Ako získať certifikát SSL pre svoj web WordPress (Príručka pre začiatočníkov)

Vedeli ste, že spoločnosť Google zobrazuje všetky webové stránky, ktoré nie sú SSL, ako „nezabezpečené“. To znamená, že ak na svojom webe nepoužívate certifikát SSL, stratíte dôveru zákazníkov.


Pretože certifikát SSL pomáha chrániť vaše údaje na webe, je to vlastne požiadavka na prijímanie platieb online.

Platené certifikáty SSL sú zvyčajne dosť drahé. Ak práve začínate blog alebo robíte obchodnú webovú stránku pre domácich majstrov, pravdepodobne budete chcieť udržať nízke náklady.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako získať bezplatný certifikát SSL na zníženie nákladov na webové stránky. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko získať bezplatný certifikát SSL pre svoju webovú stránku WordPress a nastaviť ho sami..

Získanie bezplatného certifikátu SSL pre vaše stránky WordPress

Budeme sa venovať aj týmto témam:

 • Čo je to certifikát SSL?
 • Prečo potrebujete certifikát SSL pre svoju stránku WordPress
 • Ako funguje certifikát SSL na zabezpečenie informácií
 • Koľko stojí certifikáty SSL
 • Ako môžete získať bezplatný certifikát SSL
 • Ako nainštalovať bezplatný certifikát SSL do WordPress

Pripravený? Začnime.

Čo je to SSL?

SSL je skratka pre vrstvu Secure Sockets Layer. Je to internetový protokol na zabezpečenie prenosu údajov medzi prehliadačom používateľa a webom, ktorý navštevuje.

Každý užívateľ internetu prenáša informácie pri návšteve webových stránok. Tieto informácie môžu byť často citlivé, napríklad platobné podrobnosti, informácie o kreditnej karte alebo prihlasovacie údaje.

Použitie bežného protokolu HTTP znamená, že hackeri môžu tieto informácie uniesť. Tu prichádzajú SSL alebo HTTPS.

Webové stránky potrebujú certifikát SSL vydaný jedným z uznaných orgánov vydávajúcich certifikáty. Tento certifikát je overený a zvýraznený na paneli s adresou prehliadača používateľa so značkou zámku a HTTPS namiesto HTTP.

Panel s adresou, ktorý zobrazuje ikonu zabezpečeného zámku SSL s protokolmi HTTP

Potrebujem certifikát SSL pre svoju webovú stránku WordPress?

SSL / HTTPS sa odporúča pre všetky webové stránky na internete. Je to však absolútne nevyhnutné pre všetky webové stránky, ktoré zhromažďujú informácie o používateľovi, ako sú prihlasovacie údaje, informácie o platbe, kreditné karty a ďalšie.

Ak prevádzkujete internetový obchod, webovú stránku členstva alebo vyžadujete od používateľov prihlásenie, musíte okamžite získať certifikát SSL.

Väčšina online platobných služieb vyžaduje, aby váš web používal SSL / HTTP skôr, ako budete môcť prijímať platby.

Certifikát SSL okrem bezpečnosti vytvára pozitívny dojem o vašej značke medzi používateľmi. Spoločnosť Google tiež odporúča používať protokol SSL a prieskumy ukazujú, že webové stránky s povoleným protokolom SSL sú vo výsledkoch vyhľadávania mierne vyššie.

V neposlednom rade, ak váš web nepoužíva certifikát SSL, prehliadač Google Chrome zobrazí vašim používateľom, že váš web nie je zabezpečený.

Vo webovom prehliadači Google Chrome nie je zabezpečená menovka

Táto ikona ovplyvňuje imidž vašej značky a dôveru používateľov na vašom webe.

Ako funguje certifikát SSL?

Teraz, keď sme vysvetlili, čo je to SSL a prečo je to dôležité, možno by vás zaujímalo, ako certifikát SSL skutočne funguje?

Protokol SSL chráni informácie šifrovaním prenosu údajov medzi prehliadačom používateľa a webom.

Keď používateľ navštívi webovú stránku SSL / HTTP, prehliadač najprv overí, či je certifikát SSL webovej stránky platný.

Ak sa všetko skontroluje, prehliadač použije na šifrovanie údajov verejný kľúč webovej stránky. Tieto údaje sa potom odošlú späť na určený server (webovú stránku), kde sa dešifrujú pomocou verejného kľúča a tajného súkromného kľúča.

Ako SSL funguje na ochranu prenosu údajov

Koľko stojí certifikáty SSL?

Náklady na certifikáty SSL sa v jednotlivých certifikačných autoritách líšia. Ich ceny by mohli byť kdekoľvek medzi 50-200 dolárov / rok. Niektorí poskytovatelia ponúkajú doplnkové služby so svojimi certifikátmi, ktoré môžu tiež ovplyvniť cenu vášho certifikátu SSL.

Ak sa chystáte kúpiť certifikát SSL, odporúčame vám použiť doménu.com. Sú jednou z najväčších registračných služieb doménových mien na svete a ponúkajú najlepšie ponuky certifikátov SSL.

Ponúkajú jednoduché plány certifikátov SSL od 35,99 $ ročne a prichádza s bezpečnostnou zárukou 10 000 dolárov spolu s pečaťou lokality TrustLogo. Po zakúpení certifikátu SSL môžete požiadať svojho poskytovateľa hostingu o jeho inštaláciu za vás.

Predtým, ako to urobíte, by ste mali skontrolovať, či môžete získať certifikát SSL zadarmo.

Ako môžem získať certifikát SSL zadarmo?

Mnoho majiteľov webových stránok sa zdráha používať SSL kvôli dodatočným nákladom. To spôsobilo, že mnoho malých webových stránok bolo ohrozených krádežou údajov a informácií.

Neziskový projekt s názvom Poďme šifrovať sa rozhodol tento problém vyriešiť zriadením bezplatnej certifikačnej autority.

Účelom tejto certifikačnej autority je uľahčiť vlastníkom webových stránok získanie bezplatného certifikátu SSL. Internet sa stáva bezpečnejším miestom, ak čoraz viac webových stránok začne používať protokol SSL.

Vďaka významu projektu rýchlo získal podporu veľkých spoločností ako Google, Facebook, Shopify, WordPress.com a mnoho ďalších..

Výzvou je, že inštalácia bezplatného certifikátu SSL od spoločnosti Encrypt pre začiatočného používateľa je pomerne náročná, pretože vyžaduje znalosť kódovania a znalosti serverových systémov..

Našťastie všetky najlepšie hostingové spoločnosti WordPress teraz ponúkajú bezplatný certifikát SSL so všetkými ich plánmi hostenia (niektoré používajú šifrovanie Let’s Encrypt).

Výber jedného z týchto poskytovateľov vás ušetrí od problémov s inštaláciou certifikátu SSL zadarmo.

Tu sú špičkové hostingové spoločnosti WordPress, ktoré ponúkajú bezplatné certifikáty SSL so svojimi hostingovými plánmi.

 • Bluehost
 • SiteGround
 • Hostgator
 • WPEngine
 • Dreamhost
 • InMotion Hosting
 • GreenGeeks
 • iPage
 • Kvapalný web

Ak už používate niektorú z týchto spoločností, môžete na svojom hostiteľskom paneli zapnúť bezplatný certifikát SSL. Stačí sa prihlásiť na informačný panel cPanel vo svojom hostiteľskom účte a prejsť nadol do sekcie „Zabezpečenie“.

Povoliť bezplatný certifikát SSL z programu cPanel

Používatelia Bluehost nájdu bezplatnú možnosť SSL na stránke Moje stránky »Spravovať stránku. Odtiaľto môžete prepnúť na kartu zabezpečenia a zapnúť pre váš web bezplatný certifikát SSL.

Bluehost SSL zadarmo

V závislosti od vašej hostiteľskej spoločnosti sa váš ovládací panel webhostingu môže líšiť od vyššie uvedenej snímky obrazovky. Ak máte problém s nájdením bezplatnej možnosti SSL, môžete požiadať svojho poskytovateľa hostingu, aby vám ho povolil.

Ak vaša webhostingová spoločnosť neponúka bezplatné SSL, môžete jednoducho nasledovať nášho sprievodcu a prepnúť svoj hosting a presunúť svoje stránky do jednej z vyššie uvedených spoločností..

Inštalácia certifikátu SSL zadarmo a nastavenie WordPress

Po povolení bezplatného certifikátu SSL budete musieť nastaviť WordPress, aby ste vo všetkých svojich adresách URL začali používať protokol HTTPS namiesto protokolu HTTP..

Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je inštalácia a aktivácia doplnku Really Simple SSL na vašom webe. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii doplnok skontroluje, či je váš certifikát SSL povolený. Potom zapne presmerovanie HTTP na HTTPS a zmení nastavenia vášho webu tak, aby začalo používať SSL / HTTP.

SSL povolené v WordPress

Ak chcete zaistiť úplnú bezpečnosť svojho webu, musíte sa uistiť, že sa adresy URL vášho webu načítavajú pomocou protokolu HTTPS. Naozaj jednoduchý doplnok SSL to robí automaticky opravením adries URL pri načítaní stránky.

Aj keď sa jediná webová adresa stále načíta pomocou nezabezpečeného protokolu HTTP, prehliadače budú považovať vašu webovú stránku za úplne nezabezpečenú.

Spojenie nie je úplne bezpečné

Ak chcete tieto adresy URL opraviť, budete ich musieť vyhľadať pomocou nástroja kontroly v prehliadači a potom ich nahradiť správnymi adresami URL HTTP. Ďalšie informácie nájdete v našom návode o tom, ako opraviť chybu zmiešaného obsahu v programe WordPress.

Naozaj jednoduchý doplnok SSL uľahčuje nastavenie bezplatného certifikátu SSL vo WordPress. Preto ju odporúčame všetkým začiatočníkom.

Pri načítaní stránky však zachytáva nezabezpečené adresy URL, čo trochu zvyšuje čas načítania stránky. To je dôvod, prečo pokročilí používatelia, ktorí sa obávajú rýchlosti WordPress, používajú manuálnu metódu na nastavenie svojho bezplatného certifikátu SSL.

Vytvorili sme podrobné pokyny krok za krokom, aby sme vám pomohli správne prepnúť WordPress z HTTP na HTTPS (ktorý zobrazuje manuálnu aj zásuvnú metódu).

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako získať bezplatný certifikát SSL pre svoje stránky WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako vytvoriť bezplatnú firemnú e-mailovú adresu pre váš web WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me