a zobrazí ho na obrazovke. Teraz môžete tento kód skopírovať a vložiť do textového editora.

Kód automatických reklám

Pridanie kódu AdSense pre automatické reklamy do WordPress

Kód automatických reklám používa jeden útržok kódu na generovanie reklám všade na vašom webe WordPress. To znamená, že musíte pridať kód na všetky stránky, na ktorých chcete reklamu zobraziť.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je pridanie kódu do súboru header.php v téme WordPress. Nevýhodou tejto metódy je však to, že ak aktualizujete alebo zmeníte tému, váš reklamný kód zmizne.

Najlepším spôsobom, ako na svoj web pridať ľubovoľný kód pre celú webovú stránku, je použitie doplnku, ako napríklad vložiť hlavičky a päty.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Insert Headers and Footers. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii prejdite na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty str. Od tejto chvíle musíte vložiť svoj kód Google AdSense do sekcie hlavičky.

Vložte reklamný kód do hlavičky

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“ a zmeny sa uložia.

Doplnok teraz pridá reklamný kód na všetky stránky vášho webu. Začatie zobrazovania reklám môže niekedy trvať Google AdSense.

Osvedčené postupy a najčastejšie otázky týkajúce sa služby AdSense

V priebehu rokov sme zodpovedali niekoľko otázok týkajúcich sa služby AdSense. Keď sme v minulosti použili službu AdSense na niekoľkých našich stránkach, dozvedeli sme sa veľa o optimalizácii. Nižšie sú uvedené niektoré osvedčené postupy AdSense a často kladené otázky.

Aká je najlepšia veľkosť reklamy AdSense?

Aj keď umiestnenie reklamy je kľúčové, zistili sme, že najlepšie veľkosti sú 336 × 280 a 300 × 250. Tieto reklamy sa zvyčajne hodia na väčšinu veľkostí obrazovky a majú najlepšiu mzdovú sadzbu.

Aké je najlepšie umiestnenie v službe AdSense?

To úplne záleží na vašom rozložení. Cieľom je získať viac kliknutí, takže chcete umiestniť svoje reklamy na viditeľnejšie miesto. Zistili sme, že reklamy v rámci obsahu príspevku smerom k hornej časti obrazovky majú tendenciu získať čo najviac kliknutí.

Niekoľko používateľov nás požiadalo o pridanie služby AdSense do plávajúcej miniaplikácie, pretože to bude veľmi výrazné. Dôrazne odporúčame, aby ste tomu zabránili, pretože to nie je povolené Zmluvnými podmienkami Google. Ak porušíte ich TOS, môžete získať zákaz programu.

Môžem kliknúť na svoje vlastné reklamy Google AdSense?

Začiatočníci sú často v pokušení kliknúť na svoje vlastné reklamy alebo požiadať svojich rodinných príslušníkov, aby klikli na ich reklamy. Nerobte to prosím. Algoritmus spoločnosti Google je veľmi inteligentný a vie, keď kliknete na svoju vlastnú reklamu. To vám môže zakázať program.

Čo je RPM stránky v službe Google AdSense?

RPM znamená Výnosy na milión, čo znamená príjem na 1 000 zobrazení. Je to určené vynásobením celkového počtu kliknutí a ceny za kliknutie a potom vydelením celkovým počtom zobrazení stránky..

Môžem používať svoj účet Blogger alebo YouTube AdSense s WordPress?

Áno môžeš. Ak ste začali používať službu AdSense na jednej z hostovaných platforiem Google, ako sú Blogger alebo YouTube, môžete zmeniť typ svojho účtu AdSense a používať ho s WordPress. Budete musieť poskytnúť službe Google AdSense adresu URL stránok, ktoré chcete speňažiť, vyplnením formulára žiadosti.

Stačí sa prihlásiť do svojho účtu AdSense a potom v časti „Moje reklamy“ kliknúť na možnosť „Iné produkty“. Ďalej musíte kliknúť na položku Inovovať teraz a vyplniť formulár žiadosti.

Čo je MP v službe Google AdSense?

Miera prekliknutia alebo miera prekliknutia sa pre rôzne druhy webových stránok výrazne líšia. Kliknutia na vašu reklamu závisia od mnohých faktorov, ako sú témy na vašom webe, typ publika, umiestnenie reklamy na vašom webe a ďalšie. Ideálnu MP pre Google AdSense je naozaj ťažké definovať, pretože nemáte prístup k mieram kliknutia iných webových stránok, ako je váš vlastný..

Program Google AdSense však má vstavané nástroje, ktoré vám začnú zobrazovať správy, ak vaše stránky nedosahujú dobrú MP. Ak chcete zvýšiť svoje príjmy z reklamy, postupujte podľa pokynov na optimalizáciu zobrazených na hlavnom paneli služby Google AdSense.

Kedy a ako platí služba Google AdSense vydavateľom?

Google AdSense každý mesiac vypočíta zárobky z predchádzajúceho mesiaca a zobrazí ich na stránke Transakcie. Ak vaše zárobky zodpovedajú požadovanému limitu, vaša platba sa spracuje a uvoľní do 21. dňa tohto mesiaca.

K dispozícii je niekoľko spôsobov platby vrátane priameho elektronického prevodu, bezhotovostného prevodu, šeku, Western Union a ďalších.

Prečo spoločnosť Google AdSense moju žiadosť zamietla?

Spoločnosť Google Adsense môže vašu žiadosť zamietnuť, ak váš web nespĺňa programové pravidlá AdSense alebo ich zmluvné podmienky.

Aké sú požiadavky na schválenie aplikácie Google AdSense?

Tu sú minimálne požiadavky na schválenie vašej žiadosti o účet Google AdSense.

  • Váš web a všetok jeho obsah musia byť v súlade s programovými pravidlami a zmluvnými podmienkami AdSense.
  • Váš web by mal mať najmenej 6 mesiacov.
  • Vy, žiadateľ, musíte mať viac ako 18 rokov.

Poznámka: Aj keď vaša žiadosť spĺňa všetky požiadavky, služba Google AdSense si stále vyhradzuje právo vašu žiadosť zamietnuť.

Môžem do svojho blogu WordPress.com pridať službu Google AdSense?

WordPress.com vám neumožňuje pridať Google AdSense na vaše webové stránky, pokiaľ neaktualizujete obchodný plán. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom sprievodcovi rozdielom medzi WordPress.com a WordPress.org.

Aký je rozdiel medzi službami Google AdSense a Google AdWords?

Google AdWords vám umožňuje inzerovať na iných webových stránkach vrátane tých, ktoré sa zúčastňujú na programe Google AdSense.

Google AdSense vám umožňuje zarábať peniaze z vášho webu zobrazovaním reklám na vašom webe.

Dúfame, že vám tento článok pomohol pridať službu Google AdSense na vašu stránku WordPress. Môžete tiež vyskúšať nášho sprievodcu o tom, ako zvýšiť návštevnosť vašich blogov a najlepšie e-mailové marketingové služby, ktoré vám pomôžu rozšíriť počet odberateľov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me