Ako správne zmeniť tému WordPress (Ultimate Guide)

Plánujete na svojom webe zmeniť tému WordPress? WordPress uľahčuje používateľom meniť a spravovať témy na svojich stránkach.


Musíte si však uvedomiť, že zmena vzhľadu vašich živých webových stránok je významnou udalosťou. Pred zmenou témy a po nej musíte mať na pamäti určité veci, aby ste nestratili žiadne údaje ani prevádzku na webe.

V tomto článku vám ukážeme postupný postup, ako správne zmeniť tému WordPress pomocou kontrolného zoznamu krok za krokom..

Ako správne zmeniť tému WordPress (Ultimate Guide)

Tu je rýchly prehľad toho, čo sa naučíte v tomto článku:

  Čo treba urobiť pred zmenou témy WordPress

  Kým zmena témy je doslova pár kliknutí, musíte pred začatím procesu podniknúť určité preventívne kroky.

  Odporúčame vám prejsť nasledujúci kontrolný zoznam, aby ste sa uistili, že proces zmeny témy WordPress prebieha hladko a že nestratíte dôležité údaje..

  1. Skopírujte úryvky z aktuálneho motívu

  Niektorí stredne pokročilí používatelia WordPress radi prispôsobia svoje webové stránky pridaním útržkov kódu priamo do súboru function.php svojej témy..

  Keďže tieto zmeny boli vykonané raz, ľudia na ne zvyčajne zabudnú.

  Ak ste vy alebo váš webový vývojár vykonali tieto zmeny, nezabudnite si prezrieť súbory aktuálnej témy a zapísať si všetky ďalšie kódy, ktoré ste predtým pridali. Umožní vám to ich pridať neskôr do súboru funkcií novej témy.php alebo do doplnku WordPress pre konkrétnu lokalitu.

  2. Otestujte čas načítania

  Pred zmenou témy by ste mali skontrolovať rýchlosť načítania svojho webu, aby ste mohli ľahko porovnať rozdiely v čase načítania stránky po vykonaní zmien na vašom webe.

  Pamätajte, že rýchlosť WordPress je dôležitým faktorom používateľskej skúsenosti a SEO, takže sa musíte uistiť, že nová téma je rýchlejšia ako vaša predchádzajúca..

  Rýchlosť webových stránok môžete skontrolovať pomocou nástroja, ako je napríklad Pingdom.

  Uistite sa, že ste otestovali čas načítania domovskej stránky a tiež niektorých svojich vnútorných stránok.

  3. Nestrácajte žiadny kód sledovania

  Niektorí používatelia pridávajú svoj analytický sledovací kód priamo do svojich tematických súborov. Existujú aj témy WordPress, ktoré vám umožňujú pridať na panel nastavení kód AdSense alebo Analytics.

  Jednou z najčastejších chýb, ktorú začiatočníci robia, je prehliadanie týchto kódov.

  Musíte sa uistiť, že skopírujete všetky sledovacie kódy, aby ste ich mohli po zmene témy pridať na svoju novú stránku.

  Aby sme to dokázali v budúcnosti, vždy odporúčame používateľom nainštalovať službu Google Analytics pomocou doplnku, ako je MonsterInsights, a pre ďalší kód sledovania odporúčame použiť doplnok hlavičky a päty..

  4. Vykonajte úplnú zálohu

  Pred zmenou témy sa vždy odporúča zálohovať vaše príspevky, obrázky, doplnky a databázu.

  Záložný doplnok WordPress môžete použiť na vytvorenie zálohy celého vášho webu. Predtým, ako sa pohnete vpred, nezabudnite si túto zálohu stiahnuť do svojho počítača.

  Tento krok zaistí, že ak sa niečo pokazí, môžete svoj web ľahko obnoviť.

  5. Obsah bočného panela

  Bočné panely sa používajú na pridávanie rôznych miniaplikácií vrátane sociálnych odkazov, reklám, formulárov na odber alebo kontaktného formulára.

  Poznamenajte si tieto zmeny. Ak je do miniaplikácie pridaný nejaký vlastný kód, nezabudnite tento kód skopírovať a prilepiť do počítača, aby ste ho mohli znova použiť v novej téme..

  6. Udržujte svoje stránky v režime údržby

  Keď robíte zmeny, je dobré uviesť svoj web do režimu údržby. Nechcete, aby vaši návštevníci videli stavenisko, ktoré je vo výstavbe?

  Na tento účel odporúčame použiť doplnok SeedProd.

  Doplnok SeedProd

  Jedná sa o populárny doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať krásne stránky, ktoré sa čoskoro objavia, a stránky režimu údržby pre váš web.

  Ak chcete, aby vaše stránky zostali v režime údržby, musíte nainštalovať a aktivovať doplnok SeedProd.

  Ďalej zamierte do SeedProd »Nastavenia na konfiguráciu nastavení doplnku. Tu musíte vybrať Povoliť režim údržby a kliknite na ikonu Uložiť všetky zmeny gombík.

  SeedProd povoľuje režim údržby

  Ako nainštalovať WordPress Téma

  Po vykonaní vyššie uvedených bezpečnostných opatrení je ďalším krokom inštalácia témy, ktorú chcete použiť na svojich stránkach.

  Na výber sú tisíce bezplatných a platených tém WordPress. Skutočnosť, že čítate tento článok, znamená, že ste pravdepodobne našli dobrú tému pre svoje potreby.

  Ak ste si ešte nevybrali tému, môžeme vám veľmi odporučiť nasledujúce témy WordPress:

  1. Divi

  Téma Divi WordPress

  Divi je jednou z najpopulárnejších tém WordPress na trhu. Je poháňaný drag and drop Divi Builderom, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať akékoľvek webové stránky.

  Dodáva sa s 20+ vopred pripravenými rozloženiami a 46 rôznymi prvkami obsahu. Môžete ľahko prispôsobiť každý prvok svojej stránky a zobraziť zmeny v reálnom čase.

  2. Astra

  Téma Astra WordPress

  Astra je ľahká a rýchlo optimalizovaná téma WordPress. Je kompatibilný s rôznymi doplnkami na tvorbu stránok, ako sú Beaver Builder, Divi a Visual Composer.

  Je to téma pre preklad a RTL. To vám umožní spustiť vaše webové stránky v akomkoľvek jazyku a dokonca vytvoriť viacjazyčné webové stránky.

  Astra môže byť ľahko integrovaná s doplnkom WooCommerce, takže môžete ľahko vytvoriť online obchod bez väčších problémov. Záhlavie, pätu, rozloženie a ďalšie položky môžete tiež prispôsobiť pomocou prispôsobovača WordPress Theme Customizer.

  Našou obľúbenou súčasťou programu Astra sú všetky šablóny štartovacích webových stránok, ktoré sú súčasťou dodávky.

  3. StudioPress

  Témy programu WordPress WordPress

  Genesis je najobľúbenejší rámec tém WordPress a bol zostavený tímom StudioPress. Môžete vytvárať úžasné webové stránky pomocou rámca Genesis a ďalších tém StudioPress.

  Ak neviete, StudioPress je teraz súčasťou WP Engine, najobľúbenejšej riadenej hostingovej spoločnosti WordPress..

  Najlepšie je, že ak si zaregistrujete akýkoľvek hostiteľský plán služby WP Engine, získate zadarmo témy 35+ StudioPress.

  4. OceanWP

  Téma OceanWP WordPress

  OceanWP je responzívna a viacúčelová téma WordPress. Ponúka niekoľko ukážkových šablón, ktoré boli vytvorené s ohľadom na rôzne profesie a podniky.

  Je kompatibilný s hlavnými doplnkami nástroja na tvorbu stránok. Pomocou rôznych rozšírení môžete svoju stránku posunúť na vyššiu úroveň.

  5. Beaver Builder

  Doplnok Beaver Builder

  Beaver Builder je jedným z najlepších doplnkov na tvorbu stránok drag and drop, ktoré vám umožňujú vytvárať ohromujúce stránky pre váš web bez akýchkoľvek zručností s kódovaním..

  Beaver Builder je kompatibilný s takmer všetkými témami WordPress a dokonca ho môžete použiť na vytvorenie vlastnej témy WordPress bez nutnosti písania kódu.

  Dúfame však, že vyššie uvedené odporúčania vám pomôžu vybrať tému WordPress pre vaše stránky.

  Po výbere témy ju musíte nainštalovať na svoju stránku WordPress. Y

  Na inštaláciu témy WordPress môžete použiť ľubovoľnú z nasledujúcich 3 metód:

  • Použitie možnosti vyhľadávania témy WordPress
  • Odovzdanie témy z informačného panela WordPress
  • Inštalácia témy pomocou FTP

  Môžete si prečítať našu príručku pre začiatočníkov o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

  Ako zmeniť tému WordPress bez toho, aby bol aktívny

  Po inštalácii nového motívu ste pripravení prepínať témy.

  Pred prechodom na vašu živú webovú stránku sa však vždy odporúča otestovať tému.

  Týmto spôsobom budete môcť skontrolovať kompatibilitu novej témy s existujúcimi doplnkami a ubezpečiť sa, že všetko funguje správne, ako potrebujete.

  Existujú dva spôsoby, ako môžete zmeniť svoju tému WordPress bez toho, aby ste ju zverejnili:

  1. Živá ukážka

  V predvolenom nastavení vám WordPress umožňuje zobraziť ukážku témy na vašom webe bez toho, aby ste ju zmenili.

  Ak to chcete urobiť, zamierte do vzhľad » témy z ľavého bočného panela správcovského panela.

  Na tejto stránke sa zobrazia všetky nainštalované motívy na vašom webe. Musíte umiestniť kurzor myši na tému, ktorú chcete zobraziť, a kliknite na ikonu Živý náhľad gombík.

  Možnosť živého náhľadu WordPress Theme

  Tým otvoríte svoju novú tému v programe WordPress Theme Customizer. Teraz môžete otestovať svoju novú tému a ubezpečiť sa, že všetko funguje správne.

  2. Téma Switcha Plugin

  Ďalšou možnosťou je použitie doplnku Theme Switcha. Umožňuje vám zobraziť ukážku novej témy bez jej aktivácie.

  Najprv musíte nainštalovať a aktivovať tento bezplatný doplnok. Ďalej choďte na nastavenie » Téma Switcha z ľavého bočného panela správcovského panela.

  Stránka nastavení doplnku Téma Switcha

  Na stránke Nastavenia musíte vybrať možnosť „Povoliť prepínanie tém“ a potom prejdite do dolnej časti stránky a kliknite na Uložiť zmeny.

  Tento doplnok teraz zobrazí všetky nainštalované motívy v dolnej časti tejto stránky. Pokračujte a kliknutím na svoju novú tému ju zobrazíte na novej karte webového prehľadávača.

  Téma Switcha sekcie dostupných tém

  Ako zmeniť tému WordPress na živej stránke

  Po otestovaní novej témy je čas začať proces zmeny témy na vašom webe WordPress.

  Ak to chcete urobiť, choďte na vzhľad » témy z ľavého bočného panela administračného panela WordPress.

  Zmena témy WordPress na živých webových stránkach

  Na tejto stránke musíte umiestniť kurzor myši na tému, ktorú chcete použiť, a potom kliknite na ikonu Aktivovať na zmenu témy WordPress.

  Teraz môžete navštíviť domovskú stránku svojho webu a pozrieť si novú tému v akcii.

  Ako manuálne zmeniť tému WordPress

  V niektorých prípadoch môže byť vaša administratívna oblasť WordPress neprístupná. V takom prípade nebudete môcť zmeniť tému pomocou vyššie uvedeného postupu.

  Ak chcete obnoviť svoje webové stránky, musíte ich obnoviť zo zálohy alebo môžete vyriešiť chybu WordPress spôsobujúcu problém.

  Ak však nemáte zálohu, môžete ju zmeniť manuálne pomocou phpMyAdmin.

  Táto metóda umožňuje informovať WordPress, ktorú tému chcete použiť zmenou informácií v databáze.

  Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta a ísť do priečinka / wp-content / themes /.

  Priečinok motívov FTP WordPress

  Tu si budete môcť zobraziť všetky témy, ktoré sú aktuálne nainštalované na vašom webe. Tému WordPress môžete nainštalovať aj prostredníctvom FTP, ak ju nevidíte.

  Ďalej si chcete zapísať názov priečinka témy, ktorú chcete použiť, pretože ju budete neskôr potrebovať.

  Potom musíte ísť do cPanel svojho hostingového účtu WordPress. Na tejto stránke budete musieť prejsť nadol do sekcie Databázy a potom kliknúť na phpMyAdmin.

  cPanel otvorený phpMyAdmin

  Akonáhle ste v phpMyAdmin, uvidíte zoznam databáz na ľavej strane obrazovky. Stačí kliknúť na databázu, ktorú používate pre svoj web WordPress.

  phpMyAdmin otvorená databáza a tabuľka

  Ďalej sa zobrazí zoznam tabuliek v tejto databáze. Ak ju chcete otvoriť, musíte kliknúť na tabuľku „wp_options“.

  Poznámka: V predvolenom nastavení používa WordPress wp_ ako predpona pre názvy tabuliek. Je však možné mať inú predponu databázy, ako je to znázornené na obrázku vyššie.

  Teraz musíte nájsť šablóna a stylesheet riadky na pravom paneli.

  Riadky šablón a šablón so štýlmi

  Ďalej kliknite na ikonu editovať odkaz v riadku „šablóna“ na otvorenie editora.

  Tu musíte zmeniť hodnotu v option_value zadajte názov témy, ktorú chcete použiť. Zvyčajne sa zhoduje s názvom priečinka v / wp-content / themes / folder, ktorý ste skopírovali skôr.

  Zmeňte hodnotu šablóny

  Po dokončení kliknite na ikonu go na uloženie zmien. Ďalej pokračujte a opakujte rovnaký postup pre riadok „šablóna so štýlmi“.

  Po vykonaní zmien v oboch riadkoch môžete prejsť na svoj web a pozrieť si novú tému v akcii.

  Čo robiť po zmene témy

  Po zmene témy na svojom webe sa musíte pred vypnutím režimu údržby starať o niektoré veci.

  Po zmene témy WordPress si môžete pozrieť nasledujúci kontrolný zoznam činností:

  1. Otestujte svoj web

  Najprv musíte skontrolovať, či všetky funkcie, doplnky a widgety fungujú správne.

  Mali by ste investovať nejaký čas na testovanie svojich webových stránok a vyskúšanie rôznych vecí vrátane príspevkov, časti s komentármi, obrázkov a kontaktného formulára.

  2. Kompatibilita viacerých prehliadačov

  Prehliadače majú tendenciu ukazovať určité veci odlišne.

  Ak chcete zaistiť, aby vaše webové stránky vyzerali dobre vo všetkých hlavných prehľadávačoch, mali by ste ich otestovať v rôznych webových prehľadávačoch vrátane prehliadača Google Chrome, Firefox, Safari a Internet Explorer..

  3. Pridajte kód sledovania

  Po vyskúšaní funkcií a kompatibility medzi prehliadačmi by ste na svoje stránky mali pridať analytický kód a kód sledovania služby AdSense.

  Pomocou doplnku MonsterInsights môžete pridať sledovací kód Google Analytics. Umožní vám to správne nastavenie analýzy a zobrazenie podrobných štatistík webových stránok priamo na hlavnom paneli WordPress.

  4. Vypnite režim údržby

  Režim údržby môžete na svojom webe deaktivovať, aby bol uvedený do prevádzky.

  Ak používate doplnok SeedProd, jednoducho choďte na SeedProd » nastavenie z ľavého bočného panela. Na stránke nastavení vyberte „Zakázané“ a kliknite na Uložiť všetky zmeny na vypnutie režimu údržby.

  SeedProd vypne režim údržby

  5. Test času načítania

  Po zmene témy musíte znova prejsť na webovú stránku Pingdom a otestovať čas načítania svojej domovskej stránky.

  Potom ho porovnajte s časom načítania, keď bola nainštalovaná vaša stará téma. Ak vidíte nejaké väčšie rozdiely, môžete postupovať podľa nášho sprievodcu a zvýšiť rýchlosť WordPress.

  6. Monitorujte mieru odchodov

  Po prepnutí tém by ste mali sledovať mieru okamžitých odchodov na vašom webe.

  Ak vaša nová téma nie je užívateľsky prívetivá a je ťažké ju navigovať, môže to zvýšiť mieru odchodov z vašich stránok.

  Môžete pridať súvisiace príspevky, obľúbené miniaplikácie príspevkov a navigáciu v strome, aby ste znížili mieru odchodov a zvýšili zobrazenia stránky.

  7. Požiadajte o spätnú väzbu

  Môžete tiež požiadať svojich používateľov o spätnú väzbu a návrhy, ako vylepšiť vzhľad svojich stránok. Na získanie vstupov od používateľov môžete použiť prieskumné formuláre alebo online prieskum.

  Nový dizajn môžete zdieľať so svojimi odberateľmi pomocou služby e-mailového marketingu a požiadať ich o ich návrhy. Pomôže vám to získať nápady na zlepšenie toho, čo by chceli vidieť.

  Dúfame, že vám tento sprievodca krok za krokom pomohol ľahko zmeniť tému WordPress. Možno budete chcieť vidieť náš zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress pre obchodné webové stránky.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me