Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť v

Nedávno sa jeden z našich čitateľov opýtal, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo WordPress?


Váš webový prehliadač, hostiteľský server a doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte môžu slúžiť na ukladanie obsahu do vyrovnávacej pamäte, čo môže sťažiť okamžité zobrazenie zmien, ktoré ste na svojom webe vykonali..

Vymazanie vyrovnávacej pamäte WordPress je tiež prvou radou na riešenie problémov, ktorú často počujete.

V tomto článku vám ukážeme, ako správne vymazať vyrovnávaciu pamäť v programe WordPress. V tejto príručke sa budeme zaoberať vyrovnávacou pamäťou prehliadača, vyrovnávacou pamäťou webhostingu a najlepšími doplnkami pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress.

Ako vyčistiť medzipamäť v WordPress

Čo je to Cache a kedy je potrebné Cache vymazať?

Riešenia vyrovnávacej pamäte ukladajú statickú verziu vášho webu. To umožňuje WordPress preskočiť beh ťažších skriptov PHP a zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok.

Ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte v programe WordPress

K dispozícii je veľa rôznych typov riešení vyrovnávacej pamäte. Medzi najobľúbenejšie patria doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress ako WP Rocket a WP Super Cache.

Tieto doplnky ponúkajú ľahko použiteľné rozhranie na riadenie toho, čo sa má ukladať do vyrovnávacej pamäte, kedy vyprší platnosť obsahu v vyrovnávacej pamäti a čistenie vyrovnávacej pamäte na požiadanie.

Spravovaní poskytovatelia hostenia WordPress, ako napríklad WP Engine, prevádzkujú aj vlastné riešenia ukladania do vyrovnávacej pamäte, takže nemusíte inštalovať doplnok z vyrovnávacej pamäte.

Ak používate službu CDN, napríklad MaxCDN, slúžia tiež na ukladanie kópií statického obsahu v pamäti.

Ak na zlepšenie zabezpečenia WordPress používate bránu firewall webových aplikácií, ako je Sucuri alebo CloudFlare, majú tiež vlastnú vyrovnávaciu pamäť na urýchlenie vášho webu a zníženie prestojov..

A nakoniec, väčšina moderných webových prehliadačov bude tiež ukladať verzie stránok uložené v pamäti do počítača.

Účelom ukladania do vyrovnávacej pamäte je urýchlenie webovej stránky a zlepšenie celkovej používateľskej skúsenosti. Niekedy to však spôsobí, že okamžite neuvidíte zmeny, ktoré urobíte, čo môže byť frustrujúce. V takom prípade budete musieť vymazať vyrovnávaciu pamäť, aby sa vaše zmeny prejavili.

Po tom sa pozrime na to, ako vyčistiť medzipamäť v programe WordPress.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Krok 1: Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Najprv musíte vyčistiť vyrovnávaciu pamäť webového prehľadávača. Väčšina webových prehliadačov môže ukladať statický obsah, ako sú štýly štýlov, JavaScript, obrázky z webových stránok, aby sa vaše následné návštevy rýchlejšie.

Avšak niekedy si webové prehliadače nemusia uvedomiť, že sa webová stránka zmenila. Namiesto načítania novej kópie môžu stránku znova načítať z verzie uloženej v pamäti uloženej v počítači.

Takto vyčistíte vyrovnávaciu pamäť prehliadača v prehliadači Google Chrome. Najprv musíte kliknúť na ikonu ponuky a potom vybrať Ďalšie nástroje »Vymazať údaje prehľadávania.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť v prehliadači Google Chrome

Zobrazí sa kontextové okno, kde môžete vybrať obsah, ktorý chcete odstrániť. Uistite sa, že je začiarknutá možnosť obrázky a súbory z vyrovnávacej pamäte a potom kliknite na tlačidlo „Vymazať údaje prehliadania“.

Vymažte údaje prehliadača v prehliadači Google Chrome

Úspešne ste vymazali vyrovnávaciu pamäť prehliadača a teraz môžete skúsiť navštíviť svoj web. Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo všetkých hlavných prehľadávačoch.

Ak sa zmeny, ktoré ste vykonali, stále nezobrazujú, prejdite na ďalšie kroky v tomto článku.

Krok 2: Vymažte vyrovnávaciu pamäť vo vašom doplnku cache pre WordPress

Ak na svojom webe používate doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, musíte vyčistiť vyrovnávaciu pamäť doplnku. Väčšina doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte vám to umožňuje ľahko na stránke Nastavenia doplnku.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť v rakete WP

WP Rocket je najlepší doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na trhu. Najlepšie na používaní aplikácie WP Rocket je to, že proaktívne vytvára na pozadí svoju vyrovnávaciu pamäť WordPress, takže používateľom sa vždy poskytuje verzia v pamäti cache.

Tiež je veľmi jednoduché vymazať súbory z vyrovnávacej pamäte jediným kliknutím.

Jednoducho choďte na Nastavenia »WP Rocket a kliknite na tlačidlo Vymazať vyrovnávaciu pamäť na karte dashboardu.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť rakety WP

WP Rocket teraz vymaže všetky súbory uložené v pamäti.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť vo WP Super Cache

WP Super Cache je populárny plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Umožňuje vám vyčistiť alebo vyčistiť všetok obsah v pamäti jedným kliknutím.

Musíte navštíviť Nastavenia »WP Super Cache a kliknite na tlačidlo „Odstrániť vyrovnávaciu pamäť“.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť vo WP Super Cache

To je všetko, program WP Super Cache teraz odstráni všetky súbory z vyrovnávacej pamäte z vášho webu.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť v totálnej vyrovnávacej pamäti W3

W3 Total Cache je ďalší populárny doplnok cache pre WordPress. Taktiež uľahčuje vymazanie vyrovnávacej pamäte jedným kliknutím.

Zamierte na Výkon »Informačný panel a kliknite na tlačidlo „vyprázdniť všetky vyrovnávacie pamäte“.

Prázdna vyrovnávacia pamäť vo Wache Total Cache

Celková medzipamäť W3 teraz odstráni všetok obsah z vyrovnávacej pamäte pre vaše stránky.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť na WP Engine

WP Engine je poskytovateľom hosteného hostingu WordPress. Prevádzkujú vlastné riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, takže ich zákazníci nemusia inštalovať doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Ak si neviete všimnúť, že zmeny sa prejavia okamžite, môžete z vašej administračnej oblasti WordPress ľahko vymazať vyrovnávaciu pamäť WP Engine.

Musíte kliknúť na položku ponuky WP Engine na paneli správcov a potom v časti Všeobecné nastavenia kliknúť na tlačidlo Vyčistiť všetky pamäte cache.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť WP Engine

WP Engine teraz vymaže všetku uloženú vyrovnávaciu pamäť pre váš web WordPress.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť na Bluehost

Bluehost je jednou z najlepších hostingových spoločností WordPress v odbore. Ponúkajú vstavané riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktoré okamžite zlepšuje výkon a rýchlosť vášho WordPress.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť Bluehost WordPress z administračnej oblasti WordPress.

Jednoducho sa prihláste do svojej administračnej oblasti WordPress a na paneli s nástrojmi pre správcov si všimnete tlačidlo „Caching“. Prejdite myšou a zobrazí sa vám možnosť Vymazať všetko.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť WordPress v Bluehost

Bluehost teraz vymaže všetky súbory zo svojej vyrovnávacej pamäte WordPress.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť v SiteGround

SiteGround je popredným poskytovateľom hostingu WordPress, ktorý je známy rýchlou a špičkovou zákazníckou podporou. Ponúkajú vstavané riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte na zlepšenie výkonu vašich webových stránok.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť SiteGround môžete z ovládacieho panela hosťovacieho účtu, ako aj z administračnej oblasti WordPress. Ukážeme vám obidve metódy.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť SiteGround z hlavného panela hosťovania

Prihláste sa do hlavného panela svojho hosťovacieho účtu Rýchlosť »Vyrovnávacia pamäť stránka pod nástrojmi lokality.

Odtiaľ prejdite na kartu Dynamická vyrovnávacia pamäť. Kliknite na ikonu ponuky vedľa názvu domény a potom vyberte možnosť Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť na SiteGround

Vymažte vyrovnávaciu pamäť SiteGround z hlavného panela správcov WordPress

Môžete tiež spravovať vyrovnávaciu pamäť SiteGround inštaláciou a aktiváciou doplnku SG Optimizer. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte kliknúť na tlačidlo Vyčistiť SG Cache na paneli nástrojov WordPress.

Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť SiteGround

Doplnok teraz vymaže vyrovnávaciu pamäť SiteGround WordPress.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť v Sucuri

Ak na ochranu svojich webových stránok používate bránu firewall WordPress, ako je Sucuri, majú tiež vlastnú vrstvu ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť z doplnku Sucuri tak, že prejdete na Sucuri »WAF vo vašej oblasti správy WordPress.

Sucuri Clear Cache

Bonusový tip: Ak ste nedávno presunuli svoju webovú stránku WordPress, možno bude potrebné vyčistiť aj vyrovnávaciu pamäť DNS. Tým sa zabezpečí, že dostávate aktualizované informácie o DNS a prístup k novšej verzii svojej webovej stránky.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako vyčistiť medzipamäť v WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zvýšiť rýchlosť a výkon WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me