Ako zmeniť e-mail správcu WordPress (2 metódy)

Chcete zmeniť e-mailovú adresu správcu WordPress pre svoju webovú stránku? V predvolenom nastavení používa WordPress prvú e-mailovú adresu, ktorú uvediete ako e-mailovú adresu správcu svojho webu. Používa sa tiež ako e-mailová adresa prvého účtu správcu. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko zmeniť e-mailovú adresu správcu WordPress.


Zmena e-mailovej adresy správcu WordPress

Prečo a kedy potrebujete zmeniť e-mailovú adresu správcu WordPress?

Začiatočníci zvyčajne používajú pri inštalácii programu WordPress svoju osobnú e-mailovú adresu. Niektoré hostingové spoločnosti WordPress majú tiež automatické inštalátory, ktoré počas inštalácie automaticky používajú e-mailovú adresu svojho hostingového účtu.

Túto e-mailovú adresu potom použije WordPress ako e-mailovú adresu webovej stránky, ako aj e-mail prvého používateľského účtu správcu.

E-mailovú adresu vášho webu používa služba WordPress na zasielanie dôležitých e-mailových upozornení. Napríklad, keď sa vytvorí nový používateľský účet, nainštaluje sa automatická aktualizácia a pre oznámenia o moderovaní komentárov.

E-mailová adresa správcu sa používa na obnovenie strateného hesla a upozornení o jeho účte.

Väčšina majiteľov webových stránok si čoskoro uvedomí, že namiesto generických bezplatných e-mailových účtov chcú používať profesionálnu e-mailovú adresu. Možno budú chcieť použiť aj inú e-mailovú adresu pre správu stránok a administrátora.

Po tom sa pozrime, ako ľahko zmeniť e-mailovú adresu správcu WordPress.

Metóda 1. Zmena e-mailovej adresy správcu WordPress prostredníctvom oblasti správcu

Táto metóda je jednoduchšia a odporúčaná pre začiatočníkov. Vo väčšine prípadov použijete túto metódu na zmenu e-mailu na svojom webe WordPress a e-mailovej adresy používateľského účtu správcu WordPress..

Ak chcete zmeniť e-mailovú adresu webovej stránky WordPress, prejdite na Nastavenia »Všeobecné a zmeňte možnosť „E-mailová adresa“.

Zmena e-mailovej adresy správcu stránok WordPress

Nezabudnite uložiť zmeny.

WordPress teraz odošle dôležité e-maily týkajúce sa správy na túto novú e-mailovú adresu.

Ďalej, ak chcete zmeniť e-mailovú adresu správcu, musíte navštíviť Užívatelia »Všetci používatelia a kliknite na odkaz „Upraviť“ pod správcom, ktorého chcete zmeniť.

Úprava používateľského účtu v WordPress

Tým sa otvorí stránka na úpravu profilu pre konkrétny používateľský účet. Jednoducho prejdite nadol na možnosť e-mailu a potom zmeňte e-mailovú adresu.

Zmeň emailovú adresu

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať profil“ a uložte zmeny.

Ak ste momentálne prihlásení do zmeneného používateľského účtu, WordPress odošle e-mailovú notifikáciu na novú e-mailovú adresu. Ak chcete potvrdiť zmenu svojej e-mailovej adresy, musíte kliknúť na odkaz v e-maile.

Metóda 2. Zmeňte e-mailovú adresu správcu WordPress pomocou programu PhpMyAdmin

V tejto metóde vám ukážeme, ako zmeniť obe tieto e-mailové adresy pomocou phpMyAdmin. Táto metóda by sa mala používať iba v prípade, že nemáte prístup do oblasti administrácie programu WordPress.

Najprv musíte navštíviť hlavný panel cPanel na svojom hostingovom účte. V sekcii databázy musíte kliknúť na ikonu phpMyAdmin.

phpMyAdmin v cPanel

Poznámka: V závislosti od vašej hostiteľskej spoločnosti sa váš informačný panel cPanel môže mierne líšiť od vyššie uvedeného snímky obrazovky. Používame Bluehost, takže toto je snímka obrazovky nášho ovládacieho panela.

Týmto sa spustí aplikácia phpMyAdmin. Je to nástroj na správu databázy a my ho použijeme na priamu zmenu e-mailovej adresy správcu v databáze WordPress.

V okne phpMyAdmin uvidíte svoju databázu uvedenú v ľavom stĺpci. Kliknutím na ňu zobrazíte všetky tabuľky v nej. Musíte vyhľadať tabuľku _options a kliknutím ju otvoriť.

Tabuľka možností v phpMyadmin

Teraz sa zobrazia riadky údajov vo vnútri tabuľky možností. Musíte kliknúť na tlačidlo „Upraviť“ vedľa riadku, kde option_name je „admin_email“.

phpMyAdmin teraz otvorí riadok vo forme, v ktorej jednoducho môžete pokračovať a zmeniť e-mailovú adresu správcu pre svoje stránky.

Zmeňte e-mailovú adresu správcu

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Ísť a uložte svoje zmeny.

Úspešne ste aktualizovali e-mailovú adresu pre e-mailové upozornenia na webových stránkach. Poďme ďalej a zmeníme e-mailovú adresu pre používateľský účet správcu.

Kliknutím otvoríte tabuľku _users v okne phpMyAdmin. Ďalej kliknite na tlačidlo Upraviť vedľa riadku, kde sa prihlasovacie údaje používateľa zhodujú s používateľom, ktorého chcete upraviť.

upraviť užívateľský účet cez phpMyAdmin

PhpMyAdmin teraz otvorí užívateľský riadok vo formulári. Do poľa user_email môžete zadať novú e-mailovú adresu.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Ísť a uložte svoje zmeny.

Riešenie problémov

E-mailové upozornenia WordPress sa niekedy nemusia dostať do vašej doručenej pošty. Je to bežný problém. Z tohto dôvodu pravdepodobne nebudete môcť dostávať e-maily na obnovenie hesla alebo e-maily s potvrdením používateľa.

Ak sa vám nedarí prijímať e-mailové upozornenia WordPress, prečítajte si našu príručku o tom, ako opraviť, že WordPress neposiela problém s e-mailom.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa zmeniť e-mailovú adresu správcu WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu konečnú príručku o oprávneniach rolí používateľov WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me