Ako vytvoriť kontaktný formulár vo WordPress (krok za krokom)

Hľadáte na svoj web WordPress pridať kontaktný formulár?


Každá webová stránka potrebuje kontaktný formulár, aby vás návštevníci mohli ľahko kontaktovať o vašich produktoch a službách. WordPress štandardne neprichádza so zabudovaným kontaktným formulárom, existuje však jednoduchý spôsob, ako pridať kontaktné formuláre na vaše stránky..

V tomto tutoriále programu WordPress vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť kontaktný formulár v programe WordPress (krok za krokom) bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu.

Jednoducho pridajte kontaktný formulár do WordPress

Prečo potrebujete kontaktný formulár?

Možno vás zaujíma, prečo potrebujem kontaktný formulár? Nemôžem na svoju webovú stránku pridať iba svoju e-mailovú adresu, aby mi ľudia mohli posielať e-maily?

Toto je veľmi častá otázka pre začiatočníkov, pretože sa obávajú, že pridanie kontaktného formulára vyžaduje znalosť kódu.

Pravda je, že nepotrebujete poznať žiadny kód. Tento krok za krokom sprievodca pridaním kontaktného formulára je napísaný pre úplných začiatočníkov.

Nižšie sú uvedené tri najčastejšie dôvody, prečo je kontaktný formulár lepší ako prilepenie vašej e-mailovej adresy na stránku.

 • Ochrana proti spamu – Spamoví roboti pravidelne zoškrabávajú webové stránky pre značku mailto: e-mailovú adresu. Keď na web uverejníte svoju e-mailovú adresu, začnete dostávať veľa nevyžiadaných e-mailov. Na druhej strane, keď použijete kontaktný formulár, môžete sa zbaviť takmer všetkých spamových e-mailov.
 • Dôsledné informácie – Pri odosielaní e-mailom vám ľudia vždy neposielajú všetky informácie, ktoré potrebujete. Pomocou kontaktného formulára môžete používateľovi presne povedať, aké informácie hľadáte (napríklad telefónne číslo, rozpočet atď.).
 • Šetrí čas – Kontaktné formuláre vám pomôžu ušetriť čas viac, ako si viete predstaviť. Okrem konzistentných informácií, ktoré sme uviedli vyššie, môžete tiež použiť potvrdenia formulára, aby ste používateľovi oznámili, aké sú ďalšie kroky. Ako napríklad pozeranie videa alebo čakanie na odpoveď do 24 hodín, aby vám neposielali viac otázok.

Nižšie je uvedený príklad kontaktného formulára WordPress, ktorý vytvoríme v tomto návode.

Ukážka kontaktnej stránky

Po vytvorení vyššie uvedeného formulára vám tiež ukážeme, ako ho môžete ľahko pridať na svoju kontaktnú stránku alebo na bočný panel svojho webu pomocou widgetu kontaktného formulára WordPress..

Znie to dobre? Dobre, tak začnime.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak dávate prednosť písomným pokynom, pokračujte v čítaní.

Krok 1. Výber doplnku Najlepší kontaktný formulár

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať zásuvný modul pre kontaktný formulár WordPress.

Aj keď existuje niekoľko bezplatných a platených doplnkov kontaktného formulára WordPress, z ktorých si môžete vybrať, na našom webe používame WPForms a veríme, že je to najlepšia voľba na trhu..

Nižšie sú uvedené tri dôvody, prečo si myslíme, že WPForms je najlepší:

 1. Jedná sa o plugin pre najjednoduchšie začiatočníkov, ktorý je k dispozícii. Môžete použiť ťahanie & Nástroj na vytváranie kvapiek, ktorý jednoducho vytvorí kontaktný formulár iba niekoľkými kliknutiami.
 2. WPForms Lite je 100% zadarmo a môžete ho použiť na vytvorenie jednoduchého kontaktného formulára (používa ho viac ako 3 milióny stránok).
 3. Ak ste pripravení na výkonnejšie funkcie, môžete upgradovať na WPForms Pro.

Teraz, keď sme sa rozhodli pre doplnok kontaktného formulára, choďte do toho a nainštalujte ho na svoje stránky.

Krok 2. Nainštalujte doplnok kontaktného formulára do WordPress

V tomto tutoriále s kontaktným formulárom použijeme program WPForms Lite, pretože je bezplatný a ľahko použiteľný.

Tento doplnok si môžete nainštalovať na svoje stránky po prihlásení do svojho dashboardu WordPress a prejsť naň Pluginy »Pridať nový.

Do vyhľadávacieho poľa zadajte príkaz WPForms a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Nainštalujte WPForms

Po nainštalovaní doplnku sa uistite, že ste doplnok aktivovali.

Aktivujte WPForms

Ak nevidíte ponuku doplnkov alebo nechcete získať podrobnejšie pokyny, prečítajte si nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress..

Krok 3. Vytvorte kontaktný formulár vo WordPress

Teraz, keď ste aktivovali WPForms, ste pripravení vytvoriť kontaktný formulár vo WordPress.

Na paneli WordPress kliknite na ponuku WPForms a prejdite na Pridať nový.

Pridajte nový formulár

Tým sa otvorí tvorca formulárov WPForms drag and drop. Začnite zadaním mena kontaktného formulára a potom vyberte šablónu kontaktného formulára.

WPForms Lite prichádza iba s preddefinovanými šablónami formulárov, ako sú napríklad blank, jednoduchý kontaktný formulár atď. Môžete ich použiť na vytvorenie takmer akéhokoľvek typu kontaktného formulára, ktorý sa vám páči..

Kvôli tomuto príkladu pôjdeme ďalej a vyberieme Jednoduchý kontaktný formulár. Pridá polia Meno, E-mail a Správa.

Vytvorenie nového formulára vo WordPress pomocou WPForms

Kliknutím na polia ich môžete upraviť. Môžete tiež použiť myš na pretiahnutie zorného poľa.

Ak chcete pridať nové pole, jednoducho vyberte z dostupných polí v ľavom bočnom paneli.

Pridanie nového poľa do kontaktného formulára

Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť gombík.

Krok 4. Konfigurácia oznámenia a potvrdenia formulára

Teraz, keď ste vytvorili svoj formulár WordPress, je dôležité, aby ste správne nakonfigurovali oznámenie formulára a potvrdenie formulára.

Potvrdenie formulára je to, čo vidí návštevník vašej webovej stránky po odoslaní formulára. Môže to byť poďakovanie alebo ich môžete presmerovať na špeciálnu stránku.

Upozornenie na formulár je e-mail, ktorý dostanete, keď niekto odošle kontaktný formulár na vašom webe WordPress.

Obidva tieto možnosti môžete prispôsobiť tak, že prejdete na kartu Nastavenia v nástroji na tvorbu formulárov WPForms.

Potvrdenie formulára zvyčajne ponecháme ako predvolenú správu s poďakovaním. Ak chcete, môžete ho zmeniť tak, aby presmeroval na konkrétnu stránku.

Nastavenie potvrdenia formulára

Najlepšie na WPForms je, že predvolené nastavenia sú ideálne pre začiatočníkov. Keď prejdete na nastavenia upozornení, všetky polia sa vyplnia dynamicky.

Nastavenie upozornení na formuláre

Upozornenia sa predvolene odosielajú na e-mailovú adresu správcu, ktorú ste nastavili na svojich stránkach.

Ak ju chcete poslať na vlastnú e-mailovú adresu, môžete to zmeniť. Ak chcete poslať upozornenie na viacero e-mailov, každú e-mailovú adresu oddeľte čiarkou.

Predmet e-mailu je vyplnený názvom formulára. Do poľa s menom sa automaticky vyplní meno používateľa. Keď odpoviete na dopyt, prejde na e-mail, ktorý váš užívateľ vyplnil v kontaktnom formulári.

Máme podrobného sprievodcu o tom, ako nastaviť upozornenia vlastných formulárov, takže môžete posielať formuláre viacerým príjemcom alebo rôznym oddeleniam.

Krok 5. Pridanie kontaktného formulára WordPress na stránku

Po dokončení konfigurácie kontaktného formulára WordPress je čas na jeho pridanie na stránku.

Najprv musíte vytvoriť novú stránku v programe WordPress alebo upraviť existujúcu stránku, do ktorej chcete pridať kontaktný formulár..

Na pridanie formulára na stránku použijeme blok WPForms. Jednoducho kliknite na tlačidlo Pridať nový blok a vyhľadajte WPForm a potom ho kliknutím pridajte na svoju stránku.

Pridajte na svoju stránku blok kontaktného formulára WPForms

Blok WPForm sa teraz objaví v oblasti obsahu vašej stránky. Ak chcete vybrať formulár, ktorý ste vytvorili skôr, musíte kliknúť na rozbaľovaciu ponuku.

Vyberte svoj kontaktný formulár v bloku WPForms

WPForms načíta ukážku kontaktného formulára do editora. Teraz môžete svoju stránku uložiť alebo publikovať a navštíviť svoj web, aby ste ju videli v akcii.

Ako by vyzeral formulár na vzorovej stránke WordPress:

Ukážka kontaktnej stránky

Ak ste chceli iba pridať kontaktný formulár na stránku, máte hotovo. blahoželanie.

WPForms sa dodáva aj so skráteným kódom kontaktného formulára WordPress. Skrátený kód kontaktného formulára môžete skopírovať na stránke WPForms »Všetky formuláre a potom ho vložte do ľubovoľného príspevku alebo stránky WordPress.

Skrátený kód kontaktného formulára WordPress, ktorý sa používa v poštách a na stránkach

Ak chcete pridať kontaktný formulár na bočnom paneli alebo v inej oblasti pripravenej pre miniaplikácie, prejdite na krok 6.

Krok 6. Pridanie kontaktného formulára WordPress na bočnom paneli

WPForms sa dodávajú s miniaplikáciou kontaktného formulára WordPress, ktorú môžete použiť na pridanie kontaktného formulára do bočného panela alebo v podstate do akejkoľvek inej oblasti pripravenej na widget v téme.

Vo svojej oblasti správy WordPress prejdite na stránku Vzhľad »Widgety. Uvidíte miniaplikáciu WPForms, ktorú môžete ľahko pretiahnuť do ľubovoľných oblastí vašej témy pripravených na miniaplikáciu.

Pridajte formulár pomocou miniaplikácie bočného panela

Potom pridajte názov miniaplikácie a vyberte formulár, ktorý chcete zobraziť. Uložte nastavenia a na webovej stránke si pozrite ukážku.

Kontaktný formulár bočného panela

Dúfame, že vám tento článok pomohol vytvoriť jednoduchý kontaktný formulár vo WordPress. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najlepších zálohovacích doplnkov WordPress a nášho sprievodcu o tom, ako opraviť, že WordPress neposiela problém s e-mailom..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map